Sparta – Litvínov 3:6 (kon.) | Chomutov – Jihlava 4:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Plzeň 6:0 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 10.12.2017, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 30. kolo

To je pro dnešek z olomouckého zimního stadionu vše. Já se tímto s Vámi loučím a děkuji vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z Plecharény. (19:37:06)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 6 (celkem 23)
    Liberec – 11 (celkem 33)

Olomouc tak v dnešním utkání vítězí 4:1 a ponechá si všechny tři body.

Na začátku třetí části se podařilo ujet do brejku Dominiku Lakatošovi, který přesnou střelou vrátil hosty do hry a těsný výsledek panoval na olomoucké zimním stadionu dlouho poté. V 52. minutě ovšem prostřelil Januse Vilém Burian a na jeho gól už se Liberci nepodařilo odpovědět. Bílým Tygrům nepomohla ani tříminutová hra bez brankáře v závěru, naopak čtyři vteřiny před koncem ještě přidal gól do prázdné branky Jan Káňa.

Nejlepší hráči:
    Vilém Burian (OLO)
    Martin Bakoš (LIB)

59:56 Jan KÁŇA - 4:1

59:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAN KÁŇA stvrzuje vítězství Olomouce gólem do prázdné branky. Asistence: Jan Eberle.

59:46
    Puk je opět za brankou hostů, tentokrát se ale zakázané uvolnění nepíská.

59:35
    Zakázané uvolnění Olomouce.

59:30
    Kvapilův pokus vyrazil Konrád betonem.

59:27
    Také po další střele Liberce končí puk jen v lapačce Konráda.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:15

59:15
    Houdek přes celé hřiště jen těsně minul prázdnou branku.

58:43
    Skladaný se Šmídem vyrazili za vyhozeným pukem, ale blíže k němu měl hostující obránce.

58:24
    Janus je opět na střídačce.

58:12
    Olomouc vyrazila ve třech proti dvěma, ale Burianův pokus o střelu srazil jeden z obránců na střídačku. Janus se tak vrátí do branky.

Dnešní utkání sleduje 4008 diváků.

58:05
    Stránský tečoval jen do Konráda.

57:53

57:29
    Eberle zamířil bekhendem asi půl metru vedle prázdné branky.

57:20
    Puk se po odrazu o plexisklo dostal mezi diváky. Vhazovat se bude před Konrádem.

56:53
    Liberec o zkusí bez brankáře!

56:53
    Kvapil tečoval prudkou rozehrávku na Konráda a ten raději přerušil hru.

55:47
    Eberle odstavil Šmída od puku a Strapáč může vyrazit do protiútoku.

55:05
    Staněk vysokým obloučkem posouvá puk do útočného pásma, ale tam jsou jen hosté.

54:41
    Jánošíkovu střelu Konrád vyrazil také.

53:55
    Ševcovu střelu Konrád vytěsnil vyrážečkou.

53:38
    Eberleho přihrávka na Laše nebyla přesná a hrát mohou hosté.

53:00
    Kolmann vystřelil opět jen do blokujícího Strapáče.

52:37
    Ostřížek vyhazuje na zakázané uvolnění.

52:08
    Lakatoš poslal puk z otočky na branku, ale těsně minul.
    51:35 Vilém BURIAN - 3:1

51:35
    Domácí vyrazili do útoku ve čtyřech hráčích, Vlach posunul puk na VILÉMA BURIANA, který si puk svezl blíže k brance a přesnou střelou rozjásal domácí fanoušky. Asistence: Roman Vlach, František Skladaný.

51:15
    Skladaný neprošel přes Bakoše a hrát může Ševc.

50:16
    Jánošík zachytil puk až za modrou čárou. Ofsajd Liberce.

49:50
    Po rychlé akci zůstal volný Redenbach, ale jeho střelu Konrád vyrazil.

49:18
    Bakoš vystřelil jen do bránícího hráče.

48:58
    Strapáč šetří vteřiny v útočném pásmu.

48:29
    Bakošova střela skončila na rameni Konráda.

48:22
    Bulíř se mohl dostat sám před Konráda, ale na poslední chvíli ho hákoval Marek Laš (OLO), který si tak odpyká dvouminutový trest.

47:54
    Jánošíkovu střelu zblokoval Strapáč.

47:13
    Hra se přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden tým teď není schopný vytvořit si šanci nebo tlak.

46:14
    Po rychlé souhře se puk dostal k Jaroslavu Vlachovi, který ale nedokázal zvednout puk nad Konrádův beton.

45:30
    Eberle se pokusil vyrazit do protiútoku, ale neprošel přes libereckého obránce.

45:10
    Bulíř rozehrává od své branky.

44:19
    Šmíd nahazuje do útočného pásma, ale tam jsou jen hráči v červeném.

43:50
    Eberleho střela končí v lapačce Januse.

43:18
    Liberecká střela se odrazila o jednoho z bránících hráčů a končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Konrádem.

43:02
    Kolmann vystřelil jen do bránícího hráče.
    42:05 Dominik LAKATOŠ - 2:1

42:05
    Liberec právě vstřelil branku!
    DOMINIK LAKATOŠ projel mezi oběma obránci Olomouce a přesnou střelou snížil na 1:2. Asistence: Petr Jelínek, Lukáš Krenželok.

41:45
    Mrázova střela vypadla Janusovi, který nevěděl, kde je puk, ale poblíž nebyl nikdo z domácích hráčů, aby toho využil.

41:37
    Derner nahodil pouze mimo branku.

41:15
    Skladaného střelu Janus kryje.

40:58
    Burian nepřešel přes Jánošíka. Liberec vyráží do útoku.

40:27
    Krenželok v souboji s Lašem ztratil kontrolu nad pukem, ale ten nakonec skončil pod ním a hra je přerušena. Vhazovat se bude před Konrádem.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:53.

Střely na branku ve druhé třetině:
    Olomouc – 9 (celkem 17)
    Liberec – 10 (celkem 22)

V druhé třetině branka nepadla, za to však přinesla spoustu vyloučení a přesilových her. Hra se proto přelévala ze strany na stranu bez větších šancí. Až v samotném závěru se do asi největší příležitosti dostal Roman Vlach, který ale třetí gól Kohoutů nepřidal a také do poslední části proto domácí nastoupí s dvoubrankovým náskokem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:29
    Po Staňkově střele se k dorážce dostal Vlach. Ten do puku kopl, aby ho mohl zasunout za Janusovými zády, ale trestuhodně minul odkrytou branku!

39:00
    Ondrušek se hnal za volně ležícím pukem před brankou, ale Janus před ním stihl rozehrát.

38:25
    Špačkova střela končí na hrudi Konráda.

37:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za posunutí hole si odsedí Filip Pyrochta (LIB).

36:46
    K nebezpečné střele se dostal Strapáč, který poté ještě dorážel. V dalších pokusech mu zabránil hostující hráč, který ho odstavil od puku a poté je pískáno pro posunutou libereckou klec.

36:24
    Káňa se pokusil poslat puk kolem tyčky před branku Ondruškovi, ale hostující obránce před ním zaklekl a puk nepustil.

35:45
    Kvapil prokličkoval do útočného pásma, ale puk poslal jen ke Galvasovi.

35:27
    Jaroměřského střela končí na hrudi Januse.

34:40
    Hosté jsou v plném počtu. Strapáč ještě pošetřil několik vteřin z oslabení a odchází střídat.

33:58
    Jiří Ondrušek se provinil vysokou holí a odpyká si tedy dvouminutový trest.

33:52
    Burianova přihrávka se odrazila o bránícího hráče ven z pásma.

33:31
    Roman Vlach se vřítil do útočného pásma a jeho pokus vypadl Janusovi z lapačky, liberecký brankař však puk okamžitě přikryl.

33:02
    Liberec opět vyhazuje.

32:37
    Hosté okamžitě posílají puk až ke Konrádovi.

32:32
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení hole si odpyká Jaroslav Vlach (LIB).

32:22
    Špaček se snažil dorážet před brankou, ale domácí obránci ho včas odstavili.

31:46
    Ondruškova střela končí v lapačce Januse.

31:06
    Liberecká branka vypadla z postavení. Vhazovat se bude před Janusem.

30:55
    Kohouti šli do přečíslení tři na dva, ale Ondrušek si musel puk sklepnout ze vzduchu a nestihl zakončit.

30:14
    Jelínek se opět dostal na puk mezi kruhy, po něm se tlačil ke střele ještě Lakatoš, ale hosté na první branku stále čekají.

29:32
    Ofsajd Bílých Tygrů.

29:26
    Jelínek se dostal ke střele z těsné blízkosti branky, ale puk nezasáhl ideálně a Konrád neměl potíže puk vyrazit.

28:56
    Po souboji v rohu končí puk pod Jaroměřským. Vhazovat se bude po Konrádově pravici.

28:33
    Liberec si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Tomáš Houdek (OLO).

28:13
    Jelínek se pokusil vybruslit si před Konráda, ale olomoucký brankář puk pohotově přikryl lapačkou.

28:03
    Šmídovo nahození končí v rohu kluziště.

27:29
    Burian poslal puk od červené těsně mimo branku.

26:34
    Káňova nahrávka před branku neprošla. Liberec může vyrazit do protiútoku.

26:12
    Liberec vyhazuje do středního pásma.

25:57
    Posunutá olomoucká branka. Vhazovat se bude před Konrádem.

25:33
    Ostřížkova střela minula branku.

25:19
    Liberec se drží v útočném pásmu, ale pouze vodí puk podél mantinelu.

24:45
    Síly na ledě se opět vyrovnají. Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Michal Bulíř (LIB).

24:38
    Ševc vystřelil jen do betonu Konráda.

24:15
    Laš s Galvasem se hnali dva proti jednomu, ale druhý jmenovaný minul branku.

24:05
    Vilém Burian (OLO) se pokusil vypíchnout soupeři puk, ale zasáhl jen jeho brusli a odsedí si dvě minuty za podražení.

23:35
    Liberec posílá puk ke Konrádovi.

23:13
    Lašovu střelu Janus vyrazil betonem.

22:28
    Po rychlé akci zůstal sám před brankou Jakub Galvas, který se pokusil Januse rozhýbat, ale libereckého brankáře nepřekonal.

21:56
    Bulíř vystřelil jen do bránícího hráče.

21:39
    Liberec špatně střídal. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Martin Bakoš (LIB).

21:39
    Olomouc vyhazuje puk.

21:20
    Střelu od modré Konrád vyrazil maskou.

20:34
    Liberec se pokoušel rychlou kombinací uvolnit Bakoše, který by to měl do prázdné, ale do poslední nahrávky zasáhl obránce domácích a šanci překazil.

20:20
    Olomouc jde do tří. Dvě minuty za vysokou hůl odpyká Marek Laš (OLO).

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:56.

Střely na branku
    Olomouc – 8
    Liberec – 12

Zápas se v prvních minutách nesl v poměrně vyrovnaném duchu, ale potom začali Kohouti svého soupeře nepatrně přehrávat, což se jim podařilo také přeměnit v gól, když se prosadil František Skladaný. Domácí poté ještě zvýšili svůj náskok, když se v přesilovce prosadil Marek Laš. Liberci se podařilo tempo hry vyrovnat a krátce svého soupeře také přehrávali. Vysloužili si tak přesilovou hru, kterou ale nedokázali využít a do druhé třetiny tak oba týmy půjdou za stavu 2:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:45
    Domácí posílají puk za branku Januse a mezi střídačkami se rozpoutala menší potyčka. Na trestnou lavici odcházejí Bruno Mráz (OLO) a Ladislav Šmíd (LIB) oba na dvě minuty za hrubost. Pokračovat se bude ve 4 hráčích na obou stranách.

19:18
    Olomoucká rozehrávka končí ve středním pásmu a puk má Šmíd.

19:03
    Staněk vyváží puk od své branky.

18:29
    Eberle posílá puk až k Janusovi, v tomto oslabení se zřejmě domácí ubrání.

17:50
    Redenbach se chystal na střelu z první, ale těsně před ním vypíchl puk olomoucký obránce.

16:55
    V oslabení vyrazil do protiútoku Strapáč. Jeho střela mířila jen do betonu Januse, ale k dorážce se poté tlačili ještě dva jeho spoluhráči. Ani jeden ovšem nedokázal dostat puk za rozhozeného libereckého brankáře.

16:32
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Dvě minuty za držení protihráče si odsedí Robin Staněk (OLO).

15:06
    Liberec teď Konrádovi pořádně zatopil v brankovišti, ale olomoucký brankář včas našel puk a přikryl ho pod lapačku.

14:25
    Hned po buly střílel Kvapil, ale Konrád byl pozorný.

14:22

14:05
    Dernerovu střelu vyrazil Konrád betonem.
    13:42 Marek LAŠ - 2:0

13:42
    Vyrůbalík s Eberlem si chvíli vyměňovali puk u mantinelu, dokud si na střelu nevyjel k modré čáře MAREK LAŠ, který přesnou střelou zvýšil na 2:0. Asistence: Martin Vyrůbalík, Jan Eberle.

13:16
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Filip Pyrochta (LIB).

12:32
    Mrázovu střelu zblokoval vracející se útočník.

12:04
    Ofsajd domácího celku.

11:46
    Liberec zachytil rozehrávku Kohoutů ve středním pásmu a hrát může Bakoš.

11:15
    Jaroměřského nahození neprošlo přes bránící hráče.

11:10
    Liberecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Janusem.

10:23
    Po souhře liberecké první formace se uvolnil Kvapil, ale Konrád mu místo pod rukou nenechal.

10:00
    Proti Jelínkově bekhendovému pokusu zakročil Konrád vyrážečkou.

09:21
    Následně ale rozehrála nepřesně také Olomouc a vhazovat se bude před Konrádem.

09:04
    Zakázané uvolnění hostů.

08:50
    Stránský obral Vlacha o puk a hnal se za přečíslením dvou proti jednomu, ale Staněk byl rychlejší a puk mu sebral.

08:17
    Jánošíkovu střelu tečovali hráči pouze mimo branku.

07:46
    Zakázané uvolnění Liberce.

07:38
    Houdkovu střelu vyrazil Janus betonem.
    06:13 František SKLADANÝ - 1:0

06:13
    Burian poslal před branku přesný pas na FRANTIŠKA SKLADANÉHO, který přehodil bekhendem Janusův beton. Asistence: Vilém Burian, Robin Staněk.

05:46
    Šmíd posílal puk před branku, ale jeho spoluhráč byl dobře pokrytý a puk neškodně proklouzal kolem brankoviště.

05:35
    Přihrávka rukou olomouckého hráče. Vhazovat se bude před Konrádem.

04:39
    Hned po buly se ke střele dostal jeden z domácích útočníků, ale Janus byl pozorný.

04:34
    Jerglova střela končí v ochranné síti.

03:52
    Galvas hledal před brankou Strapáče, ale přihrávku zastavila brusle jednoho z obránců.

03:24
    Ševcova střela mezi betony za Konrádova záda neprošla.

02:49
    Po další útočné akci domácích končí puk pod lapačkou Januse.

02:18
    Macuh provezl puk do útočného pásma, ale neporozuměl si se spoluhráči a hrát mohou hosté.

01:51
    Vyrůbalíkovo nahození zastavil beton Januse.

01:19
    Dernerovo nahození od modré končí v Konrádově lapačce.

00:35
    Bulíř hledal přihrávkou Kvapila, ale jeho střelu zblokoval domácí obránce.

00:08
    Liberec nahazuje do útočného pásma, ale jako první bude u puku Jaroměřský.

00:01

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Houdek (A), Staněk, J. Galvas, Rutar – Laš, J. Káňa, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Jergl, Macuh, Holec.

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek (A), Bulíř – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – Jašek, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, D. Špaček, Lakatoš.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ganger, Hanzlík.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Lukáš Krenželok zatím nastoupil ke všem zápasům letošní sezóny.

Lukáš Krenželok z Liberce ???????????? #CCMhockey #MadeOfHockey #UltraTacks (???? Jiří Princ)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Kdo si povede lépe tentokrát? Využijí Kohouti trápení Tygrů, nebo Liberec potvrdí, že na Olomouc umí? Utkání začíná v 17:00.