Boston – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Carolina – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Dallas 2:1 (po pr.) | Ottawa – Montreal 3:0 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Washington – Anaheim 3:2 (po pr.) | Colorado – Tampa 5:6 (kon.)
Calgary – Nashville 0:2 (kon.)
New York Islanders
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Los Angeles Kings
Neděle 17.12.2017, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, Mayfield, de Haan, Pulock, Pelech – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Ladd (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, B. Nelson – S. Bernier, Beauvillier, Chimera.

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Doughty (A), Muzzin, Martinez, Fantenberg, Folin, Forbort – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – J. Jokinen, T. Mitchell, Gáborík – Lewis, N. Shore, Clifford.

Rozhodčí: Morton, O’Halloran – Cormier, Pancich.

00:01

00:57
    Z levého kruhu vypálil hostující útočník Adrian Kempe, ale netrefil bránu.

01:11
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., podražení).

01:26
    Nick Leddy tvrdě vypálil od modré čáry, ale brankář Darcy Kuemper se nenechal překonat, předvedl jistý zákrok.

01:26
    Darcy Kuemper lapil i další střelu, tentokrát od Baileyho.

01:41
    Derek Forbort předvedl skvělou práci, zablokoval střelu Leddyho.

02:23
    Tentokrát už střela Leddyho od modré na Kuempera prošla, ovšem brankář Kings ji dokázal chytit.

03:29
    Trevor Lewis nebezpečně tečoval puk před Greissem. Ten si však přesto dokázal poradit a kotouč za svá záda nepustil.

03:56
    Johnny Boychuk zablokoval střelecký pokus Tannera Pearsona.

05:02
    Z hranice pravého kruhu vypálil Jake Muzzin, Greiss si tentokrát už musel připsat zákrok.

06:35
    Z velkého úhlu z pravé strany střílel Nick Shore, branku Islanders netrefil.

07:29
    Z levého kruhu se odhodlal vystřelit Calvin de Haan, ale branku LA Kings netrefil.

08:21
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., nedovolené bránění).

09:25
    Calvin de Haan pálil z pravého kruhu, Kuemper se překonat nenechal.

10:24
    Cliffordova střela z blízka byla nepřesná.

11:20
    Stejně tak střílel na opačné straně nepřesně Eberle u pravého kruhu.

12:10
    Toffoliho pokus zápěstím z pravého kruhu dokázal Greiss chytit.

12:56
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Od modré čáry se do puku opřel OSCAR FANTENBERG a kotouč skončil až v síti. Hosté se ujímají vedení.. Asistence: Tanner Pearson a Tyler Toffoli.
    12:56 Oscar FANTENBERG - 0:1

13:41
    Barzal mohl hned vyrovnat, ale zakončení z brankoviště mu nevyšlo.

15:23
    Z pravého kruhu vyslal jedovatou střelu na Kuempera Johnny Boychuk. Ten však své mužstvo podržel a neinkasoval.

16:44
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., držení protihráče).

17:11
    Hosté už vedou o dva góly! Přesilovku využil střelou z hranice levého kruhu TYLER TOFFOLI. Asistence: Drew Doughty a Darcy Kuemper.
    17:11 Tyler TOFFOLI - 0:2

17:56
    Anthony Beauvillier tečoval puk těsně před Kuemperem, ten snížení nepřipustil.

19:10
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí dokázali snížit, už prohrávají jen o gól. Z blízka se podařilo kotouč procpat do brány JOSHI BAILEYMU. Asistence. Calvin de Haan, John Tavares.
    19:10 Josh BAILEY - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je za námi, přinesla hned tři branky. Jako první se prosadil hostující Fantenberg, vedení Kings pak ještě navýšili svůj náskok, trefil se Toffoli. Domácí se ale nevzdali a v poslední minutě srovnal Bailey.

Driuhá třetina začne přibližně v 0:08.

20:01

20:27
    Střely Muzzina i Mayfielda na obou stranách kluziště byly zblokovávané.

22:27
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Jason Chimera – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Lewis – 5 min., bitka).

24:12
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Marián Gáborík – 2 min., vysoká hůl).

25:48
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Torrey Mitchell – 2 min., hákování).

26:09
    Tavarosovu nebezpečnou střelu z mezikruží dokázal Kuemper skvělým zákrokem vyrazit.

27:19
    Jokinenův pokus byl sice zajímavých parametrů, ale nenašel si cestu do brány.

29:46
    Bailey dokázal změnit dráhu puku lehkou tečí, ale Kuempred si dokázal poradilt ap uk chytil.

31:05
    Bernerův tečovaný pokus se stal obětí brankáře Kuempera.

32:06
    Muzzin střelou z pravého kruhu netrefil bránu.;7

33:48
    Anders Lee svou jedovkou z mezikruží nedokázal skvělého Kuempera překonat.

35:45
    Eberle se snaží s utkáním něco udělat, teď ale střílel vedle.

36:58
    Cal Clutterbuck nedokázal ani z blízka překonat Kuempera.

38:29
    Forbort se opřel do puku na modré,ale jeho střelu dokázal chytit Greiss-

39:42
    Ještě jednou musel Greiss zasahovat. Prozradil se proti střele Trouby.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme se žádného gólu nedočkali, hosté stále vyhrávají 2:1 po třech gólech z první třetiny. Obrázek byl ve druhé třetině takový, že domácí samozřejmě prahli po vyrovnání, ale když bylo třena, zasáhl brankář Kuemper.

Další třetina začne přibližně v 3:02.

40:01

41:09
    Folinovu střelu zápěstím dokázal Greiss chytit.

42:16
    Na druhé straně pálil Anders Lee, ale ani on neuspěl.

43:30
    Od modré čáry pálil Oscar Fantenberg, ale svůj druhý gól dnes nedal. Jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

44:15
    Je vyrovnáno! Tvrdou střelou z pravého kruhu pro vhazování se trefil kapitán Islanders JOHN TAVARES. Asistence: Anders Lee a Josh Bailey.
    44:15 John TAVARES - 2:2

45:05
    Trevor Lewis bekhendem zblízka nedokázal Greisse překonat.

46:27
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Anže Kopitar – 2 min., podražení).

48:21
    Další Lewisova šance. Tentokrát z levé strany. A skončila znovu zákrokem Greisse.

49:18
    Doughtyho střela zápěstím od pravého mantinelu se neujala, stav zůstává nerozhodný.

50:57
    Johnny Boychuk dokázal zablokovat nebezpečnou Gáboríkovu střelu.

52:56
    Pearson pálil z mezikruží, ale nedokázal trefit bránu.

53:09
    Lewisovu nebezpečnou střelu dokázal zablokovat Ledd a ušetřil práci Greissovi.

54:32
    Na druhé straně pak nemusel zasahovat pro změnu Kuemper. Střelu Pulocka přizvedl do ochranné sítě Muzzin.

55:41
    Kempeho pokus z levé strany dokázal Greiss skvělým zákrokem vytěsnit.

56:44
    Domácí otáčejí skóre zápasu! ANDERS LEE se prosadil z předbrankového prostoru a posílá poprvé v zápase domácí do vedení. Asistence: Ryan Pulock a John Tavares.
    56:44 Anders LEE - 3:2

57:23
    Toffoliho bekhend u úhlu dokázal Greiss zneškodnit.

59:00
    Doughty se pokusil vyrovnat tvrdou střelou z levého kruhu, ale Greiss znovu podržel svůj tým.

59:29
    Kopitar přestřelil branku.

59:47
    Je znovu vyrovnáno! Hosté dokázali vytěžit ze svého závěrečného tlaku důležitou branku! Puk protlačil za záda Greisse ANŽE KOPITAR. Asistence: Dustin Brown, Alec Martinez.
    59:47 Anže KOPITAR - 3:3

59:47
    Ale ještě se ta situace prozkoumává na videu.

59:47
    Gól platí, nejspíš nás čeká prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Protože je skóre po třech třetinách nerozhodné, následuje prodloužení.

60:01

61:54
    Je dobojováno! Domácí dnes získávají dva body, rozhodující trefu v prodloužení zařídil JORDAN EBERLE, který překonal Kuempera střelu z prostoru mezi kruhy. Asistence: Mathew Barzal.
    61:54 Jordan EBERLE - 4:3

Dnešní zápas přinesl napínavou bitvu plnou obratů. Hosté si vypracovali vedení dvoubrankové vedení, ale o to přišli a ve třetí třetině dokonce o gól prohrávali. Jenže se nevzdali a ještě dokázali v poslední minutě srovnat. Za svou snahu si nakonec z New Yorku odváží jen jeden bod, v prodloužení totiž rozhodl Eberle.

1. John Tavares (NYI) 1+2
    2. Jordan Eberle (NYI) 1+0
    3. Tyler Toffoli (LAK) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:11
    Jaroslav Halák (NYI) celý zápas strávil na střídačce

Z mé strany je to pro tento zápas všechno. Přeji dobrou noc. (04:04:09)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 20. Jo. Bailey (de Haan, Tavares), 45. Tavares (Lee, Jo. Bailey), 57. Lee (Pulock, Tavares), 62. Eberle (Barzal) – 13. Fantenberg (Pearson, Toffoli), 18. Toffoli (Doughty, Kuemper), 60. Kopitar (D. Brown, Martinez)

Rozhodčí: Morton, O’Halloran – Cormier, Pancich