Vladivostok – N.Novgorod 0:2 (kon.) | Kunlun – Čerepovec 2:1 (po pr.)
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Severstal Čerepovec
Pátek 22.12.2017, 12:30 • LeSports Center • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Všem hokejovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné páteční odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Red Star Kunlun – Severstal Čerepovec. Půjde tak o čínsko-ruský souboj, jehož buly je naplánováno na 12:30.

Oba celky jsou pod čarou postupu do play-off. Ve Východní konferenci hrajícímu Kunlunu patří jedenáctá a Čerepovci na "Západě" devátá pozice s jednobodovou ztrátou na elitní osmičku.

A jak to vypadalo v minulém kole? Kunlun doma přivítal Nižnij Novgorod, dvě třetiny byl jednoznačně horším týmem a prohrál 0:2. Před svým publikem se představil také Čerepovec, který po obratu udolal Viťaz 3:2 v prodloužení a získal důležité dva body.

Nejproduktivnějším hráčem Kunlunu je Wojtek Wolski (8+21), nejlepším střelcem pak jiný Kanaďan Gilbert Brulé (12+15). Tabulkám Čerepovce vévodí Rusové, Dmitrij Kagarlickij (14+23) je pronásledován Alexanderem Bumaginem (8+17).

Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vás vítám u utkání Red Star Kunlun – Severstal Čerepovec. Přibližně čtyřicet minut před jeho zahájením probíhá na ledě LeSports Center rozbruslení.

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Schaus, Ibragimov, Blacker, A. Kulda, Graborenko, Järvinen, Vorobej – Brulé, Lessio, Beck – Yip (A), DeFazio, Kane (A) – Lebeděv, Chipchura, Rissanen – Lockhart, Ponikarovskij (C), Jaw.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Jevsejenkov, Stasenko, Masuhr, V. Vasiljev, Višněvskij, Kornějev, Kudako – Bumagin, Kagarlickij (C), P. Černov – Vovčenko, Trubačjov (A), Geraskin – Jašin, Ugarov, Rybin (A) – Karlin, Kazakovcev, Ščerbina – Monachov.

Rozhodčí: Ravodin, Gašilov – Otmachov, Dědulja.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Hokejisté už se seřadili na modré čáry a vyslechnou si národní hymny Ruské federace a Číny.

Veškeré formality máme za sebou. Domácí odehrají zápas v červených, hosté v bílých dresech.

00:01

00:20
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Lucas Lessio – 2 min., faul kolenem).

01:20
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Přesně v polovině Lessiova trestu využil přesilovku DANIIL VOVČENKO, který švihem téměř z vrcholu levého kruhu vymetl bližší šibenici. Asistence: Adam Masuhr.
    01:20 Daniil VOVČENKO - 0:1

02:02
    Střelou z ostrého úhlu mohl obstarat vyrovnání Jaw (Red Star Kunlun), ale Hudáček nenechal u své brankové konstrukce ani trochu místa.

02:37
    Teď už zase útočí hosté. Kagarlickij kombinuje v útočném pásmu s Bumaginem.

02:56
    Hra se obrátila a je pískán ofsajd Kunlunu.

03:46
    Hosté se vrátili na území Kunlunu a Vovčenko z levé strany minul vzdálenější tyč.

05:05
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení, což hráče obou týmů stojí spoustu sil.

06:00
    K útoku zavelel Graborenko (Red Star Kunlun) a pošimral Hudáčkův pravý beton.

07:47
    Rybin objel domácí branku, ale následnou přihrávkou před ní nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

08:16
    Rybin (Severstal Čerepovec) se opět dostal ke kotouči a od mantinelu trefil Hellberga do výstroje.

08:21
    Bezprostředně po buly musel Hellberg (Red Star Kunlun) vytáhnout zákrok betonem.

08:26
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., hrubost).

09:09
    Čerepovec první přesilovku využil, momentálně se mu ale nedaří usadit v útočné třetině.

09:53
    Kunlunští obránci dobře bruslí a zatím nedovolují svým protihráčům vystřelit.

10:26
    Tohle oslabení sehrál Kunlun perfektně a po návratu Järvinena na led se může soustředit také na útok.

12:06
    Po zisku puku Monachov (Severstal Čerepovec) překročil modrou čáru a vypálil do připraveného Hellberga.

13:33
    Dopředu vyrazili také domácí, avšak na soupeřově územní se dlouho neohřáli.

14:35
    Hned při dalším útoku domácího týmu se Brulé šikovně proháčkoval až před bránu, bekhendovým pokusem však na Hudáčka nevyzrál.

15:29
    Aktuálně se hra přelévá ze strany na stranu.

16:23
    Důležitý zákrok Hellberga! Kunlunský gólman vyrážečkou zlikvidoval nebezpečnou křižnou ránu Trubačjova.

18:10
    Po Lockhartově pumelici zaduněly betony hostujícího brankáře Hudáčka.

18:33
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., nedovolené bránění).

19:10
    Hokejisté Kunlunu drží útočné pásmo a snaží se rozpohybovat hostující obránce.

19:54
    Šest vteřin před sirénou se hosté osvobodili a je jisté, že do šaten zamíří za pro ně příznivého stavu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:21.

Počet střel po 1. třetině: 7:9.

Hned na startu utkání dostal Čerepovec předvánoční dárek v podobě přesilové hry a tu využil Vovčenko. Vyrovnat mohli například Jaw nebo Brulé, nic takového ale nepřipustil slovenský gólman Hudáček.

20:01

20:18
    To byla obrovská šance na začátku druhé části. Brulé (Red Star Kunlun) v přesilovce trefil buď horní tyčku, nebo Hudáčkovo rameno!

20:33

21:43
    Kazakovcev (Severstal Čerepovec) na druhé straně z otočky úplně minul cílené zařízení.

22:24
    Až teď musel Hellberg (Red Star Kunlun) zasahovat, a sice proti střele z pravého kruhu.

22:41
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Je vyrovnáno! JAAKKO RISSANEN se rozjel po levém křídle a svou křižnou střelu poslal mezi tělo a ruku Hudáčka. Ukázkový teploměr. Bez asistence.
    22:41 Jaakko RISSANEN - 1:1

23:02
    Domácí dokonce mohli obrátit vývoj ve svůj prospěch! V předbrankovém prostoru se utvořila skrumáž a Jaw bohužel pro Kunlun nedokázal přizvednout puk nad sedícího Hudáčka.

24:30
    Hosté uklidňují hru kombinací ve vlastním území.

26:13
    Přečíslení dva na jednoho zůstalo nevyužito! Chipchura nechrtil a nabídl kotouč Lebeděvovi, jenomže hostující gólman se k brankové konstrukci přesunul včas.

27:50
    Zakročit musel také Hellberg (Red Star Kunlun), na něhož střílel Geraskin.

28:09
    Švédský brankář ve službách Kunlunu si připsal další úspěšný zákrok, tentokrát zkrotil Rybinovu dělovku od modré čáry.

29:26
    K zakončení došlo také na druhé straně a Hudáček (Severstal Čerepovec) musel použít lapačku.

30:40
    Ve druhé části je hra podstatně živější, než tomu bylo v předchozí třetině.

32:19
    Bumaginův pokus z levého kruhu přizvedl jeden z domácích beků do ochranné sítě.

33:40
    Kunlunští zavezli puk za bránu, aby mohli vystřídat.

34:08
    Čerstvé síly domácímu klubu pomohly. Hudáčka donutil k zákroku Lessio.

35:50
    Do palebné pozice na střed osy si navedl puk Kane (Red Star Kunlun) a jeho pumelici Hudáček vyrazil s vypětím všech sil.

37:09
    Podél hrazení vyrazil dopředu Bumagin (Severstal Čerepovec), bez dostatečné podpory svých spoluhráčů však zůstal bezmocný.

37:46
    Po chvíli se ke střele přeci jen dostal Trubačjov (Severstal Čerepovec), neměl ovšem přesně seřízena mířidla.

38:30
    Ofsajd – Red Star Kunlun.

39:46
    Tak to vypadá, že gól už nepadne a do kabin hráči odejdou za nerozhodného stavu.

40:00
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon DeFazio – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Cory Kane – 2 min. + 2 min., hrubost).

40:00
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Bumagin – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Kazakovcev – 2 min. + 2 min., hrubost).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina začne přibližně ve 14:14.

Počet střel po 2. třetině: 15:18.

To, co hosté dokázali v první třetině, se domácím povedlo po změně stran. Na začátku druhé části skóroval Rissanen a jeho branka byla zároveň vyrovnávací trefou. Kunlun pak měl povedenou pětiminutovku, během které zasypal Hudáčka množstvím střel, žádný obrat se ale nekonal.

40:01

42:00

42:31
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Taylor Beck – 2 min., faul loktem).

43:05
    Domácí obrana neuhlídala z pravého kruhu zakončujícího Černova, ten ale proti Hellbergovi neuspěl a podobně si vedl z bezprostřední blízkosti dorážející Vasiljev.

44:31
    Red Star Kunlun přečkal také další oslabení a v tuto chvíli už je kompletní.

45:13
    Na stejné linii s vracejícím se obráncem vpřed upalující Chipchura (Red Star Kunlun) si na Hudáčkovi vylámal všechny zuby.

46:42
    Hru přerušil ofsajd kunlunského klubu.

48:00
    Hellberg (Red Star Kunlun) ukryl mezi betony razantní pokus Vasiljeva z levého kruhu.

49:18
    Hraje se nahoru-dolů, oba týmy by rády strhly vedení na svou stranu.

50:41
    Hellberga překvapila střela ze střední zóny, brankář Kunlunu ji vyrazil do ochranné sítě.

51:30
    Pozornost švédského gólmana v dresu domácího týmu prověřil také Trubačjov.

51:35
    Bezprostředně po vyhraném buly se do kotouče opřel Stasenko (Severstal Čerepovec) a Hellberg opět nezůstal klidný.

52:48
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Arturs Kulda – 2 min., hrubost).

53:54
    Vyloučení také v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., nedovolené bránění). Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

54:18
    Kagarlickij (Severstal Čerepovec) se vymotal ze sevření dvou soupeřů a vyprášil Hellbergovy betony.

54:22
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – příliš mnoho hráčů).

55:54
    Začíná zkrácená přesilovka Severstalu.

56:22

58:00
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty základní hrací doby. Prodloužení začíná klepat na dveře.

58:49
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., podražení).

59:29
    Ideální příležitost k rozhodnutí domácí nevyužili, v přesilovce se naopak museli strachovat. Za záda obránců totiž pronikl Kagarlickij, ale situaci zachránil gólman Hellberg.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po kratičké pauze následuje prodloužení, na jeho začátku Kunlun čeká přesilovka 4 na 3.

60:01

60:49
    Severstal Čerepovec je kompletní.

61:38
    Je dobojováno! Bonusový bod domácím vystřelil překvapivým pokusem od modré čáry ARTURS KULDA. Bez asistence.
    61:38 Arturs KULDA - 2:1

Československá stopa

Julius Hudáček (CER) – úspěšnost zákroků 90%, (18/20).

Na hraně postupu do play-off balancující Čerepovec si důležité vítězství nepřipsal. Severstal na ledě Kunlunu neudržel jednogólový náskok z prvního dějství a čínskému klubu nakonec podlehl v prodloužení 1:2.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk. (15:07:09)