Havířov – Vítkovice 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:0 (kon.)
Technika Brno – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Třemošná – Kladno 1:6 (kon.) | Poruba – Vsetín 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 22.12.2017, 16:30 • RT TORAX ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Poslední extraligové utkání v roce 2017 odehrají mladší dorostenci HC RT TORAX Poruba v pátečním odpoledni s vrstevníky z valašské kotliny VHK ROBE Vsetín.
    Soupeř má v tabulce o šest bodů více a bude na porubských hráčích, zda se vzepřou a ukončí devíti zápasový bodový půst a náskok na předposlední místo sníží.
    Výhrou by Porubští měli nějakou naději na záchranu extraligy. Možná malou, ale přesto naději. Utkání je na programu ještě dost.

Vsetínu se v Nadstavbě skupiny E daří střídavě. V prvním kole prohráli v Šumperku 7:2, druhé kolo vyhráli doma nad Technikou až v prodloužení a v zatím posledním utkání druhé části na ledě Warrioru brali tři body.

Domácí Poruba na výhru čeká od 28. října, kdy právě Vsetín doma porazila 4:1.

Utkání 4. kola Nadstavby začíná v RT TORAX ARENĚ v 16:30 hodin.

Krásný předvánoční pátek přeji z RT TORAX ARENY, kde proběhne 4. kolo Nadstavbové části ELIOD Extraligy mladšího dorostu mezi dvěma posledními týmy tabulky.

Pro dnešní utkání nahlásili trenéři Leksovský (POR) a Konečný (VSE) tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Hurčík) – Machů, Puchala, Havlík, Macurák, Bechný, Gelnar – Rambousek, Krčmarský K., Kubík – Halata, Moškoř, Fojtík – Foldyna, Macias Kr., Pavlík – Spurný, Barčák

VHK ROBE Vsetín: Málek (Křenek) – Velikovský, Liss, Houser, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Cypris, Dědek, Babeliak, Fencl, Kočí, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová

Rozhodčí: Klapetek – Klimek, Tošenovjan.

00:01

00:13
    Vsetínu se na druhý pokus podařilo přejít do útočné třetiny, tam ale Puchala dobře zapracoval a kotouč obratem odváží do středního pásma.

01:00
    O kotouč se teď bojuje za Málkovou brankou.

01:37
    Krzysztof Macias zachytil nahrávku přes útočné pásmo Vsetína a dostává kotouč za modrou čáru.

02:00
    Macurák odvezl puk do útočné třetiny, kde se ještě pokusil proti Navrátilovi využít rychlost a překvapit Málka střelou. To se však díky hostujícímu obránci nepodařilo.

02:45
    Po krátké návštěvě Vsetína před Slížem se ke slovu dostala Málkova lapačka. Střelu Fojtíka gólman viděl takže neměl problém kotouč zachytit. poprvé se přerušuje hra.

03:55
    Hraje se nahoru dolů a obě strany mají v obraně štěstí.

04:21
    Porubě je pískán ofsajd.

04:50
    Rambousek ve středním pásmu zachytil odražený puk a okamžitě využil situaci. Souboj jeden na jednoho vyhrál, ale levou tyč si Málek pohlídal i při dorážce.

05:55
    Zapomenutému hráči Velikovskému scházel krok k střílené nahrávce. Byl dost blízko k prvnímu gólu utkání. K odražení kotouče do rohu přispěl i Slíž svou hokejkou.

06:14
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Zemánek.

06:30
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Machů – 2 min., sekání).

07:40
    Hra ve čtyřech se daří více hostům. Slíž odráží jeden kotouč za druhým.

08:14

08:30

08:35
    Slíž má plné betony práce při sledování kotouče a jeho odrážení. Puk za porubského gólmana nedostal Liss ani Čajanová. Nakonec kotouč přeci jen skončil pod porubskou lapačkou.

11:12
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Foldyna – 2 min., podražení).

12:06
    Málek likviduje střelu Fojtíka. Domácí se snaží útočit i ve čtyřech a dá se říct, že se jim to náramně daří.

13:12
    Domácí v plném počtu. ROBE Vsetín si vypracoval střelecké šance, ale zkonsolidovaná porubská obrana puky sbírala a posílala do středního pásma, pokud zrovna nebyla šance k útočení.

13:40
    Porubští okupují útočnou třetinu, ale gólu se nedočkali. Málek projektil schovává v lapačce.

14:47
    Vsetín právě vstřelil branku!
    BORIS BABELIAK střílel z hranice levého kruhu a trefil vzdálenější tyč. Asistence: Vojtěch Vrána.

16:30
    Halata dostal křižnou přihrávku od Fojtíka, ale odkrytou polovinu brány těsně minul. V hledišti to jen zašumělo.

17:48
    Další tlak před Málkovou brankou neskončil pukem za gólmanovými zády. Krčmarský se nestačil před brankovištěm rychle zorientovat a poslat puk otočkou do brány.

18:39
    Icing Poruby.

18:38
    Vsetín se provinil úmyslným ofsajdem. Hra se přesouvá před Málka.

19:45
    Puchala mohl po vyhraném vhazování střílet, ale na poslední chvíli si to rozmyslel a poslal puk po hrazení za branku, kde o něj v souboji Kubík přišel.

20:00

Domácí hrají útočný hokej, jenže to gólově nedokázali. V koncovce mají svázané křečovité ruce a puky prostě mezi tři tyče nedostanou. Ale v obraně září. Sice inkasovali v patnácté minutě po střele Borise Babeliaka, ale další tlaky dokázali odvrátit. Leckdy se kotouč ani nedostal k Slížovi, protože jej hráči sbírají a odvážejí za modrou čáru.
    Boj o cenné body je pořád otevřený.

Další třetina začne přibližně v 17:08.

20:01

20:10
    Machů udržel kotouč v útočné třetině a tak mohl o puk bojovat před brankovištěm Kubík. Hosté ale puk dostávají do středního pásma.

20:34
    Poruba právě vstřelila branku!
    Málek nepokryl puk a obránci nedokázali zabránit dorážce a tak se díky JANU MOŠKOŘOVI domácí část tribuny raduje z vyrovnání. Asistence: Ondřej Gelnar.

22:34
    Druhý útočný výpad Poruby byl pro hosty alarmujícím momentem. nahrávku na střed hřiště ale vytěsnil Houser.

22:55
    Icing Vsetína.

23:35
    Hra je přerušena kvůli ležícímu hráči Poruby za brankou Slíže.

24:38
    Fojtík schoval střelu za obránce Kunsta. Málek si ale puk našel a přerušil hru.

25:35

25:50
    Málek raději přikrývá puk před dotírajícím Halatou.

26:30
    Střela Fencla od modré čáry Slíže nepřekvapila. Puk letí do levého rohu.

26:55
    Zaváhání Cyprise využili domácí k překvapivé střele. Málek si kotouče všiml na poslední chvíli a vytěsnil jej hokejkou. K dorážce z kruhů se mohl dostat Krčmarský, ale měl to na dlouhou hůl.

27:02
    Útočící hráč v brankovišti. Poruba je vykázána z útočné třetiny.

28:29
    Opět se hraje na obě branky. Hráči se jen nedokáží gólově prosadit. Je to souboj gólmanů.

29:48
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Turek – 2 min., držení protihráče).

30:30
    Poruba se drží v útočné třetině, ale nemohou najít správný moment pro střelu.

31:20
    Vsetín se dostal před Slíže, ale ve čtyřech branky nedosáhl.

31:48

32:27
    Kočí zavezl puk do pásma, ale neměl prostor pro střelu, tak objel branku a dál hledal místo pro střelu.

32:37
    To se nakonec VÁCLAVU KOČÍMU podařilo když střílel z mezikruží. Mířil nad gólmanovo rameno.

33:16
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Moškoř – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Bednařík – 2 min., hrubost + 2 min., napadení).

34:40
    Málek přerušuje hru po střele Puchaly.

34:59
    Slíž schovává puk před dotírajícím Půčkem. Domácí tak musí po vhazování v jejich třetině opět dobývat útočné pásmo.

35:16
    Hosté v plném počtu. Moškoř musí počkat na přerušení hry, aby se zapojil opět do hry.

36:50
    Hosté získávají malinko převahu. Slíž čelí jednomu útočnému výpadu za druhým.

37:47
    Domácí měli puk na holích, přesto zahrávají icing. Vhazuje se po pravici Slíže.

38:07
    Domácí získávají kotouč a díky forčekingu se drží i v útočné třetině. Fojtík nabídl střelu Moškořovi, ale Málek puk odvrátil do rohu.

38:58
    Málek byl už překonán, ale kotouč stejně za brankovou čáru nedopadl. na poslední chvíli jej vsetínský gólman vytěsnil mimo levou tyč. Druhý pokus se naskytl při objetí branky, ale ani tentokrát se domácí útočníci neradovali z vyrovnání.

40:00

Druhá třetina byla herně stejná jako prvních dvacet minut hry. Porubští hned v první minutě srovnali gólem Jana Moškoře, když byl v brankovišti hodně důrazný. Domácí nebyli o moc horší než soupeř, Vsetín měl možná malinko více ze hry, ale rozhodně se nehrálo na jednu branku. V druhé polovině třetiny, tedy i zápasu se na sólovou akci vydal Václav Kočí.

Další třetina začne přibližně v 17:56.

40:01

40:09

40:40
    Foldyna udržel na poslední chvíli pásmo a tak se mohli domácí dál pokoušet o gólovou tečku za útočným snažením. Nakonec se ale hra přerušuje, když hráči na hrazení zakryli kotouč bruslemi.

40:57
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Navrátil – 2 min., podražení).

41:30
    Poruba drží přesilovkové postavení, jenže má smůlu na koncovku.

42:28
    Ve vyložené šanci byl Macurák s Halatou. Puk za brankovou čarou neskončil.

42:57

43:05
    Kočí si vyrazil na výlet. Souboj se Slížem prohrál, ale dál pokračoval v napadání rozehrávky.

43:14
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Slíž – 2 min., nedovolené bránění). Kočího při projíždění kolem porubské levé tyče, gólman malinko podsekl, což rozhodčí viděl a trestal.

45:14
    Domácí v plném počtu. Oslabení přečkali díky pohotovým zákrokům gólmana.

46:35
    Po střele Půčka zazněla tyč. Puk končí v ochranné síti, takže se bude vhazovat před Slížem.

47:07
    Porubský gólman se natáhl do výšky, aby zabránil puku vystřeleného kočím proniknout za svá záda.

47:33
    Střela po buly v podání Zemánka minula branku o metr.

48:09
    Po krátké návštěvě porubských hráčů v útočné třetině se na zteč vydal Babeliak. Střelu zápěstím namířil vysoko nad branku.

49:38
    Prudké nahrávky v útočném pásmu nedovolují domácím vytvořit si tlak na soupeře. Hráči musí kotouč pracně zpracovávat a než tak učiní, je u nich vsetínský hráč.

50:08
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Macias – 2 min., hákování).

50:20
    Kryštof Krčmarský odebral obránci kotouč, prohodil si jej a vyrazil na Málkovu branku. Na druhém křídle mu jel MICHAL RAMBOUSEK, kterému nahrál přes hůl druhého beka a i když Málek kotouč zachytil, střela byla tak prudká, že mu puk propadl pod paží. Asistence: Kryštof Krčmarský.

51:50
    Hosté musí rozehrávat od vlastní brány. Přesilovka se jim pomalu krátí. Už nemají moc času na její proměnění.

52:01
    Sedm vteřin před vypršením porubského trestu se hosté přeci jen radují z přesilovkového gólu. Střelcem od modré čáry je STANISLAV KUNST. Asistence: Adam Turek a Jan Půček.

53:12
    Rychlá odpověď na třetí vedoucí branku Vsetína! TOMÁŠ HAVLÍK překonává doposud pozorného Málka. Asistence: Jan Moškoř.

54:29
    Moškoř vybojoval po vhazování kotouč a následně jej udržel v útočné třetině. Bekhendem pak nahrál pod bekovou holí Fojtíkovi, kterému gólovou šanci k levé vsetínské tyči vzal Málkův beton.

55:25

55:28
    Vhazování po pravé Málkově ruce se bude opakovat pro kopnutí puku hostujícím hráčem.

55:33
    Střelu Macuráka srazil Kočí. Čajanová s Babeliakem tak mohou zaútočit.

56:40
    Slíž nemusel proti střele Babeliaka zasahovat. Puk minul branku a odrazil se od zadního mantinelu. Souboj o něj za porubskou brankou vyhrál Havlík a vyvezl jej za modrou čáru.

57:29
    Bojuje se hlavně o střední pásmo. Oba týmy si nemohou dovolit chybovat.

58:04
    Málek vytěsnil puk, ale Foldyna byl dál v jeho držení. Jenže už vyjel ze střelecké pozice a tak nahrál na modrou čáru, odkud střílel Macurák. Málek kotouč schovává do výstroje.

58:59
    Slíž likviduje hrozbu v podání Turka. Bude se vhazovat po levé straně porubské branky.

59:40
    Slíž ani nevěděl odkud se puk objevil na jeho masce. Pohotově jej pak hokejkou odpravil za branku.

59:52
    Porubský protiútok a malinká vychytralost v podobě dvou biliárových nahrávek končí střelou do odkryté poloviny brány v podání MATĚJE HALATY u pravé vsetínské tyče, který vlastně celou akci započal. Asistence: Filip Fojtík a Jan Moškoř.

59:52
    Oddechový čas pro domácí.

RT TORAX Poruba pořád dotahoval vsetínské vedení. Na 2:2 vyrovnal dokonce ve vlastním oslabení Michalem Rambouskem a na gól Stanislava Kunsta odpověděl do minuty Tomáš Havlík.
    Už se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, když v poslední minutě vymysleli Moškoř, Fojtík a Matěj Halata biliárový kousek, kterým přelstili celou vsetínskou pětku i s gólmanem. Osm vteřin před koncem základní hrací doby si Porubští zajistili tři cenné body a další domácí výhru nad Vsetínem.

Viděli jsme krásný hokej s mnoha šancemi na obou stranách a přestože domácí Poruba tahala pomyslně za kratší konec provazu, nadělila si vánoční dárek v podobě tří bodů. Pro ni nutno podotknout, že hodně cenných.

Přeji Vám krásný zbytek večera, pohodové a klidné vánoce a v Novém roce 2018 se budu opět těšit na textové přenosy.
    Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše. (19:04:11)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 21. Moškoř (Gelnar), 51. Rambousek (Krčmarský), 54. Havlík (Moškoř), 60. Halata (Fojtík, Moškoř) – 15. Babeliak (Vrána), 33. Kočí, 53. Kunst (Turek, Půček)

Rozhodčí: Klapetek – Klimek, Tošenovjan