Chabarovsk – Čerepovec 4:2 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 2:6 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 2:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Severstal Čerepovec
Úterý 26.12.2017, 10:30 • Platinum Arena • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (13:36:20)

Československá stopa v utkání
    Jan Kolář (CHA)
    1+0, 2 střely, čas na ledě 24:46
    Tomáš Zohorna (CHA) 1+1, 5 střel, čas na ledě 19:32
    Július Hudáček (CER) 60 minut, 28 zákroků, 4 góly.

Střely na branku: 32 – 22.

Chabarovsk potvrdil vynikající formu z posledních dny a raduje se z výhry popáté z předchozích šesti zápasů, čímž se posunul na místa zaručující účast v play-off.

59:52
    Domácí dostali hru do středního pásma a o dnešní vítězství už je nemůže nic připravit!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:46 Kirill RASSKAZOV - 4:2

58:46
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto! KIRILL RASSKAZOV byl nejrychleji u Zohornovy přihrávky o mantinel a v úniku si vychutnal Hudáčka učebnicově provedeným forhendovým blafkákem. Asistence: Tomáš Zohorna, Alexandre Picard.

58:12
    Ofsajd Čerepovce. Ten si nemůže vzít oddechový čas, neboť si před pár minutami neúspěšně vybral trenérskou výzvu.

57:31
    Adam Masuhr za vlastní brankou otálel s rozehrávkou, která se mu vůbec nepovedla a jenom odevzdal puk Chabarovsku.

56:52
    Byvalcev vyřešil rychlý kontr Amuru střelou z pravého kruhu, nicméně puk se zastavil někde mezi tělem a pravou rukou Hudáčka.

55:59
    Teď už se hosté dostali do útočného pásma, ale hráči v oranžovém je do koncovky nepouští.

54:43
    Severstal má stále velké problémy se založením útoku a velmi rychle se mu krátí čas na vstřelení potřebného gólu.

53:36
    Chabarovsk zahustil prostor mezi modrými čarami a získal puk ještě předtím, než s ním hosté přejeli do útočného pásma.

52:30
    Postavení mimo hru v domácím podání stěhuje vhazování do středního pásma.

51:07
    Čároví rozhodčí ani na videu neviděli žádný ofsajd a Picardova trefa tak definitivně platí!

51:07
    Uteklo deset minut a o osudu předchozího gólu stále není rozhodnuto. Většina hráčů nyní krouží po ledové ploše, aby se udržela v provozní teplotě.

51:07
    Hostující lavička si vyžádala kontrolu u videa, která trvá už několik minut. Zkoumá se údajný ofsajd při Zohornově přechodu do útočného pásma.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 31. J. Kolář (Byvalcev, Litovčenko), 34. T. Zohorna (Picard, Rasskazov), 52. Picard (Kondratěv, Rasskazov), 59. Rasskazov (T. Zohorna, Picard) – 33. Verjovkin (Vovčenko, Trubačjov), 41. Rybin (Mereskin)

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – J. Kolář, Kondratěv, Kuzmin, Turbin, Chabarov, Aťušov (C), Karmaškov – Litovčenko, Byvalcev, O. Li – Picard, Rasskazov, T. Zohorna – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – Dědunov, Klopov, Kacuba.
    Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Verjovkin, Masuhr, V. Vasiljev, Kalašnikov, Višněvskij, Kudako, Kornějev – Bumagin, Jašin, Kagarlickij (C) – Rybin, Mereskin, Ugarov – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Monachov, Karlin, Kazakovcev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 5 838