Edmonton – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Minnesota 3:0 (kon.) | Florida – Ottawa 1:0 (kon.)
New Jersey – Chicago 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 0:4 (kon.) | Columbus – Philadelphia 2:1 (1:0 po s.n.)
Carolina – Buffalo 4:2 (kon.) | NY Rangers – Toronto 2:3 (kon.) | Vegas – Washington 3:0 (kon.)
Arizona – Colorado 2:6 (kon.) | Dallas – Nashville 4:3 (2:0 po s.n.) | Vancouver – St. Louis 1:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 2:0 (kon.)
New York Rangers
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 24.12.2017, 01:15 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:10:52)

Trestné minuty: 16:10

Je dobojováno a body míří do Toronta. Poslední třetina přinesla velké drama, bylo o co hrát až do poslední vteřiny. New Yorku se podařilo v 52. minutě snížit, když po rychlé kombinaci skóroval J. T. Miller a o chvíli později dokonce padal do Andersenovy brány další gól, který ale nebyl nakonec pro těsný ofsajd uznán. Domácí tlačili, hnali se za vyrovnáním, což ale otvíralo obranu. Do té se dostali Matthews, nebo Marleau, ani jeden z nich však své sólo nedokázal proměnit. Nakonec to hosty trápit nemuselo, těsný náskok uhájili a odvezli si výhru 3:2.

59:51
    Matthews zablokoval střelu od modré, puk je nyní v rohu.

59:42
    Závar před Andersenem. V dobré pozici byl Bučněvič, zvládl i vystřelit, gólman Toronta se ale vrhl po puku a přerušil hru.

59:28
    Hosté nyní vyhodili tak, aby se o zakázané uvolnění nejednalo, New York už zase pospíchá do útoku.

59:14
    Zakázané uvolnění Toronta, hra míří před Andersena.

58:51
    Domácí vyváží puk a Lundqvist mizí na střídačce. New York tak hraje v pěti.

58:36
    Přesilovka pro Toronto! Domácí hráli v šesti, dvě minuty odsedí Jimmy Vesey.

58:22
    Puk je u Lundqvista, ten zatím nemůže vystartovat na střídačku.

57:22
    Z dalšího sóla neuspěl ani Marleau, Lundqvist drží svůj tým nad vodou!
    56:50 Ze sóla neuspěl ani van Riemsdyk

56:50
    James van Riemsdyk byl blízko gólu, Lundqvist však zvládl jeho bekhendový blafák zastavit a měl i trochu štěstí. Puk pak skončil na tyčce a z brankoviště jej pak zametl Desharnais.

55:48
    Z ostrého úhlu se o střelu pokusil Bozak, Lundqvist se ale přitiskl k tyčce a puk odrazil za branku.

54:56
    Další Kreiderův pokus, nyní z levého kruhu. Andersen vyrazil do bezpečí.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. Vesey, 52. J. T. Miller (Bučněvič, Kreider) – 18. W. Nylander (Matthews, Rielly), 21. Hainsey (Rielly, Marner), 32. Matthews (Hyman, W. Nylander)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, Br. Smith, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello (A), Desharnais, Rick Nash – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Vesey, Nieves, Carey.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Borgman – W. Nylander, Matthews, Hyman – Komarov (A), Kadri, Marleau – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, D. Moore, M. Martin.

Rozhodčí: Hebert, Morton – Nansen, Nagy

Diváci: 18 006