Buffalo – Carolina 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Los Angeles 4:2 (kon.) | New Jersey – Dallas 5:2 (kon.)
Detroit – Toronto 3:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:3 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 2:3 (kon.)
Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.)
Vancouver Canucks
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
San Jose Sharks
Sobota 16.12.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a San Jose Sharks.

San Jose Sharks odehrálo 30 zápasů s bilancí 15-2-3-10 a vybojovalo 37 bodů. V tabulce Západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Carolinou Hurricanes 5:4 v prodloužení, Ottawou Senators 5:0 a Calgary Flames 3:2. Tým nestačil na Washington Capitals 1:4 a v prodloužení na Minnesotu Wild 3:4.

Vancouver Canucks odehrál 32 zápasů (14-0-4-14; 32 bodů) a v tabulce Západní konference je na třinácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen jednou. Poradil si s Carolinou Hurricanes 3:0. Nestačil na Philadelphii Flyers 1:4, Calgary Flames 2:4, Winnipeg Jets 1:5 a Nashville Predators 1:7.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, D. Pouliot, Del Zotto, Biega, B. Hutton, Stecher – D. Sedin, H. Sedin, Vanek – Eriksson, Gagner, Boeser – Goldobin, Burmistrov, Virtanen – B. Gaunce, Dowd, M. Granlund.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, Dillon, Burns, J. Ryan, Heed – M. Karlsson, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Labanc – Meier, Tierney, Donskoi – J. Ward, Sörensen, Hansen..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:15
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., krosček).

00:30
    Přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet.

00:44
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilovka a hned v první minutě se domácí dostávají do vedení. Z předbrankového prostoru usměrnil puk do branky MARKUS GRANLUND. Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.
    00:44 Markus GRANLUND - 1:0

02:08
    Od modré čáry vypálil Alex Biega. Jeho ránu vyrazil hostující brankář, který si následně poradil se střelou Daniela Sedina a Michaela Del Zotta.

02:54
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene, více ze hry mají domácí hokejisté.

03:10
    Martin Jones si dokázal poradit se zakončením z kruhu, kterým se prezentoval Brendan Gaunce.

03:38
    Domácí hráči útočí, naopak San Jose se musí bránit.

03:44
    Troy Stecher se propracoval do střelecké pozice, jeho rána od modré čáry končí mimo branku.

04:59
    Martin Jones si dokázal poradit se střelami Thomase Vaneka a Alexandera Edlera.

05:25
    Od modré čáry zakončoval Alex Biega. Jeho rána končí výrazně mimo branku.

05:39
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alex Biega – 2 min., nedovolené bránění).

05:49
    Jacob Markström kryje střelu, kterou vyslal Logan Couture. Hostující hráč se do zakončení dostal hned dvakrát.

06:38
    Jacob Markström zlikvidoval střelu Pavelského z bezprostřední blízkosti. Domácí brankář své spoluhráče podržel.

06:54
    Joe Thornton zakončil z pravé strany, jeho pokus vyrazil brankář domácího celku.

07:14
    Martin Jones drží puk po střele domácího hráče, gólman San Jose rychle rozehrává.

08:00
    Domácí brankář vyrazil střelu Kevina Labance před sebe, pak už hráli obránci.

08:26
    Thomas Vanek zakončoval z kruhu, jeho pokus velmi dobře vyrazil brankář Sharks.

08:47
    Jannik Hansen z levého kruhu nepřekonal domácího maskovaného muže. Komerční přestávka.

09:12
    Hostující brankář si nyní dokázal poradit s pokusem, který vyslal Ben Hutton.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry první třetiny, domácí celek stále drží jednobrankové vedení.

10:22
    Joe Pavelski zablokoval střelu domácího hráče.

10:28
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nic Dowd – 2 min., vražení na hrazení).

10:40
    Logan Couture se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus končí mimo branku.

10:45
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilovce znamená, že je vyrovnáno. Postaral se o to povedenou ránou od modré čáry BRENT BURNS. Tento obránce prostě vypálit umí a předvedl to nyní. Asistence: Logan Couture a Joe Pavelski.
    10:45 Brent BURNS - 1:1

11:38
    Brent Burns znovu od modré čáry, ale tentokrát již minul.

12:05
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nikam nežene.

12:19
    Z levého kruhu vypálil hostující Marcus Sörensen. Jeho pokus kryje Jacob Markström.

12:20
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jannik Hansen – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

12:45
    Přesilovku hrají domácí hokejisté, kteří se pokouší získat vedení zpět.

13:08
    Thomas Vanek nedokázal prostřelit brankáře soupeře, na druhé straně neuspěl při vlastním oslabení Chris Tierney.

13:36
    Nahození Marcuse Sörensena s přehledem vyrazil brankář Canucks.

14:20

14:27
    Daniel Sedin vypálil, jeho střelu vyrazil brankář Sharks jen před sebe. Puk získal Henrik Sedin, ktetrá nešel zcela volného MARKUSE GRANLUNDA, který měl snadnou úlohu. Asistence: Henrik Sedin a Daniel Sedin.
    14:27 Markus GRANLUND - 2:1

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny.

15:41
    Brenden Dillon vypálil od modré čáry, jeho pokus končí mimo branku.

16:12
    Nic Dowd zablokoval ránu, kterou vyslal hostující Justin Braun.

16:30
    Sharks mají kotouč za svou brankou, nikam se neženou.

17:09
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej.

17:35
    Hostující brankář Martin Jones musel zasahovat, poradil si poměrně snadno s pokusem, který vyslal Thomas Vanek.

18:00
    Thomas Vanek se znovu dostal do zakončení, ale ani tentokrát nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

18:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikolaj Goldobin – 2 min., podražení).

18:47
    Přesilovku hraje hostující celek, domácí se zatím brání velmi dobře.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:37
    Logan Couture od modré čáry nedokázal prostřelit brankáře Canucks.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku. Vancouver je střelecky aktivnější, vede v tomto ohledu 22:13.

20:01

20:36
    Kevin Labanc vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si poradil domácí brankář.

21:07
    Tomáš Hertl z bezprostřední blízkosti branku vůbec netrefil. Zajímavá pozice pro hostujícího hráče.

21:41
    Z levého kruhu zakončoval domácí Alex Biega. Obránce Vancouveru trefil střed branky, kde byl pozorný brankář.

22:02
    Jacob Markström si poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal zkušený Marc-Édouard Vlasic.

22:30
    Sledujeme rychlý hokej, Nic Dowd se dostal do zakončení, ale jeho pokus nebyl povedený.

22:55
    Domácí maskovaný muž si dokázal poradit s pokusem, který vyslal z mezikruží Timo Meier.

23:24
    Troy Stecher rozehrává od své branky, následně se ale domácí stabilněji neudrželi v útočném pásmu.

24:28
    Z výborné střelecké pozice mezi kruhy zakončoval Michael Del Zotto. Jeho střelu zablokoval jeden z hráčů San Jose. Byl to Melker Karlsson.

25:13
    Michael Del Zotto tentokrát zablokoval pokus soupeře. Neúspěšně zakončoval Melker Karlsson.

25:48
    Brent Burns ani Logan Couture nedokázali prostřelit domácího brankáře. Jacob Markström si dokázal poradit s pokusy hráčů Sharks.

26:28
    Hostující brankář přerušuje hru, komerční přestávka.

26:49
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou San Jose. Následně Michael Del Zotto od modré čáry minul branku.

27:12
    Aktivně hrající Michael Del Zotto se znovu probojoval do zakončení. Tentokrát jeho ránu kryje Martin Jones.

27:43
    Hostující Melker Karlsson se propracoval do střelecké pozice. Jeho rána končí mimo branku.

28:10
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí momentálně k vidění není, dostáváme se do poloviny druhé třetiny.

29:03
    Martin Jones výborně vychytal soupeře, propracoval se do zakončení Alex Biega.

29:37
    Vancouver se usadil v útočném pásmu, pokouší se něco vymyslet, ale zatím marně.

29:59
    Hostující celek rozehrál nepřesně. Je z toho jen zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude před brankou San Jose Sharks.

30:12
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, domácí celek vede o jednu branku.

30:46
    Jacob Markström musel zasahovat proti střele od modré čáry, kterou vyslal Justin Braun.

31:17
    Hostující brankář má na svém kontě další zákrok, dokázal si poradit s pokusem Stechera.

31:29
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Justin Braun – 2 min., držení protihráče).

31:56
    Domácí celek rychle proměnil přesilovou hru. Nejprve trefil BROCK BOESER tyčku, akce pokračovala dál, a pak se už domácí hráč trefil přesně. Krásná akce znamená vedení Canucks o dva góly. Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.
    31:56 Brock BOESER - 3:1

32:36
    Od modré čáry vypálil jeden z hráčů San Jose, domácí brankář si dokázal poradit.

33:33
    Sledujeme rychlý hokej, střel je k vidění poměrně hodně, ale výraznějších šancí není mnoho.

33:54
    Hraje se v domácím útočném pásmu, Canucks mají více ze hry, naopak San Jose se nemůže prosadit.

34:35
    Martin Jones drží puk po střele z kruhu. Autorem střely je Brock Boeser.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí celek vede o dva góly a hraje takticky velmi dobře.

35:20
    Gólman Vancouveru si dokázal poradit s pokusem soupeře, zakončoval Brenden Dillon.

35:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se příliš nepřerušuje.

36:02
    San Jose dostalo puk do útočného pásma, ale nic nevymyslelo.

36:19
    Alex Biega zablokoval střelecký pokus, který vyslal aktivně hrající Brenden Dillon.

36:34
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Vancouveru. Následně nepřesně zakončoval Joe Thornton.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:48
    Thomas Vanek se pokoušel dostat hru ze svého obranného pásma, což se mu i se štěstím podařilo.

38:06
    Sharks se pokouší o snížení ještě v této části hry.

38:16
    Je zaděláno na drama. První střelu domácí brankář dokázal zastavit, na následnou dorážku MARCUSE SÖRENSENA byl už krátký Puk si přikopl bruslí, a pak rychle holí snížil. Asistence: Justin Braun a Jannik Hansen.
    38:16 Marcus SÖRENSEN - 3:2

38:25
    Tomáš Hertl se dostal do zakončení, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry druhé třetině, hostující brankář kryje nyní dvě střely domácího týmu. Alex Biega ani Brock Boeser nedokázali překonat Jonese.

39:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá část hry.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Po čtyřiceti minutách vedou domácí hokejisté o jednu branku.

40:01

40:40
    V poklidném tempu oba týmy vstupují do třetí třetiny, Vancouver vede o jednu branku.

41:10
    Brendan Gaunce se dostal do střelecké pozice, jeho pokus byl zablokovaný.

42:32
    Z kruhu vypálil Alex Biega. Jeho rána končí mimo branku.

42:42
    Justin Braun se propracoval do střelecké pozice. Puk kryje brankář Jacob Markström.

43:10
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Zatím mohou být spokojenější ti domácí.

43:54
    Daniel Sedin ani Thomas Vanek nedokázali z předbrankového prostoru přesněji zakončit. S oběma pokusy si poradil brankář.

44:23
    Vhazovat se bude před brankou domácího celku. Defenziva Canucks musí být pozorná.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je už pryč. Stále vede domácí tým.

45:12
    Logan Couture byl tvrdě atakován Alexandrem Burmistrovem. Vypadá to, že hostujíc hráč bude v pořádku,

45:12
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexandr Burmistrov – 2 min., nedovolené bránění).

45:30
    Brent Burns rozehrává od své branky, hostující celek hraje přesilovou hru, může se pokusit o vyrovnání.

46:15
    Vancouver hraje takticky velmi dobře, v početní nevýhodě nedává soupeři mnoho prostoru.

46:40
    San Jose se marně pokouší probojovat do útočného pásma, domácí defenziva hraje dobře.

47:03
    Příliš mnoho z přesilovky Sharks už nezbývá. Výraznější problém nemusel Jacob Markström řešit.

47:12

47:43
    Derrick Pouliot se pokoušel probojovat do útočného pásma, ale byl připraven o puk.

48:18
    Komerční přestávka.

48:24
    Od modré čáry to zkoušel Brent Burns. Jeho tvrdá rána tentokrát končí mimo branku.

49:01
    Vancouver se pokouší o navýšení svého vedení, Alexander Edler vypálil nepřesně od modré čáry.

49:35
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, domácí Canucks drží hru bezpečně daleko od své branky.

50:01
    Z mezikruží se to výborné střelecké pozice dostal Melker Karlsson, jehož projektil končí ale mimo branku.

50:40
    Nikolaj Goldobin se propracoval do střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

51:17
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, následovat bude komerční přestávka.

51:30
    San Jose stále prohrává o jednu branky a potřebovalo by si vypracovat výraznější tlak v útočném pásmu.

52:35
    Hra je nyní přerušena pro přihrávku rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:13
    Jacob Markström byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal od modré čáry obránce Justin Braun.

53:43
    San Jose se pokouší něco vymyslet před brankou domácího celku. Canucks se mohou spolehnout na svého brankáře.

54:07
    Vhazovalo se před brankou Vancouveru, hostující celek vyhrál kotouč.

54:11
    A znovu BRENT BURNS od modré čáry. Tentokrát se už jeho rána ujala, puk zapadl do branky, Jacob Markström se hodně rozčiloval, puk byl před brankou možná ještě tečovaný, je vyrovnání. Asistence: Joel Ward.
    54:11 Brent BURNS - 3:3

55:15
    Chris Tierney se propracoval do střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

55:58
    Autorem další střely je Melker Karlsson. Jeho rána z kruhu končí v náruči brankáře.

56:38
    Joe Thornton se pokoušel probojovat do útočného pásma, ale přesněji zakončit nedokázal.

57:18
    Vhazovat se bude před brankou domácího celku. San Jose vyhrálo buly.

58:40
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, pravděpodobně se bude prodlužovat. Mnoho šancí k vidění není.

59:10
    Martin Jones vyrazil střelu, kterou od modré čáry vyslal Alex Biega.

59:47
    Loui Eriksson zakončoval z kruhu, pokus končí ve středu branky, kde byl pozorný gólman.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině dokázalo díky trpělivé hře San Jose vyrovnat, a proto uvidíme po krátké přestávce prodloužení.

60:01

60:40
    Sledujeme klidný hokej v prodloužení. Ani jeden celek se nikam nežene.

60:50
    Shark rozehrávají od své branky.

61:22
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.

61:45
    Kevin Labanc kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu.

62:11
    Henrik Sedin minul branku, na druhé straně neuspěl Kevin Labanc.

62:32
    Michael Del Zotto střelou z mezikruží trefil brankovou konstrukci.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

63:12
    Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Vancouveru.

63:46
    Z mezikruží to zkoušel Marc-Édouard Vlasic, jeho projektil kryje Jacob Markström.

64:00
    Probíhá poslední minuta hry v prodloužení.

64:00
    Daniel Sedin ve vyložené střelecké pozici branku minul.

64:34
    Je rozhodnuto. Hosté přišli před brankou Canucks o puk, a tak se do přečíslení dostali Edler a Gagner. SAM GAGNER dostal přihrávku, bekhendovou střelou poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Alexander Edler.
    64:34 Sam GAGNER - 4:3

Domácí celek ve třetí třetině přišel o výhru v základní hrací době, a proto se prodlužovalo. V nastaveném čase rozhodl o výhře Canucks v poslední minutě krásným bekhendovým blafákem a střelou pod horní tyčku Sam Gagner.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 0 střela, čas na ledě 18:53

1. Markus Granlund (VAN) 2+0
    2. Brent Burns (SJS) 2+0
    3. Sam Gagner (VAN) 1+0 (06:43:52)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. M. Granlund (D. Sedin, H. Sedin), 15. M. Granlund (H. Sedin, D. Sedin), 32. Boeser (D. Sedin, H. Sedin), 65. Gagner (Edler) – 11. Burns (Couture, Pavelski), 39. Sörensen (Braun, Hansen), 55. Burns (J. Ward)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, Dillon, Burns, Heed, DeMelo – M. Karlsson, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Labanc – Meier, Tierney, Donskoi – J. Ward, Sörensen, Hansen.

Rozhodčí: Luxmore, Kozari – Gibbons, Alphonso

Diváci: 17 278