Sparta – Litvínov 3:6 (kon.) | Chomutov – Jihlava 4:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Plzeň 6:0 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 10.12.2017, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 30. kolo
    59:56 Jan KÁŇA - 4:1

59:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAN KÁŇA stvrzuje vítězství Olomouce gólem do prázdné branky. Asistence: Jan Eberle.

59:15
    Houdek přes celé hřiště jen těsně minul prázdnou branku.

58:12
    Olomouc vyrazila ve třech proti dvěma, ale Burianův pokus o střelu srazil jeden z obránců na střídačku. Janus se tak vrátí do branky.

56:53
    Liberec o zkusí bez brankáře!
    51:35 Vilém BURIAN - 3:1

51:35
    Domácí vyrazili do útoku ve čtyřech hráčích, Vlach posunul puk na VILÉMA BURIANA, který si puk svezl blíže k brance a přesnou střelou rozjásal domácí fanoušky. Asistence: Roman Vlach, František Skladaný.

49:50
    Po rychlé akci zůstal volný Redenbach, ale jeho střelu Konrád vyrazil.

48:22
    Bulíř se mohl dostat sám před Konráda, ale na poslední chvíli ho hákoval Marek Laš (OLO), který si tak odpyká dvouminutový trest.
    42:05 Dominik LAKATOŠ - 2:1

42:05
    Liberec právě vstřelil branku!
    DOMINIK LAKATOŠ projel mezi oběma obránci Olomouce a přesnou střelou snížil na 1:2. Asistence: Petr Jelínek, Lukáš Krenželok.

39:29
    Po Staňkově střele se k dorážce dostal Vlach. Ten do puku kopl, aby ho mohl zasunout za Janusovými zády, ale trestuhodně minul odkrytou branku!

37:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za posunutí hole si odsedí Filip Pyrochta (LIB).

36:46
    K nebezpečné střele se dostal Strapáč, který poté ještě dorážel. V dalších pokusech mu zabránil hostující hráč, který ho odstavil od puku a poté je pískáno pro posunutou libereckou klec.

33:58
    Jiří Ondrušek se provinil vysokou holí a odpyká si tedy dvouminutový trest.

32:32
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení hole si odpyká Jaroslav Vlach (LIB).

30:55
    Kohouti šli do přečíslení tři na dva, ale Ondrušek si musel puk sklepnout ze vzduchu a nestihl zakončit.

29:26
    Jelínek se dostal ke střele z těsné blízkosti branky, ale puk nezasáhl ideálně a Konrád neměl potíže puk vyrazit.

28:33
    Liberec si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Tomáš Houdek (OLO).

24:45
    Síly na ledě se opět vyrovnají. Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Michal Bulíř (LIB).

24:15
    Laš s Galvasem se hnali dva proti jednomu, ale druhý jmenovaný minul branku.

24:05
    Vilém Burian (OLO) se pokusil vypíchnout soupeři puk, ale zasáhl jen jeho brusli a odsedí si dvě minuty za podražení.

22:28
    Po rychlé akci zůstal sám před brankou Jakub Galvas, který se pokusil Januse rozhýbat, ale libereckého brankáře nepřekonal.

21:39
    Liberec špatně střídal. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Martin Bakoš (LIB).

20:34
    Liberec se pokoušel rychlou kombinací uvolnit Bakoše, který by to měl do prázdné, ale do poslední nahrávky zasáhl obránce domácích a šanci překazil.

20:20
    Olomouc jde do tří. Dvě minuty za vysokou hůl odpyká Marek Laš (OLO).

19:45
    Domácí posílají puk za branku Januse a mezi střídačkami se rozpoutala menší potyčka. Na trestnou lavici odcházejí Bruno Mráz (OLO) a Ladislav Šmíd (LIB) oba na dvě minuty za hrubost. Pokračovat se bude ve 4 hráčích na obou stranách.

16:55
    V oslabení vyrazil do protiútoku Strapáč. Jeho střela mířila jen do betonu Januse, ale k dorážce se poté tlačili ještě dva jeho spoluhráči. Ani jeden ovšem nedokázal dostat puk za rozhozeného libereckého brankáře.

16:32
    Přesilovku si vyzkouší také hosté. Dvě minuty za držení protihráče si odsedí Robin Staněk (OLO).
    13:42 Marek LAŠ - 2:0

13:42
    Vyrůbalík s Eberlem si chvíli vyměňovali puk u mantinelu, dokud si na střelu nevyjel k modré čáře MAREK LAŠ, který přesnou střelou zvýšil na 2:0. Asistence: Martin Vyrůbalík, Jan Eberle.

13:16
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Filip Pyrochta (LIB).
    06:13 František SKLADANÝ - 1:0

06:13
    Burian poslal před branku přesný pas na FRANTIŠKA SKLADANÉHO, který přehodil bekhendem Janusův beton. Asistence: Vilém Burian, Robin Staněk.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 7. Skladaný (Burian, Staněk), 14. Laš (Vyrůbalík, Eberle), 52. Burian (R. Vlach, Skladaný), 60. J. Káňa (Eberle) – 43. Lakatoš (P. Jelínek, L. Krenželok)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Houdek (A), Staněk, J. Galvas, Rutar – Laš, J. Káňa, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Jergl, Macuh, Holec.
    Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek (A), Bulíř – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – Jašek, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, D. Špaček, Lakatoš.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ganger, Hanzlík