Boston – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Winnipeg 4:3 (po pr.) | NY Rangers – New Jersey 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 3:4 (kon.) | Columbus – Arizona 1:0 (kon.) | Florida – Colorado 3:7 (kon.)
Montreal – Edmonton 2:6 (kon.) | Dallas – Vegas 3:5 (kon.) | San Jose – Ottawa 5:0 (kon.)
Calgary – Vancouver 4:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 3:2 (po pr.)
Boston Bruins
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
New York Islanders
Neděle 10.12.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy Boston Bruins a New York Islanders.

Domácí tým je momentálně na třetím místě Atlantické divize se ziskem 30 bodů z 26 odehraných duelů. Do dnešního utkání půjde mužstvo povzbuzeno vysokou výhrou nad Arizonou, tu na vlastním ledě rozneslo 6:1! Úvodní třetina byla vyrovnaná, na Marchandovu trefu odpověděl Dvorak, ale pak se už trefovali pouze domácí. Dva góly dal Backes a ve třetí třetině výhru završili Krejčí, Heinen a Bjork.

Patrice Bergeron 17 (5+12)

Hosté jsou v Metropolitní divizi na pátém místě, když nasbírali 35 bodů z 28 zápasů. Tabulka je ale vyrovnaná, vždyť vedoucí Washington má pouze o dva body více! New York se naposledy představil v Pittsburghu, odkud si přivezl bod za porážku v prodloužení v poměru 4:3. Gólově se prosadili Eberle, Barzal a Nelson.

Jaroslav Halák (NYI) úspěšnost 90,30%, průměr 2,98

Zápas v TD Garden začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, po hymně můžeme začít.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Vatrano, Kuraly, Schaller.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Pulock, Leddy, Pelech, de Haan, Hickey, D. Seidenberg – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Ladd (A) – Ho-Sang, Beauvillier, B. Nelson – Clutterbuck (A), Cizikas, Chimera.

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – MacPherson, Murphy.

00:01

00:20
    Bergeron i Marchand si už připsali střelecké pokusy, zápas začal pěkně zostra.

01:13
    Na druhé straně si prostor hledal Barzal. Dokázal si nabruslit do dobrá pozice, zakončení už však bylo slabší.

02:05
    Marchand nevyhrál sprinterský souboj o puk, dopředu už vyráží hráči New Yorku.

03:26
    Halák měl teď plné ruce práce, neboť před jeho brankovištěm se o zakončení pokoušel Backes. Puk nebezpečně poskakoval u brankové čáry, ale ani dva pokusy domácího útočníka ke gólu nevedly.

04:31
    Zprava to na Haláka zkusil DeBrusk, slovenský gólman se v úvodu rozhodně nenudí.

05:21
    Nashova vysoká přihrávka prolétla vzduchem přes celé hřiště a skončila až u Haláka. O zakázané uvolnění se tak jednat nebude.

06:24
    Backesova střela od levého mantinelu škrtla o jednu z hokejek a puk opustil ledovou plochu. Další přerušení.

07:02
    Boston zatím ostřeluje soupeřovu branku ze všech možných pozic, Halák odolává.

07:21
    Leddy měl trochu problémy udržet neposedný puk na modré čáře, poté se mu ale podařilo útočnou akci rozvinout.

08:21
    New York na pár chvil vládl útoku, z rohu se do lepší pozice dostával Barzal, domácí si jej ale velice dobře všímali.

09:38
    Je to teď trochu rozkouskované, ani jeden z týmů není schopen déle udržet puk na holi.

10:13
    Domácí Bjork zahrál zbytečně do středu, doslova ale namazal soupeři do protiakce.

10:51
    Po levé straně vyrazil do akce Krejčí, pokusil se o střelu přes obránce, ten ale jeho ránu srazil.

11:38
    Mezi dva obránce si najížděl hostující Eberle, přihrávku ovšem nepřijal, přesila domácích byla proti.

12:09
    Kuralyho střelu pro jistotu kryl Halák a přerušil hru.

12:28
    Stále sledujeme hokej plný nepřesností a chyb, a to i v rozehrávce. Souvislost akcí tím hodně trpí.

12:56
    A opět chyba, hosté se při průniku do útoku dopustili postavení mimo hru.

13:19
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za sekání dostal Zdeno Chára.

13:47
    Domácí se i v oslabení dostali do akce dva na dva. Marchand s Bergeronem ovšem nezvládli kombinaci mezi sebou samými.

14:24
    Ho-Sangova střela byla zblokována, k Ruskovi se puk vůbec nedostal.

15:10
    Od modré pálil Pulock, tohle už bylo lepší, Rusk musel dávat velký pozor. Situaci ale zvládl vyřešit.

16:05
    Neuspěl ani Tavares, hosté se v posledních okamžicích dostali do větší herní pohody a v útoku jsou nebezpečnější.

16:36
    Zakázané uvolnění hostů, hra míří před Haláka, vhazuje se po jeho levici.

16:43
    Chviličku po buly vystřelil z kruhu pro vhazování DeBrusk, Halák pouze vyrazil před sebe.

17:22
    Kombinace mezi Marchandem a Pastrňákem skončila postavením mimo hru. Chyb neubývá...

17:55
    Pulock musel rychle zpátky a dávat si pozor na puk, domácí nasadili vysunutější forčekink.

18:41
    Na útočné modré byl nabruslený Pastrňák, čekal na dlouhou přihrávku, bránící duo ale bylo připraveno a o puk českého forvarda připravilo.

19:33
    Obě modré čáry jsou nyní jako neprostupná zeď, ani jeden z týmů není schopen vyprodukovat souvislejší akci.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, ve které domácí vlétli na soupeře a na gólmana New Yorku létal jeden projektil za druhým. Postupem času se ale hráči hostů Bostonu vyrovnali a i oni si vybrali svou útočnou chvíli. Jenže jak domácí Rask, tak hostující Halák jsou zatím stoprocentní a my si tak na případné branky musíme ještě nějakou dobu počkat.

20:23
    Pastrňák měl spíše přihrávat, rozhodl se ale přečíslení vyřešit střelou. Trefil ovšem padajícího Leddyho, který puk srazil mimo led.

21:01
    Na druhé straně našlápl do útoku Clutterbuck, přihrál doleva na Cizikase, jeho svižnou střelu Rask zvládl pokrýt.

21:11
    Heinen potáhl akci levou stranou, přihrávkou hledal najíždějícího Nashe, i jeho sklepnutí bylo ovšem zastavenou hostující obranou.

22:10
    Hostující Ho-Sang a poté i Nelson se pokoušeli zprava překvapit Raska. Ten byl ovšem přilepený k tyčce a zabránil pro domácí nejhoršímu.

22:28
    A pokračuje rozdrobený zápas. Nyní vše zastavilo Pastrňákovo postavení mimo hru.

23:05
    Carlovo nahození od modré pouze prolétlo vzduchem, aniž by jakkoliv ohrozilo Haláka.

24:03
    Cizikas u mantinelu tvrdě srazil McAvoye, což nenechalo chladným DeBruska a rázem jsme tu měli tvrdou bitku. Po několika výměnách pěstí se obra borci ocitli na ledě. Rozhodné se bude vylučovat na obou stranách.

24:03
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 5 min., bitka + 2 min., Vyprovokování bitky).

24:03
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

25:22
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale ke střele se dostali až po notné chvíli. Rusk měl ale celou dobu dobrý výhled a nedělalo mu problém pokrýt Leddyho pokus.

25:40
    Puk letí přes všechny čáry, domácí se osvobodili.

26:03
    Přesilovka New Yorku je u konce, hosté ale pokračují v útočné snaze.

26:40
    Bailey našel najíždějícího Tavarese, jenže ten byl mezi kruhy domácí obranou na poslední chvíli pokrytý.

27:21
    Seidenbergova bomba prošla až k Ruskovi, ten měl dobrý výhled a puk zvládl vyrazit.

28:09
    Ho-Sang se jako tank probíjel levou stranou, chyběl mu ale čas pro zakončení. A ani přihrávka na spoluhráče nebyla z těch nejpovedenějších.

29:02
    Krug s Pastrňákem udrželi hosty na uzdě a nepustili je z rohu před Raska.

30:00
    Pastrňák si počkal, až na led naskočí čerství spoluhráči, poté nahodil do útočného pásma a sám odjel střídat.

30:10
    Hosté hráli v šesti a nabídli tak Bostonu přesilovku. Dvouminutový trest odsedí Joshua Ho-Sang.

30:51
    Bruins právě vstřelili branku!
    A přesilovka je využitá! Krug zahájil akci, přihrál na levou stranu na volného BRADA MARCHANDA a ten střelou zápěstím z kruhu pro vhazování dostal puk za Haláka! Asistence: Torey Krug, David Pastrňák.
    30:51 Brad MARCHAND - 1:0

31:58
    Čekalo se, že domácí gól povzbudí a budou se i nadále cpát do útoku. Zatím se ale hraje spíše vyčkávaná.

32:26
    Na druhé straně zakončoval Hickey, jeho pokus byl sražen a bude se vhazovat po Raskově pravici.

33:21
    Střela z dálky Haláka neprověřila, dopředu už mohou hráči New Yorku.

33:48
    Leddyho střela od modré byla před Raskem tečována, domácí gólman měl štěstí, že puk šel kousek vedle.

34:18
    Neuspěl ani Pulock z pravé strany, ani on domácí branku netrefil.

35:14
    Po krátkém náporu Bostonu, se hosté osvobozují. Alespoň na chvíli.

35:43
    Marchand se dostal k odraženému puku a vymyslel rychlou otočku s neméně rychlou střelou. Mířil nad Halákovu branku...

36:09
    Domácím se nevydařil přechod do útoku. Vše to bylo neurovnané a Bjork se vystavil do postavení mimo hru.

36:32
    Chárova dělovka od modré šla mimo, Boston ale začíná v posledních minutách přidávat na tempu.

37:17
    Ve velké šanci na zvýšení náskoku byl Krug, z mezikruží ale Haláka nepřekonal. Poté se ještě vyskytl při závaru u branky hostů, ale i tohle zvládl Halák vyřešit.
    37:17 Krug v akci

38:03
    Leddy je dnes velmi aktivní, co se střelby týká. Jeho pokusy od modré ale zatím postrádají přesnost i překvapení.

38:34
    Barzal se pustil do neohrožené samostatné akce. Dokázal překonat několik protivníků, v pásmu už byl ale mimo dobrou pozici a musel přihrávat.

38:56
    Tohle už bylo z jeho strany lepší, tvrdá rána z levého úhlu donutila Raska jít na led ukázat jeden z těch lepších zákroků

39:50
    New York se ještě snaží o gól do šatny, domácí obrana je už ale připravena a hosté tak útočí do plných.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je stále otevřený. I v této části probíhalo vše jakoby ve vlnách, chvíli táhl ofenzívu Boston, chvíli zase New York. Výslednem byl jediný gól, který dal v přesilové hře Brad Marchand, když využil ideální přihrávku do jízdy. Boston tak vede, náskok o jednu branku jej ale nesmí ukolébat.

40:17
    Patrňákova střela z pravé strany skončila u Haláka, hosté jdou do rychlého kontru.

40:26
    Brad Marchand u mantinelu sestřelil Tavarese a po tomto zákroku se strhla krátká mela. Domácí hráč dostal pět minut za nedovolené bránění, hostující Ryan Pulock dvě minuty za krosček.
    40:26 Marchandův nevybíravý zákrok na Tavarese

41:20
    Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, zatím je to ale spíše o přihrávkách kolem mantinelu.

42:14
    Další vyloučení, nyní na straně hostů. Calvin de Haan se dopustil podražení proti Krejčímu a už také sedí na trestné lavici.

42:55
    Tavares si zpoza branky vyjel do střelecké pozice, na Raska si ale nepřišel, ten i nadále drží čisté konto.

43:25
    Po několika výměnách puku vystřelil od modré čáry Miller, jeho tvrdý pokus ale zcela postrádal přesnost a publikum jen zklamaně povzdechlo.

44:40
    Zmatek u Haláka, ten se má co ohánět.

45:26
    Všechny tresty jsou již vymazány a hraje se tak v pěti na obou stranách.

46:45
    Už je to o dvě branky. Prvotní akce Bostonu sice skončila zcela mimo Halákovu branku, puk se ale odrazil ke kruhů, u puku se ocitl JAKE DEBRUSK, ten se sním bleskurychle otočil a výsledkem byla parádní střela do horní části branky. Asistence: Torey Krug, David Pastrňák.
    46:45 Jake DEBRUSK - 2:0

47:45
    Halák opět v práci, nyní musel čelit pokusu Patrice Bergerona.

48:21
    Hosté neudrželi útočné pásmo, s pukem se rázem ocitli až za vlastní brankou. Tohle Bostonu stačí, nepouštět soupeře do šancí a zakončení.

48:54
    Krejčí se ocitl v blízkosti Halákovy branky, zblízka ale na slovenského gólmana nic nevymyslel.

49:55
    Puk u domácích, ti hledají cestičku do útoku.

50:02
    Prudká přihrávka ale skončila zakázaným uvolněním. Hra se tak přesune k Raskovi.

50:58
    Barzal se vřítil do útočného pásma, zleva se natlačil před Raska, ležícího gólmana však nepřekonal.

51:42
    Rask si poradil i s Eberlem, předvedl dobrý zákrok lapačkou.

51:47
    Backes a hostující Ladd se do sebe pustili u mantinelu. Rozhodčí je prakticky ihned roztrhli, tresty je ale neminou.

51:47
    David Backes dostal pět minut za úder hlavou a deset minut za nesportovní chování, hostující Andrew Ladd dvě minuty za hrubost.

52:21
    Prudkou střelu vyslal Pulock, Rask měl ale na jeho pokus dobrý výhled a skryl puk ve své výstroji.

53:25
    Na ledě je více prostoru, hraje se ve čtyřech na obou stranách a to svědčí útočným výpadům. Skoro to připomíná manévry během prodloužení.

54:20
    Parádní kličky nyní předvedl Marchand, proháčkoval se až před Haláka, zblízka jej ale nedokázal překonat. Gólman New Yorku drží týmové šance na případný bodový zisk.

55:02
    Pulockova střela z levého křídla byla zblokována, Rask zasahovat nemusel.

55:51
    Hosté se nyní nemohou dostat do útočného pásma, naráží na dobrou obranu Bostonu.

56:15
    Neuspěl ani Tavares, ten přišel o puk už ve středním pásmu a pustil domácí do kontru.

56:52
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak tu ještě budeme mít drama. Hosté předvedli v útočném pásmu několik rychlých přihrávek na vyšachování soupeře a ta poslední mířila na brankoviště, kde ANDERS LEE nastavil hokejku a sklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Josh Bailey, Mathew Barzal.
    56:52 Anders LEE - 2:1

57:30
    New York opět v tlaku, zanedlouho se dá asi očekávat Halákovo odvolání z branky a power-play.

58:29
    Hosté si vzali oddechový čas a po něm zůstal Jaroslav Halák na střídačce! Je tu power-play New Yorku.

58:50
    Rask vyrazil Pulockovu střelu, hosté jsou i nadále v útočném pásmu.

59:18
    Patrné je definitivně rozhodnuto. Domácí trpělivě napadali rozehru New Yorku, dostali puk z pásma a po Bergeronově přihrávce mohl DANTON HEINEN pohodlně skórovat do opuštěné branky – 3:1. Asistence: Patrice Bergeron.
    59:18 Danton HEINEN - 3:1

Je dobojováno a domácí se mohou těšit z vydřených bodů. Dnes to nebyl zrovna hokej plný technických fines, spíše urputný boj. Ten byl k vidění i v poslední třetině, kde padlo na straně Bostonu několik větších trestů, přesto dokráčeli domácí ke zdárnému konci. Zápletku sice vymyslel Anders Lee svým snížením v 57. minutě, v té poslední ale Danton Heinen potrestal odvolání gólmana a střelou do prázdné branky uzavřel skóre tohoto zápasu na 3:1.

Utkání sledovalo 17 565 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:53:07)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 31. Marchand (Krug, Pastrňák), 47. DeBrusk (Krug, Pastrňák), 60. Heinen (Bergeron) – 57. Lee (Jo. Bailey, Barzal)

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – MacPherson, Murphy

Diváci: 17 565