Chabarovsk – Čerepovec 4:2 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 2:6 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 2:3 (kon.)
Admiral Vladivostok
2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Spartak Moskva
Úterý 26.12.2017, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Spartak Moskva je momentálně na výjezdním tripu, kdy po dvou nepodařených zápasech, dokázal v posledním utkání porazit Kunlun 3:1. V tomto zápase byl lepším celkem, i když si v závěru utkání nadělal menší problémy. Nicméně utkání dokázal (i díky vstřelené brance do prázdné branky) dotáhnout do vítězného konce. Dnes jej očekává houževnatější celek a určitě (pokud bude chtít přidat další body do tabulky) bude muset předvést ještě lepší výkon, zejména využívání přesilových her. Tato dovednost jim příliš v minulém utkání nešla. Celkem hrál tři přesilové hry a ani jednu nedokázali využít ve svůj prospěch.
    Celkově se Spartak Moskva nachází na osmém místě s 64 body a toto místo se dělí s Čerepovcem, který má stejný počet bodů, avšak horší skóre.

Krásný sváteční den, v dnešním utkání se střetne Vladivostok se Spartakem Moskva.

Vladivostoku se v této sezóně příliš nedaří a jeho pozice pro play off je momentálně hodně vzdálená. Na osmé místo mu schází 18 bodů! Vladivostok se taktéž nemůže pyšnit ne zrovna ideální formou. Ze čtyř doma odehraných duelů vyhrál jen jeden a poslední tři prohrál. Skóre Vladivostoku je 93:108 a jejich bilance na domácím kluzišti je následující – 6-2-2-11, skóre 44:44.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Blum (C), Miščenko, Mnacjan (A), Kurašov, S. Iljin, Mamašev – Gičibekov, Kicyn, Manukjan – Fiščenko, Glazačev, V. Butuzov – Sabolič, Alexandrov (A), Kazakov.

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – V. Sorokin, Judin, A. Osipov, Provolněv, V. Lajunen, Kolcov, Kalinin (C) – Radil, Maxwell, Chochlačov (A) – Podšendjalov, Leščenko, Stoa – Nikoncev, Mirnov, A. Voronin (A) – Cyplakov, V. Komarov, Talalujev – A. Kuzněcov.

Rozhodčí: Viktor Birin, Denis Bondar – Dmitry Golovlyov, Alexei Maitak.

00:01

00:29
    Nahozenou první střelu ze střední vzdálenosti kryje raději u své levé tyčky Bespalov.

01:30
    Hosté mají puk a zahajují ofenzívu, ze které přišla střela, kterou vyráží Bobkov.

02:05
    Bobkov opět v permanenci, tentokrát puk má ve své výstroji a bude následovat vhazování po jeho pravici.

02:44
    Vladivostok otočil hru, ale Bespalova příliš neohrozil, za to na druhé straně opět Bobkov má puk ve své moci.

03:21
    Spartaku se nyní nepodařilo založit nový útok a vyhazuje na zakázané uvolnění.

03:50
    Ryan Stoa se snažil zamést puk před Bobkovem, který se od něj jen odrazil. Celé situaci předcházela velmi dobrá střela od modré čáry!
    03:50 Stoa v dorážce před brankou neuspěl!

05:00
    Obrana hostů na poslední chvíli zmařila útok domácích a skóre je zatím bezbrankové.

06:17
    Sledujeme vyrovnanou hru, kdy oba celky se střídají v útočení a poměrně se hraje i rychlý hokej.

06:58
    Domácí nyní nebezpečně operují v útočné třetině soupeře, ale ani jedna z jejich střel nemířila přesně na branku.

07:40
    Hosté se již konečně vymanili z menšího tlaku soupeře a nyní mají puk pod kontrolou u své branky.

09:00
    Maxim Kicyn se rozjel do útočného pásma, ale jeho střelecký pokus mířil do pravého rohu kluziště.

09:45
    V další pěkné šanci byl Maxim Kazakov, kterému přenechal puk Sabolič. Avšak Bespalov vyráží!

10:59
    Spartak v útočné třetině, kde bojuje o puk v levém rohu kluziště.

11:57
    V posledních minutách se zdají domácí živějším celkem a více se snaží střílet na branku. Další rána byla sražená do ochranné sítě a následuje komerční pauza.

12:47
    Spartak právě vstřelil branku!
    A jako první se prosazují hosté, kteří nenápadně prošli do pásma soupeře a ještě méně nápadným střeleckým pokusem otevírají skóre dnešního utkání. KIRILL KOLCOV zkrátka velmi dobře zamířil a trefil puk do branky. Asistence: Viktor Komarov a Dmitrij Kalinin.
    12:47 Kirill KOLCOV - 0:1

14:47
    Spartak rázem opětovně ožil a nyní operuje s pukem v pásmu Vladivostoku, který se brání.

15:37
    Menší závar před Bespalovem, nahozený puk na branku se snažil dorážet Nazir Gičibekov, ale obránci Spartaku odehrávají puk do bezpečí.

17:19
    Viktor Komarov se dostal k puku a měl dostatek volného prostoru před sebou. Nakonec svou střelu zamířil mimo branku.

18:00
    Poslední dvě minuty zbývají do konce první třetiny! Vhazování uprostřed hrací plochy.

18:29
    Střelu Kicyna bez problémů kryje Bespalov!

19:00
    Poslední minuta první třetiny a Vladivostok stále operuje v pásmu soupeře...

19:22
    ...domácí stále v tlaku a nakonec si vynutili faul a bude se poprvé vylučovat!

19:22
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hostům se podařilo ubránit přes půl minuty oslabení, avšak ta delší část je čeká na začátku druhé třetiny. Sledovali jsme jinak vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách. Více štěstí měl na své straně Spartak, který se dokázal jednou prosadit a to brankou Kolcova.

20:01

21:08
    Vladivostok pokračuje ve své přesilové hře, ale Bespalov a obrana Spartaku zatím odolává jejich pokusům.

21:22

22:53
    Vladivostok, i když nevyužil přesilovou hru, je stále v tlaku a snaží se o rychlé vyrovnání.

24:00
    Spartak v útočné třetině, ale nedokáží si pořádně přihrát a hráči Vladivostoku nemají problém dostat puk do své moci.

25:10
    Bespalov musí být nyní hodě pozorný, neboť Vladivostok se poměrně snadno dostává do útočného pásma soupeře a taky před něj samotného.

25:53
    Bobkov na druhé straně nic neponechává náhodě a kryje puk do své lapačky. Vhazování po jeho pravici.

26:10
    Náhodnou a nečekanou střelu vyráží Bobkov u své levé tyčky svým betonem.

27:03
    Nepřehledná situace hráčů hostů na modré čáře a nemohlo to dopadnout jinak než ofsajdem.

27:08
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Robert Sabolič – 2 min., hákování).

27:29
    Spartaku se nedaří usadit v útoku, naopak se musel bránit nájezdu Fiščenka, který se dostal až před Bespalova, ale v pádu již nedokázal zakončit.

28:30
    Až nyní je Spartak v útočné třetině, ale bez střely na Bobkova.

28:52
    Velká paráda od ANATOLIJE NIKONCEVA, který dostal puk a s ním se dokázal natlačit před branku a zamést puk do branky. Asistence: Arťom Voronin a Igor Mirnov.
    28:52 Anatolij NIKONCEV - 0:2

29:04
    Vzápětí je tu další branka hostů, kdy domácí ztratili puk ve středním pásmu a VJAČESLAV LEŠČENKO s ním dobruslil až před branku a poslal puk pod lapačku Bobkova! Bez asistence.
    29:04 Vjačeslav LEŠČENKO - 0:3

29:04
    Střídání v týmu Admiral Vladivostok: ze hřiště odchází Igor Bobkov, přichází Nikita Serebrjakov.

29:49
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ben Maxwell – 2 min., krosček).

30:52
    Polovina přesilové hry je pryč a Vladivostok se pořádně k ničemu nedostal.

31:49

32:32
    Vladivostok přesilovou hru vůbec nevyužil a Bespalov mohl být v naprostém klidu. Avšak nyní musel dávat pozor a chytá puk po lehčí střele ze strany domácího celku.

33:04
    Boj o puk před brankou Vladivostoku, nový brankář Nikita Serebrjakov zatím nemusel řešit žádný vážný zákrok.

33:40
    Dobré zakončení Glazačeva, jehož bekhend vychytal Bespalov!

34:49
    Další nepřehledná situace před Bespalovem, ale ten stále drží nulu za svými zády.

35:03
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Nakonec však Bespalov přece jen kapituluje. Po velké chybě hostující obrany, která nedokázala vyhodit odražený puk před branku pryč, k puku dojel IVAN MIŠČENKO a ten jej poslal do branky. Bez asistence.
    35:03 Ivan MIŠČENKO - 1:3

35:20
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Miščenko – 2 min., hákování).

36:08
    Dmitrij Kalinin chtěl vystřelit, ale nakonec se svou střelou počkal a přihrával puk zpět na svého spoluhráče. Následně tentýž hráč se opět dostal k puku a jeho nahození před branku kryje Nikita Serebrjakov.

37:20

38:00
    Poslední dvě minuty prostřední části hry.

38:27
    Vladivostok před brankou Bespalova. Ten nakonec zasahovat nemusel a tentokrát mu obránci vypomohli a odklízí puk z nebezpečné zóny před brankou.

39:00
    Nikita Serebrjakov se nyní musel ohánět v brance, neboť před ním nebezpečně dorážel hráč Spartaku. Nakonec puk skončil na čepeli obránce Vladivostoku a ten jej vyváží pryč.

39:49
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Nazir Gičibekov – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Je tu konec zajímavé druhé třetiny, kdy jsme se dočkali rovnou třech branek. Spartak dal dvě slepené branky, po kterých se Vladivostok zvedl a dokázal snížit brankou Miščenka na rozdíl dvou branek. Od té doby jsme opět sledovali vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách. Vladivostok také sáhl po třetí brance k výměně brankářů a nový brankář Nikita Serebrjakov zatím vypadá, že je ve své brance jistý.

40:01

40:10
    Spartak má ještě přes minutu a půl výhodu přesilové hry, tak uvidíme jak se jí zmocní.

40:44
    Střela Kalinina od modré čáry byla nadzvednutá někam do ochranné sítě.

40:54
    Po vhazování se hosté udrželi v pásmu a opět zaměstnali brankáře Vladivostoku.

41:37
    Další střelu z pravé strany chytá Serebrjakov, který je ve svých zákrocích jistý a puky z něj nevypadávají.

41:49

42:21
    Poněkud smělý útok středem hřiště se domácím skoro podařil, ale nakonec mají puk obránci Spartaku.

43:26
    Vjačeslav Leščenko šikovně dojel puk a vybojoval jej za brankou domácích. Jeho přihrávka před branku nebyla přesná. Nicméně k puku se dostal jeho spoluhráč a zaměstnal svou střelou Serebrjakova.

44:16
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ryan Stoa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Samvel Mnacjan – 2 min., hrubost).

44:30
    Přihrávka na Maxwella z pravé strany neprošla a Vladivostok zahajuje protiútok.

44:55
    Tak to byla velká paráda od ALEXANDRA CHOCHLAČOVA, který dostal puk na modré do jízdy a z pravé strany si nabruslil před branku a šikovně poslal puk za záda brankáře Vladivostoku. Nikita Serebrjakov tak poprvé kapituluje. Asistence: Ben Maxwell a Kirill Kolcov.
    44:55 Alexandr CHOCHLAČOV - 1:4

45:46
    Hra čtyři na čtyři Spartaku zřejmě jde do karet a dávají opět slepenou branku. Pěknou přihrávku na modrou od Provolněva dostal VILLE LAJUNEN a ten prostřeluje Serebrjakova podruhé! Asistence: Vladislav Provolněv a Lukáš Radil.
    45:46 Ville LAJUNEN - 1:5

46:16
    Obě mužstva hrají v plném počtu. Spartak při hře čtyři na čtyři dokázal vsítit dvě branky a pravděpodobně rozhodl o svém vítězství v dnešním utkání.

46:40
    Arťom Podšendjalov zakončoval, ale tentokrát Serebrjakov má puk ve své lapačce.

48:37
    Domácím se daří snížit na rozdíl tří branek a to zásluhou NAZIRA GIČIBEKOVA, který neváhal a po zisku puku ihned vystřelil a puk zapadl přesně tam kam sám očekával. Asistence: Renat Mamašev.
    48:37 Nazir GIČIBEKOV - 2:5

49:24
    Ivan Miščenko vystřelil a Bespalov má puk ve své výstroji. Vladivostok se nevzdává a sympaticky bojuje a snaží se dramatizovat duel.

49:42
    Po dalším závaru končí puk u Bespalova v jeho výstroji a hráčů Vladivostoku je naráz plný led.

50:09
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexandr Chochlačov – 2 min., sekání).Navíc dostává Chochlačov trest do konce utkání a trest za něj půjde odsedět Mirnov.

50:54
    Admiral hraje přesilovou hru v šesti hráčích, nikoliv v pěti. To znamená, že má odkrytou branku.

51:39
    Zatím marně odstřeluje branku Bespalova, který zatím se svou obranou odolává.

51:43
    A Lukáš Radil fauluje a nyní to bude pro Spartak ještě těžší...Radil dostává dvě minuty za podražení.

52:51
    Vladivostok opět zvolil hru bez brankáře a nakonec se mu tohle riziko nevyplatilo a po zisku puku ANATOLIJ NIKONCEV neváhal a poslal puk bezpečně do prázdné branky. Bez asistence.
    52:51 Anatolij NIKONCEV - 2:6

53:39

54:34
    Bespalov musel krýt puk před dalším pokusem Vladivostoku, který je stále houževnatým soupeřem, avšak dorovnat čtyři branky, vzhledem ke zbývajícímu času, je prakticky již nemožné.

56:27
    Sledujeme hokej nahoru a dolů, oba brankáři pouze střely ze střední vzdálenosti vyrážejí a hra se tak delší dobu nepřerušuje.

57:53
    Do konce hry zbývá něco málo přes dvě minuty a již se po delší době přerušuje a to o zásahu Bespalova, který kryje střelu od modré čáry.

58:19
    Vjačeslav Leščenko po souboji za brankou domácích zůstal ležet, ale po chvíli se zvedl a odklouzal na střídačku.

59:03
    Necelá minuta do konce základní hrací doby a jisté je jedno, že Spartak po vítězství nad Kunlunem v minulém zápase, si připíše i další vítězství na ledě Vladivostoku.

59:24
    Po střele vypadl brankáři Spartaku puk, který chvíli nevěděl kde se nachází. O dorážku se snažil Maxim Kicyn, který však byl velmi rychle zpacifikován obranou hostů.

59:43
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Igor Mirnov – 2 min., sekání).

Spartak tedy vítězí i na ledě Vladivostoku a připisuje si druhé vítězství za sebou. Zápas byl, ač vzhledem k výsledku, vyrovnaný. Avšak Spartak dokázal dvakrát odskočit ve skóre, kdy se mu podařilo vstřelit dvě slepené branky a na tuhle situaci se vždy těžko reaguje.

V tomto zápase se jediný český zástupce – Lukáš Radil, prezentoval jednou asistencí a jedním svým vyloučením za podražení.

To je ode mě vše, užívejte sváteční den a někdy zase na počtenou! (12:56:45)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 36. Miščenko, 49. Gičibekov (Mamašev) – 13. Kolcov (V. Komarov, Kalinin), 29. Nikoncev (A. Voronin, Mirnov), 30. Leščenko, 45. Chochlačov (Maxwell, Kolcov), 46. V. Lajunen (Provolněv, Radil), 53. Nikoncev

Admiral Vladivostok: Bobkov (30. Serebrjakov) – Blum (C), Miščenko, Mnacjan (A), Kurašov, S. Iljin, Mamašev – Gičibekov, Kicyn, Manukjan – Fiščenko, Glazačev, V. Butuzov – Sabolič, Alexandrov (A), Kazakov.

Rozhodčí: Viktor Birin, Denis Bondar – Dmitry Golovlyov, Alexei Maitak