Třinec – Liberec 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:1 (3:2 po s.n.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:5 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Mountfield HK
2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
HC Olomouc
Pátek 22.12.2017, 18:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 32. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Přeji krásné Vánoce a u dalších onlajnů na počtenou. (20:35:51)

Střely ve třetí třetině (celkem):

Mountfield HK 6 (30)
    HC Olomouc 12 (22)

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Jan Káňa a Jaroslav Bednář.

Hradecký kotel rozsvítil prskavky a světlice a rozjel nejprve koledy a potom i tradiční vítězný chorál. Mountfield stráví vánoční svátky na druhé příčce, a to domácí publikum umí náležitě ocenit.

Je to tak, je dobojováno. HC Olomouc vítězí poměrem 5:2 a vyloupila hradecký led. Hanáci dali Hradci lekci z produktivity, když z 22 střeleckých pokusů vstřelili pět gólů. Ve chvíli, kdy se ve třetí části dostali do vedení, tak už zavřeli svojí modrou čáru a Východočechy nepustili do pásma.

59:14
    Poslední tři čtvrtě minuty hokeje v ČPP Aréně v roce 2017. Takřka celý stadion tleská a skanduje. Olomouc po skvěle taktickém výkonu vybojuje tři body.

58:46
    Puk je u mantinelu, ale rozhodčí odmítá přerušit.

58:02
    Lvi se na ledě ještě snaží alespoň o čestný gól, ale Olomouc hraje opravdu dobře do obrany.

57:39
    Část obecenstva sice odešla, ale ta co zůstala, tak nadále fandí a tleská. To je sympatické od hradeckých fanoušků.
    57:06 Vilém BURIAN - 2:5

57:06
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto, protože Olomoučtí vybojovali puk za prázdnou bránou, krásnou kombinací jej dostali mezi kruhy a tam stál VILÉM BURIAN, který bez problémů trefil síť. Asistence: Roman Vlach, Jan Eberle.

56:23
    Patrik Rybár je z brány a Hradec hraje více než tři minuty před koncem v šesti!

56:23
    Oddechový čas pro Mountfield HK.

56:15
    A znovu posunutí puku do útočného pásma v podání Olomouce. Vydarený hru obrátil a nahodil na Konráda. Domácí se nejsou schopni dostat do pásma.

55:10
    Kohouti drží puk na svých hokejkách a jsou především daleko od své brány. To je pro ně nyní nejdůležitější.

54:35
    Rybár čelil nahození od modré čáry, které raději ponechal v náručí. To znamená další přerušení.

54:13
    Hra se teď hodně kouskuje, což Hanákům svědčí. Nejprve přihrávka rukou, pak skončil puk v hledišti.

54:10
    Dnešní utkání sleduje 5023 diváků.

53:25
    A další šance pro domácí mužstvo. Jaroslav Bednář zvolil otočku a střelu bekhendem, ale nedal.

53:00
    Rudolf Červený se dostal do úniku zleva, který chtěl zakončit blafákem do bekhendu, což se mu i podařilo! Ze zvláštních důvodů však puk neskončil v prázdné bráně, ale zřejmě na vnější brankové konstrukci. To byla tisíciprocentní šance!

51:57
    Vyrůbalík byl úplně volný mezi kruhy a Patrik Rybár vytáhl senzační semafor, na kterém se rozsvítila červená pro střelu olomouckého beka.

51:35
    Lvi se museli do pásma dostat pomocí nahození. S jejich tristní úspěšností na buly v dnešním zápase to však nemusí být příliš velká výhoda.

51:00
    Látal našlápl po levé straně, ale neprobil si cestu skrz dva bránící hokejisty. Olomouc zatím hraje velmi chytře a vyzrále.

50:28
    Další zákrok Rybára, tentokrát proti ráně Vyrůbalíka.

50:24
    Rybár musel schovat puk do lapačky, protože u něj byl první hostující forvard. Čas se Mountfieldu velmi rychle krátí.

49:50
    Konrád byl u své tyče včas, takže zlikvidoval pokusy, které na něj mířily. Potom se o střelu snažil ještě Vydarený, ale svůj projektil nasměroval pouze do brusle olomouckého hráče.

48:49
    Petr Zámorský po svém velmi hlasitě zaklepal o přihrávku, kterou následně dostal. Tím ale celá akce skončila.

47:47
    Cingel pouze odevzdal puk soupeři a Olomouc se samozřejmě nikam nehrne.

47:10
    Hradec se snaží odpovědět, ale kombinace vázne.
    46:14 Jan KÁŇA - 2:4

46:14
    Olomouc udělala důležitý krok k vítězství! JAN KÁŇA si našel puk, který vyrazil Patrik Rybár pouze před sebe a bez problémů jej bekhendem zasunul do prázdné brány. 2:4! Asistence: Vilém Burian, Roman Vlach.

45:58
    Kukumberg nahodil puk do brankoviště, kde se odrazil od brusle bránícího hráče do výstroje Konráda.

45:35
    Mountfield hraje v plném počtu.

44:35
    Fantastický Patrik Rybár, který si poradil se střelou z bezprostřední blízkosti!

44:10
    Lvi nepouštějí Kohouty k sobě do pásma a vyhazují.

43:34
    Andris Džerinš podle rozhodčích podrazil svého soupeře, takže Olomouc hraje další přesilovku.

43:15
    Mora skvěle vysunula presink a hodně znepříjemnila rozehrávku Hradci.

42:56
    Branislav Konrád raději přerušil hru u své tyčky a nechal spoluhráče vystřídat.

42:32
    Filip Pavlík trefil svojí bombou pouze clonícího hráče.

41:43
    Ofsajd Olomouce.
    40:29 Jan EBERLE - 2:3

40:29
    První střela Olomouce po více než dvaceti minutách končí brankou. Hradecká obrana zaspala a nechala za sebou volného JANA EBERLEHO, který plácl do skákavého puku a propálil hradeckého brankáře. Asistence: Tomáš Dujsík, Jan Knotek.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:53.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK 17 (24)
    HC Olomouc 0 (10)

Vynikající třetina od domácích končí 17:0 na střely! Olomouc se vůbec nedostala do útočení a pouze odvracela puky ven ze své třetiny. Východočeši srovnali stav zápasu po 35 sekundách hry v přesilové hře. Pak ještě zachránilo Konráda břevno za jeho zády po střele Cibulskise. Na druhou stranu je pravda, že příliš dalších stoprocentních příležitostí si Mountfield nevypracoval. Uvidíme, jestli někdo ve třetí části převáží zápas na svojí stranu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:56
    Cibulskisova střela byla sražena k trestoměřičům a málem trefila moderátora Tomáše Borovce do hlavy.

39:52
    Zakázané uvolnění Hanáků. Ještě jedno vhazování před Konrádem.

39:42
    Olomouc jen posouvá puky ven a snaží se dostat do přestávky bez újmy. Tuto dvacetiminutovku si Kohouti za rámeček určitě nedají a mohou být rádi, že je zatím stav vyrovnaný.

39:00
    Poslední minutu druhé třetiny začíná Hradec dalším útokem.

38:36
    Tentokrát je pískán icing na druhou stranu. Pravděpodobně však došlo k teči jednoho z domácích.

38:28
    Bedřich Köhler neprotečoval puk o mantinelu a opět se tak píská zakázané uvolnění.

38:08
    Současně s návratem Staňka nahazoval Filip Pavlík a chvilku to vypadalo, že Konrádovi vypadne kotouč z výstroje. Slovenský brankář bojující o nominaci na olympijské hry však neposedný puk udržel.

37:06
    Lvi svírají svého soka v útoku! Bednář opět hledal Köhlera, ale tato akce tentokrát nevyšla.

36:30
    Koukalovi se ale nahození do útočného pásma nepovedlo, takže Mora v klidu vyhazuje.

36:07
    Robin Staněk fauloval Petra Koukala v šanci a je z toho další přesilová hra pro Mountfield HK. Verdikt zní hákování.

35:04
    Lukáš Cingel postavil na nohy část publika, ale po jeho střele se zatřepala pouze boční síťka Konrádovy brány.

34:24
    Poměr střel ve druhé třetině je zatím 12:0 pro domácí tým.

33:51
    Domácí jsou v plném počtu a nestálo je to příliš fyzických sil.

32:40
    A opět míří puk po ledě až na mantinel za Konrádem. Olomouci to zatím v této početní výhodě vůbec nejde.

32:08
    Před Rybárem byla velká skrumáž, ale Köhler nakonec dostal puk ven z pásma.

31:51
    Na chvíli však nejspíš ustanou, neboť René Vydarený je vyloučen za nedovolené bránění. Asi nemusím podotýkat, že tento verdikt je opět doprovázen extrémním pískotem.

31:20
    Pláňková rána byla tečována těsně mimo branku Konráda. Na toho se teď valí útoky jeden za druhým.

30:18
    V posledních minutách Hradec přebral aktivitu a na ledě působí živějším dojmem. Olomouc se hlavně brání.

29:07
    Graňákova střela skončila vyražena Konrádem.

28:40
    Dragoun se snažil přihrávat zpoza brány, ale nebyl úspěšný.

27:55
    Hosté jsou v plném počtu. Toto oslabení zvládli relativně bez obtíží.

27:40
    Hradec opět musí začít od vlastní brány.

27:15
    Trenér Mountfieldu Václav Sýkora je opět v diskuzi s hlavním sudím.

27:15
    Úmyslný ofsajd Východočechů posouvá hru do jejich obranného pásma.

26:48
    Jaroslav Bednář dvakrát ostře pálil od modré čáry. Po odrazu od zadního mantinelu málem dorážel Köhler do prázdné brány. Tribuny doslova burácí.

26:26
    Hradci se zatím nedaří usadit v pásmu.

25:53
    Tvrdý hit na Jiřího Šimánka, který bude potrestán. Na trestnou lavici odchází Tomáš Houdek za nedovolené bránění.

25:40
    Oskars Cibulskis střílel z ostrého úhlu a trefil spojnici břevna a tyče!

25:22
    Patrik Rybár přikryl další nahození, ale k uklidnění emocí to nepomáhá. Tento zápas je skutečně extrémně vyhrocený.

24:50
    Hokejově se však delší dobu už nic nestalo...

24:27
    A znovu... Tentokrát se nelíbí hráčům ani fanouškům, že nebyl odpískán icing.

24:19
    Už několikátý výrok sudího, který vzbudil velkou vlnu nevole v ČPP Aréně. Červený odpadl ze souboje a Lvi se dožadovali trestu za faul vysokou holí, ale sudí vylučovat nebudou.

24:00
    Kohouti se teď dobře hýbají a motají Hradec v obranném pásmu.

23:12
    Domácí evidentně přidali na důrazu a z obou stran je to tak velmi tvrdé utkání.

22:55
    Köhler nezvládl přebrat puk a je z toho zakázané uvolnění Mountfieldu.

22:00
    Jan Berger udělal otočku v útočném pásmu a když viděl, že nemá komu nahrát, tak to zkusil rovnou na bránu.

21:24
    Pláněk nahazoval od modré čáry, ale Konrád s jeho pokusem neměl problém.
    20:35 Bedřich KÖHLER - 2:2

20:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nejtypičtější přesilovková kombinace Mountfieldu opět slaví úspěch a je vyrovnáno! Jaroslav Bednář neomylně našel v brankovišti položenou hůl BEDŘICHA KÖHLERA, který už jen doťukl do prázdné brány. Asistence: Jaroslav Bednář, Petr Koukal.

20:20
    Hradec začíná v přesilové hře, ale Kohoutům už se podařilo vyhodit.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 7
    Olomouc – 10

Další třetina začne přibližně v 18:56.

První třetina je za námi. Prvních osm minut to vypadalo na nezáživný zápas, ale pak se vše změnilo a každičký divák byl do utkání vtažen na plné pecky. Všechno odstartovala branka Hermana a následně několik trestů pro domácí tým. Jeden z nich potrestal Roman Vlach a bylo to už 2:0 pro hosty, jenže při další přesilovce Mory ujel Dragoun se Šimánkem a druhý jmenovaný zavěsil puk pod horní tyčku. Od té doby se hra naprosto vyrovnala a šance měla obě mužstva. Další pokračování slibuje napínavou podívanou!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:58
    Radek Smoleňák se dostal k volnému puku u levé tyče, ale trefil pouze boční síťku!

19:32
    Mora ale vyhodila.

19:24
    Roman Vlach těsně po buly nechtíc zasáhl do obličeje Džerinše a je prvním potrestaným hráčem Olomouce.

19:06
    Jan Eberle střílel zpoza hráče, ale přesně doprostřed.

18:20
    Miroslav Holec jel sám na Rybára, protože hradecká obrana na něj znovu zapomněla. Domácí gólman ale střelu vytěsnil mimo tři tyče.

18:07
    Bednář hledal Džerinše, ale ten měl kotouč pod nohama.

17:26
    Petr Koukal už je na střídačce a domácí v plném počtu. Jak tohle zamíchá s psychikou obou týmů?

17:13
    Hradec navíc další oslabení zatím zvládá na jedničku.
    15:36 Jiří ŠIMÁNEK - 1:2

15:36
    Jenže najednou je všechno obráceně! JIŘÍ ŠIMÁNEK vybojoval na modré čáře puk a předal ho Michalu Dragounovi. Ten mu ho ve správný čas vrátil a zkušený hradecký forvard jej zavěsil pod horní tyč. Asistence: Michal Dragoun.

15:25
    Další vyloučení pro Hradec. U střídaček zřejmě došlo ke kontaktu mezi Koukalem a jeho soupeřem a hradecký útočník je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Na Mountfieldu je enormně vidět nervozita. To se v letošní sezóně dlouho nestalo.

14:15
    Až teď se dostal na střídačku, takže Hradec je po dlouhé době skutečně v pěti hráčích připravených hrát.

13:55
    Köhler však schytal tvrdou ránu pukem a prakticky se nemůže hýbat.

13:40
    Hradec je v plném počtu.

13:32
    Laš nevěděl, co s pukem, tak ho poslal na bránu. Tato střela ale problémy Rybárovi nenadělala.

13:14
    Napodobil ho i Rudolf Červený. Mora opět začíná od začátku.

12:50
    Petr Koukal dostal puk za Konráda.

12:43
    Patrik Rybár udržel nahození a uklidnil tak situaci.

11:37
    Martin Pláněk ve snaze zabránit gólu zahákoval Vlacha, takže sedí na trestné lavici.
    11:37 Roman VLACH - 0:2

11:37
    Tak Mountfield zažívá hodně studenou sprchu. Olomouc totiž střílí druhou branku a ještě bude hrát novou dvouminutovou přesilovku. Střela od modré propadla Rybárovi za záda a do sítě ji i přes faul dotlačil ROMAN VLACH. Asistence: Robin Staněk, Jan Káňa.

11:12
    Cibulskis chtěl vyvézt puk, ale přišel o něj. Ke Konrádovi jej však vyhodil jeho spoluhráč.

10:35
    Další vyhození přes všechny čáry a důrazný forčeking.

10:20
    Köhler velmi aktivně napadal a zdržel tak rozehrávku Hanáků.

09:57
    Dominik Graňák je prvním vyloučeným hráčem dnešního zápasu. V obranném pásmu si pomohl hákováním a bude doufat, že na trestné lavici stráví celé dvě minuty.

09:32
    Mora už podniká další výpady do útočného pásma.
    08:45 Jakub HERMAN - 0:1

08:45
    Olomouc se dostává v Hradci do vedení a nutno říct, že zaslouženě! Naprosto precizní přihrávku poslal Aleš Jergl, který našel najetého JAKUBA HERMANA, jenž z první poslal puk mezi betony hradeckého brankáře. Asistence: Aleš Jergl.

08:23
    Rybár pohodlně sebral nahození do lapačky.

08:05
    Na stadiónu panuje výborná atmosféra, která však zatím není podpořena kvalitním hokejem. Obě mužstva se hledají.

07:40
    Další ofsajd Kohoutů.

07:02
    Bednář hledal úplně volného Smoleňáka před bránou, ale přihrávka byla sražena. Následně se hradecký kapitán snažil ještě dostat s pukem do brankoviště a způsobil tam velký zmatek v jinak pevné obraně Mory.

06:20
    Filip Pavlík mohl střílet, ale hledal ještě Jiřího Šimánka, který to vůbec nečekal.

05:55
    Hradci hodně vázne rozehrávka. Individuálně to tak zkusil Kukumberg, jehož rána byla sražena mimo hrací plochu. Následuje komerční pauza.

05:38
    Ofsajd hostů, jejichž přechod přes modrou byl hodně kostrbatý.

05:00
    Rybár zastavil puk za bránou a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Olomouc zatím napadá hodně vysoko.

03:55
    První tutovka zápasu! Za obranou zůstal Jan Knotek, který upaloval sám na Rybára. Cibulskis mu byl v patách a znervóznil ho, takže zakončení nebylo úplně kvalitní. Lotyšský zadák pak postrčil forvarda Olomouce na mantinel a souboj vypadal dost nebezpečně. Knotek však po chvíli vstal a vypadá, že je v pořádku.

03:20
    Hanáci zatím působí mnohem živěji.

02:40
    Aleš Jergl si zpracoval puk rukou do jízdy a následně jej předal na modrou čáru. Odtud vylétla střela na hradeckého brankáře, který ji vyrážečkou srazil do ochranné sítě.

02:01
    Až teď se Mountfield dostal do útoku, ale zastavil ho těsný ofsajd.

01:22
    Kohouti ještě stále nepustili Hradec z pásma. Nedostávají se ale ke střelám.

00:50
    Jiří Ondrušek mířil jen těsně vedle Rybárovy brány.

00:33
    Ten skončil nahozením na Patrika Rybára, který puk bez problémů chytil do lapačky.

00:10
    Olomoučtí získali puk a rozjíždějí první útok zápasu.

00:01

Teď už nic nebrání tomu, aby v ČPP Aréně vypukl očekávaný zápas.

Prezident klubu Miroslav Schön si vzal slovo a vítá diváky na posledním zápase v roce. Zároveň jim předem poděkoval, že pojedou podpořit hráče do Davosu na Spengler Cup. Svůj krátký monolog zakončil přáním do nového roku.

Na ledovou plochu nastupují hokejisté Mountfieldu Hradce Králové, kteří jsou následováni Kohouty.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Mountfield HK: Rybár (Horčička) – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Smoleňák – Látal, Koukal (A), Červený – Cingel, Kukumberg, Berger.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Dujsík, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Staněk – Eberle, J. Knotek (A), Laš – J. Káňa, R. Vlach, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – Holec, Herman, Jergl – Sundher.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Hynek, Gerát.

HC Olomouc – 6. místo, 47 bodů

Kohouti jsou zřejmě nejpříjemnějším překvapením celého letošního ročníku. Patří jim šesté místo a perou se o přímý postup do play off. Hanáci příliš gólů nedávají, ale i díky skvělému Konrádovi v bráně, který je podpořen precizní defenzivou, se drží v nejlepší šestce. Tento zápas navíc nabídne souboj dvou brankářů, kteří se zřejmě spolu poperou o nominaci na olympijské hry. V posledním zápase Olomouc ukradla dva body v Litvínově, když zvrátila nepříznivý stav a vyhrála na nájezdy.

Mountfield HK – 2. místo, 64 bodů

Hradec má letos velmi nabušený kádr a stanovil si ty nejvyšší cíle. Ty víceméně naplňuje, neboť se nachází na druhé příčce za zatím suverénní Plzní. Před reprezentační přestávkou právě lídrovi tabulky Hradec nadělil kanára a nedal mu na svém ledě nejmenší šanci. V minulém kole však do ČPP Arény dorazili Oceláři a po dvou třetinách vedli 2:0. Lvi se zvedli a tři minuty před koncem srovnali, ale Jakub Petružálek v prodloužení přisoudil druhý bod Slezanům.

Andris Džerinš 15 (3+12)

Dobrý podvečer, vítejte u dalšího kola extraligového kolotoče. Tentokrát se domácí Mountfield HK utká s HC Olomouc. Kohouti ještě do nedávna patřili k nejoblíbenějším soupeřům hradeckého Mountfieldu, protože 11x v řadě zvítězili Východočeši, avšak tuto černou sérii Hanáci zlomili minule, když v 19. kole na svém ledě zvítězili 1:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 16. Šimánek (Dragoun), 21. Köhler (Jaroslav Bednář, Koukal) – 9. Herman (Jergl), 12. R. Vlach (Staněk, J. Káňa), 41. Eberle (Dujsík, J. Knotek), 47. J. Káňa (Burian, R. Vlach), 58. Burian (R. Vlach, Eberle)

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Hynek, Gerát