Benátky n/J – Kadaň 7:3 (kon.) | Vsetín – Motor ČB 3:1 (kon.) | K. Vary – Litoměřice 2:1 (po pr.)
Třebíč – Havířov 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 2:5 (kon.)
HC Frýdek-Místek
2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 27.12.2017, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 34. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:14:08)

Je konec. Prostějov předvedl jasnou dominanci a domácímu Frýdku-Místku nadělil hned pět branek. Jestřábi tak pokračují ve skvělé formě a připisují si už sedmou výhru v řadě.
    Ze začátku utkání se začalo pozvolna a jedinou větší šanci měli v úvodním dějství domácí, ale kotouč pouze orazítkoval levou tyč. Druhá třetina byla od té první jako den a noc, jelikož padly hned čtyři branky! Ve 24. minutě se domácí provinili faulem u své brány a Prostějov měl výhodu trestného střílení, které si vzal na starost Jan Rudovský a střelou mezi betony poslal Jestřáby do vedení. Ve 32. minutě předvedl Martin Drtina velkou parádu, když blafákem uklidil puk do prázdné svatyně Frýdku-Místku. Hosté byli na koni a o minutu později je poslal do tříbrankového vedení Radek Prokeš. Ve 38. minutě šli rysi do přesilové hry 5 na 3, ve které vypálil Jakub Matyáš tvrdou střelu a propálil vše co mu stálo v cestě. Do třetí periody vstoupil hosté skvěle a už po minutě se radovali, když se prosadil Jan Rudovský, který si připsal druhou branku. Ve 43. minutě přidal pátou branku Dušan Živonec. V 50. minutě sice vstřelil branku domácí Jan Kalus, ale to bylo vše. Prostějov tak vyhrál jasně 5:2.

59:52
    Domácí se ještě dostali ke střele z pravé strany, ale Neužil si sní lehce poradil.

59:37
    Hra se už pouze dohrává, jelikož o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto.

58:59
    Ladislav Havlík vystřelil zpoza modré čáry, ale Daneček puk vyrazil.

58:26
    Jan Bartko vystřelil od modré čáry, ale hostující brankář si s jeho pokusem věděl rady a zpacifikoval ho.

57:34
    Tentokrát se už Dan Przybyla dostal ke střele, ale ta šla pouze nad horní tyč Neužilovy brány.

57:02
    Dan Przybyla se chtěl dostat dopředu, ale byl osamocen a následně přišel o kotouč.

56:13
    Daniel Štumpf vypálil tvrdou střelu od modré čáry, ale Jakub Neužil předvedl ne moc viděný zákrok a úmyslně vyrazil maskou puk do ochranné sítě.

55:48

55:05
    Daneček musel jít z brány, jelikož se na něj řítili hned dva hráči hostů, ale u puku byl dřív právě domácí brankář a odehrál ho do bezpečí.

54:55
    Po vhazování v domácím pásmu se puk dostal do třetiny Prostějova, odkud puk putoval pouze na zakázané uvolnění.

54:12
    Lukáš Daneček předvedl dva skvělé zákroky po sobě a následuje buly v pásmu Frýdku-Místku.

53:48
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (René Piegl – 2 min., nedovolené bránění).

53:10
    Jakub Matyáš vyslal střelu na svatyni Prostějova, ale brankou tento pokus opět neskončil.

52:55
    Po ošetření hostujícího hráče na ledě může hra pokračovat.

52:55
    Dnešní utkání sleduje 1685 diváků.

52:53
    Tomáš Nouza jel naprosto sám na domácího brankáře a snažil se mu procpat puk mezi betony, ovšem Lukáš Daněček předvedl fantastický zákrok a drží čisté konto!

Michal Raška

Branky a nahrávky: 38. Matyáš (Martynek), 50. J. Kalus (Przybyla) – 24. Rudovský (TS), 32. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 33. Prokeš (Nestrašil, Žovinec), 41. Rudovský (Divíšek, Nouza), 43. Žovinec (Nestrašil, Prokeš)

HC Frýdek-Místek: Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Matyáš, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Christov – Martynek (C), Bajtek, Kofroň – Štumpf, Klimša (A), Kvasnica – Franek, Przybyla, J. Kalus.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Mikliš, Žovinec, Horyna – Nouza (A), Divíšek (A), L. Luňák – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Hajný, V. Meidl, Zabloudil – Nestrašil, Prokeš, Fiala.

Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Reich