Boston – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Winnipeg 4:3 (po pr.) | NY Rangers – New Jersey 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 3:4 (kon.) | Columbus – Arizona 1:0 (kon.) | Florida – Colorado 3:7 (kon.)
Montreal – Edmonton 2:6 (kon.) | Dallas – Vegas 3:5 (kon.) | San Jose – Ottawa 5:0 (kon.)
Calgary – Vancouver 4:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 3:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Edmonton Oilers
Neděle 10.12.2017, 01:15 • Bell Centre, Montreal • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Bell Centre v Montrealu sledovalo 21 302 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (03:52:05)

Edmonton Oilers – 40

Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství slaví Edmonton. Hostům se povedla již první třetina, po které vedli o dvě branky, a navíc skvěle vstoupili do druhé periody. Po dvou rychlých brankách byl na začátku druhé části vystřídán Carey Price, jenž své místo přepustil Niemimu. Montreal pak sice do konce třetiny snížil, avšak Olejáři dnes měli skvělé nástupy po přestávkách. Potvrdili to dvěma góly na začátku třetí periody, na což už domácí reagovali jen trefou Danaulta. The Habs si tedy připisují třetí prohru v řadě.

59:56
    Ještě jeden zákrok pro Brossoita, který bez potíží pokryl nahození z pravé strany.

59:44
    Hosté drží kotouč ve vlastním pásmu. Určitě už se nebudou tlačit do útočného pásma.

59:18
    Alzner zkusil střelu od modré čáry, nicméně ta byla zastavena hned prvním bránícím hráčem Edmontonu.

58:16
    Letestuovu tvrdou střelu teď Niemi pouze vyrazil a jen kousek chybělo k tomu, aby jeden z hostů dorážel kotouč do odkryté části brány.

58:08
    Hra se přesunula do středního pásma. Zdá se, že ani jeden z celků už se nebude tlačit bezhlavě do útoku.

57:54
    Rychlou akci podnikl Plekanec. Český útočník se zprava tlačil před Laurenta Brossoita, avšak ten si zakončení pohlídal pravým betonem.

57:08
    Zprava to z poměrně velkého úhlu zkusil jeden z domácích. Neuspěl sice, ale Montreal zůstává v útočném pásmu.

56:48
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu a to je signál pro poslední komerční přestávku zápasu.
    55:58 Phillip DANAULT - 2:6

55:58
    Montreal právě vstřelil branku!
    Přeci jenom je tady druhá branka domácích. Při signalizovaném vyloučení Draisaitla se Froese odhodlal k zadovce mířící před brankoviště. Kotouč se poté trochu šťastně odrazil před PHILLIPA DANAULTA, jenž plácl do touše a poslal ho za záda marně se natahujícího Brossoita. Asistence: Byron Froese, Daniel Carr.

55:41
    I přes nevyužitou přesilovou hru se Canadiens nadále drží před Brossoitem a snaží se dostat ke snížení.

55:06

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 34. Galchenyuk (Petry), 56. Danault (Froese, Carr) – 8. Cammalleri (Nugent-Hopkins, Maroon), 12. Khaira (R. Strome), 22. Khaira (R. Strome, Russell), 23. Lucic (Draisaitl, McDavid), 43. Klefbom (Letestu, Lucic), 44. Auvitu (McDavid, Puljujärvi)

Montreal Canadiens: Price (23. Niemi) – Jo. Benn, S. Weber (A), Alzner, Petry, Schlemko, Jeřábek – Galchenyuk, Drouin, A. Shaw – Pacioretty (C), Danault, Byron – Hudon, Plekanec, Gallagher (A) – Deslauriers, Froese, Carr.
    Edmonton Oilers: Brossoit (Ellis) – Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Auvitu, Davidson – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Cammalleri – Walker, Draisaitl, R. Strome – Khaira, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Hebert, St. Pierre – Murray, Devorski

Diváci: 21 302