NY Islanders – Detroit 3:6 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 4:6 (kon.) | Dallas – Washington 3:4 (po pr.)
Arizona – Florida 2:3 (kon.) | Vancouver – Montreal 5:7 (kon.) | Vegas – Tampa 4:3 (kon.)
Dallas Stars
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Washington Capitals
Středa 20.12.2017, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Dallas se po loňské nepovedené sezoně snaží napravit dojem a zatím se mu to částečně daří. Sice by se možná rád viděl v tabulce Západní konference i Centrální divize o něco výše, ale mezi postupující osmičku se zatím vejde. Poslední dvě utkání však prohrál, dnes už potřebuje nutně zabrat a proti Washingtonu nejlépe zvítězit.

Capitals se sice rozjížděli pomalu, ale momentálně se řadí k tomu nejlepšímu, co současná NHL nabízí. Ve Východní konferenci je Washington třetí, pouze o skóre za New Jersey, navíc poslední tři utkání dokázal vyhrát. Po porážkách Colorada a Bostonu vyzrál po prodloužení i na Anaheim. Opět to velmi dobře střílí ruskému snajpru Alexandru Ovečkinovi, který nasázel už 23 branek a společně s Kučerovem je v NHL v tomto ohledu nejlepší.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg (A), Lindell, Pateryn, Hamhuis, Honka, Johns – D. Shore, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Radulov, Spezza, Janmark – Pitlick, Faksa, Roussel – G. Smith, Hanzal, Elie.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik (A), Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Chiasson, Beagle, Stephenson..

00:01

00:16
    Benn vyhrál vhazování a ihned poté vypálil Esa Lindell. Holtby si připsal úspěšný zákrok.

00:57
    Vrána dostal kotouč z pravé strany před bránu na O'Shieho a hned vznikly po střele amerického útočníka zmatky před brankou Dallasu.

02:04
    Oba obránci Washingtonu vyzkoušeli svou střelu. Ale oba tyto pokusy byly zablokované, jak Orlova, tak Niskanena.

03:25
    Wilson hledal své spoluhráče před bránou, ale hráči Dallasu puk srazili mimo hrací plochu.

03:40
    Znovu kotouč v obranném pásmu Dallasu vypadl ze hry. Vhazovat se bude před Bishopem.

04:05
    Bishop si musel hlídat svou levou tyč, zatímco Ovečkin a Nicklas Bäckström se tudy snažili protlačit kotouč za jeho záda.

04:31
    Do bitky se pustil český útočník Jakub Vrána a Antoine Roussel. Vrána se zastal O'Shieho, ale bylo jasné, že v této bitce nemá moc šanci. To se také potvrdilo, brzy se poroučel k zemi.

04:31
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Antoine Roussel – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jakub Vrána – 2 min., hrubost).

06:34
    Přesilovka se Hostům moc nedařila. Až úplně na jejím konci pořádně protáhl Bishopa André Burakovsky.

07:48
    Capital jsou aktivnějším týmem. Nyní znovu uzamkli Dallas před Bisopem. Jenže střeleckou příležitost si nevytvořili.

08:52
    Radek Faksa předvedl dobrou akci. Měl na levém křídle dobrou rychlost, dostal se ke střele. Pak ještě dorážel Hamhuis. Holtby předvedl dva dobré zákroky.

09:35
    Vrána z pravé strany přihrával před branku, tam hůl žádného ze svých spoluhráčů nezastihl.

10:35
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu! Podařilo se jim zužitkovat přečíslení tři na dva. Na pravý kruh dostal přihrávku ANDRÉ BURAKOVSKY a dokázal prostřelit přesunujícího se Bishopa. Asistence: Brett Connolly, Lars Eller.
    10:35 André BURAKOVSKY - 0:1

11:59
    Elie nahodil puk do pásma, ale ten se dostal k Holtbymu, který ho svou holí zase poslal pryč.

12:02
    Dallas se dostal do tří dobrých šancí. Tu poslední měl John Klingberg, které nebezpečně pálil z pravého kruhu a Holtby si hodně povyjel, aby jeho ránu vyrazil.

14:39
    Hamhuisova střela od modré z první nenadělala Holtbymu velké potíže.

15:06
    Hned po buly se do sebe pustili Tom Wilson a znovu Antoine Roussel. Wilson svému soupeři pořádně naložil.

15:06
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Antoine Roussel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

15:14
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars bleskově využili přesilovku a vyrovnávají na 1:1! Po vyhraném buly se ke střele od modré dostal Klingberg a jeho dělovka se díky šikovné teči JAMIEHO BENNA zastavila až v síti. Asistence: John Klingberg, Alexandr Radulov.
    15:14 Jamie BENN - 1:1

17:13
    O'Shie naslepo dával z pravé strany puk před bránu, Bishop si se situací na své brankovišti poradil.

18:24
    Od modré vystřelil Esa Lindel, tak aby na jeho střelu Holtby neviděl. Ten i tak dokázal puk vyrazit.

18:49
    Dallas hrál v šesti. Trest odpyká Stephen Johns.

19:20
    John Carlson pálil nebezpečně od modré, Bishop si však dokázal poradit.

19:54
    Jevgenij Kuzněcov to zkusil z pravé strany z těžkého úhlu. Jeho nečekaný pokuse se neujal.

19:58
    Bishop předvedl zákrok a snažil se hned kotouč rozehrát, aby se před ním nevhazovalo. Jenže chyboval a celou situaci pak na brankové čáře hasil Jamie Benn.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina už je minulostí, oba týmy jsou po ní stejně blízko, ale i stejně daleko vítězství, stav je 1:1. Washington měl o něco více ze hry, a taky otevřel skóre, když se ze situace tří na dva prosadil Burakovsky . Vedení ale vydrželo hostům jen pět minut, vyrovnávací trefu Dallasu obstaral šikovnou tečí v přesilové hře Benn. V úplném závěru ještě chyboval Bishop, ale toho hosté nevyužili a do vedení se nevrátili.

Druhá třetina začne přibližně v 3:35

20:01

20:18
    Ovečkin se z levého kruhu pro sebe typicky opřel do puku. Ale branku Bena Bishopa netrefil.

21:11
    Tentokrát příliš mnoho hráčů na ledě měli hosté.

21:57
    Domácí už se radovali z branky, ale ta není uznaní. Radulov s Bennem dostali kotouč do brány nepovoleným způsobem i s brankářem.

21:57
    Celá situace se ještě kontroluje u videa.

21:57
    Potvrzeno, o gól se nejedná.

22:09
    Hosté vyhazují puk a ušetří další čas ze svého oslabení.

22:42
    John Klingberg vystřelil zápěstím od modré, tentokrát jeho střela v brance Holtbyho neskončila.

23:11

24:27
    Už dlouho se hraje bez přerušení i bez střely na branku. Vypadalo to, že byl seknutý Faksa, ale rozhodčí nechali pokračovat ve hře.

24:39
    Holtby vyhodil kotouč na střídačku Dallasu, bude se vhazovat po jeho pravici.

24:52
    Vrána se probíjel dopředu podél pravého mantinelu, ale vynikajícím obranným zákrokem hokejkou mu puk sebral John Klingberg.

25:07
    Antoine Roussel se probil před branku, ale zakončoval už v pádu a nedokázal Holtbyho překonat.

25:57
    Od modré pak střílel Stephen Johns, ale byl to hodně nepřesný pokus, proletěl nad břevnem Holtbyho branky.

26:29
    Další střela od modré v podání Dallasu, tentokrát pálil Greg Pateryn, Holtby byl znovu pozorný.

27:12
    Orpikova střela z dálky byla nepřesná. Hra se pak přerušila kvůli zásahu puku vysokou holí.

27:48
    Madison Bowey střílel od modré nepřesně, kotouč jen zaduněl o zadní mantinel.

28:57
    Greg Pateryn nahodil puk do pásma, tam ho ale jeho spoluhráči nedokázali vybojovat.

30:00
    Shore našel přihrávkou před brankou Seguina. Ten si puk připravil na bekhende, ale Holtbyho střelou z blízka nepřekonal.

30:15
    Od levého mantinelu pálil Christian Djoos. Bishop jeho pokus jen vyrazil, o zbytek se postarali obránci Stars.

31:09
    Ani výborný zákrok Holtbymu nepomohl k udržení vyrovnaného stavu. Brankář Washingtonu napoprvé GEMELA SMITHE vychytal betonem, na jeho následnou dorážku už ale nestačil. Asistence: Dan Hamhuis, Jason Spezza.
    31:09 Gemel SMITH - 2:1

32:11
    Do další velké šance se dostal Jamie Benn po Pytlickově přihrávce, ale tomu se vedení Stars navýšit nepovedlo.

32:26
    Ovečkin se u pravého mantinelu rychle otočil a hned puk nahazovat před bránu. Tam si s celou situací Bishop dokázal poradit.

32:34
    Hned po vyhraném vhazování od modré vystřelil Matt Niskanen. Ben Bishop si připsal jistý zákrok lapačkou.

33:12
    Tak to byla nádhera! DMITRIJ ORLOV po krásné individuální akci vyrovnává na 2:2. Nádhernou kličkou si obhodil Klingberga a pak si poradil i proti Bishopovi. Dost možná nejhezčí gól dnešního dne napříč všemi zápasy. Asistence: Nicklas Bäckström.
    33:12 Dmitrij ORLOV - 2:2

34:23
    Bude se vylučovat. Na dvě minuty odjíždí na trestnou lavici John Carlson za faul vysokou holí.

34:52
    Washington dokázal vyhodit puk, ten skončil mezi střídačkami.

35:04
    Honkovy střela byla zablokovaná a Capitals se díky tomu hned osvobodili.

35:41
    Po Radulovově nabití od modré tvrdě vystřelil John Klingberg. Holtby si poradil a následně Washington vyhodil puk.

36:24

36:33
    O'Shie zachránil Washington, když předvedl hodně důležitý blok u pravé tyče branky.

38:11
    Bishop si nahozený kotouč nakonec raději nechyl pro sebe, hráči Capitals se nepříjemně blížili, rozehrávka by byla příliš riskantní.

39:06
    Brett Connolly hned za modrou čárou přišel o puk. Oba týmy si na konci třetině pečlivě hlídají zadní vrátka.

39:06
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Stejně jako po první třetině, i po dvou periodách je skóre nerozhodné, tentokrát 2:2. Ve druhé třetině se do vedení dostal tentokrát Dallas, když se díky úspěšné dorážce prosadil Smith. Jenže vedení nevydrželo domácím moc dlouho, už za dvě minuty vyrovnával po nádherné individuální akci Orlov.

Třetí třetina začne přibližně v 4:35.

40:01

40:45
    Alexandr Ovečkin vypálil tvrdě z první z levého kruhu, ale ani tentokrát Bishopa nepřekonal.

41:07

41:31
    Puk skončil na střídačce Washingtonu.

42:11
    Johnsova střela od modré na branku neprošla díky dobré práci Washingtonu v blokování střel.

42:39
    Ovečkin si rychlou kličkou na pravém kruhu udělal prostor, ale pak Bishopa znovu nepřekonal. Ten předvedl vynikající zákrok pravým betonem.

43:34
    Vrána proti přesile puk neudržel a tak se dopředu vydali domácí. Po přihrávce Martina Hanzala z levé strany pálil Klingberg. Holtby předvedl jistý zákrok.

45:12
    Devin Shore vyvezl kotouč do středního pásma, ale brzy o něj přišel, tlak Washingtonu může pokračovat.

46:12
    Benn dostal puk před bránu, ale Madison Bowey odvedl dobrou práci a obývaného střelce Dallasu k puku nepustil.

46:55
    Kuzněcovova střela od levého mantinelu nemohla Vishopa překonat.

47:02
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., sekání).

48:08
    Washington svírá Dallas v jeho obranném pásmu. Ten se i díky skvělým zákrokům Bishopa zatím drží.

48:50
    Z pravé strany nebezpečně pálil Spezza, z levé pak Stephen Johns. Holtby všechny šance vychytal.

50:14
    Johns na slepo poslal kotouč před bránu, tak však byli v přesilo hráči Dallasu a získali ho pod kontrolu.

51:02
    Vrána střílel z levé strany, ale hráče před sebou nedokázal propálit.

51:23
    Dan Hamhuis es ocitl na druhé šance ve velké šanci, ale svůj tým do vedení neposlal, protože výborný zákrok předvedl Braden Holtby.

52:54
    Alex Chiasson nahodil puk do pásma. Tam si však domácí i s trochou štěstí poradili a kotouč získali.

54:16
    Z pravého kruhu pálil Lars Eller, ale jeho střelecký pokus neprošel až na branku Stars.

54:43
    Zápěstím z pravé strany vypálil Jevgenij Kuzněcov, Holtby ruského útočníka Capitals dokázal lapačkou vychytat.

55:12
    Zleva vystřelil Lindel, ale netrefil branku. Pak pálil ještě jednou a bolestivě trefil O'Shieho.

55:53
    Domácí jdou dnes podruhé do vedení, tentokrát zásluhou ALEXANDRA RADULOVA. Ten dostal kotouč do jízdy a střelou zápěstím z mezikruží zamířila na Holtbyho vyrážečku. A trefil se nechytatelně k tyči. Asistence: Greg Pateryn.
    55:53 Alexandr RADULOV - 3:2

56:34
    Blesková reakce Capitals a je opět vyrovnáno! BRETT CONNOLLY dostal přihrávku mezi kruhy a přesnou střelou po ledě překonal Bishopa v brance Dallasu. Asistence: André Burakovsky, Lars Eller.
    56:34 Brett CONNOLLY - 3:3

58:05
    O'Shie byl znovu dnes na správné místě. Vystihl přihrávku Dallasu a vyvezl kotouč z obranného pásma.

58:44
    Seguin zapracoval na druhé straně dobře v obraně, když nedovolil zakončení Ovečkinovi.

59:50
    Eller mohl střílet od modré, ale rozmyslel si to a puk vyvezl zpátky do středního pásma.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Stejně jako prví dvě, i třetí třetina nabídla dvě branky. po jedné na obou stranách. Hrálo se vyrovnaně z obou stran a dlouho se čekalo, jestli přijde vítězný gól. Čtyři minuty před koncem se trefil Radulov, ale hned nato vyrovnal Connolly.. Proto se bude hrát prodloužení.

60:01

60:20
    Jevgenij Kuzněcov situaci dvou na jednoho vyřešil individuální kličkou, ale okolo betonu se mu nakonec kotouč za Bishopa dostat nepovedlo.

61:13
    Radulov dal ideální přihrávku Bennovi, který najížděl z druhé vlny. Holtby předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

61:50
    Je dobojováno, zápas pro Washington vyhrává střela ANDRÉHO BURAKOVSKYHO. Ten se rozhodl z levé strany pálit na lapačku, a to mu vyšlo. Bishop na puk nedosáhl a ten se zatřepotal v jeho bráně. Asistence: John Carlson.
    61:50 André BURAKOVSKY - 3:4

Vyrovnaný zápas mezi Dallasem a Washingtonem muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli šťastnější hosté. V první třetině skóre utkání otevřel Burakovsky, ještě do přestávky však vyrovnal Benn. V prostřední části zápasu se Dallas dostal i dovedení zásluhou Smithe, ale Washington dlouho nezůstal pozadu, vyrovnal po nádherné individuální akci Orlov. Ve třetí třetině se dlouho na gól čekalo, pak přišly hned dva po sobě. Na Radulovovu branku bleskově zareagoval Conolly a šlo se do prodloužení.Tam měly oba týmy své šance, ale využil ji až Burakovsky, který tím rozhodl o dvou bodech pro Washington. Dallas se musí spokojit s jedním.

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:36

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké časné ráno. (05:22:46)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Ja. Benn (J. Klingberg, Radulov), 32. G. Smith (Hamhuis, Spezza), 56. Radulov (Pateryn) – 11. Burakovsky (Connolly, Eller), 34. Orlov (Bäckström), 57. Connolly (Burakovsky, Eller), 62. Burakovsky (Carlson)