Poprad – Žilina 2:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trenčín 1:3 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:2 (kon.)
Detva – Košice 3:5 (kon.) | Zvolen – Nové Zámky 4:2 (kon.)
HK Poprad
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
MsHK Žilina
sk Středa 20.12.2017, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Posledná tretina už gól nepriniesla. Popradčania si udržali dvojgólové vedenie a pre svojho brankára vybojovali aj čisté konto.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný zvyšok večera. (19:21:21)

59:40
    Delovka od modrej čiary letela na Corbeila, kamzíci sa potom dokázali oslobodiť.

59:26
    Žilinčania si prihrávajú v pásme, na streleckú zakončenie to však veľmi nevyzeralo.

59:19
    Žilinčania budú hrať v závere presilovku. Daniel Brejčák dostáva dve minúty za krosček a môže to byť ešte dramatické.

58:54
    Žilinčania trochu zatlačili domácich a podarilo sa im získať buly v útočnom pásme. Poulin strieľal od modrej čiary, no mieril iba do Corbeila. Hostia už hrajú v šestici.

58:17
    Corbiel vyšiel z brány, zmenšil strelecký uhol a dokázal zastaviť strelu z hokejky Petra Húževku.

57:23
    Žilinčanom sa stále nedarí vytvoriť nápor na popradskú defenzívu. Popradčania už začínajú s rešpektom odpočítavať sekundy a určite sa budú snažiť udržať čisté konto pre svojho gólmana.

55:50
    Mendrej skúšal nahadzovať puk od modrej čiary, spracoval si ho Stupka, ale ani on už neprestrelil Corbeila.

54:32
    Abdul vykorčuľoval dopredu, prenechával puk pred bránkou Bondrovi, ale Žilinčania sa voči popradskému hráčovi ubránili.

53:45
    Lichanec to skúsil individuálne. Vykorčuľoval po pravom krídle, vystrelil z kruhu, no triafal sa iba do brankára Tomeka.

Dnešné stretnutie sleduje 843 divákov.

53:24
    Mendrej strieľal spoza pravého kruhu, jeho zakončenie smerovalo mimo. Následne novú akciu podnikol Václav Stupka, strieľal spomedzi kruhov, ale iba od popradského gólmana.

52:12
    Žilinčania sa stále nevedia dostať do tempa potrebného na to, aby sa dokázali priblížiť vyrovnaniu. Popradčania kontrolujú hru a šetria svoje sily.

51:14
    Blízko k druhému gólovému zápisu bol Andreas Štrauch, ktorý si spracoval puk na ľavom kruhu a následne prudko strieľal. Len tesne míňal bránu.

50:15
    Vartovník vykorčuľoval dopredu po stredovej osi, dostal sa k strele z kruhu, no trafil iba priamo do hrude brankára Tomeka.

49:32
    Lichanec sa ocitol v dobrej pozícii medzi kruhmi, presadiť gólovo sa však nedokázal.

48:21
    Handlovský posúval po modrej čiare Juraškovi, ktorý strieľal, no napokon Corbeila veľmi neprekvapil.

47:22
    Popradčania zakladali útok, ale ďaleko sa nedostali. Tomáš Tomek vykorčuľoval z bránky a prikryl puk na pravom kruhu.

46:36
    Tvrdoň sa dostal dopredu po ľavom krídle, z kruhu však napokon minul bránu. Corbeil teda zasahovať nemusel.

45:54
    Popradčania šikovne zakombinovali v trojici. Svitana cez Mlynaroviča posunul na Štraucha, ktorý zakončoval z blízkosti brány, ale iba do Tomeka.

44:45
    Pospíšil vykorčuľoval dopredu po ľavom krídle. Jeho strela trochu popálila gólmana Corbeila, ale ten predviedol opäť sebavedomý zákrok.

44:18
    Buc trošku pochybil v obrannom pásme, prihral presne medzi kruhy Holovičovi, ktorý aj dokázal vystreliť, no mieril iba do Corbeila.

43:42
    V príležitosti sa na opačnej strane ocitol Marek Tvrdoň, ktorý spoločne s Juríkom uchmatol puk McDowellovi, dostal sa s ním pred bránku a vystrelil. Corbeil však opäť podržal svoj tím.

43:26
    Svitana sa snažil spoza bránky posunúť puk pred bránku Štrauchovi. Žilinčania si však postrážili priestor pred bránkoviskom.

42:14
    Corbeil si musel dať pozor na strelu z hokejky Mendreja z ľavého kruhu. Popradský brankár si však pripísal úspešný zákrok.

41:42
    Švihálek iba nastrelil puk do útočného pásma. Húževka takisto korčuľoval dopredu, ale už puk nestihol.

41:08
    Poulin si spracoval prihrávku na modrej čiare, ale ďalej už hra pokračovať nemohla. Corbeilova bránka bola posunutá.

40:18
    Mlynarovičovi nechali Žilinčania celkom značný priestor. Napokon však úspešne zakončiť nedokázal.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina priniesla dva góly. Oba v réžii domácich. Poprad poslal do vedenia Štrauch v 32. minúte, následne o 4 minúty neskôr zvýšil Heizer. Žilina potrebuje zvýšiť obrátky, pretože ku koncu druhej tretiny sa už ani poriadne nedostala ku Corbeilovi.
    Druhá tretina sa začne približne o 18:46.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Radim Hruška šiel k puku medzi kruhy, už chcel strieľať, no napokon mu ho vypichol popradský hráč.

38:27
    Buc vystrelil od modrej čiary, jeho zakončenie skončilo v lapačke brankára Tomeka.

37:34
    Svitana dostal puk do predbránkového priestoru, bol však mierne zaskočený, brankár Tomek si napokon pripísal úspešný zákrok.
    35:35 HEIZER - 2:0

35:35
    Poprad dal gól!
    Kamzíci zvyšujú náskok. König si spracoval prihrávku na modrej čiare a okamžite poslal puk na bránku. Pred ňou šikovne zapracoval RADOMÍR HEIZER, ktorý iba jemne tečoval puk do žilinskej brány.
    Asistencie: Peter König, Marcel Petran.

34:44
    Štrauch chcel posunúť na pravú stranu McDowellovi, ktorý sa mu už tam ukazoval, no napokon to bola iba nepresná prihrávka.

34:07
    Svitana spoza červenej čiary nahodil puk do útočného pásma. V rohu klziska však oň kamzíci prišli.

33:08
    Rastislav Konečný tvrdo vypálil spoza ľavého kruhu. Puk skončil na pravej žrdi a odrazil sa preč. Corbeil sa stihol iba pozrieť za seba a zistiť, že mal šťastie.

32:45
    Ježek prenechal puk Heizerovi na ľavý kruh a korčuľoval pred bránku. Heizer však neponúkol svojmu spoluhráčovi dobrú prihrávku. Žilinčania bránili pozorne a puk zachytili.
    31:47 ŠTRAUCH - 1:0

31:47
    Sme svedkami prvého gólu v zápase! Popradčania už dlhý čas boli v útočnom pásme a unavili Žilinčanov. Svitana si počkal, nahodil od modrej čiary na bránu, Tomek vyrazil pred seba. Bol tam však pripravený ANDREAS ŠTRAUCH, ktorý na druhý pokus úspešne dorazil do bránky!
    Asistencia: Patrik Svitana.

31:02
    Krempaský šikovne vystrelil od modrej čiary. Bjalončík mal pripravenú hokejku na teč, strela len tesne minula žilinskú bránu.

30:03
    Klimenta sa dostal k strele spomedzi kruhov, Corbeil mal menší problém so zákrokom, ale napokon to akosi zvládol.

29:39
    Heizer vykorčuľoval dopredu po ľavom krídle, vystrelil z kruhu, ale následne to napálil iba do gólmana Tomeka.

28:58
    Peter König sa ukázal spoluhráčom, vypýtal si puk od Brejčáka a pálil spoza ľavého kruhu. Jeho delovka príklepom skončila vo výstroji gólmana Tomeka.

28:32
    Brejčák kombinoval so Svitanom v útočnom pásme, no nepodarilo sa im vypracovať si streleckú príležitosť.

27:20
    Dávid Bondra si vykorčuľoval za pravý kruh, vystrelil na bránku. Gólman Tomek situáciu pozorne sledoval a pripísal si úspešný zákrok.

26:40
    Poprad už hrá v plnom počte. Žilinčania teda svoju skrátenú presilovú hru nevyužili. Videli sme icing hostí, vhadzuje sa pred Tomekom.

25:50
    Po ľavom krídle vyštartoval dopredu Tomáš Klimenta, jeho zakončenie skončilo na brankárovi Corbeilovi.

25:33
    Po návrate Juríka sa začala prvá presilovka Žiliny v tomto stretnutí. Vlci majú k dispozícii niečo tesne nad minútu.

25:09
    König vykorčuľoval s pukom z obranného pásma. Podarilo sa mu však dostať len na modrú čiaru, odtiaľ nahodil dopredu.

24:37
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Samuel Mlynarovič si odsedí dve minúty za hrubosť.

24:25
    Svitana posunul puk na modrú čiaru McDowellovi, ktorý vypálil od modrej. Gólman Tomek si pripísal úspešný zákrok.

23:43
    Tomáš Klimenta šikovne ušiel popradským obrancom a smeroval sám na Corbeila. Blafák mu veľmi nevyšiel, puk smeroval na plexisklo.

23:18
    Poprad si zahrá ďalšiu presilovku. Za sekanie si odsedí dve minúty Lukáš Handlovský.

22:48
    Holovičova strela z pravého kruhu bola zblokovaná, puk letel mimo bránky a Corbeil teda zasahovať nemusel.

22:07
    Ježek okamžite trielil dozadu, keďže mal za sebou Václava Stupku. Napokon sa mu podarilo dostať k puku ako prvému.

21:11
    Lichanec posunul puk na modrú čiaru Dávidovi Bucovi. Jeho strela skončila iba na protihráčovi, ktorý stál pred Bucom.

20:31
    Svitana nahodil puk do útočného pásma, chcel spolupracovať so Štrauchom, no veľmi si teraz nerozumeli.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine sme videli nie veľmi atraktívny hokej, ktorý nepriniesol gól. Poprad nedokázal využiť presilovku o dvoch hráčov. Druhá tretina sa začne približne o 17:53.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:30
    Heizer vykorčuľoval do pásma po ľavom krídle, vystrelil spoza kruhu, jeho delovka skončila na brankárovi Tomekovi.

18:22
    Heizer tečoval puk zo stredného pásma smerom na Tomekovu bránku. Žilinský gólman pre istotu prikryl a hra je prerušená.

17:40
    Roman poslal dopredu Tomáša Klimentu, jeho zakončenie však letelo mimo bránky.

17:12
    Popradčanom sa nepodarilo využiť túto početnú prevahu o dvoch hráčov. Žilinčania už aj vyrazili dopredu. Tvrdoň hľadal pred bránkou Hrušku, ale Corbeil bol pozorný.

15:39
    Svitanova strela od modrej čiary sa iba odrazila od žilinského hokejistu a vyletela z pásma. Popradu sa nedarí využiť presilovú hru.

15:23
    Bucov pokus od modrej čiary bol zblokovaný, popradskí hokejisti sa ale ešte udržali v pásme.

14:53
    Dvojnásobná presilovka pre Poprad. Lukáš Handlovský dostáva dve minúty za hákovanie.

14:35
    Kamzíci rozvinuli nový útok, ale dlho sa v pásme neohriali. Brejčákova prihrávka sa odrazila od Handlovského a puk vyletel do stredného pásma.

13:15
    Tak teraz to bola zaujímavá situácia.Svitana nahodil puk na bránku zo stredného pásma, k dorážke sa dostal Štrauch, ktorému seknutím zlomil hokejku Antoine Felix Poulin. Odsedí si dve minúty.

12:56
    Žilinčanom to teraz dopredu veľmi nevyšlo. Juríka zastavil ofsajdový verdikt.

12:05
    Hvila posunul puk Vašašovi na ľavé krídlo. Jeho následná prihrávka už nenašla adresáta.

11:15
    Jindřich Abdul si nakorčuľoval medzi kruhy a vystrelil na bránku. Jeho zakončenie skončilo na brankárovi Tomekovi.

10:43
    Petran nahodil puk na bránku zo stredného pásma. Gólman Tomek iba poľahky vyrazil a pokračovalo sa v hre.

09:53
    Mlynarovič dostal puk pred bránku, odrazil sa z jeho hokejky, Tomek musel okamžite reagovať. Napokon žilinskí hokejisti upratali puk do bezpečia.

09:21
    Handlovský nepustil Vašaša k puku v žilinskom obrannom pásme. Hostia následne nahodili, Krempaský si následne za bránkou počkal, keďže jeho spoluhráči striedali.

08:32
    Rogoň dokázal prepasírovať puk Konečnému pred bránku, ktorý to strieľal z prvej. Trafil však iba priamo do betónu popradského gólmana.

08:16
    Po ľavom krídle šiel dopredu Václav Stupka, prišiel až tesne ku bránke, no napokon puk usmernil iba do výstroje popradského gólmana.

07:13
    Na modrej čiare manévroval s pukom Lukáš Kozák. Nakoniec sa mu podarilo vystreliť, ale iba tesne mimo bránky.

06:54
    Abdul dokázal posunúť na ľavé krídlo Vartovníkovi, ktorý sa dostal do útočného pásma a vystrelil spoza kruhu. Strela skončila na hrudi brankára Tomeka.

06:21
    Vašaš vrátil puk šikovne Heizerovi pred bránku. Heizer mal obrovskú príležitosť, zoči-voči Tomekovi však mieril vedľa!

05:20
    Svitana posunul pred bránku Mlynarovičovi, ktorý už posúval puk ďalej. Zrejme hľadal McDowella, no bola to nepresná prihrávka. Navyše ho ešte aj obmedzil Chaloupka. Žilinčania sa teda ubránili.

04:42
    Svitana pálil spoza ľavého kruhu, jeho delovka smerovala vedľa brankára Tomeka.

04:01
    Žilinčanom sa v úvode oslabenia podarilo puk vyhodiť. Popradčania následne neúspešne založili útočnú akciu.

03:39
    Presilovka pre domáci tím. Dve minúty za podrazenie dostáva Lukáš Handlovský.

03:11
    Jáchym posielal puk zo stredného pásma dopredu, kde ho však pre istotu zachytil a prikryl gólman Tomek. Vhadzuje sa po jeho ľavici.

02:20
    Abdul posúval puk Vartovníkovi na pravý kruh, odkiaľ strieľal tento útočník, no do priestoru bránky sa netrafil.

01:52
    Patrikovi Rogoňovi sa podarilo pretlačiť dopredu po ľavom krídle a vystreliť z kruhu. Jeho zakončenie skončilo na brankárovi Corbeilovi.

01:10
    Brejčák poslal puk von po pravom krídle, zachytili ho však žilinskí hokejisti.

00:27
    Ďalší icing od domácich hráčov. Hra sa teda opäť sťahuje pred gólmana Corbeila.

00:07
    Popradčania vyhrali úvodné buly, ale akciu nerozbehli. Brejčák prihrával dopredu nepresne a bude z toho zakázané uvoľnenie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pred začiatkom stretnutie si vypočujeme štátnu hymnu.

Na ľadovú plochu už nastupujú oba tímy. Popradčania v bielych dresoch, Žilinčania v zelených.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Corbeil – D. Brejčák, McDowell, König, Petran, Ježek, Dinda, Krempaský, Jáchym – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Heizer, Buc – Abdul, Vartovník, Bondra – Hvila, Bjalončík, Vašaš

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Juraško, Poulin, Kozák, Chaloupka, Mendrej, Meliško, Roman – Pospíšil, Handlovský, Klimenta – Tvrdoň, Hruška, J. Jurík – Švihálek, Húževka, Stupka – Rogoň, Holovič, Konečný

Rozhodca: Kalina, Lauff – Gavalier, Bogdaň.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 28. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci HK Poprad privíta na svojom ľade MsHK Žilina. Stretnutie sa začne o 17:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HK Poprad

Popradskí hokejisti sa ešte pár kôl dozadu držali v tesnom závese za vedúcimi mužstvami, no v posledných zápasoch sa im veľmi nedarilo. Momentálne sú na 6. priečke so ziskom 45 bodov a až s 10-bodovou stratou na piatu Nitru a štvrtú Banskú Bystricu. Poprad má vyrovnané skóre 81:81. Naposledy sa kamzíci predstavili doma proti Banskej Bystrici, ktorej podľahli 1:2, predtým podľahli Nitre na jej ľade 3:1. Posledné víťazstvo zaznamenali ešte 3. decembra na ľade Liptovského Mikuláša, kde vyhrali 3:4 po predĺžení.

MsHK Žilina

Žilinskí hokejisti sa zase pomaličky odpútavajú od dna tabuľky a približujú sa práve k šiestemu Popradu. Aktuálne majú vlci na konte 39 bodov a skóre 75:81 a na Podtatrancov strácajú šesť bodov. Žilina v poslednom zápase porazila Mikuláš 2:3, predtým si pripísala aj víťazstvo proti Detve 3:1. Žilinčania sú určite namotivovaní a ak by sa im podarilo pod Tatrami zvíťaziť, svoju stratu na Poprad by skresali už len na tri body.

V tejto sezóne sme videli tri vzájomné stretnutie medzi Popradom a Žilinou. Vo všetkých boli úspešní popradskí hokejisti, ktorí si pripísali víťazstvá 1:2 po predĺžení, 3:2 a 1:2. Všetko to boli vyrovnané a tesné zápasy. Podobný scenár možno očakávať aj od tohto piatkového stretnutia, ktoré sa začína o 17:00. Prajem vám pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.