Studénka Sledge – Litvínov 5:0 (kont.) | Zlín sledge – Karlovy Vary 6:1 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – SOHO Olomouc 1:0 (kon.)
Č.Budějovice – SHK Mustangové 1:12 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
SOHO Olomoučtí Kohouti
Neděle 17.12.2017, 11:45Česká para hokejová liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:45.

Hezké nedělní poledne všem fanouškům sledge hokeje! V tomto onlajn přenosu se můžete těšit na podrobné informace ze zápasu 12. kola E.P.C. Management České sledge hokejové ligy, ve kterém se utká tým HC Sparta Praha (sledge) proti SOHO Olomoučtí Kohouti.

HC Sparta Praha (sledge)

Sparta své poslední utkání odehrála včera, tedy 15.12., a v tomto utkání se jí vůbec nedařilo.
    Hosté z Pardubic sice po 1. třetině vedli pouze 0:1, avšak toto vedení dokázali postupně navyšovat a Sparťané dokázali skóre pouze korigovat 2 brankami v závěru utkání. Konečný výsledek – 7:2 pro hosty z Pardubic.
    Sparta tak 3. kola před koncem nadále zůstává na 3. místě tabulky a s největší pravděpodobností ji tak unikne finále.

Olomoučtí borci mají za sebou taktéž sobotní utkání, které se jim i přes mírné zaváhání na začátku povedlo dovést do vítězného konce.
    Soupeř z Českých Budějovic totiž od 52. sekundy zápasu vedl, avšak Kohouti dokázali zápas otočit a vyhrát 4:1
    V průběžné tabulce ligy se nachází na 5. příčce, ze které se však v případě dnešního zaváhání čtvrtých Karlových Varů mohou posunout právě na 4. místo.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Krupička Z., Raul, Zapletal, Krupička J. (C), Novotný – Frolík, Nachtigalová, Trefný, Ohar, Pšenčík.

SOHO Olomoučtí Kohouti: Lepáček – Gergerly, Jedlička, Mikuš, Večerek, Kardoš, Pabst, Stašák, Ferenčík (C)..

00:01

00:45
    Stašák krásně přenechal puk Večerkovi a brankář Sparty musel být v pozoru. Střela nakonec mířila těsně mimo.

01:32
    Mikuš se snažil probít po levém mantinelu do útočného pásma, to se mu také povedlo, nicméně žádný střelecký pokus ani ohrožení branky Sparty z toho nebylo.

02:30
    Aktivitu nyní vyvinula také Sparta, Lepáček však zatím zasahovat nemusel. Olomouc se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

03:22
    Novotný nyní vyhodil puk z vlastní modré tak šikovně, že se nejednalo o zakázané uvolnění a olomoucký brankář navíc musel puk přikrýt.

04:02
    Mikuš přenechal puk do jízdy Miroslavu Stašákovi a jen kousíček scházel k tomu, aby kotouč přímo na holi zpracoval a poté nebezpečně střílel.

05:06
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta se dostává do vedení! Po individuální akci se prosazuje JAN ZAPLETAL. Bez asistence.

06:28
    Jiří Krupička se dostal z levého kruhu až před brankáře Lepáčka, kterého se snažil obhodit a poté zakončit po ledě do prázdné branky, to se mu k jeho smůle nepovedlo!

08:20
    Miroslav Kardoš (OLS) – vyloučení na 2 minuty za držení.

09:30
    Novotný vyslal směrem na olomouckou branku střelu, která však byla z kategorie provizorních. Tento pokus neměl gólové parametry.

10:32
    Olomouc oslabení v klidu ubránila a nyní se snaží o přechod do útoku. Ten se jí zatím moc nedaří a Sparťané mají více ze hry.

12:50
    Jiří Krupička krásně zahrál buly v útočném pásmu a hned po něm se do ideální střelecké pozice dostal Frolík. Lepáček předvedl pohledný zákrok betonem!

13:49
    Další pokus olomouckých o vymanění se z tlaku Sparty končí až na zakázaném uvolnění.

14:13
    J. Krupička krásně obral o puk jednoho z rozehrávajících olomouckých beků a díky jeho forčekingu se Sparta opět dostává před brankáře Lepáčka.

14:42
    Díky Jedličkovi se Olomouc po delším čase dostala do útočného pásma, při pokusu o střelu jej však tvrdě, ale čistě, sestřelil Frolík.

15:00

Začátek 1. třetiny přinesl vyrovnanou podívanou, kdy se i Olomouc dokázala prosazovat do útočného pásma a vytvořit si nějaké střelecké pozice. V dalším průběhu třetiny však převzali otěže Sparťané a byli to oni, kdo diktoval tempo hry. O jedinou branku zápasu se postaral v 6. minutě Zapletal.

15:01

15:25
    Olomouc se pokoušela o založení útoku dlouhým lobem, avšak u puku byl v rohu dříve Raul, který nepřipustil žádné ohrožení Vápenkovy branky.

16:31
    Olomouc se snaží být v 2. třetině aktivnější a plynou z toho prozatím jen náznaky šancí, avšak s touto hrou mohou být olomoučtí hokejisté rozhodně spokojenější, než s tou z 1. třetiny.

17:13
    Mikušův střelecký pokus dobře vystihl jeden z obránců Sparty a Vápenka tak zasahovat nemusel.

19:17
    Již delší dobu jsme nebyli žádné útočné akce v podání Sparty. Olomouci se dobře daří sparťanskou rozehrávku napadat a dostávat tak hráče s rudými dresy pod tlak.

20:02
    Ferenčík nyní zajel do Vápenky a hra je přerušena. Nejednalo se o nějak zvlášť tvrdý střet a všichni aktéři souboje jsou v pořádku.

20:52
    Opět aktivní Ferenčík, který se snažil prosadit kolem pravé tyčky sparťanské branky, ale ani nyní se mu nepodařilo poslat puk až za záda Vápenky.

21:33
    Frolík se Zapletalem se dostali až do útočného pásma, kde je o puk připravuje opět dobře připravená olomoucká obrana.

22:22
    Stašák se dostal do ideání pozice mezi kruhy, nicméně jeho pokus mířil vysoko nad. U odraženého puku byli opět dříve olomoučtí hráči a pokračují tak v tlaku.

22:59
    Zdeněk Krupička končí na zádech po tvrdém souboji, ve kterém byli Kohouti nevinně, o faul se nejednalo. Hra je přerušena a vypadá to, že sparťanský borec bude v pořádku.

23:53
    Jedličkovu střelu z mezikruží Vápenka pohotově chytá svou lapačkou. To byl pohledný zákrok.

24:37
    Frolík nyní nezachytil dobrou přihrávku do jízdy a je z toho zakázané uvolnění. Sparťanský trenér Katauer má svému svěřenci rozhodně co říct.

25:50
    Ferenčík je dnes opravdu aktivní a vytvořil si další dobrou střeleckou pozici, ze které ale ani nyní nedokázal skórovat.

27:46
    Po dlouhé době také šance Sparty. J. Krupička prověřil lapačku olomouckého brankáře.

29:30
    V samotném závěru třetiny se ještě do šance dostali Kohouti, ale skóre zůstává nadále nezměněno.

30:00

Ve 2. třetině přinesla hra úplně jiný obraz, než tomu bylo v úvodní části. Kohouti začali hrát tvrději, dobře napadají rozehrávku Sparťanů a z toho plynulo hned několik dobrých příležitostí, které si vytvořili. 3. část hry rozhodně přinese zajímavou podívanou a pokud budou Sparťané chtít vedení uhájit, měli by na své hře něco změnit.

Led v říčanské Merkur Areně procházel úpravou, proto 3. perioda začne s malým zpožděním.

30:01

30:50
    Již úvodní vteřiny třetí třetiny nasvědčují tomu, že se bude hrát ve vysokém tempu. Olomouckým nyní ale nevyšla snaha o přechod útočné modré.

31:12
    Frolík zůstal po tvrdém střetu ležet uprostřed hřiště a hra je přerušena. To byl již několikátý tvrdý zákrok, avšak nutno uznat, že čistý.

32:10
    Ferenčíkův pokus pro Vápenku nebezpečný nebyl. Sparta tak nadále drží jednobrankové vedení.

33:55
    Olomouc se nyní dobře usadila v útočném pásmu a nutí sparťanské hráče k chybám. Nyní se domácí osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:40
    Raul se snažil v klidu rozehrát, v rozhodující chvíli však podklouzl, a tak jsou u puku opět hosté.

36:47
    V dobré šanci se ocitl Frolík, ale z této akce nakonec nic nebude. Olomouc stále ztrácí pouze jednu branku.

37:30
    Hosté hrají oproti 1. třetině jako vyměnění, schází jen ta branka. Ta nepřichází ani po střele Večerka.

38:38
    Jiří Krupička dnes patří k nejaktivnějším hráčům z řad domácích. Jeho dravost mu ale nyní skórování nepřinesla.

40:00
    Oddechový čas pro Spartu.

41:33
    Raul se dostal do ideální pozice na pravém kruhu, měl čas si svou střelu připravit, ta ale míří těsně nad!

42:08
    Ferenčíkův rychlý průnik po levém mantinelu zastavuje dobrým obranným zákrokem Zapletal a Sparta tak bude mít opět příležitost k přechodu do útoku.

43:16
    Lepáček puk před dojíždějícím Krupičkou raději přikryl. Vhazování v obranném pásmu Olomouce.

43:32
    Frolík byl před brankou hostů úplně osamocen a z dobré pozice trefuje boční síť.

Dramatický zápas je u konce! Ačkoliv Sparta byla na začátku aktivnějším celkem a dokázala vsítit úvodní branku utkání, další průběh nabídl vyrovnanější podívanou a místy byla Olomouc dokonce lepší. Šance si Kohouti vytvářet dokázali, nicméně naráželi na výborného Vápenku v brance Sparty. Díky jeho stoprocentnímu výkonu si tak Sparta z tohoto utkání odnáší všechny body. (15:54:26)