Vrchlabí – Jablonec n/N 10:5 (kon.) | Nový Jičín – Opava 4:1 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 3:5 (kon.)
Šumperk – Poruba 2011 3:4 (kon.) | David Servis – Nymburk 1:3 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 1:3 (kon.)
Písek – Žďár n/S 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klatovy 4:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Tábor 2:1 (kon.)
Trutnov – Kobra 4:1 (kon.) | Řisuty – Sokolov 2:3 (kon.) | Bílina – Dvůr Králové n. L. 3:6 (kon.)
HK Nový Jičín
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
HK Opava
Středa 20.12.2017, 18:002. liga skupina Východ • 30. kolo

Máme tady konec utkání! Novému Jičínu se podařilo zvýšit stav utkání a následně potvrdit svůj náskok, do prázdné brány. Nedá se říct, že by utkání bylo tak jednoznačné jako výsledek, nicméně posledních sedm minut hry rozhodlo.

Toto byl poslední domácí zápas, Nového Jičína.

Děkuji za přízeň v letošním roce a přeji Vám klidné prožití svátků. Ode mne je to pro dnešek vše. (20:06:29)

58:59
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PODLAHA. Asistence: Slovák.

58:24
    Autorem branky je MOTLOCH. Asistence: Kocián.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty, třetí třetiny.

57:35
    Oddechový čas pro Opavu.

57:35
    Před bránou duo Motloch – Málek, ani dvě dorážky nestačily na to, aby se skóre posunulo ve prospěch domácího mužstva. Nemohu ale tvrdit, že šance nejsou.

56:35
    Opava zkouší vymyslet v posledních minutách hry nějakou akci, která by srovnala utkání. Zatím ale u puku spíše domácí Ďáblové, kteří budou hrát víc dozadu a pohlídat si jednobrankový náskok.

54:35
    Jiří Slovák II se mohl řítit prakticky sám na Dušana Šafránka, bohužel ale neměl potřebnou rychlost a byl zastaven hostující obranou.

53:10
    V dobré pozici teď Michael Chvostek, jeho střela ale šla těsně vedle!

52:56
    Puk mimo hrací plochu, následuje vhazování před Dušanem Šafránkem.

51:55
    Zajímavé kličky od Jakuba Vítka, který teď obehrál tři hráče v modrých dresech.

51:00
    Hra spíše ve středním pásmu. Je jasné, že Ďáblové se nebudou úplně nikam hnát.

49:36

49:07
    Šetření drahocenného času, i tak by se dala nazvat ofenzivní hra Ďáblů. Vypadá to, že tato přesilovka zůstane nepotrestána a domácí toto oslabení přežijí.

48:20
    Opavským se zatím nedaří vyměnovat si puky tak, jak by potřebovali. Dokonce teď vlastní vinou se vykazují z útočného pásma.

47:36
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., podražení). Další příležitost pro Opavu, která dostává početní výhodu.

47:22
    Dobré taktické držení v útočném pásmu, domácího Nového Jičína. Hráči v bilých dresech teď svírali Opavské dobrou půl minutu.

46:19
    Autorem branky je CHVOSTEK M.. Asistence: Sonnek a Kocián. A je tady druhý gól! Tentokrát se o něj postaralo trio Kocián, Sonnek a Michael Chvostek! Poslední jmenovaný dostal přihrávku před bránu, kterou poslal až za záda Dušana Šafránka! 2:1

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 3. Adamík, 47. M. (Sonnek, Kocián), 59. Motloch (Kocián), 59. Podlaha (Slovák) – 39. Vítek (Bitomský)

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn), Adamík, Már, Hruška, Metelka, Ficek, Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Palička, Podlaha, Sonnek, Slovák Jiří II, Uhlár
    HK Opava: Šafránek (Lamla), Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík, Villinskij, Bitomský, Vítek, Horváth, Vaněk, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina