Boston – Columbus 7:2 (kon.) | New Jersey – Anaheim 5:3 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 1:4 (kon.)
Colorado – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Edmonton – San Jose 5:3 (kon.) | Toronto – Carolina 8:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
8:1 (4:1, 0:0, 4:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 19.12.2017, 20:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

1. Mitchell Marner (TOR) 1+3
    2. Tyler Bozak (TOR) 1+3
    3. Frederik Andersen (TOR) 32 zák., 1 gól, 97,0% (23:02:27)

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (TOR) 0+0, 0 střela, čas na ledě 21:21

Domácí celek naprosto jednoznačně vyhrává tento zápas nad Carolinou. V první a třetí třetině vstřelil po čtyřech brankách, díky čemuž přehrál svého soupeře 8:1. Carolině se v tomto utkání nepovedlo vůbec nic.

59:34
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Caroliny.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase, píská se postavení mimo hru.
    58:33 Connor CARRICK - 8:1

58:33
    Toronto právě vstřelilo branku!
    I tuto přesilovku dokázal domácí celek proměnit. První ránu brankář Caroliny vyrazil, na následnou dorážku už ležící maskovaný muž nedosáhl. Prosazuje se CONNOR CARRICK. Asistence: James van Riemsdyk a Tyler Bozak.

58:20
    Scott Darling si poradil se zakončením, které vyslal Mitchell Marner z předbrankové pozice.

57:40
    Toronto se dostalo do útočného pásma, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

57:18
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., držení protihráče).

56:45
    Z pravého kruhu se do šance dostal Matt Martin. Další branku svého týmu nepřidává, jeho pokus snadno kryje brankář Scott Darling.

55:49
    V poklidném tempu se zápas dohrává, o tom, kdo vyhraje je už rozhodnuto od první třetiny.

55:08
    Andreas Borgman zablokoval střelecký pokus, který vyslal hostující Brett Pesce z předbrankového prostoru.

54:57
    Od modré to zkoušel Justin Faulk.Jeho rána byla tečovaná do sítě nad brankou. Hra je tak přerušena, komerční přestávka.

54:34
    Z pravé strany se do zakončení dostal další hráč, ale jeho rána tentokrát končí mimo branku.
    54:05 William NYLANDER - 7:1

54:05
    Domácí cele přidává další branku, do útočného pásma se dostal WILLIAM NYLANDER, jehož střelecký pokus zapadl přesně pod horní tyčku. Asistence: Zach Hyman.

53:39
    Mezi kruhy se dostal hostující Joakim Nordström, který ovšem nedokázal překonat brankáře. Jeho rána končí mimo branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Komarov (Hainsey, Hyman), 6. Marner (Rielly, J. van Riemsdyk), 11. J. van Riemsdyk (Bozak, Marner), 14. Bozak (Marner), 50. Marleau (Bozak, Marner), 50. Kapanen (D. Moore), 55. W. Nylander (Hyman), 59. C. Carrick (J. van Riemsdyk, Bozak) – 10. Skinner (T. Teräväinen, H. Fleury)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, C. Carrick, Borgman, R. Polák – Marleau, W. Nylander, Hyman – Komarov, Kadri, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – M. Martin, D. Moore, Kapanen.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk, Hanifin, T. van Riemsdyk – Skinner, V. Rask, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Aho, D. Ryan, E. Lindholm – Nordström, Krüger, Jooris.

Rozhodčí: Nicholson, Rooney – Berg, Driscoll

Diváci: 19 288