Třinec – Liberec 2:3 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:1 (3:2 po s.n.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.)
Chomutov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:5 (kon.)
Sparta – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Berani Zlín
2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 22.12.2017, 17:30Tipsport extraliga • 32. kolo

Pro tuto chvíli je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (20:02:35)

Dnešní zápas je u konce, Litvínov vítězí po více než sedmi letech na půdě Zlína. Hlavním hrdinou byl jednoznačně obránce Jiří Hunkes, který vstřelil hattrick! Na vítězství se ale rovněž dobrým výkonem podílel brankář Petrásek. Litvínov přeskočil Chomutov, Zlín zůstává nadále sedmý.

59:41
    Kubát vyhazuje kotouč mimo hrací plochu, ale dle sudích byl tečovaný, a tak se vylučovat nebude.

59:16
    Opět o centimetry vedle tyčky! Hübl má skutečně smůlu, další vhazování před Petráskem.

58:55
    Okál přihrával rukou, Zlín je vykázán z útočné třetiny. Zlín hraje stále v šesti.

58:36
    Bukarts přestřelil, kotouč následně vyletěl do středního pásma, tohle už vypadá pro Litvínov dobře.

58:22
    Freibergs vyslal dobrou střelu od modré, ale Petrásek ji dokázal zneškodnit.

58:16
    Zakázané uvolnění Litvínova, vhazovat se bude po levici Petráska.

58:10
    Další rána Noska, ani tentokráte ale neměla gólové parametry.

58:04
    Nosek pálil od modré, ale branku Petráska netrefil, domácí nadále tlačí na soupeřovu branku.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Dnešní utkání sleduje 4012 diváků.

Komerční přestávka.

57:42
    Freibergs se dostal k zakončení od modré čáry, ale jeho projektil skončil na betonu Kašíka.

57:34
    Hübl se dostal ke kotouči, pokusil se trefit branku, ale chyběly skutečně milimetry od tyčky! Je z toho tedy pouze icing.

57:26
    Kašík zůstává na střídačce, Zlín to zkouší v šesti!

Oddechový čas pro domácí.

57:26
    Zakázané uvolnění Litvínova.

56:10
    Jeden z hostujících hráčů vyslal tvrdou ránu, ta ale skončila pouze na boční síti.

55:40
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma, tlak stále nepřichází a čas se krátí velmi rychle.

54:40
    Litvínov vyvezl kotouč do středního pásma, načež se zatáhl ve všech pěti lidech na modrou čáru.

53:23

53:21
    Valentova rána byla zblokovaná, hosté následně vyhodili až ke Kašíkovi a tohle oslabení už přežijí.

52:38
    Žižkova rána od modré čáry končí za branku Petráska, Zlín nadále drží útočné pásmo.

52:05
    Litvínov vyhazuje kotouč přes všechny čáry, cenné vteřinky ubíhají pro Ševce neúprosně rychle.

51:23
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Zdeněk Okál – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Zbyněk Sklenička – 2+2 min., hrubost).

51:23
    Nutno dodat, že Okála držel Gula, Skleničku jeden ze zlínských. Uvidíme, jak sudí vyřeší tuhle situaci.

51:23
    Začíná se přiostřovat, potyčka za branku Litvínova. Sklenička je jednoznačně nejaktivnější a Okálovi pěkně nandal.

50:54
    Okál velmi prudkou ranou přes celé hřiště vyzkoušel pozornost Petráska, ten kotouč za svá záda nepustil.

50:34
    Zdeněk Okál se ve vlastním oslabení dostal do útočné třetiny, vyslal dělovou ránu golfem, ale branku netrefil.

50:04
    Zlín se osvobozuje vyhozením a může střídat.

49:58
    Další střelu hostů vyslal Gula, ale ani on nedokázal rozvlnit síť za zády Kašíka.

49:40
    Ihnačák si našel odražený kotouč, ale Kašík byl u tyčky včas.

49:30
    Baránek byl v ideální palebné pozici, ale kotouč mu sjel na poslední chvíli z hole.

49:05
    Litvínov se ihned usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

48:59
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (David Šťastný – 2 min., hákování).

47:20
    Kubiš se obtočil kolem branky, pokusil se zakončit, ale minul klec Petráska.

47:09
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, vhazovat se bude v obranném pásmu Vervy.

46:20
    Střela jednoho z domácích prolétla těsně vedle tyče Petráskovy svatyně, Následně si zlínští vybojovali kotouč, a tak mohou znovu útočit.

44:38
    Sedláček šikovně tečoval střelu od modré, puk ale neskončil za zády brankáře Petráska.

43:59
    Berani porušili ofsajdové pravidlo, Ondráček se nacházel za modrou čarou dříve než kotouč.

43:30
    Vandas se šikovně prosmýkl po pravém křídle, hledal Nejezchleba, ale brankář Kašík zasáhl holí dobře.
    42:48 Jiří HUNKES - 2:4

42:48
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Je tu hattrick! Střelu Kubáta ještě dokázal Kašík vyrazit, ale na následnou dorážku JIŘÍHO HUNKESE už byl krátký.

42:35
    Litvínov nyní dobře kombinuje v útočném pásmu soupeře, dokáže i zakončit?

42:02
    Střela jednoho z hostujících se svezla po mantinelu až do středního pásma.

41:51
    Litvínov se teprve nyní usadil v útočné třetině a začíná roztáčet přesilovkový kolotoč.

41:30
    Zlín okamžitě vyhazuje kotouč z vlastního pásma a může střídat.

41:18
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Tomáš Žižka – 2 min., držení protihráče).

40:40
    Nahození Valenty končí na betonu Petráska. Následně se hosté osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

40:01

Druhá třetina je za námi a ovládli ji domácí. Roberts Bukarts se hned dvakrát přesně trefil, a tak Litvínov vede pouze o gól. Zlín byl v této třetině jasně lepším týmem, uvidíme, zdali mu aktivita vydrží i do následující třetiny.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:24
    Zlín měl nyní poměrně velké štěstí. Jeden z hostujících hráčů se dostal ke střele, ta byla tečovaná a puk skončil v brankovišti Zlína. Brankář Kašík si jej všiml jako prvním a tygřím skokem jej zalehl.

39:08
    Ofsajd Litvínova, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Domácí se nyní hodně zlobí, neboť se jim zdálo, že Nejezchleb stiskl kotouč, sudí ale nechal hru pokračovat. Následně se forvard Litvínova dostal ke střele, ale Kašík jistě zakročil lapačkou.

38:05
    Litvínov kombinuje po celém hřišti s kotoučem, zatím se ale ke střelbě neměl ani jeden z hostí.

37:06
    Jiří Hunkes vyslal z pravé strany dělovou ránu, ale brankář Kašík zasáhl. Hattrick z toho tak zatím nebude.

36:30
    Kotouč se nyní nachází nejčastěji ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nemůže dostat do útočné třetiny.

34:58

34:50
    Hosté vyvážejí kotouč z vlastního pásma, následně i střídají.

34:38
    Honejsek našel pěknou přihrávkou Okála, ten ale nedokázal dobře zakončit. Litvínov u puku.
    33:23 Roberts BUKARTS - 2:3

33:23
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci využívají dvojnásobné přesilovky! ROBERTS BUKARTS si vyměnil kotouč s Noskem, následně tvrdě vypálil a trefil to skvěle, Petrásek neměl příliš mnoho šancí. Asistence: David Nosek.

33:11
    Zlín sice kombinuje v útočné třetině, ale zatím stále bez střelby.

32:58
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Zbyněk Sklenička – 2 min., hákování).

32:29
    Icing domácího týmu, vhazovat se bude před Kašíkem.

32:18
    Střela od modré byla zblokovaná Hunkesem, následně Litvínov vyhazuje kotouč z vlastní třetiny.

32:10
    Zlín se štěstím udržel útočné pásmo, zatím celé přesilovce chybí střelba.

31:41
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Baránek – 2 min., držení protihráče).

31:29
    Kubišova rána byla sražena do rohu hřiště, Zlín má ale výhodu.

30:26
    Petrásek máchl lapačkou a ukryl v ní kotouč, domácí začínají soupeře mačkat čím dál tím víc.

29:35
    Šťastný se pokoušel zadovkou najít Ondráčka, ale obrana Litvínova kotouč přebrala a vyhodila z vlastního pásma.

28:51

28:41
    A další vyhození do pásma Zlína, tahle početní výhoda Zlína už branku nepřinese.

28:20
    Litvínovu se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry a může střídat.

28:05
    Litvínov se zatím brání poměrně jistě, Zlín se nemůže dostat do větší šance.

27:08
    Petrásek jistým semaforem kryje ránu od modré čáry, vhazování v obranném pásmu Litvínova.

26:51
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Brian Ihnačák – 2 min., nedovolené bránění).
    25:05 Roberts BUKARTS - 1:3

25:05
    Zlín snižuje poměrně brzy! ROBERTS BUKARTS dostal přihrávku na pravý kruh, nebyl nikým hlídaný, a tak toho využil, jeho přesná střela skončila za zády brankáře Petráska. Asistence: David Nosek, Zdeněk Okál.
    23:58 Jiří HUNKES - 0:3

23:58
    Litvínov dává další gól! Hübl se dostal do samostatného úniku, ale brankář Kašík mu kotouč vypíchl. Ten si ale nejrychleji dojel JIŘÍ HUNKES, který uklidil kotouč do poloodkryté branky.

23:35
    Valentova střela skončila v náruči brankáře Petráska, vhazovat se bude po jeho pravici.

23:21
    Noskova rána nedoputovala k brankáři Petráskovi, domácí ale nadále pokračují v útočné akci.

23:10
    Daniel Sörvik dostal kotoučem do obličeje a ihned míří do kabin, tady bude potřeba šití.

22:54
    Fořt byl až příliš rychlý, ofsajd Zlína. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:30
    Litvínov brání výborně, Berani se nemohou dostat do útočné třetiny.

21:20
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (František Lukeš – 2 min.).

21:05
    Na druhé straně také velká šance! Bukarts předložil kotouč Kubišovi před branku, ten byl zcela sám, ale nedokázal volného prostoru využít a Petráska neprostřelil.

20:40
    Trestuhodná chyba v domácí obraně! K zakončení se dostal před brankou Hübl, ale z bezprostřední blízkosti na brankáře Kašíka nevyzrál.

20:01

První perioda je za námi, Litvínov nebyl lepším týmem, přesto však dvakrát skóroval. Nejprve se prosadil Ihnačák, poté Hunkes. Domácí měli šancí několik, ale ani jedné využít nedokázali. Uvidíme, co nám nabídne druhá část, zůstaňte s námi!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57
    Zlín mohl v samém závěru snížit! Freibergs se dostal před brankou k odraženému puku, ale nedokázal jej dostat do branky.

19:27
    Litvínov znovu nenápadně zahrozil! Vandas zůstal na levém kruhu úplně sám, ale na brankáře Kašíka si nepřišel.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:56
    Dělová rána od Noska byla zblokovaná, Petrásek tak zasahovat vůbec nemusel.

17:59
    Ihnačákova střela z osy hřiště byla zastavena Kašíkovým betonem, Zlín následně touš přebral a může zaútočit.

17:30
    Střela jednoho z litvínovských od modré čáry končí v ochranné síti, další vhazování před brankou Kašíka.
    16:44 Jiří HUNKES - 0:2

16:44
    Hosté dávají další branku! JIŘÍ HUNKES dostal kotouč ve středním pásmu, nabruslil si do toho útočného a dělovou ranou prostřelil brankáře Kašíka! Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.

16:31
    Honejsek předložil kotouč Bukartsovi, ten se vyhnul dvěma bránícím soupeřům a vypálil, ale jeho pokus dokázal Petrásek i tentokrát zastavit.

16:22
    Zakázané uvolnění, momentálně je hra pro nezaujaté diváky skutečně nezáživná.

15:12
    Hluchou část ukončil Roberts Bukarts, který se dostal do velmi slibné šance. Nejprve pálil přes obránce z mezikruží, poté dorážel z poměrně ostrého úhlu. Brankář Petrásek si připsal hned dva jisté zákroky, a tak zůstává skóre neměnné.

14:45
    Zlín drží touš za vlastní brankou, obě mužstva střídají.

14:09
    Sörvikovo nahození Kašík podržel, hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat do pozice, odkud by se dalo dobře zakončit.

13:31
    Sražený kotouč z hole Kubáta končí v ochranné síti, vhazování před brankářem Kašíkem.

13:04
    Ofsajd zastavil rozjetou akci Zlína, vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:10
    Hanzlova střela z mezikruží byla tečovaná do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína.

10:30
    Honejsek dostal skvělou přihrávku od Okála, měl před sebou pouze Petráska, ale ten jej dokázal vychytat.

10:20
    Domácí pochybili v rozehrávce, ke střele příklepem se dostal Hübl, ale jeho rána skončila v chráničích brankáře Kašíka.

09:20
    Matoušek dostal nabito na levé křídlo, jeho střelu ale dokázal Kašík zlikvidovat.

08:58
    Nahození Sörvika bylo zblokované, následně Zlín vyhodil kotouč přes všechny čáry.

08:30
    To stejné se opakovalo ještě jednou, ani tentokrát Berani nevyužili přečíslení tři na dva.

08:10
    Zlín se dostal do přečíslení, ale nedostal se ani ke střele.

07:45
    Kubátovo nahození odklidila pozorná obrana Zlína, domácí ihned míří do útoku.

06:40
    Tohle se musí dávat! David Šťastný dostal ideální přihrávku před branku, byl tam zcela osamocený, ale nedokázal přelstít brankáře Petráska.

06:01
    Z levé strany pálil jeden ze zlínských hráčů, ale Petrásek jeho bombu vyrazil do rohu hřiště.

05:55
    A další vyhození, domácí se skutečně nemohou dostat do útočné třetiny.

05:35
    Puk je opět v pásmu Zlína, Litvínov s přehledem brání početní nevýhodu.

04:59
    Ihnačák ve středním pásmu odzbrojil zlínského hráče, následně Litvínov vyhodil za Kašíka. První minuta domácí přesilovky je téměř u konce.

04:30
    Zlín se vyhnal z útočné třetiny sám po nepřesné přihrávce, Litvínov tak ihned střídá všechny hráče.

04:06
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Tomáš Matoušek – 2 min., držení protihráče).

03:57
    Nahozený kotouč Kašík drží, vhazovat se bude po jeho levici.
    03:22 Brian IHNAČÁK - 0:1

03:22
    Hosté se ujímají vedení! BRIAN IHNAČÁK vybojoval puk v útočné třetině, vyhnul se dvěma obráncům Zlína a přesnou ranou z pravé strany rozjásal hostující fanoušky. Asistence: Daniel Sörvik.

03:12
    Gerhát dostal přesnou přihrávku na bod pro vhazování, ihned pálil, ale Kašík šikovně vyjel, čímž mu zmenšil střelecký úhel a jeho ránu vykryl.

02:59
    Viktor Hübl vyslal skrytou střelu, Kašík nic neviděl, ale dokázal ji se štěstím vyrazit.

02:27
    Petrásek raději podržel kotouč před dotírajícím forvardem soupeře.

02:10
    Litvínov si nahodil kotouč do útočné třetiny, tam ale nebyl nikdo, kdo by v útočné akci pokračoval, a tak budou moci útočit domácí.

01:44
    Střela Šťastného byla tečovaná do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Petráska.

00:40
    Zlín se dostal do útočné třetiny, ale nikdo z domácích se k pořádné střele nedostal.

00:10
    Litvínov se mohl téměř po deseti vteřinách ujmout vedení! Gerhát předložil kotouč Kubátovi, ten měl dobrou palebnou pozici, ale nedokázal prostřelit brankáře Kašíka.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Nosek, Freibergs, Valenta, Řezníček, Žižka, M. Novotný, Gazda – Okál, Honejsek, Roberts Bukarts – Kubiš, Fořt, O. Veselý – Šťastný, P. Sedláček, J. Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Illo.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Hunkes, Kubát, Sörvik, Baránek, Gula, Z. Sklenička, K. Pilař – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – Vandas, Ihnačák, Nejezchleb – Jánský, M. Hanzl, Trávníček – Válek, Jícha, Matoušek.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Lederer, Ganger.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 26. Roberts Bukarts (Nosek, Okál), 34. Roberts Bukarts (Nosek) – 4. Ihnačák (Sörvik), 17. Hunkes (V. Hübl, Kubát), 24. Hunkes, 43. Hunkes (Kubát)

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Lederer, Ganger