Třinec – Vítkovice 3:4 (kon.) | Sparta – Plzeň 0:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 24.10.2017, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200) • Tipsport extraliga • 30. kolo

Odveta je na programu již v pátek, kdy si to oba soupeři rozdají ve vítkovické Ostravar aréně v rámci sedmnáctého kola. Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek úterního večera. Na shledanou. (19:41:17)

Nejlepší hráči zápasu:

Milan Doudera (2+0) – Ondřej Roman (1+1).

Hráči s drakem na hrudi ještě v posledních vteřinách dvakrát ohrozili Bartošáka, Růžička ani Marcinko ale kotouč do sítě nedostali. Z tříbodové výhry se tak radují Vítkovice. Hosté rozhodli vyrovnanou bitvu v třiapadesáté minutě, kdy se dělovkou od modré prosadil Jan Výtisk.

59:45
    Oceláři stále nejsou v útočném pásmu, derby vyhrají hosté.

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:32
    Třinecké zastavuje ofsajd, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

59:24
    Oceláři se nemohou dostat do útočné třetiny, Slezanům utíká čas.

58:55
    Cienciala s Chmieleským chtěli rozehrát na Krajíčka, hosté ale tento úmysl vystihli a Zdráhalem mohli zaútočit. Strmeň vyrazil puk betonem.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, Oceláři jsou ve středním pásmu. Hráči s drakem na hrudi jsou lepším týmem, zatím se ale nemohou dostat do střelecké pozice.

57:16
    Polanský se Svačinou připravili střeleckou pozici pro Douderu, třinecký bek ale trefil jen před brankovištěm stojícího Polanského. Hosté poslali puk na třineckou stranu kluziště.

56:46
    Adamského rána od modré trefila Bartošákův beton, hosté potom vyhodili kotouč do středního pásma.

56:31
    Jeden z hlavních rozhodčích se připletl do cesty Jana Výtiska, hostující obránce proto sudího poslal na led. Vhazování v pásmu Vítkovic.

55:58
    Jankovi se nepovedla střela od modré, Ciencialovi pak souboj v rohu kluziště. Hosté poslali kotouč do třinecké třetiny.

55:34
    Oddechový čas pro hosty.

55:34
    Doudera se dostal za červenou čáru a napálil kotouč na Bartošáka. Hostující brankář jej kryje, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

55:10
    Rothova rána od modré netrefila branku, Marcinko pak nedosáhl na Růžičkův pas. Hosté poslali puk do středního pásma.

54:46
    Martin Růžička dostal pas mezi dvojici bránících hráčů, v samostatné akci ale trefil jen Bartošáka.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 5. M. Doudera, 11. Dravecký (Marcinko, Martin Růžička), 21. M. Doudera (Krajíček) – 4. O. Roman (Klok), 12. Trška (Kolouch, Tybor), 36. D. Květoň (O. Roman), 53. Výtisk (Trška, Tybor)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (53. Strmeň) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, Roth, Linhart, Jank – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Hrňa, Rákos, Irgl – Cienciala, M. Kovařčík, Chmielewski.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška, Puzič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Š. Stránský – Szturc, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Hudeček, Tomi.

Rozhodčí: Peter Staňo, Daniel Konc – Vít Lederer, Jozef Tvrdoň