Benátky n/J – Kadaň 7:3 (kon.) | Vsetín – Motor ČB 3:1 (kon.) | K. Vary – Litoměřice 2:1 (po pr.)
Třebíč – Havířov 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 2:5 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
HC Slavia Praha
Středa 27.12.2017, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Slovan se nachází v tabulce WSM ligy na desáté příčce. Pokud dokáže porazit na domácím ledě Slavii Prahu, tak se může dostat až před osmý Havířov.. Slovan odehrál z 33 kol pouze patnáct doma, což je nejméně z celé WSM ligy.

Ač je ústecký kádr v druhé polovině tabulky, má v tabulce nejproduktivnějších hráčů WSM ligy tři v první desítce. S 32 body Daniela Vrdlovce s 30 body Jaroslava Roubíka a s 29 body Antonína Melku.

Poslední odehraná utkání:
    Ústí nad Labem – Litoměřice 4:1
    Ústí nad Labem – Přerov 3:1
    Kladno – Ústí nad Labem 5:2
    Ústí nad Labem – Karlovy Vary 1:3
    Ústí nad Labem – Benátky 6:2

Slavia se nachází na šestém místě. Případná výhra na venkovním hřišti by ji posunula až před čtvrtý Přerov. Slavia odehrála tuto sezónu šestnáct utkání na cizím ledě. Z těchto zápasů si drží bilanci 8:8.

Nejproduktivnější hráč Slavie je Jiří Drtina, který vstřelil osm branek a na patnáct přihrál.

Slavia Praha – Třebíč 4:1
    Vsetín – Frýdek-Místek 2:4
    Slavia Praha – Frýdek Místek 5:4 sn
    Kadaň – Slavia Praha 3:2 pp
    Slavia Praha– Prostějov 1:2

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Volke) – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Severa – Kuběna, L. Volf, T. Jandus – Navarra, Macek, Najman.

HC Slavia Praha: Frodl (Vecka) – Pohl, J. Holý, Barák, Kasík, Ryzák, Kolařík, Šmíd – J. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Kubica – Endál, Nedvídek, Z. Doležal – Šmerha, Furch, M. Ondráček..

00:01

00:19
    Hned po úvodní buly vyvezl Slovan puk z obranného pásma. Jaroslav Roubík nahrával na volného spoluhráče před bránou, teď však puk minul.

00:45
    Slavia ale hned reaguje. Nepříjemně teď tlačí v obranném pásmu domácích a brankář Dlouhý již musel vykrýt nejednu pěknou střelu.

02:17
    Slavia právě vstřelila branku!
    S prvním pokusem Lukáš Endála si ještě Dlouhý poradil na dorážku ZDEŇKA DOLEŽALA však již nedosáhl a Slavia jde do vedení. Asistence: Lukáš Endál a Pavel Kolařík.

03:35
    Slovan teď zbytečně ztratil pásmo po tom co se obránci nedohodli kdo půjde po kotouči a ten mezi nimi projel. Slovan tak musí bránit.

03:58
    Tři hráči Slovanu se teď dostali do brejku. Jeden z nich se však dlouho rozmýšlel jestli vystřelit nebo přihrát. Slovan tak přišel o pěknou šanci.

04:37
    Slovan opět pěkně tlačí. Frodl však kryje.

06:27
    Po nahození jednoho ze hráčů Slavie vybojoval pražský celek pásmo. Pohotová obrana Slovanu však rychle zareagovala a puk je již zpátky na hokejkách domácího týmu.

07:47
    Slovan teď vyvíjel tlak v útočném pásmu, jednomu z hráčů však sklouzl puk z hokejky a Slovan se tak musí probojovat zpátky.

08:14
    Dlouhý teď vytáhl krásný zákrok a zachránil tak Slovan od dvoubrankové ztráty.

08:33
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Jankovský – 2 min., nedovolené bránění).

08:40
    Slovan jde do početní výhody. Uvidíme jestli ji využije a vyrovná stav utkání.

08:57
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ani ne po půl minutě využívá Slovan přesilovku. Zpoza brány nahrál na volného PAVLA SMOLKU Jaroslav Roubík a ten jen zakončil do pravého horního růžku. Asistence: Jaroslav Roubík a Antonín Melka.

10:23
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., vysoká hůl).

10:35
    Slovan po prvním vstřeleném gólu ožil a nepříjemně tlačí v obranném pásmu soupeře. Uvidíme jestli si poradí s přesilovkou a půjde do vedení.

12:53
    Bernad teď předvedl individuální akci. Prokroužil mezi třemi hráči a objel branku. Puk se mu do ní však již protlačit nedokázalo.

15:40
    Jeden z hráčů Slovanu teď nahodil puk před bránu. Ten tečoval jeden z hráčů Slavie a kotouč minul bránu jen o pár centimetrů.

17:25
    Smolka teď nahrával na volného Melku před bránou. Ten však puk netrefil a Slovan přichází o gólovou šanci.

19:52
    Slovan teď ke konci třetiny ještě vyslal na branku soupeře pár střel. Frodl si však se všemi poradil.

20:00

Ze začátku utkání měla více šancí Slavie. Po první vstřelené brance Slovanu, domácí celek ožil a první třetině dominoval. Čeká nás ještě zajímavé utkání.

20:01

20:34
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., sekání).

20:45
    Slavia se dostává do početní výhody. Uvidíme jak si s ní poradí a jestli využije svoji šanci jít do vedení.

22:15
    Dva hráči Slovanu teď šli do brejku. Pěkná střela však trefila jen břevno.

25:09
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – 2 min., hákování).

25:15
    Slavia jde do její dnešní třetí přesilovky. Uvidíme jestli se jí podaří početní výhodu využít.

25:59
    Po menší úpravě ledu může hra pokračovat.

27:20
    Slavia přesilovku nevyužívá a Slovan se dostává z obranného pásma.

28:40
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Marek Ryzák – 2 min., nedovolené bránění).

29:18
    Slavia se dostává z obranného pásma a jeden z jejich hráčů dokonce i vyslal lehčí střelu na Dlouhého.

30:43
    Slovanu se tato přesilovka nepovedla. Vystřelil na soupeřovu bránu jen dvakrát a Slavia tak zažehnala hrozbu branky,

31:15
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Doležal – 2 min., vysoká hůl).

31:25
    Slovan jde do druhé rychlé přesilovky za sebou. Uvidíme či ji využije.

32:16
    Slovanu se teď přesilovky vůbec nedaří. Nechal vystřelit Slavii dvakrát za sebou a druhý pokus, který vypálil LUKÁŠ KREJČÍK již Dlouhý nedokázal vykrýt. Asistence: David Šafránek.

34:22
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Matěj Hes – 2 min., hákování).

36:03
    Po pěkné souhře se k puku dostal JINDŘICH BARÁK ten nezaváhal a prostřelil Dlouhého. Asistence: Jaroslav Kasík a David Šafránek.

37:25
    Od modré teď nahodil před branku jeden z hráčů Slavie. Jeho spoluhráč však dokázal tečovat puk jen na betony Dlouhého.

38:41
    Po delším tlaku se Slavia prosadila. LUKÁŠ NEDVÍDEK prostřelil Dlouhého a Slavia jde do tříbrankového vedení. Asistence: Vojtěch Šmíd a Lukáš Endál.

39:34
    Po nahrávce zpoza branky se prosadil DAVID VRDLOVEC a Slovan stahuje náskok Slavie. Asistence: Patrik Husák a Jiří Severa.

40:00

V druhé třetině byla aktivnějším celkem Slavia. Dokázala se prosadit dokonce třikrát načež domácí Slovan jen jednou. Ve třetí třetině tak má Slovan ještě co dotahovat.

40:01

41:48
    Slovanu se nepodařila rozehrávka a puk odjíždí na zakázané uvolnění.

42:44
    Slavie teď tlačí v útočném pásmu, Dlouhý však všechny pokusy kryje.

45:20
    Od modré teď chtěl prověřit Dlouhého jeden z hráčů Slavie. Branku však netrefil.

46:31
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Kasík – 2 min., hákování).

46:40
    V druhé třetině se Slovanu moc přesilovky nedařily. Uvidíme jestli to v poslední periodě napraví.

48:24
    Od modré prověřil hostujícího gólmana Šenkeřík. Ten však kryje.

48:51
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., napadení).

50:28
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Nedvídek – 2 min., vysoká hůl).

50:50
    Slovan je v plném počtu. Má teď tedy početní výhodu a šanci přiblížit se Slavii.

52:06
    Melka teď střílel přímo na brankáře hostí, ten však kryje.

52:35
    Slavia je v plném počtu a Slovan tedy nevyužil šanci na snížení náskoku pražského celku.

55:08
    Slovan teď sbírá poslední síly a útočí v obranném pásmu Slavie.

55:57
    Merta teď jel sám na brankáře. Frodl ale kryje.

56:11
    Oddechový čas pro domácí.

56:11
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Endál – 2 min., hákování).

56:37
    Slovan teď vysílá jednu střelu za druhou na brankáře hostí. Ten však vše kryje.

57:29
    Dlouhý vyjíždí z brány a domácí tak hrají v šesti.

58:22
    Slavia si asi právě upevnila vítězství když do prázdné branky zakončil MAREK RAČUK. Asistence: Jan Holý.

59:30
    Slavia už jen drží puk za brankou a kontroluje hru.

Ve třetí třetině si již Slavie jen podržela výhru a může se radovat ze tří bodů. Toto je tedy vše z dnešního zápasu a v roce 2018 nashledanou. (20:19:18)

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 9. Smolka (Roubík, Melka), 40. Vrdlovec (Husák, Severa) – 3. Z. Doležal (Endál, Kolařík), 33. L. Krejčík (Šafránek), 37. Barák (Kasík, Šafránek), 39. Nedvídek (Šmíd, Endál), 59. Račuk (J. Holý)

Rozhodčí: Tomáš Veselý, Libor Veinfurter – Jan Toman, Ondřej Kokrment