Hoffenheim – Stuttgart 1:0 (kon.) | Bayern – Kolín nad Rýnem 1:0 (kon.) | Hertha – Hannover 3:1 (kon.)
Schalke – Augsburg 3:2 (kon.) | Leverkusen – W. Brémy 1:0 (kon.)
FC Schalke 04
3:2 (1:0)
FC Augsburg
Středa 13.12.2017, 20:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 16. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:36:18)

Červené karty: 0:0

Nakonec nám dnešní utkání přineslo velmi dramatický druhý poločas. Těsně před prvním odchodem do šaten poslal Schalke to vedení Franco Di Santo, když fantasticky zakončil po přihrávce Harita. Ve 48. minutě měli domácí rohový kop, který letěl na Nalda, ten ho posunul na Guido Burgstallera, který míč dorazil do brány a Schalke vedlo už 2:0. Ovšem poté měli hosté obrovské možnosti ke skórování a nakonec vstřelili branku v 64. minutě, když si na rohový kop vyskočil Caiuby a zamířil k pravé tyči. Hosté byli na koni a v 80. minutě se domácí dopustili faulu ve svém vápně. K pokutovému kopu se postavil Michael Gregoritsch a i když domácí gólman vystihl směr tak na míč nedosáhl. Ovšem o tři minuty později se Amine Harit řítil na bránu, kdy ho poslal k zemi hostující brankář Hitz a výhodu penalty mělo i domácí mužstvo. K ní se postavil zkušený Daniel Caligiuri a střelou k levé tyči zajistil domácím, že tři body zůstanou doma.
    Schalke tak dál pokračuje ve skvělé formě a nyní se nachází už na druhém místě s dvaceti devíti body a ztrátou devíti bodů na první Bayern Mnichov.

90+5

90+5
    Naldo se postavil k přímému kopu a vyslal tvrdou ránu na bránu Augsburgu, ale Marwin Hitz si sní lehce poradil.

90+5
    Breel Embolo si šel velmi dobře pro faul, který mu vyšel, když se mu do cesty postavil Martin Hinteregger. Schalke tak bude mít přímý kop přibližně z pětadvaceti metrů.

90+4
    Martin Hinteregger hlavičkoval úplně sám, jelikož domácí gólman na míč nedosáhl, ale hostující obránce balón pouze lízl hlavou a Ralf Fährmann bude mít odkop od své svatyně.

90+4
    Centr odvrátila domácí obrana a hosté budou mít rohový kop. Ve vápně je i brankář hostů Marwin Hitz.

90+3
    Thilo Kehrer nyní poslal k zemi Daniela Opareho a Augsburg bude mít přímý kop z pravé strany, odkud pravděpodobně přiletí centr od vápna před bránu Fährmanna.

90+2
    Hosté jsou o pět u míče a dostali se až do vápna z pravé strany, ovšem následná přihrávka byla zblokována a Augsburg má autové vhazování.

90+1
    Breel Embolo se nyní ocitl v ofsajdové pasti a útok domácího Schalke je u konce.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Nyní mají hosté autové vhazování z pravé strany na půlce domácího Schalke, ale poté se k míči dostali domácí, ovšem jejich útok překazil obránce Augsburgu skvělým zákrokem.

89
    Ovšem s centrem si obrana Augsburgu poradila a následně Max Meyer chtěně zahrál rukou, za což dostal žlutou kartu.

88
    Breel Embolo se snažil projít po pravé straně, ale tam ho k zemi poslal hostující obránce Martin Hinteregger a Schalke tak bude mít přímý kop.

87
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amine Harit, přichází Sascha Riether.

86
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Fabian Reese.

85
    Na hrací ploše je ošetřován domácí hráč a hra je přerušena.

Michal Raška

Branky: 45. Di Santo (Harit), 48. Burgstaller (Naldo), 83. D. Caligiuri (pen.) – 64. Caiuby (Gregoritsch), 80. Gregoritsch (pen.)

Karty:   58. Burgstaller (SCH), 79. Oczipka (SCH), 89. Meyer (SCH) – 48. Hitz (AUG), 49. Danso (AUG)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:17.
    FC Schalke 04: Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie, Meyer, Oczipka – Di Santo (72. Embolo), Burgstaller (86. Reese), Harit (87. Riether).
    Náhradníci: Nübel – Coke, Embolo, Kehrer, Konopljanka, Reese, Riether.

FC Augsburg: Hitz – Opare, Danso (62. R. Khedira), Hinteregger, Gouweleeuw, Max – Ku, Baier (C), Caiuby – Gregoritsch, Finnbogason (73. Córdova).
    Náhradníci: Luthe – Callsen-Bracker, Córdova, Framberger, Heller, R. Khedira, Schmid.

Rozhodčí: Sven Jablonski – Holger Henschel, Thomas Gorniak