Studénka Sledge – Litvínov 5:0 (kont.) | Zlín sledge – Karlovy Vary 6:1 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – SOHO Olomouc 1:0 (kon.)
Č.Budějovice – SHK Mustangové 1:12 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
SOHO Olomoučtí Kohouti
Neděle 17.12.2017, 11:45Česká para hokejová liga • 12. kolo

Dramatický zápas je u konce! Ačkoliv Sparta byla na začátku aktivnějším celkem a dokázala vsítit úvodní branku utkání, další průběh nabídl vyrovnanější podívanou a místy byla Olomouc dokonce lepší. Šance si Kohouti vytvářet dokázali, nicméně naráželi na výborného Vápenku v brance Sparty. Díky jeho stoprocentnímu výkonu si tak Sparta z tohoto utkání odnáší všechny body. (15:54:26)

43:32
    Frolík byl před brankou hostů úplně osamocen a z dobré pozice trefuje boční síť.

43:16
    Lepáček puk před dojíždějícím Krupičkou raději přikryl. Vhazování v obranném pásmu Olomouce.

42:08
    Ferenčíkův rychlý průnik po levém mantinelu zastavuje dobrým obranným zákrokem Zapletal a Sparta tak bude mít opět příležitost k přechodu do útoku.

41:33
    Raul se dostal do ideální pozice na pravém kruhu, měl čas si svou střelu připravit, ta ale míří těsně nad!

40:00
    Oddechový čas pro Spartu.

38:38
    Jiří Krupička dnes patří k nejaktivnějším hráčům z řad domácích. Jeho dravost mu ale nyní skórování nepřinesla.

37:30
    Hosté hrají oproti 1. třetině jako vyměnění, schází jen ta branka. Ta nepřichází ani po střele Večerka.

36:47
    V dobré šanci se ocitl Frolík, ale z této akce nakonec nic nebude. Olomouc stále ztrácí pouze jednu branku.

35:40
    Raul se snažil v klidu rozehrát, v rozhodující chvíli však podklouzl, a tak jsou u puku opět hosté.

33:55
    Olomouc se nyní dobře usadila v útočném pásmu a nutí sparťanské hráče k chybám. Nyní se domácí osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

32:10
    Ferenčíkův pokus pro Vápenku nebezpečný nebyl. Sparta tak nadále drží jednobrankové vedení.

31:12
    Frolík zůstal po tvrdém střetu ležet uprostřed hřiště a hra je přerušena. To byl již několikátý tvrdý zákrok, avšak nutno uznat, že čistý.

30:50
    Již úvodní vteřiny třetí třetiny nasvědčují tomu, že se bude hrát ve vysokém tempu. Olomouckým nyní ale nevyšla snaha o přechod útočné modré.

30:01

Led v říčanské Merkur Areně procházel úpravou, proto 3. perioda začne s malým zpožděním.

Ve 2. třetině přinesla hra úplně jiný obraz, než tomu bylo v úvodní části. Kohouti začali hrát tvrději, dobře napadají rozehrávku Sparťanů a z toho plynulo hned několik dobrých příležitostí, které si vytvořili. 3. část hry rozhodně přinese zajímavou podívanou a pokud budou Sparťané chtít vedení uhájit, měli by na své hře něco změnit.