Třinec – Jihlava 3:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 4:3 (kon.)
Sparta – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 16.12.2017, 13:45 • Malá sportovní hala (Holešovice) • DHL Extraliga juniorů • 26. kolo

Já děkuji za pozornost, přeji příjemnou sobotu a příště znovu na počtenou, mějte se pěkně. (16:10:24)

Sparta dnes rozhodla utkání ve druhé třetině, v té hrála podobně dobře jako včera proti Plzni. Ne celý zápas se povedl Pražanům jako druhá třetina, první třetina byla vyrovnaná, Sparta se trápila, avšak vstřelila velmi důležitý gól. Ten jí uklidnil a do druhé části nastoupila jako vyměněná. Sečteno, podtrženo, tři body bere domácí Sparta. Tento víkend se jí náramně povedl, pátek výhra nad Plzní, sobota výhra nad Českými Budějovicemi.

59:29
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Brabec – 2 min., hrubost).

59:08
    Pražané už hrají v klidu, o vítězi je rozhodnuto, tlačí Budějovice. Před malou chvíli pálili, ale Svoboda vyrážel pravým betonem.

58:40
    Sparta hraje dvojnásobnou očetní převahu, tedy 5 na 3.

58:35
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Bláha – 2 min., podražení).

58:03
    Sparta hraje přesilovku.

57:42
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Rákosník – 2 min., sekání).

57:29

57:29
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Schwamberger – 2 min. + 2 min., sekání a hákování).

56:44
    Nepovedený brejk Jihočechů, hráč mohl jít sám na bránu, avšak byl vyveden z rovnováhy a spadl, brejk se nekonal.

55:59
    Krásná akce Sparty, individuální dovednosti na vysoké úrovni, vyhnutí se soupeři s pukem na holi, naznačení střely, přihrávka střela bohužel pro Spartu jen do betonu přesunjícího se Svobody.

53:46
    Zleva si nabruslil Jaroslav Chlouba z Budějovic a trefil přesně lapačku Wolfa, ten neměl problém.

52:29
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A tak přecejen. Budějovice se prosadily z protiútoku, Sparta byla příliš vytažená a trochu zapomněla na obranu. Stále však vede 4:1. Autorem branky je JAKUB DOKTOR. Asistence: Michal Bláha.

52:11
    Souvislý tlak Sparty, ta nedává soupeři čas a prostor.

50:00
    Chlouba neproměnil trestné střílení, po driblinku udělal blafák, ten ale Svoboda čekal a pohlídal si spodek u levé tyčky.

50:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Škola – trestné střílení, hákování).

50:00
    Pěkná individuální akce jednoho ze sparťanských.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 19. M. Jandus (O. Procházka), 32. T. Pšenička (Eliáš), 32. Wojnar (Jeřábek), 35. T. Jandus (Pejchal) – 53. Doktor (Bláha)

HC Sparta Praha: Wolf (Mičán) – M. Jandus, Janda, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Jeřábek, Karoch, Hanus – Arnošt, T. Jandus, Schwamberger, Fabiánek, Larsen, O: Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský, Wojnar
    HC Motor České Budějovice: Svoboda (Lidák) – Grauer, Rákosník, Dosek, Brabec, Škola – Rolínek, Matys, Doktor, Bláha, Káník, Kaisler, Kronus, Dančišin, Beránek, Krcho

Rozhodčí: Velčovský – Ondráček, Zíka