Benátky n/J – Kadaň 7:3 (kon.) | Vsetín – Motor ČB 3:1 (kon.) | K. Vary – Litoměřice 2:1 (po pr.)
Třebíč – Havířov 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 2:5 (kon.)
HC Benátky nad Jizerou
7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
SK Trhači Kadaň
Středa 27.12.2017, 17:30Chance liga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, vítejte u dalšího online přenosu z benáteckého zimního stadionu.

Domácí by rádi utnuli nepříznivou sérii proher, kterou ohraničuje právě vítězství na kadaňském ledě. Od té doby získaly Benátky pouhý jeden bod z domácího utkání proti Přerovu. Taktéž poslední zápas se středočeskému týmu vůbec nepovedl, neboť prohrál na Kladně vysoko 3:9.

Kadaňští odjížděli z Prostějova před Vánoci daleko spokojenější. V utkání dokonce vedli, přesto se mohli po šedesáti minutách radovat ze zisku bodu po remíze 1:1. V prodloužení branka nepadla, v samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí. Kadaň tak stáhla předposlední Benátky na rozdíl sedmi bodů. Jak velká mezera bude dělit oba soupeře po dnešním klání, to se dozvíme po půl šesté večerní.

HC Benátky nad Jizerou: Stezka (Žajdlík) – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Niko, Mirochnikov, T. Hanousek, Tržický – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Kuťák, Bělohorský – Nezbeda, Wiencek.

SK Trhači Kadaň: Tadeáš Dvořák (Spěšný) – R. Černý, Trefný, Šefl, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr, Šesták – O. Procházka, Hejcman, Krejčiřík – Macháček, Havlíček, Chrpa – Wágner, Rindoš, Tupý – Tůma, Chlán.

Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Podrazil, Kotlík.

00:01

0:22
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Domácí se velmi rychle ujímají vedení. Trefného čistě obral o puk Havlín, který poslal kupředu Chrtka, ten přes Krále v rychlém útoku nalezl před brankou JANA JENÍKA, jenž první střelou dnešního zápasu pokořil Dvořáka. Asistence: Zdeněk Král, Tomáš Havlín.

1:38
    Na druhou stranu zaútočil Blaha, jehož pokus byl sražen mimo.

1:53
    Kuťákův bekhend Dvořák neudržel, domácí ale nebyli připraveni k dorážce.

2:47
    Husa se vydal na útočný výlet, dostal přihrávku před branku, kde se ale v souboji jeden na jednoho neprosadil.

3:23
    Hejcman obešel Kunsta, na Stezku ale nevyzrál! Poté střílel z mezikruží Szathmáry, avšak domácí brankář nachází puk ve své výstroji.

4:30
    Benátečtí zakládali další útok, Veselého přihrávka v útočném pásmu ale byla nepřesná.

5:16
    Wágner velmi dobrou zadovkou uvolnil Rindoše, který ale z nadějné pozice minul.

5:41
    Chrtek proskočil mezi dvěma hráči a směřoval sám na Dvořáka, jenž jej ale vychytal!

5:57
    Hostující brankář nyní přerušil hru a vynutil si vhazování po své levici.

6:04
    Po vyhraném buly střílel od modré Havlín, puk až ke Dvořákovi neprošel.

6:39
    Bittner získal puk a uháněl po levém křídle, přihrával před branku Kuťákovi, jemuž ale kotouč při zpracování utekl.

7:06
    Krejčiříkovo nahození z hranice středního pásma nebylo přesné, Stezka nemusel zasahovat.

7:56
    Chrpa vystihl nepřesnou přihrávku, navedl si puk na střed kluziště a pokus do protipohybu se snažil zaskočit Stezku, ten ale dostatečně natáhl svůj levý beton.

8:15
    Závar před Dvořákem, který ale hosté ustáli.

8:26
    Na druhé straně si klestil cestu Tůma, jenž byl faulován. Budeme tak svědky první přesilové hry.

8:26
    Vyloučen domácí Tomáš Hanousek za hákování.

8:33
    Trefný napřáhl na modré čáře, avšak Stezka na jeho střelu viděl a lapil ji.

8:45
    Domácím se podařilo dostat kotouč až k Dvořákově brance.

9:26
    Trefný dělal rozruch před brankou, právě díky tomu mohl z mezikruží nebezpečně střílet Hejcman. Stezka má opět puk ve svém klíně. Následně vznikla menší šarvátka mezi Trefným a Havlínem, vylučovat se však nebude.

9:42
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Hostům se podařilo využít přesilovou hru. Už to vypadalo, že domácí i tuto akci ustojí, neboť střela Hejcmana z mezikruží nevyšla, puk se ale poté dostal na hůl ONDŘEJE HAVLÍČKA, který střelou z kruhu překonal roztaženého Stezku. Asistence: Darek Hejcman, Šimon Szathmáry.

10:00
    Přesně po deseti minutách hry Dvořák přikryl kotouč a přerušil tak hru.

10:24
    Černý se na útočném výletě snažil umotat Husu, poté ale přestřelil.

10:29
    Po odrazu kotouče od mantinelu Stezka raději přerušil hru.

11:31
    Bednář poslal kupředu Bělohorského, jehož štiplavou střelu vyrazil Dvořák jen před sebe, tam ale vládli hosté.

11:57
    Zakázané uvolnění posílá hru zpět před Stezkovu branku.

12:21
    Domácí se dožadovali faulu na Veselého, nebude jim vyslyšeno. Na první přesilovku si tak budou muset počkat.

13:05
    Chrpovu střelu z kruhu srazil bránící Havlín do rohu kluziště, hosté jsou mírně aktivnějším týmem.

13:20
    Puk byl zašlápnut za Stezkovou brankou, právě před tímto brankářem se také bude vhazovat.

13:20
    Tak nakonec čtveřice rozhodčích posílá buly do středního pásma.

13:37
    Jeník projel téměř celým hřištěm, poté mu ale střela nesedla tak, jak by si sám představoval.

13:52
    Nahození před Dvořákovo brankoviště nadělalo zmatek, vehementně se snažil k puku dostat Jeník. Hostující brankář ho ale ze své moci nepustil.

14:22
    Podél pravého mantinelu se vydal kupředu Bednář, jehož střela byla sražena mimo.

14:44
    Plachtící pokus ze středního pásma raději přidržel Stezka na své hrudi.

15:02
    Domácí si nadělali problémy před Stezkou, Chlánova přihrávka ale nenašla adresáta, přesto domácí brankář raději přikryl puk.

15:19
    Chrtek obral v útočném pásmu hosty o kotouč, našel Jeníka, který si udělal prostor k přesné přihrávce, kterou adresoval ZDEŇKU KRÁLOVI, ten poté překonal přesunujícího se Dvořáka. Asistence: Jan Jeník, Ondřej Chrtek.

15:45
    Kunst se zmocnil kotouče na levém kruhu a prověřil Dvořáka, jemuž zůstal kotouč ve výstroji.

15:49
    Po vyhraném buly musel Dvořák být opět ve střehu.

15:58
    Po velmi tvrdém zákroku jednoho z hostů se strhla na ledě potyčka. Toto se bez vyloučení neobejde.

15:58
    Následuje porada rozhodčích, na kterou jsou přizváni i oba kapitáni Bittner s Trefným.

15:58
    Vyloučen hostující Aleš Macháček na 2+10 minut za naražení zezadu. Menší trest odpyká Martin Tůma.

16:32
    Nikovo nahození Dvořák neudržel, domácí ale nedokázali dorazit kotouč, přesto hosté nevyhodili.

16:47
    Havlínovu střelu od modré Dvořák dobře viděl a puk mu zůstává ve výstroji.

16:47
    Hosté ale jdou do tří. Potrestán hostující Šimon Szathmáry za hrubost.

17:16
    Havlínovi střela nevyšla, hosté ale znovu nevyhodili.

17:23
    Až tentokrát střílel Havlín, Dvořák si připisuje úspěšný zákrok.

17:42
    Bittner se opřel do puku z první, úspěšný ale také nebyl.

17:58
    Hosté jsou ve čtyřech.

18:07
    Kadaňští dostali puk alespoň do středního pásma.

18:28
    Husa si najel před branku, z otočky ale minul!

18:41
    Kotouč je ve středním pásmu a také Szathmáry se již chystá na led.

18:47
    Tak se právě stalo, hosté jsou v pěti.

18:59
    Nepřesné přihrávky benáteckého mužstva se chopil Wágner, který střílel k levé tyči, kam ale Stezka natáhl lapačku a puk vyrazil.

19:40
    Domácí jsou u puku, spíše čekají na závěrečný hvizd.

19:58
    Tak nakonec od modré střílel Niko, který ale Dvořáka zasahovat nedonutil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Sledovali jsme vyrovnaný průběh první třetiny, domácím se podařili dvě oku lahodící akce, díky kterým o jednu branku vedou. Sami ale určitě cítí, že z jedenasedmdesáti sekundové dvojnásobné přesilové hry se dalo vytěžit určitě více.

20:01

20:16
    Trefného rozehrávka ze středního pásma končí mimo kluziště, vhazovat se bude právě ve střední třetině.

20:28
    Střela z levého křídla mezi tři tyče domácí branky nemířila, a tak se může hra otočit.

21:30
    Bittner získal puk na hranici středního pásma a tvrdým pokusem prověřil Dvořáka, který vyrazil pouze před sebe, kde se ale v tísni neprosadil právě Bittner s Hrníčkem.

22:16
    Z hranice kruhu cpal Veselý kotouč nad Dvořákovo rameno, ten ale přesně zasáhl.

22:38
    Vyloučen hostující Ondřej Havlíček za nedovolené bránění.

22:45
    Trefný získal kotouč a téměř ihned vyhodil až ke Stezkovi.

23:21
    Benátečtí se prosazují po velmi pěkné kombinaci v přesilové hře. Chrtek si ťukl puk s Jeníkem, který přes šíří brankoviště našel najíždějícího JÁNA NIKA, jenž zvedl puk nad Dvořákův beton. Asistence: Jan Jeník, Ondřej Chrtek.

23:28
    Pouze sedm vteřin stačilo domácím k tomu, aby vstřelili další branku. Benátečtí vyhráli buly, poté Bittner vysunul DOMINIKA HRNÍČKA, který sám proti Dvořákovi zvolil rychlou kličku a puk dostal k pravé tyči. Asistence: Ladislav Bittner, Vratislav Kunst.

24:00
    Domácí vstřelené branky nabudily. Veselý útočil z pravého křídla, avšak přestřelil.

24:29
    Nezbedovo nahození raději ponechal Dvořák ve své výstroji.

25:15
    Havlín obkroužil branku, dostal se zpět na modrou, kde tvrdým pokusem donutil Dvořáka vyrazit puk jen před Chrtka, který netrefil z ostrého úhlu.

26:33
    Nepříjemná teč domácích mířila vedle bližší tyčky.

26:40
    Hosté jsou pod tlakem, a tak raději vyhazují na icing.

27:12
    Puk v ochranné síti, poslední se ho ale dotkl Veselý, proto se vhazuje ve středním pásmu.

27:24
    Vyloučen hostující Darek Hejcman za podražení.

27:32
    Chrtek přišel o puk a Cestr vyhodil.

27:51
    Najíždějící Havlín mířil z levého křídla na vzdálenější tyč, avšak Dvořák vyrazil!

28:11
    Hostům se daří vyhodit až ke Stezkovi.

28:40
    Bělohorský přikopl Hrníčkovi, ten našel Kunsta, jemuž ale střela nevyšla.

29:04
    Bittnerovu přihrávku před branku Psota přejel a hosté vyhazují.

29:17
    Právě Psota adresoval nyní přihrávku před branku Bělohorskému, který ale na puk nedosáhl.

29:24
    Hosté jsou v plném počtu.

30:04
    Kuťák vybojoval kotouč pro Veselého, kterému ale před brankou přeskočil hokejku.

30:44
    Szathmáryho střelu od modré srazili domácí za Stezkovu branku.

30:59
    Další útok kadaňského týmu vyřešil roztažený brankář domácích Benátek.

31:23
    Puk je mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu. Trestnou lavici také opustil hostující Macháček, který na ni pobyl více než dvanáct minut.

31:59
    Husa střílel od modré, Bittner dobře clonil, přesto dokázal Dvořák vyrazit kotouč.

32:05
    Vyloučen domácí Ladislav Bittner za sekání.

32:14
    Szathmáry umí vystřelit od modré, jeho pokus ale nyní Stezka vyrazil a domácí vyhazují.

32:48
    Kunst donutil Dvořáka k zákroku, hostům se nedaří založit útok.

33:16
    Puk se dotkl kadaňské střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:26
    Psota v oslabení vysunul Hrníčka, proti jehož střele se blýskl Dvořák dalším velmi dobrým zákrokem!

33:58
    Benátečtí drží puk na holi, tato přesilovka hostům příliš nevychází.

34:05
    Vyloučený Bittner je na ledě.

34:21
    Po nebezpečném odrazu musel Stezka dávat pozor a přikrýt kotouč.

35:07
    Bittnerovu střelu z levého křídla Dvořák lapil a dojíždějícímu Hrníčkovi dorážku nenabídl.

35:56
    Domácí trošku pozapomněli na sjíždějícího Černého, který protáhl Stezku.

36:07
    Na druhé straně se Wiencek prodral až před Dvořáka, který mu ale ukořistil kotouč.

37:27
    Zaútočil také Mirochnikov, jehož první střelu Dvořák vyrazil. Domácí obránce objel branku, u pravé tyčky ale místo nebylo.

37:30
    Vyloučen hostující Josef Rindoš za hákování.

38:01
    Havlínovu střelu vyrazil Dvořák před Krále, který ale trefil jen bránícího Szathmáryho.

38:24
    Benátky jsou stále pevně usazené v útočném pásmu.

38:37
    Nyní se ale Benátečtí sami vyhání do pásma středního.

39:02
    Havlínovu střelu od modré opět Dvořák vyrazil, z druhé strany poté pálil Kunst mimo.

39:28
    Další útok domácích zastavuje ofsajd.

39:30
    Hosté jsou na ledě v plném počtu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:12.

Domácí ve druhé třetině dvěma brankami během sedmi sekund navýšili brankový stav a nutno dodat, že tato třetina jim patřila. Hosty drží brankář Tadeáš Dvořák, který další šance domácích zneškodnil.

40:01

40:35
    Havlín je dnes hodně střelecky aktivní. Jeho další střelu od modré ale krotí pozorný Dvořák.

40:51
    Dnešnímu zápasu přihlíží 208 diváků.

41:46
    Hosté se nyní usadili před Stezkou, kde sice kombinovali, k zákroku jej ale nedonutili.

42:15
    Nikova střela od modré byla sražena do rohu kluziště.

42:56
    Wiencek obral váhající obránce o puk a našel Nezbedu, jehož střelu buď vyrazil Dvořák do ochranné sítě, možná to spíš byla dokonce tyčka, která srazila puk mimo!

43:20
    Vyloučen domácí Tomáš Havlín za podražení.

43:53
    Szathmáry minul, Havlíčkovi poté utekl puk do středního pásma a Král mohl uhánět kupředu. Jeho následnou střelu nadvakrát krotí Dvořák.

44:43
    Hosté sice drží puk, Stezka ale stále nemusel zasahovat.

45:11
    Až nyní byl domácí gólman doslova v ohni střel, se kterými si ale na brankové čáře poradil!

45:20
    Domácí jsou v plném počtu.

46:02
    Kuťákovo nahození Dvořák zachytil a ihned rozehrál.

46:23
    PETR CHLÁN si své první mistrovské utkání v seniorském hokeji okořenil brankou. Ve středu hřiště se zmocnil kotouče, se kterým pelášil vstříc Stezkovi a i když byl faulován Havlínem, dokázal ho poslat přesně k pravé tyči. Bez asistence.

46:23
    Vyloučen domácí Tomáš Havlín na 10 minut za nesportovní chování.

47:31
    Střelu od modré čáry stahuje Stezka do své lapačky.

48:04
    Mirochnikovovu nepříliš razantní střelu od modré čáry má Dvořák ve své lapačce.

48:19
    Z utkání, které nenasvědčovalo většímu dramatu se rázem drama stává! Po přesné přihrávce se z kruhu přesně do levé horní šibenice trefuje JOSEF RINDOŠ. Asistence: František Wágner, Jiří Tupý.

49:14
    Menší závar před Stezkou, který Benátečtí vyřešili a vyváží kotouč.

49:54
    Útok hostů zastavil odpískaný ofsajd.

50:06
    Královu střelu sice Dvořák neudržel, domácí se ale k dorážce nepropracovali.

50:35
    Puk je na domácí střídačce, vhazovat se bude před Stezkou.

50:58
    Nyní jsme svědky velkého množství nepřesností z obou stran.

51:26
    Střelu z kruhu vyrazil Stezka za branku, Havlíček se poté hodně zlobil na spoluhráče, že nedostal přihrávku.

51:32
    Útok na druhou stranu řeší Dvořák přesným zásahem.

52:08
    Lehký bekhend Szathmáryho benáteckou branku minul.

52:10
    Vyloučen hostující Jakub Chrpa za nedovolené bránění brankáři.

52:17
    Hosté brzy vyhazují až ke Stezkovi.

52:28
    Útok domácího týmu zastavil odpískaný ofsajd.

52:53
    Král velmi dobrou přihrávkou našel Husu, který ale trefil pouze hráče před sebou.

53:04
    Kadeřávek při útočném výletu prověřil Stezku, který vyráží.

53:33
    Domácím se nedaří a hosté znovu vyhazují.

54:02
    Jeden z domácích byl nyní volný před Dvořákem, ten mu ale zmenšil úhel a puk vyrazil!

54:10

54:53
    Psotovu rozehrávku zachytil ve středním pásmu Macháček, po jehož nepříliš razantní střele si připisuje Stezka další zákrok lapačkou.

55:17
    Nyní zakončoval Wágner, puk byl sražen za branku.

55:32
    Domácí šetří vteřinky za Dvořákovou svatyní.

55:42
    Puk se dostal zpoza brány do mezikruží k nedostatečně obsazenému ZDEŇKU KRÁLOVI, jenž přidává svoji druhou branku v zápase. Asistence: Jan Bednář, Jan Jeník.

56:49
    Domácí si berou tříbrankové vedení zpět. Bělohorský poslal kupředu RADKA VESELÉHO, který v samostatném úniku pokořil Dvořáka. Asistence: Matouš Bělohorský, Ján Niko.

57:32
    Před brankou Dvořáka se nyní strhla bitka. Hlavní rozhodčí určitě budou vylučovat.

57:32
    Vyloučen domácí Jan Jeník na 2+2 minuty za hrubost, u hostů pak Jakub Trefný na 2+2+10 minut za hrubost.

57:58
    Útočnou akci hostů přerušil ofsajd.

58:37
    Bednářova střela od modré byla sražena mimo.

59:12
    Podobná akce jako při šesté brance. Benátečtí získali puk ve středním pásmu, po několika rychlých přihrávkách se vydal vstříc ZDENĚK KRÁL, proměnil a dnes docílil hattricku. Asistence: Ondřej Chrtek, Ján Niko.

Benátečtí po dlouhé době vítězí, avšak v průběhu třetí třetiny udělali ze zápasu pro sebe zbytečně velké drama. Závěr však ale patřil domácím hráčům, kteří třemi brankami zvýraznili své vítězství. (19:48:47)

Ondřej Nejedlo

Branky a nahrávky: 1. Jeník (Z. Král, Chrtek), 16. Z. Král (Jeník, Chrtek), 24. Niko (Jeník, Chrtek), 24. Hrníčko (Bittner, Kunst), 56. Z. Král (Jan Bednář, Jeník), 57. R. Veselý (Bělohorský, Niko), 60. Z. Král (Chrtek, Niko) – 10. Havlíček (Hejcman, Szathmáry), 47. Chlán, 49. Rindoš (Wágner, Tupý)

Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Podrazil, Kotlík