Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Los Angeles 4:2 (kon.) | New Jersey – Dallas 5:2 (kon.)
Detroit – Toronto 3:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:3 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 2:3 (kon.)
Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Sobota 16.12.2017, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás příště. Na počtenou! (04:11:45)

Buly: 30:28

Právě nám skončilo další utkání NHL. Dnes jsme mohli sledoval Detroit v souboji s Torontem. Hosté dneska nedokázali potvrdit roli favorita a zaslouženě podlehli dobře hrajícímu Detroitu. Úvodní branku zápasu vsítil Borgman již ve 2. minutě. To bylo ale ze strany Maple Leafs vše, pak už začali střílet branky pouze domácí. Ve druhé třetině se prosadila dvojice obránců DeKeyser, Daley a ve třetí třetině upravil na konečných 3:1 slovenský útočník Tomáš Tatar.

59:37
    Detroit už kontroluje závěr zápasu a teď je jasné, že dva body zůstanou dnes doma.

59:24
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Ron Hainsey – 2 min., hákování).

59:16
    Zakázané uvolnění Detroitu.

58:54
    Kadri teď dvakrát po sobě vypálil z velmi dobré pozice. Dvakrát se však nechala činit vyrážečka Howarda.

58:18
    Další skvělý zákrok Howarda, tentokrát proti skryté ráně Bozaka.

58:02
    Nylanderova nabídka na teč nikoho nenašla, následuje odpal domácích na icing.

57:41
    Kadri vypálil pouze do míst, kde stál připravený Howard. Hosté to zkouší se šesti hráči v poli.

56:54
    Hainsey se málem krásně proháčkoval až před Jimmyho Howarda. Obránce Maple Leafs byl ale zastaven výborným obranným zákrokem Daleyho.

56:10
    Domácí v plném počtu. Detroit zvládl oslabení skvěle.

55:15
    Domácí mohli vsítit další gól v oslabení. Helm se řítil z pravé strany úplně sám na branku hostů. Bohužel pro domácí, Helm přestřelil.

54:44
    Detroit se zatím dobře brání. Toronto se nemůže dostat do pásma.

54:10
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min.).

53:53
    Athanasiou ujel obraně Toronta a tváří v tvář McElhinneymu vypálil bekhendem mimo bránu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 26. DeKeyser (Zetterberg, Frk), 32. Daley (Ericsson, Glendening), 50. Tatar (Zetterberg, Kronwall) – 2. Borgman (D. Moore)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Mantha, D. Larkin, Tatar – Glendening, Nielsen, Helm – Frk, Athanasiou, Witkowski.
    Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – Hainsey, Rielly, N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Borgman – Marner, Marleau, Hyman – W. Nylander, Kadri, Komarov – Co. Brown, Bozak, J. van Riemsdyk – D. Moore, M. Martin, Kapanen.

Rozhodčí: Rooney, StLaurent – Berg, Amell