Swansea – Manchester City 0:4 (kon.) | Newcastle – Everton 0:1 (kon.) | Southampton – Leicester 1:4 (kon.)
Manchester Utd. – Bournemouth 1:0 (kon.) | West Ham – Arsenal 0:0 (kon.) | Liverpool – West Brom 0:0 (kon.)
Tottenham – Brighton 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:0 (1:0)
Brighton & Hove Albion
Středa 13.12.2017, 21:00 • Wembley Stadium, London • Anglická Premier League • 17. kolo

Tottenham splnil papírového favorita a zvítězil nad Brightonem 2:0. I ve druhém poločase byli Kohouti lepším mužstvem, jak bylo řečeno hosté si vypracovali velmi dobrou příležitost Hemedym, ale ten ji neproměnil. Pojišťovací branku vstřelil Heung – Min Son, který hlavičkoval na přední tyči centr Eriksena, měl trochu štěstí, protože míč ještě tečoval nechtěně hráč Brightonu. Tottenham se po vítězství posunul na čtvrtou pozici, Brighton zůstává třináctý. (23:01:25)

90+4

90+3
    Hra se víceméně odehrává kolem středového kruhu, čeká se až sudí Madley naposled foukne do píšťalky.

90+2
    Fotbalisté Tottenhamu po druhé brance už nikam nespěchají a pohodlně si balon předávají v zadních řadách.

90+1
    Utkání se už jen dohrává, o vítězi dnešního duelu už není pochyb.

90
    Sudí Madley bude nastavovat ve druhé půli ještě tři minuty.

90
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Ben Davies.
    88. Son HEUNG-MIN - 2:0

88
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Tottenham dává pojišťovací druhou branku. Z pravé strany, z volného přímého kopu centroval Eriksen na přední tyč, do míče se položil HEUNG – MIN SON a hlavou za přispění obránce Brightonu dostal míč za brankáře Ryana.

85
    K míči se postavil Harry Kane, technicky obstřelil postavenou zeď, gólman Ryan s velkou námahou ránu vytěsnil na tyč! Domácí fotbalisté se poté k dorážce nedostali.

84
    Domácí plejeři z následného rohu nic nevytěžili, ale budou zahrávat další standardní situaci před pokutovým územím.

84
    Alli přihrával napříč pokutovým územím na zcela volného Rose, který nejprve se snažil udělat před malým vápnem kličku obránce, ale poté se rozhodl pro střelu, která byla sražena na roh.

83
    Držení míče ve druhém poločase: Tottenham 71%-29% Brighton

82
    Obraz hry je i nyní stejný, Tottenham drží míč a Brighton vyčkává na svojí polovině.

80
    Nic nenasvědčuje tomu, že by neměli Kohouti dnes brát tři body, i ve druhém poločase jsou lepším mužstvem, Brighton si vypracoval jedinou vetší šanci ve druhé půli z kopačky Hemedyho, kterou nezužitkoval.

78
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází Pascal Groß.

77
    Aktivní Alli dostal přihrávku z hloubi pole, s míčem se otočil, ale jeho dalekonosný projektil mířil nad branku.