St. Louis – Buffalo 3:2 (po pr.) | Toronto – Edmonton 1:0 (kon.) | Chicago – Arizona 3:1 (kon.)
San Jose – Minnesota 3:4 (po pr.)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Buffalo Sabres
Pondělí 11.12.2017, 01:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je ode mne z tohoto utkání vše. Přeji vám úspěšný vstup do nového týdne a u dalších onlajnů se těším na počtenou. (03:58:48)

Československá stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:47
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:50

1. Vladimir Tarasenko (STL) 1+1
    2. Paul Stastny (STL) 1+1
    3. Evan Rodrigues (BUF) 2+0

St. Louis Blues si ve třetí třetině nechali vzít svůj náskok, který si vytvořili v předchozích dvou periodách. Hned na začátku té třetí se trefil Evan Rodrigues a ten samý hráč se v závěru při power play druhým gólem postaral o vyrovnání.

Rozhodnout tak muselo prodloužení. To už se chýlilo ke svému konci, na samostatné nájezdy ale nakonec nedošlo. Šestatřicet sekund před koncem se totiž po pravé straně protáhl před bránu Vladimir Tarasenko a rozhodl o vítězství svého mužstva.

64:24 Vladimir TARASENKO - 3:2

64:24
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je konec! Colton Parayko posunul puk do jízdy VLADIMIRU TARASENKOVI, který nabral rychlost, dostal se za hostující obranu a zblízka prohodil Robina Lehnera! Asistence: Colton Parayko, Paul Stastny.

64:05
    Vhazovat se bude před Jakem Allenem a Buffalo si bere oddechový čas!

63:36
    Brayden Schenn nabral rychlost a řítil se proti dvěma obráncům. Jeho první pokus na bránu neprošel, dokázal ale ještě dorazit. Puk skončil na betonech Robina Lehnera, který okamžitě rozehrál.

62:49
    Vladimír Sobotka se ocitl v šanci, zblízka ale Robina Lehnera nepokořil. Hostující brankář se stačil přesunout a vyrazit puk pravým betonem.

62:08
    Vladimir Tarasenko znovu nadvakrát zakončoval. V obou případech byl jeho pokus zablokovaný. V tom druhém těsně před brankářem tečoval puk do ochranné sítě Rasmus Ristolainen.

61:44
    Vladimir Tarasenko se uvolnil na levé straně a zkusil schovat střelu za obránce, Robin Lehner byl ovšem pozorný.

61:28
    Marco Scandella vypálil od modré čáry tak prudce, že zlomil protihráčovu hůl a Jake Allen musel přesto zasahovat.

61:08
    Domácí se bleskově vrátili zpátky a Brayden Schenn se prezentoval střelou z pravého kruhu, která ale gólem neskončila.

60:54
    St. Louis Blues kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali. Nakonec se sami nepřesnou přihrávkou vyhnali do středu hřiště.

60:16
    Prodloužení začalo vyhraným vhazováním hostů. Evander Kane špatně zpracoval puk a Robin Lehner musel dávat pozor.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 1. B. Schenn (Edmundson, Steen), 37. Stastny (Tarasenko, Edmundson), 65. Tarasenko (Parayko, Stastny) – 42. Rodrigues (S. Reinhart, E. Kane), 59. Rodrigues (R. O'Reilly, Scandella)

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Parayko, Edmundson, Gunnarsson, Dunn, Bortuzzo, Bouwmeester – Tarasenko, Stastny, Sobotka – Jaškin, B. Schenn, Steen – Barbašev, Berglund, Pääjärvi – Sundqvist, Brodziak, Upshall.
    Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Ristolainen, Scandella, Bogosian, McCabe, Gorges, Falk – Pominville, Eichel, E. Kane – Fasching, R. O'Reilly, B. Pouliot – Okposo, Rodrigues, S. Wilson – S. Reinhart, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Brad Watson, Eric Furlatt – Scott Cherrey, Devin Berg

Diváci: 17310