Boston – Washington 3:5 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 2:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:4 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:1 (po pr.) | Minnesota – Toronto 2:0 (kon.) | Winnipeg – Chicago 1:5 (kon.)
St. Louis – Anaheim 1:3 (kon.) | Colorado – Florida 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:3 (kon.)
Arizona – Tampa 1:4 (kon.) | Edmonton – Nashville 0:4 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 15.12.2017, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám všechny fanoušky nejlepší hokejové ligy! Dnes se podíváme na zápas, který je pro českého fanouška velmi zajímavý, protože uvidíme v akci několik českých hráčů.

Canadiens se vrací do akce po přestávce. V minulých kolech Habs dokázali vyhrát 5 zápasů v řadě a už to vypadalo, že krize, které musel kanadský celek čelit od začátku soutěže je pryč. Nicméně v posledních 3 zápasech se domácích přestalo dařit a připsali si pouze 1 bod za prohru v prodloužení proti Calgary. V minulém kole podlehli Canadiens Oilers vysoko 2:6! V tabulce Východní konferencenajdeme Habs na nelichotivém 12. místě s 30ti body.
    Nejproduktivnější hráči
    1.Gallagher – 13 + 6
    2. Pacioretty – 8 + 18
    3. Danault – 6 + 12

Hostující tým má v posledních zápasech výkony jako na houpačce. Z posledních 5ti zápasů si hosté přípsali pouze 4 body, ale v výhra, která přišla v minulém kole by mohla naznačovat zlepšení. V minulém kole si Devils poradili s Los Angeles poměre 5:1. Dvěma góly se v tomto zápase blýskl Taylor Hall, který táhne ofenzívu hostů. V tabulce Východní konference najdeme Devils na 5. místě s 38 body. Ve hře dnes budou důležité 2 body a hosté budou chtít potvrdit zlepšenou formu a přeskočit Washington na 4. místě.

00:20
    Pacioretty dostal krásnou nahrávku z rohu kluziště a vypálil golfem na druhou tyč, Schneider předvedl skvělý zákrok a zabránil jistému gólu.

00:40
    Byron po několika vteřinách hry opouští hřiště a míří do kabiny, snad to nebude nic vážného a domácí útočník bude moc pokračovat.

01:21
    Devils právě vstřelili branku!
    Jesper Bratt zavezl kotouč do středního pásma, předložil ho Andy Greenovi, který ho zavezl do útočné třetiny a pouze ho posunul na vedle něj rozjetého STEFANA NOESENA, který práskl do puku a ten skončil v pravé šibenici branky Price! Asistence: Andy Greene, Jesper Bratt.
    01:21 Stefan NOESEN - 0:1

02:20
    Byron znovu na ledě, zjevně se tak nejednalo o těžší zranění.

03:10
    John Moore vypálil od modré, jeho jedovatá střela těsně minula tyčku branky!

04:20
    Alzner nahodil od modré čáry,ale jeho pokus nebyl přesný. O pár chvil později se dostal ke střele z lepší pozice, od levého mantinelu,ale puk poslal přímo do lapačky Schneidera.

05:06
    Benn vypálil od modré čáry, Schneider si povyjel a ukryl kotouč v lapačce.

05:30
    Price si teď připsal dobré zákroky, proti střela Hayese a následným dorážkám.

06:01
    Nicolas Deslauriers nahazoval kotouč od modré, Schneider ho podržel a máme tu vhazování ve třetině Devils.

06:30
    Devil se usadili ve třetině Habs,ale pouze si nahrávají kotouč dokola.

07:10
    Drouin vypálil pěknou střelu mezi obránci na druhou tyč, další skvělý zákrok Schneidera!

07:50
    Tentokrát pálil Tomáš Plekanec,ale trefil pouze Gallaghera. Canadiens viditelně zvýšili aktivitu.

08:30
    Habs vysunuli napadání a Devils mají velký problém s rozehrávkou!

09:10
    Kotouč mají znovu v moci domácí a střílí ze všech pozic!

09:50
    Až nyní se podařilo hostům získat kotouč a uklidnit hru,ale rozehrávka jednoho z obránců byla nepřesná a kotouč mají znovu domácí.

10:30
    Price si připisuje zákrok betonem proti střele Santiniho od modré.

11:03
    Jonathan Drouin se řítil s pukem 1 na 1 na hostujícího obránce, kterého se rozhodl obstřelit. Domácí útočník vyslal pěknou střelu na druhou tyč,ale Schneiderovi se podařilo znovu vyrazit puk!

12:02
    Na druhé straně si nyní připsal důležitý zákrok Price, když sklapl betony k sobě.

12:40
    Zacha se skvěle vrátil a odebral kotouč Deslauriersovi.

13:10
    Schneider vyrazil kotouč po střele Paciorettyho pouze před sebe,ale Gallagher se nedostal k dorážce.

13:31
    Montreal právě vstřelil branku!
    Canadiens využívají obrovský tlak! Phillip Danault poslal kotouč po mantinelu na modrou čáru na Jordieho Benna, který napřáhl ke střele. Před brankou clonilo několik hráčů a byl to ANDREW SHAW, který tečoval puk těsně před Schneidrem a vsítil tak první gól! Asistence: Phillip Danault, Jordie Benn.
    13:31 Andrew SHAW - 1:1

14:20
    Price podržel kotouč po nahození od modré a následuje komerční přestávka.

14:30
    Moore nahazoval od modré, Price viděl puk na poslední chvíli a se štěstím ho vyrazil.

15:20
    Gallagher ukázkově zablokoval střelu Greena od modré.

16:10
    Butcherova střela od modré byla ztečována a zastavila se až o tyčku!

17:07
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., vysoká hůl).

17:30
    Hudon tečoval střelu Petryho mimo branku,ale Canadiens jsou stále s pukem ve třetině.

18:30
    Carrovi přeskočil kotouč přes hokejku a Devils tak mohou konečně vystřídat!

19:10
    Hosté zvládli oslabení a máme tu znovu hru 5 na 5.

19:40
    Plekancova střela od mantinelu byla nepřesná a minula branku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou svižnou první třetinu. Devils doslova vlétli do zápasu,když využili špatného střídání Habs a pěknou střelou do šibenice se prosadil Noesen. Canadiens inkasovaná branka nakopla a ve zbytku třetiny byli aktivnější. Ve 14. minutě se domácím podařilo využít obrovský tlak s díky pěkné teči Shawa je stav znovu vyrovnaný. Ke konci třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry,ale tu se jim nepodařilo využít a do šaten se jde tak za stavu 1:1.
    Střely po první třetině: Domácí – 14, Hosté – 12.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

20:20
    Pacioretty se snažil proháčkovat přes obránce,ale Green mu puk odebral.

21:10
    Gallagher vypálil z otočky, Schneider kotouč vykopl.

21:40
    Shaw vypálil backhandem z rohu kluziště, Schneider si připisuje zákrok.

22:10
    Drouin vypálil od mordé čáry,ale jeho pokus přelétl branku Schneidera.

22:52
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Byron Froese – 2 min., podražení).

23:10
    Butcher vypálil od mantinelu,ale minul branku.

23:30
    Plekanec vyhazuje kotouč a vysvobozuje Canadiens.

23:47
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Karl Alzner – 2 min., sekání).

23:50
    A máme tu přesilovku 5 na 3!

24:00
    Butcherova střela mířila mimo branku a puk vylétl mimo třetinu.

25:30
    Neuvěřitelné momenty v Bell Center! V přesilové hře 5 na 3, Butcher vypálil snad 5x, ale pokaždé někoho trefil, až těsně před koncem donutil Price k zákroku. Domácí brankář při zákroku uklouzl a puk zůstal volný před brankou, kde se ho 3 hráči snažili dorazil do odkryté branky,ale ani to se jim nepodařilo!

25:40
    V přesilové hře 5 na 4 orazítkoval Butcher tyč a následně Plekanec vyhodil kotouč.

26:10
    Canadiens přežili oslabení Bell Centrem zní obrovské ovace pro domácí tým.

26:40
    Slibně rozjetý útok domácích zastavil offside a máme tu komerční přestávku.

27:27
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joe Morrow – 2 min., hákování).

27:40
    Zachova střela od modré mířila mimo branku.

28:02
    Další střela Zachy, Price si připsal pěkný zákrok lapačkou.

28:30
    Canadiens získali kotouč a vyhazují ho.

28:50
    Vatanenova dělovka od modré minula branku!

29:10
    Damon Severson dostal pěknou křižnou nahrávkou,ale střelou z jedničky netrefil branku.

30:02
    Green zblokoval střelu Shawa od modré.

30:07
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (John Moore – 2 min., vysoká hůl).

30:20
    Coleman sebral kotouč Schlemkovi a zaútočil v oslabení.

30:50
    Habs se ještě nedostali s pukem do třetiny.

31:30
    Devils znovu získali kotouč a šetří cenné vteřinky.

32:01
    Petryho dělovka od modré minula branku!

32:30
    Hosté přežili oslabení, Habs vůbec k ničemu nepustili.

33:00
    Canadiens znovu na kotouči,ale nedaří se jim udržet se v pásmu Devils.

33:40
    Na ledě se přiostřuje, nyní ji Moore počkal na Danaulta a ostře ho poslal k zemi.

34:10
    Petry nahazoval kotouč na branku,ale před ní ho odpálil jeden z obránců.

34:40
    Devils mají po delší době kotouč pod kontrolou a zakládají útok.

35:02
    DAlší střela Gallaghera, Schneider si připsal pěkný zákrok.

35:30
    Nico Hischier se rozhodl vyřešit přečíslení 2 na 1 střelou,ale netrefil vůbec branku!

36:10
    Plekanec se dostal do přečíslení 2 na 1. Český útočník střílel dobře na druhou tyč,ale Schneider vyrazil kotouč ramenem!

36:50
    Hraje se obrovském tempu, jedno přečíslení střídá druhé!

37:30
    Střela Greena zblokovaná Bennem.

38:10
    Oba týmy mají naprosto otevřené obrany, tohle se musí divákům líbit! Méně se to pak asi líbí trenérům obou týmů.

38:30
    Benn nestihl kotouč na modré a Habs musí začít znovu od Price.

39:01
    Shaw tečoval střelu Petryho před brankou těsně mimo!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Skončila divoká druhá třetina, ve které jsme se gólu nedočkali. Hostující tým měl k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3,ale Habs dnes obětavě blokují střely a pomáhají Priceovi. Následně dostali výhodu přesilové hry i domácí,ale těm se tato herní činnost nedaří a Devils ji tak v pohodě přečkali. Zbytek třetiny se odehrál ve vysokém tempu,ale ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit gólovou šanci. Do třetí třetiny tak vstoupíme za stavu 1:1.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 21, Hosté – 24.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro hostující tým.

40:20
    U puku už jsou domácí a Alzner zakládá útok.

41:02
    Vatanenova tečovaná střela minula o kousek branku Price!

41:20
    Gallagherova střela byla zblokovaná Greenem.

42:10
    Wood hledal na druhé tyči postaveného Zachu,ale kotouč k němu nedoputoval.

42:40
    Alzner netrefil kotouč ve středu třetiny, to mohla být velká příležitost pro domácí!

43:01
    Schneider vyrazil kotouč pouze před sebe,ale před brankou byli hráči pouze v bílých dresech a Moore tak uklidnil situaci.

43:40
    Will Butcher vypálil od modré po vyhraném vhazování,ale netrefil branku.

44:05
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., podražení).

44:30
    Drouinova střela z mezikruží minula branku.

46:00
    Canadiens stále s pukem ve třetině Devils,ale domácí si nevytvořili větší šanci.

46:20
    Devils přečkali další oslabení a nyní mají kotouč za vlastní brankou.

47:00
    Price vyrážečkou odrazil kotouč, který nahodil Boyle.

47:30
    Střelu Drouina od levého mantinelu vykopl Schneider betonem.

47:50
    Shaw tečoval nahození Alznera, Schneider dokázal zareagovat a ukryl kotouč v lapačce.

48:10
    Pacioretty dorážel z předbrankového prostoru,ale Cory Schneider byl znovu úspěšný.

49:10
    Plekanec se řítil sám na Schneidera a zkoušel pěknou střelu zápěstím na druhou tyč, Schneider vyrazil kotouč ramenem.

49:50
    Price vyrážečkou zasáhl proti střele Zachy.

50:10
    Habs jsou v posledních chvílích aktivnějším týmem,ale nedaří se jim svou převahu využít.

50:40
    Santini nezachytil kotouč na modré a Devils začínají s pukem až u Schneidera.

51:20
    Útok Canadiens zastavuje rozhodčí – offside.

51:40
    Nico Hischier vypálil,ale kotouč z jeho hole nezamířil mezi 3 tyče.

53:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině.

53:30
    Shaw už ujížděl sám na Schneidera,ale rozhodčí píská offside.

54:10
    Puk byl po delší době u Price, konkrétně když se domácí brankář zapojil do rozehrávky.

54:40
    Devils zamkli Habs ve třetině,ale puk doklouzal za modrou čáru a domácí si mohou odpočinout.

55:20
    Devils vysunuli napadání a domácí mají problém s rozehrávkou.

56:20
    Habs se usadili ve třetině soupeře,ale Schneider si připsal další zákrok proti střele Galchenyuka.

56:40
    Pacioretty odchází po tvrdém zákroku do kabiny, vypadá to na problém s ramenem.

57:00
    Schneider si připsal další zákroky proti střelám domácích.

57:30
    Habs jsou nyní aktivnějším týmem a mocně se snaží se vsítit rozhodující gól!

58:10
    Habs měli obrovský tlak ve třetině a stříleli ze všech pozic, Schneider dnes předvádí skvělý výkon.

58:30
    Schneider podržel nahozený kotouč ze středního pásma.

59:20
    Benn s pukem za vlastní brankou a Habs pomalu zakládají útok.

59:30
    Pacioretty je zpět na lavičce a bude pokračovat ve hře.

59:50
    Price podržel nahození Hischiera od mantinelu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ani ve třetí třetině jsme se nedočkali branky. Domácí tým byl aktivnější,ale nepodařílo se mu vstřelit branku. Skvělý výkon předvedl i na druhé straně Price a zůstal tak překonaný pouze jednou. Oba týmy tak berou alespoň jeden bod a o ten bonusový se poperou v prodloužení případně nájezdech.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 34, Hosté – 31.

60:01

60:01

60:20
    Price si připsal zákrok proti střele Zajaca.

60:40
    Drouin se dostal do samostatného úniku,ale nepodařilo se mu prostřelit Schneidera.

61:10
    Galchenyukovi se nepodařilo klička a puk mají Devils.

61:54
    Montreal si připisuje bonusový bod zásluhou TOMÁŠE PLEKANCE, který si najel na střed hřiště a prostřelil Schneidera tvrdou střelou mezi betony. Český útočník tak ukončil 17 zápasů dlouhou sérii bez gólu. Asistence: Charles Hudon, Alex Galchenyuk.
    61:54 Tomáš PLEKANEC - 2:1

Máme tu konec napínavého zápasu. V základní hrací době padly pouze 2 góly. Nejprve se o zásah hostů postaral Noesen krásnou střelou do šibenice. Ve 14. minutě se prosadil pěknou tečí Shaw a to bylo ze strany hráčů všechno. Po zbytek základní hrací doby kralovali oba brankáři. Rozhodujícího gólu jsme se dočkali až v prodloužení z hole Plekance, který prostřelil Schneidera mezi betony a rozhodl o bonusovém bodu pro Habs.

1. Andrew Shaw (MTL) – 1 + 0
    2. Damon Severson (NJD) – 0 + 0
    3. Jordie Benn (MTL) – 0 + 1

Tomáš Plekanec (MTL) – 1 + 0, střely: 4, vyloučení: 0, +/-: 1, čas na ledě: 16:51.
    Pavel Zacha (NJD) – 0 + 0, střely: 2, vyloučení: 0, +/-: 0, čas na ledě: 14:41.

To je ode mě pro dnešek vše, dobrou noc! (04:17:58)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 14. A. Shaw (Jo. Benn, Danault), 62. Plekanec (Hudon, Galchenyuk) – 2. Noesen (A. Greene, Bratt)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (A), Jo. Benn, Petry, Alzner, Schlemko, Morrow – Byron, Danault, Pacioretty (C) – A. Shaw, Drouin, Galchenyuk – Gallagher (A), Plekanec, Hudon – Carr, Froese, Deslauriers.
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Vatanen, J. Moore, Santini, A. Greene, Severson, Butcher – Stafford, Hischier, Bratt – Gibbons, Zajac, Coleman – Noesen, Zacha, Wood – Lappin, Boyle, J. Hayes.

Rozhodčí: Romasko, Dwyer – Nagy, Cormier