Boston – Washington 3:5 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 2:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:4 (kon.)
Montreal – New Jersey 2:1 (po pr.) | Minnesota – Toronto 2:0 (kon.) | Winnipeg – Chicago 1:5 (kon.)
St. Louis – Anaheim 1:3 (kon.) | Colorado – Florida 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:3 (kon.)
Arizona – Tampa 1:4 (kon.) | Edmonton – Nashville 0:4 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Pátek 15.12.2017, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, přeji dobré páteční ráno. (06:51:41)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 9:42
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:03

1. Marc-Andre Fleury (VEG) 24 zák., 1 gól, 96,0%
    2. Matt Murray (PIT) 24 zák., 2 góly, 92,3%
    3. James Neal (VEG) 1+0

Zápas skončil a domácí Vegas se raduje z vítězství v jejich prvním historickém zápase proti Pittsburghu. Dvojnásobného úřadujícího vítěze Stanley Cupu porazilo ve vyrovnaném klání 2:1. Domácí se jako první ujali vedení, když se v první třetině prosadil James Neal . Murrayho překonal už ve druhé minutě. Hosté ale ještě v první části vyrovnali, když se trefil Ian Cole. Druhá třetina se obešla bez branek a rozhodnutí přišlo až ve třetí části. Vítěznou branku si připsal Jon Merrill svým prvním gólem za Vegas. V závěru zápasu se nechali hosté vyloučit, a i když ještě zkoušeli power play. vyrovnat už nedokázali.

59:58
    Crosby vyhrál buly, ale pak se k němu dostal Pierre-Édouard Bellemare a vyhodil ho.

59:55
    Brayden McNabb vyhodil puk a tentokrát už to zakázané uvolnění Vegas je.

59:36
    Nate Schmidt vyhodil šikovně puk, tak aby to nebylo zakázané uvolnění.

59:10
    Vegas dostalo kotouč do útočného pásma, ale nemá ho v moci.

58:55
    Je to tak. Murray zůstává na střídačce, hraje se tak pět na pět.

58:55
    Zakázané uvolnění Vegas a timeout Pittsburghu. Zkusí hosté riskantní hru bez brankaře?

57:58
    Špatná zpráva pro Penguins, kteří potřebují vyrovnat, ale místo toho jsou vyloučeni. Chad Ruhwedel bude sedět za držení.

56:54
    Conor Sheary se puku dotkl v ofsajdu, takže je hra přerušena, vhazovat se bude ve středím pásmu.

55:43
    Alex Tuch s Jonathanem Marchessaultem byli v přečíslení dvou na jednoho, ale nepodařilo se jim překonat skvělého Murrayho.

54:42
    Perron našel na pravém kruhu volného Haulu. Ten vypálil bez přípravy, ale minul branku.

53:19
    Oscar Lindberg přestřelil branku, ale pak ještě nebezpečně hned dvakrát zakončoval Tomáš Nosek. Ale na Murrayho se mu ani jednou nepovedlo vyzrát.

52:51
    Vegas dobře brání střední pásmo a zatím nedovoluje Pittsburghu projít do útočné třetiny.

51:39
    Carl Hagelin střílel po ledě z otočky. ale dobře se nezorientoval a o velký kus minul branku Fleuryho.

50:46
    Crosby přihrával do nebezpečného prostoru před brankou. Fleury dokázal svou hokejkou puk ze svého brankoviště odstranit.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. Neal (C. Miller, Perron), 49. Merrill (Haula) – 13. Cole (Hagelin, Sheahan)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Theodore, Engelland, Schmidt, C. Miller, Merrill, McNabb – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Neal (A), Haula, Perron – Tuch, Eakin, Leipsic – Nosek, Bellemare (A), Carrier – O. Lindberg.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Hunwick, Määttä, Ruhwedel, Cole – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Sheahan, Simon – Reaves, Rowney, Hagelin.