Columbus – Toronto 4:2 (kon.) | Philadelphia – Detroit 4:3 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:1 (kon.)
Calgary Flames
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
St. Louis Blues
Čtvrtek 21.12.2017, 03:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Krásné čtvrteční ráno vítám Vás všechny u nejlepší hokejové ligy světa. Dnes se společně podíváme na zápas National Hockey League. V zápase proti sobě uvidíme týmy Calgary Flames, které přivítají St. Louis Blues. Zápasem, který slibuje zajímavou podívanou Vás provede Martin Pištora

Plameny z Calgary mají v sezóně velmi nevyrovnané výkony. Bilanci mají prakticky vyrovnanou. Odehráno 34 zápasů 11-6-3-14 a 37 bodů. V posledních zápasech mají plameny sérii spíše špatných výsledků tří proher a dvou vítězství. Nejvíce bodujícím hráčem týmu a čtvrtým nejlepším v NHL je Johnny Gaudreau. Nejlepší střelec pak Sean Monahan

St Louis má zatím výkony naopak skvělé, Nachází se na druhém místě Západní Konference s bilancí 35 zápasů 17-5-2-11 a 46 bodů. Bohužel pro Blues se forma v posledních zápasech zasekla a má pouze dvě vítězství a tři prohry. V posledním utkání navíc dostali čtyři branky od Winnipegu Jets. Nejvíce bodů v týmu zatím nasbíral Brayden Schenn a to celých 38 za 16 branek a 22 asistencí.

Českosloveská stopa

V tomto momentě se můžeme dočkat početného českého zastoupení. V domácím celku Calgary nastupuje největší česká hvězda NHL Jaromír Jágr, ale také Michal Frolík a brankář David Rittich.
    Na straně Blues můžeme vídat Vladimíra Sobotku či Dmitrije Jaškina
    Rozcvička před utkáním

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie (A), Stone, Kulak – Ferland, Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Brouwer (A).

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Parayko (A), Edmundson, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko, B. Schenn, Sobotka – T. Thompson (A), Stastny, Steen – Barbašev, Berglund, Pääjärvi – Jaškin, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Chmielewski, Meier – Gibbs, Rody.
    Šikovnost brankáře Mike Smitha

V Calgary je vše připraveno pro slavnostní zahájení. Zazní národní hymny, které nám zazpívá George Canyon.

Jako první zazněla hymna USA, aby posléze mohla přijít hymna domácího celku Calgary, tedy hymna Kanady.

00:01

00:10
    Úvodní buly ukořistili domácí hokejisté, kteří hrají v červených dresech. Hosté ze St. Louis mají své klasické bílomodré dresy.

00:23
    První útok Calgary skončil v pravém rohu útočného pásma odkud se do útoku budou přesouvat hosté.

00:30
    První střelu na bránu v tomto utkání vyslal na bránu Tarasenko a brankář Mike Smith kotouč radši přikryl.

00:45
    Po vhazování se do střely opřel Parayoko a ani tentokrát nemá domácí brankář problémy.

01:18
    První domácí střelu vyslal Mark Jankowski, ale branku příliš neohrozil.

02:30
    Postavení mimo hru domácích.

02:59
    Do útočného pásma se snaží dostat první útočná formace St. Louis, ale Tarasenko končí pouze ve středním pásmu, kde ho zastavila obraná zeď v červených dresech.

03:40
    V šanci se před brankou ocitl Dmitrij Jaškin, který puk dostal jen do výzbroje brankáře Smitha.

04:09
    St Louis je zatím aktivnějším týmem. Do střely se dostával Gunnarson, ale lapačka brankáře Smitha byla rychlá.

04:30
    Tlak hostí řeší domácí Calgary vyhozením přes všechny čáry.

05:10
    Hráči v bílém drží útočné pásmo a domácí obrana má co dělat, aby odolala. Celou akci ukončil střelou Dunn, který z úhlu vyprášil brankáři Smithovi betony.

05:22
    Icing St. Louis.

05:45
    Šance je k vidění na domácí střele. V pádu se podařilo zakončit Jankowskimu, ale byl moc blízko brance na to, aby zvládl kotouč umístit za záda brankáře.

06:02
    Od počátku se začal hrát aktivní hokej na obě strany. Střední pásmo neexistuje a oba týmy bojují po rozích hřiště.

07:58
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Videorozhodčí zastavil hru poté co se domácí MICHAEL FROLÍK ocitl sám před brankářem a střelou, která přepadla přes záda až do branky otevřel skóre. Bohužel pro St. Louis Thompson, který kotouč z branky dostal přišel příliš pozdě. Z prvního pohledu rozhodčí nechal hru pokračovat, ale ze záběru je patrný kotouč v brance. Asistence: Mikael Backlund.
    07:58 Michael FROLÍK - 1:0

08:30
    Domácí tým se dostal do vedení, ale se svým tlakem nechce polevit a ujímá se útočného pásma kde kombinuje první formace.

09:01
    Vladimir Tarasenko nyní zblokoval střelu od Dougieho Hamiltona a zabránil nebezpečí pro branku hostí.

09:48
    Hamilton to však zkusil podruhé, ale ani tentokrát neuspěl.

10:03
    Na druhé straně to sám před brankou zkusil střelou po ledě Scottie Upshall, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře Smitha.

10:34
    Pokus o střelu od modré, který vyslal hostující Pietroangelo neuspěl, protože trefil pouze domácího Brouwera.

10:48
    Icing Calgary.

10:53
    Michael Frolík, který se dnes již jednou prosadil to zkoušel střelou z pravého kruhu, ale trefil pouze dobře clonícího Steena.

11:06
    Pokus o vyrovnání na druhé straně, když střílel Carl Gunnarsson, ale jeho střela od modré čáry končí v lapačce domácího brankáře.

11:39
    Pokus o střelu přišel i od Vladimíra Sobotky, ale skvělý blok střely a velice dobrou obětavost předvádí Stone.

12:02
    Do střely se dostal na druhé straně taky Johnny Gaudreau, ale trefuje pouze brankáře hostí.

12:46
    Calgary je trochu lepším týmem. Drží puk na hokejkách a kombinuje v útočném pásmu. Danlěí práci měl po střele Hamonica Dunn.

13:14
    Po střele od obránce Pietrangela se puk dostává do ochranné sítě a následovat bude komerční přestávka.

14:39
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., krosček).

14:39
    Paul Stastný vyhrál buly a celku St. Louis se daří vyhodit kotouč pryč z obraného pásma.

15:02
    Mark Jankowski se pokusil o střelu, která byla zblokovaná Gunnarssonem.

15:17
    Se svým pokusem neuspěl ani Mark Giordano a St.Louis se zatím brání s přehledem.

15:35
    Zajímavou střelu vyslal na branku Gaudreau, ale svým pokusem přestřelil horní tyč.

16:39
    St. Louis hraje v plném počtu.

17:44
    Domácí tým je v úvodní třetině aktivnějším týmem. Další střelu si připsal TJ Brodie.

18:18

18:38
    Mikael Backlund stál v podobné pozici jako Michael Frolík při vstřelení branky, ale podobně úspěšný nebyl.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:06
    Ještě jeden zákrok v první třetině pro brankáře Huttona po střele domácího Bennetta.

19:22
    Protiútok se pokusil založit Parayoko, ale neuspěl se svou přihrávkou, protože jeho spoluhráč Berglund byl v útočném pásmu dříve než kotouč.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina v Calgary je u konce. Domácí ji díky brance českého útočníka Michaela Frolíka zvládli a dostali se do vedení. Plameny byly aktivnější i co se týká střel na branku, když si připsaly 9 střel zatímco jejich soupeř o jednu méně. Můžeme zatím říci že Calgary je lepším a aktivnějším týmem, ale ve druhé třetině se může vše ještě změnit. Začínat budeme zhruba za patnáct minut.

20:01

20:02
    Druhou třetinu zahájili vítězným vhazováním hráči St. Louis.

20:17
    První střelu však vyslal domácí Tkachuk, ale branku přestřelil.

20:53
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., krosček).

20:53
    St. Louis se ihned usadilo v útočném pásmu.

21:26
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. BRAYDEN SCHENN ihned po vhazování předvedl individuální akci, když se prakticky od červené čáry dostal sám do střelecké pozice a ránou těsně nad ledem prostřelil domácího brankáře Smitha. Asistence: Colton Parayko a Paul Stastny.
    21:26 Brayden SCHENN - 1:1

21:53
    St. Louis vyrovnalo skóre a také hru. Další střelu na branky vyslal Bortuzzo.

21:53
    Ani pokus Schenna se neshledal s úspěchem, ale hra je naprosto vyrovnaná.

23:01
    Na druhé straně se zkusil prosadit Johny Gaudreau, ale svou střelu poslal do lapačky brankáře Huttona.

23:34
    Gaudreau podruhé v krátkém čase, ale tentokrát branku minul.

25:25
    Brayden Shenn protáhl brankáře Smitha pro kterého však zákrok příliš složitý nebyl.

25:25
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., hákování).

25:25
    Domácí Matt Stajan vyhrál vhazování a domácím se tak daří vyhodit kotouč z obraného pásma.

25:40

26:30
    V oslabení se ke střele dostal Giordano. Toto není dobrá přesilovka hostí.

27:25
    Domácí Calgary hraje v plném počtu.

27:55
    Colton Parayko vyslal poměrně zajímavý pokus na branku, ale brankář Smith stejně v poklidu kryje.

28:17
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Jankowski – 2 min., hrubost).

28:17
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., hrubost).

28:17
    Po komerční přestávce budeme pokračovat ve hře 4 na 4.

28:44
    Joel Edmundson se pokusil ohrozit branku, ale prostor, který střeží brankář Smith netrefil.

29:17
    O dorážku odraženého puku se pokusil ještě Štastný, ale střela mu nesedla a končí v ochranné síti.

29:35
    Třináctou střelu v zápase z hokejek St. Louis vyslal Tarasenko, ale jeho střela byla zblokovaná Giordanem.

30:00
    O střelu ihned po buly se pokusil Dunn. Domácí brankář je na místě a se střelou si poradil.

30:05
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., hákování).

30:05
    Přesilovka St. Louis se odehrává v útočném pásmu a hráči Calgary mají co dělat, aby zabránili nebezpečnému zakončení hostí.

30:11
    Střelu vyslal Tarasenko přímo do domácího obránce Hamiltona.

30:29
    Puk z obraného pásma dostal Brouwer.

30:53
    Ihned po zavezení kotouče zpět do útočného pasmá zakončoval Parayko, ale bez úspěchu.

31:18
    Po delším čase prověřil brankáře Huttona v bráně hostí domácí střelec Michael Frolík.

32:02
    Tage Thompson svou střelou minul branku. Aktuálně to je na střely 16:15 pro domácí Calgary.

32:18
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tage Thompson – 2 min., hákování).

32:51
    Johnny Gaudreau prozkoušel v přesilovce brankáře Huttona, ale bez úspěchu.

33:28
    Neúspěšnou střelu vyprodukoval také Tkachuk.

33:42
    St. Louis úspěšně vyhazuje puk ze svého pásma a brání se tak zatím úspěšně.

34:01
    Přesilová hra pomalu končí, a tak Ferland zkusil rychle zakončit od modré, ale našel jen dobře postaveného brankáře Huttona.

34:18
    Hosté ze St. Louis hrají v plném počtu.

34:56
    Nepřesnou střelu vyslal obránce Carl Gunnarsson. V této situaci hodně minul.

35:03
    O střelu se pokoušel Gunnarssona parťák z obranné dvojice Parayko, ale pro změnu trefil brankáře Smitha.

35:39

36:15
    Velice pěkný hit předvedl Brayden Schenn, když na mantinel přišpendlil českého útočníka Michaela Frolíka.

36:21
    Offside Calgary.

36:39
    Do úniku se dostával Sobotka, ale úspěšně zakončit nedokázal.

37:14
    Další zakázané uvolnění v podání St. Louis.

37:35
    Na ledě se začíná přiostřovat. Další souboj se objevil mezi domácím Hathawayem a Carlem Gunnarssonem ze St.Louis.

38:00
    Zajímavou střelu po ledě vyslal Tage Thompson, ale domácí Smith si puk pohlídal a včas sevřel chrániče k sobě.

38:22
    Na ledě se nyní spustila hromadná šarvátka do které se mimo jiné zapojili Tarasenko nebo český útočník Sobotka.

38:26
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., hrubost).

38:26
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 2 min., hrubost).

38:26
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vladimír Sobotka – 2 min., hrubost).

38:35
    Mark Giordano se pokusil zakončit v přesilové hře, ale trefil padajícího Parayka.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:19
    Mark Giordano to zkusil v přesilové hře podruhé a tentokrát úspěšněji. Zasahovat musel brankář Carter Hutton.

39:23
    Na své konto si další střelu připisuje také Tkachuk, ale jeho zakončení Backhendem pokryl Hutton.

39:55
    Poslední střelu třetiny vyslal Hamilton, ale ani tato střela nebezpečí pro hostující branku nepřináší.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině se podařilo hostům ze St.Louis vyrovnat brzo po startu třetiny, když přesilovou hru využil Brayden Schenn. Hra i skóre se srovnalo a ve třetí třetině před sebou máme ještě zajímavou podívanou na kterou Vás zvu zhruba za patnáct minut.

40:01

40:10
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrálo domácí Calgary

40:30
    Ihned po startu třetiny se hráč v červeném tlačí do pásma, ale jejich přesilovka pomalu končí.

40:41
    Střelu na branku vyslal Ferland. Tato střela domácího hráče však byla lahůdka pro brankáře Huttona.

41:10
    Postavení mimo hru St. Louis.

41:22
    Nejvíce času na ledě z domácích hráčů strávil Giordano společně se Stonem.

41:42
    Obrovskou šanci sám před brankářem Huttonem měl Jankowski, který dostal dobrou přihrávku od Bennetta. Bohužel pro Calgary svou šanci neproměnil.

42:02
    Na druhé straně se ke střele dostal Pääjärvi, ale střela končí zblokovaná do ochranné sítě.

42:48
    Další střelu na branku poslal Jaškin, ale trefil jen prostředek branky.

43:28

43:43
    O strhnutí vedení na stranu plamenů se pokusil Monaham, který však branku trefit nedokázal.

44:18
    Bennett vyjel zpoza branky až do zakončení, ale nedokázal protlačit puk pod brankářem Huttonem až do branky. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

44:53
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., podražení).

45:08
    První střelu v přesilovce vyslal Tarasenko, ale střela minula branku a po mantinelu puk vyjel z útočného pásma St. Louis.

45:53
    První minuta přesilovky příliš úspěšná nebyla.

46:02
    Do střely se v oslabení dostal Giordano a ušetřil potřebné vteřiny.

46:40
    Jednu z posledních střel v přesilové hře posílá na Smithovu branku Sobotka. Bohužel pro hosty je střela příliš slabá.

46:53
    Calgary hraje v plném počtu.

47:57
    Autorem branky je DOUGIE HAMILTON, který se opřel do odraženého puku těsně před brankou a prostřelil brankáře Huttona.
    47:57 Dougie HAMILTON - 2:1

48:20
    Řada je znovu na hostech, aby začali hrát aktivněji podobně jako ve druhé třetině.

48:44
    Ostrý střet odnesl Pääjärvi tvrdým naražením na hrazení od Bretta Kulaka. Vše však bylo v mezích pravidel.

48:49
    Dvě střely po sobě vyslali na branku hráči Calgary. Nejprve to zkoušel Hathaway, aby po něm mohl dorážet Jankowski. Ani jeden z této dvojice brankáře Huttona neprostřelil.

49:27
    O vyrovnání se pokoušel Joel Edmundson, ale svým pokusem branku minul.

49:43

49:43
    Následovat bude komerční přestávka.

51:06
    Joel Edmundson to zkoušel ihned po vyhrané buly, kterou pro něj vyhrál Vladimír Sobotka, ale ani tentokrát Smithovu branku netrefuje.

51:11
    St. Louis se snaží vyrovnat. Tuto snahu potvrdil Kyle Brodziak, který prozkoušel pozornost brankáře Smitha.

51:31
    Edmundson je v posledních chvílích velice aktivní. Teď měl na hokejce vyrovnání, když z úhlu trefil jen přesouvajícího se brankáře Smitha, aby následně fauloval.

51:31
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., podražení).

51:40
    O střelu se pokusil Monahan, ale trefil jen své spoluhráče stínící před brankou.

51:46
    Podobně si počínal i Giordano, který trefil Vladimíra Sobotku.

52:36
    První přesilovkovou střelu tak na branku vyslal Tkachuk ale brankář Hutton vyrazil.

53:05
    Nejzajímavější střelecký pokus poslal na brankáře St.Louis Dougie Hamilton. Brankář hostí však drží rozdíl pouze jedné branky dobrým zákrokem.

53:31
    St.Louis hraje v plném počtu.

53:38
    Další zákrok si Hutton připisuje po střele Backlunda.

54:09
    Vladimíru Sobotkovi se podařilo ujet po pravé straně kluziště a nahodil puk lehkou žabičkou na branku díky čemuž vybojoval útočné pásmo.

54:30
    Od modré své štěstí vyzkoušel Vince Dunn, ale brankář Mike Smith byl proti srovnání skóre a kotouč uklízí do své výstroje.

54:47
    Na střely vede Calgary 30:22 a další střelu na domácí konto připisuje Matt Stajan, ale bez úspěchu.

54:59
    Vhazování v útočném pásmu vyhrál Schenn, ale následná špatná přihrávka vyhnala jeho celek až do středního pásma.

55:30
    Michael Frolík vymyslel brankovou příležitost pro Giordana, který s ní naložil bídně a sám před Huttonem trefuje střed branky.

56:02
    St.Louis začíná mít složitou situaci. Domácí Galgary začalo bránit modrou čáru a nepouští své soupeře do šancí.

56:25
    Naopak do protiútoku se pokusil dostat Ferland, ale přes obranáce Parayka neprošel.

57:06

57:24
    Další pokus o únik tentokrát od Sama Bennetta, ale ani tento pokus nevyšel.

57:43
    Calgary využívá otevřené obrany a do další střely se dostal Michael Stone.

58:10
    Tyč zazněla po střele Backlunda. Toto mohlo být definitivní rozhodnutí zápasu.

58:46

59:22
    Po střele Parayka si hosté berou oddechový čas a zkoušejí to bez brankáře.

59:30
    Přes celé kluziště se pokusil poslat kotouč Hamonic, ale těsně před brankou ho zachytil Tarasenko.

59:45
    Jeden z posledních pokusů zápasu posílá na branku Steen. Bohužel pro hosty ani tento pokus se neujal.

Zápas je u konce. Mírný favorit St.Louis Blues prohrává na ledě Calgary o jednu branku po výsledku 1:2. Domácí celek dokázal svého soupeře přestřílet 33:22 a díky tomu bychom mohli říci, že jejich vítězství je zasloužené. Branky domácích vstřelil v první třetině Frolík a v poslední části Hamilton. Za hosty v prostřední části vyrovnal pěknou individuální akcí Schenn. Toto je za mne vše a budu se na Vás těšit u některého dalšího přenosu z naší nabídky.

Vladimír Sobotka (STL) 0+0 1 střela, 2 trestné minuty, čas na ledě 18:39

Dmitrij Jaskin (STL) 0+0 0 střel, čas na ledě 7:31 (06:27:21)

Martin Pištora

Branky a nahrávky: 8. Frolík (Backlund), 48. D. Hamilton – 22. B. Schenn (Parayko, Stastny)

Rozhodčí: Chmielewski, Meier – Gibbs, Rody

Diváci: 18410