Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Los Angeles 4:2 (kon.) | New Jersey – Dallas 5:2 (kon.)
Detroit – Toronto 3:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:3 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 2:3 (kon.)

Ondřej Pavelec (NYR) náhradní brankář
    Marián Gáborík (LAK) 1+1, 4 střely, TOI 14:56 (03:52:56)

Hvězdy utkání

1. Rick Nash (NYR) 1+0
    2. Marián Gáborík (LAK) 1+1
    3. Henrik Lundqvist (NYR) 33 zák., 2 góly, 94,3%

Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 25-14; Vhazování: 53%-47%; Hity: 23-21; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Marián Gáborík si připsal gól a asistenci a Kings jeho zásluhou dokázali v Madison Square Garden dvakrát smazat jednobrankové manko. Na třetí gól z hokejky Ricka Nashe už ale odpovědět v závěru nedokázali a vítězství Rangers zpečetil střelou do prázdné brány J. T. Miller. Konečný výsledek. Rangers ukončili sérii 2 porážek. New York Rangers 4 Los Angeles Kings 2.

59:07 J. T. Miller - 4:2

59:07
    Rangers právě vstřelili branku!
    Jimmy Vesey po zablokování střely Alece Martineze od modré čáry krásnou diagonální přihrávkou našel na pravém křídle Matse Zuccarella, který po prudké brzdě u hrazení nahodil puk před prázdnou bránu, a J. T. MILLER z blízkosti o tyč zamířil do sítě! Asistence: Mats Zuccarello a Jimmy Vesey.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:53
    Los Angeles Kings si vyžádalo minutu a sedm sekund před koncem oddechový čas. Rangers vedou 3:2.

58:53
    Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění, které rozhodčí odpískali, přestože měl kotouč malou rychlost.

58:11
    Jonathan Quick naskočil na střídačku a Kings zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

57:52
    Nick Shore od boxu časoměřičů nahodil puk na bránu a Henrik Lundqvist raději puk zmrazil pod lapačkou.
    56:33 Rick NASH - 3:2

56:33
    RICK NASH před boxem časoměřičů ukradl Kings puk a po nádherném zpětném oblouku zavezl kotouč do levého kruhu pro vhazování, odkud krásnou střelou zápěstím nad vyrážečkou Jonathana Quicka zamířil do bližšího horního rohu brány!

56:11
    Jake Muzzin na levém křídle vystřelil od hrazení a Henrik Lundqvist musel zasahovat, když puk vyrazil.

55:33
    Alec Martinez střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování našel pouze náruč Henrika Lundqvista. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Kreider (Shattenkirk, Desharnais), 35. K. Hayes (McDonagh, Grabner), 57. Rick Nash, 60. J. T. Miller (Zuccarello, Vesey) – 24. Gáborík (J. Jokinen), 48. T. Mitchell (Gáborík, J. Jokinen)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal (A), Br. Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Rick Nash, J. T. Miller, Zuccarello (A) – Grabner, K. Hayes, Fast – Carey, Nieves, Vesey. Trenér: Alain Vigneault.
    Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty (A), MacDermid, Martinez, Forbort, Folin – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Kempe, Toffoli – Gáborík, T. Mitchell, J. Jokinen – Clifford, N. Shore, Lewis. Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Brian Pochmara. Čároví: Matt MacPherson, Darren Gibbs

Diváci: 17756