NY Islanders – Washington 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 1:2 (kon.) | NY Rangers – Dallas 1:2 (1:2 po s.n.)
Detroit – Florida 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 5:1 (kon.) | Anaheim – Carolina 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Colorado Avalanche
Úterý 12.12.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je dnes z mé strany vše. Mějte se krásně a u dalších onlajnů, napočtenou. (03:45:37)

Hvězdy utkání
    1.Jonathan Bernier 36 zákroků, 97,5%.
    2. Tristan Jarry 26 zákroků, 96,3%.
    3. Mark Barberio 1+0.

Československá stopa v utkání:
    Dominik Simon 1 střela, 0+0.

Máme za sebou utkání, ve kterém jsme viděli pouhé tři góly a hlavně všechny až v posledních čtrnácti minutách hry. Rozhodující gól vstřelil Comeau, který byl vlastně do prázdné branky při powerplay domácího týmu. Ten totiž vzápětí ještě snížil. Colorado dnes vítězství za tři body srdnatě vybojovalo. Velkým hrdinou byl především gólman Bernier, který díky skvělým zákrokům, nedal střelcům Pittsburghu moc šancí.

59:49
    Jarry zůstal na střídačce, ale zbývá opravdu málo vteřin.
    59:48 Phil KESSEL - 1:2

59:48
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak teď velice naštvaným gestem reagoval na inkasovaný gól Bernier, který tak přišel o čisté konto. PHIL KESSEL dostal kotouč přímo na svou hokejkou a nedal přesouvajícímu se brankáři Colorada šanci. Asistence: Jevgenij Malkin, Jake Guentzel.

Colorado právě vstřelilo branku!
    A to vypadá na dýku do srdce! BLAKE COMEAU se dostal k odraženému kotouči a od půlky hřiště posílá puk do prázdné branky. Asistence: Erik Johnson.

58:07
    Pittsburgh Penguins odvolává brankáře!

58:03
    Bernier nyní zachytil střeli od modré, která vzešla z hole Kessela.

56:53
    Domácí se sice drží v obranné třetině Colorada, ale ke střela se zkrátka nemohou odhodlat.

56:08
    Naopak na druhé straěn to mohl být rychlý protiútok, ale Avalanche se dostali do postavení mimo hru.

55:43
    Bernier si do kolonky zákroky připsal další čárku.

55:17
    Penguins se nyní drží ve třetině Colorada.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 60. Kessel (Malkin, Guentzel) – 47. Barberio, 59. Comeau (E. Johnson)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, Hunwick, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Malkin, Kessel – Simon, Sheahan, Hörnqvist – Hagelin, Rowney, Reaves.
    Colorado Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – Zadorov, E. Johnson, Nemeth, Barrie, Girard, Barberio, A. Lindholm – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau – Andrighetto, C. Wilson.