Swansea – Manchester City 0:4 (kon.) | Newcastle – Everton 0:1 (kon.) | Southampton – Leicester 1:4 (kon.)
Manchester Utd. – Bournemouth 1:0 (kon.) | West Ham – Arsenal 0:0 (kon.) | Liverpool – West Brom 0:0 (kon.)
Tottenham – Brighton 2:0 (kon.)
Newcastle United
0:1 (0:1)
Everton FC
Středa 13.12.2017, 20:45 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 17. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na počtenou. (22:47:10)

Fauly: 10:11.

Právě skončilo utkání mezi Newcastlem United a Evertonem FC. Byť byli domácí o něco aktivnějším týmem v první půli, tak svůj tlak nedokázali korunovat brankou. Jejich dvě největší šance skončily na brankové konstrukci hostující brány. Naopak se však prosadili hosté. Wayne Rooney po chybě Karla Darlowa dotlačil ve skluzu míč za brankovou čáru a jeho celek se tedy ujal vedení.
    Domácí celek se sice mohutně hnal za vyrovnáním, ale do nebezpečnější akce se dostávali jen zřídka. Pokaždé jim chybělo větší štěstí v zakončení. Mohlo však udeřit na druhé straně. Ashley Williams ovšem ve stoprocentní šanci nechal vyniknout při své hlavičce Karla Darlowa. V závěru nastavení se navíc nechal po druhé žluté kartě vyloučit Jonjo Shelvey a Martn Atkinson prakticky vzápětí utkání ukončil. Everton tedy bere tři body za vítězství 1:0.

90+5

90+4
    Tak a to je nejspíše definitivní konec pro domácí. V závěru nastavení totiž Jonjo Shelvey vidí druhou žlutou kartu za faul na polovině hřiště a předčasně se tak poroučí do sprch.

90+4
    Calvert-Lewin následně při rozehrávce přímého kopu domácích odkopl míč a za nesportovní chování uviděl žlutou kartu.

90+3
    Následný centr znovu odvrátili defenzíva Evertonu a Atsu při zpracování míče zahrál rukou, což neuniklo pozornosti sudího. Rozehrávat tedy bude hostující celek.

90+2
    A znovu se hosté v pohodě ubránili proti akci Newcastlu po pravé straně. Calvert-Lewin následně míč ztratil na půli hřiště a United se vrhají znovu vpřed.

90+2
    Everton se ovšem znovu výborně ubránil a poté vyvezl míč co nejdále od své brány.

90+1
    A hned v první minutě nastavení mají po nedorozumění hostující obrany domácí k dispozici rohový kop.

90
    Martin Atkinson nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    A u míče navíc budou po špatném odkopu Karla Darlowa hostující hráči, kteří s rozehrávkou autu nikterak nespěchají.

90
    Rozběhla se nám poslední minuta řádné hrací doby a uvidíme, kolik minut hlavní sudí nastaví.

89
    Davies se Schneiderlinem rozehráli standardní situaci nakrátko a první jmenovaný následně vybojoval autové vhazování pro svůj celek.

88
    Davies byl na levé straně faulován protihráčem a k nelibosti domácích fanoušků se mu příliš na nohy nechce.

87
    Shelveyho centr z přímého kopu sice doputoval do vápna, ale tam jej jen prodloužili hostující hráči za sebe, načež se míče bezpečně ujal Jordan Pickford.

86
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Ayoze Pérez.

85
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Phil Jagielka.

83
    Nadějný útok hostů končí sraženým centrem, který se dostal na hranici šestnáctky, odkud střílel Atsu k pravé tyči. Tam byl ovšem připraven se svým zákrokem Jordan Pickford.

Radomír Fukala

Branky: 27. Rooney

Karty:   42. Shelvey (NEW), 56. Merino (NEW) – 48. Holgate (EVE), 90+4. Calvert-Lewin (EVE)   90+4. Shelvey (NEW)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 12:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:11.
    Newcastle United: Darlow – Yedlin, Lascelles (C), Lejeune, Manquillo – Merino (86. Ayoze Pérez), Shelvey – Atsu, Diamé (67. Joselu), Ritchie (74. Aarons) – Gayle.
    Náhradníci: Elliot – Clark, Jacob Murphy, Hayden, Joselu, Ayoze Pérez, Aarons.

Everton FC: Pickford – Kenny, Holgate, A. Williams, Cuco Martina – Gueye – Lennon (61. Vlašić), Schneiderlin, Rooney (C) (77. Davies), G. Sigurdsson (85. Jagielka) – Calvert-Lewin.
    Náhradníci: Robles – M. Keane, Jagielka, Davies, Vlašić, Niasse, Lookman.

Rozhodčí: Atkinson – Child, Holmes