Benátky n/J – Kadaň 7:3 (kon.) | Vsetín – Motor ČB 3:1 (kon.) | K. Vary – Litoměřice 2:1 (po pr.)
Třebíč – Havířov 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:5 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 2:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Středa 27.12.2017, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Chance liga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Litoměřicím patří jedenáctá příčka s dvaatřiceti body na kontě. Na desáté Ústí nad Labem shází kališníkům dva body, které jistě budou chtít urvat na ledě Karlových Varů. Ovšem venkovní zápasy nejsou silnou stránkou Litoměřic. Poslední zápas Stadion odehrál právě s Ústím nad Labem, se kterým také padl 1:4. O jedinou branku kališníků se postaral Patrik Miškář.
    Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je ex-karlovarský Vítězslav Bílek, který posbíral 22 bodů. Společně s Janem Veselým tak tvoří nejlepší střelce týmu.

Karlovarští si vedou v porovnání s Litoměřicemi o hodně lépe. Chlubí se totiž třetím místem v celkové tabulce. Ve vzájemném duelu s kališníky se schylovalo k prodloužení, když v čase 59:59 se střelecky prosadil litoměřický Jan Veselý. Energetici tak odjeli s prázdnou a tento nešťastný gól budou chtít kališníkům jistě oplatit. Karlovy Vary se naposledy utkaly s Přerovem, kde se konala střelecká kanonáda v podaní energetiků, kteří rovnou šestkrát rozvlnili síť za domácím brankářem. Sebastian Gorčík si navíc připsal hattrick, o který se zasloužil během čtrnácti minut. Ač se karlovarským hokejistům na ledě soupeřů příliš nedařilo, během čtyř zápasů ubojovali 10 bodů. Tomáš Rachůnek patří mezi elitu týmového kanadského bodování, posbíral totiž 30 bodů za deset gólů a dvacet asistencí. Za ním se nachází Jakub Flek s 28 body na kontě, postaral se o dvanáct branek a šestnáct asistencí.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, T. Kvapil, J. Tomeček, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Osmík.

HC Stadion Litoměřice: Král (Wolf) – Gaspar, Pavlas (C), Smetana (A), Strejček, M. Jandus, Jebavý, Jeřábek – M. Kadlec, Miškář, Bílek (A) – Řehoř, Václavek, R. Pilař – Kusý, Hanták, Valášek – Jirásek, J. Veselý, Kantner.

Rozhodčí: Škrobák, Grech – Malý, Šimán.

Před úvodním buly se v KV Aréně dvě jména zařazují do síně slávy karlovarského hokeje. Jedná se o Jaroslava Klimenta a Evžena Gála, kteří hájili barvy klubu v 80. a 90. letech minulého století. Gratulujeme!

00:01

00:05
    Energie se pouští do akce, která končí v útočné třetině domácích.

00:25
    Na druhé straně se sice Stadion dostal do obranného pásma energetiků, ale nedokázal vystřelit.

00:43
    Karlovarští vyhazují kotouč přes všechny čáry, čímž se dopouští zakázaného uvolnění.

01:08
    Karlovarští nakoukli do útočné třetiny, ale Král nemusel nijak zasahovat.

01:30
    Domácí se motají kolem branky Krále, který si ještě na puk nesáhl.

01:49
    Na druhé straně se dostal do velké šance, když po chybě ve středním pásmu se kotouče ujal Filip Hanták, který svou střelou neprostřelil Filipa Novotného.

02:14
    Karlovy Vary se také dostaly do nebezpečné šance, o kterou se postaral Henri Tuominen. Ten se ale také střelecky neprosadil.

03:08
    Na trestnou lavici míří Sabahudin Kovačevič (KVA) za podražení svého soupeře.

04:08
    Litoměřice se snaží proniknout do třetiny domácích.

04:25
    Ondřej Smetana vypálil od modré čáry, ale Novotný nemusel zasahovat.

04:46
    Po krátkém nátlaku na branku domácích se do akce pouští Karlovy Vary. Střela Gorčíka však skončila v ochranné síti za Králem.

05:54
    Dorážka Kohouta také neskočila v litoměřické brance.

06:05
    Jakub Flek vybojovat v útočné třetině kotouč, ale hostům se i tak daří osvobodit.

06:28
    Výtečná šance v podání Jakuba Fleka, který prošel mezi dvěma beky a v sevření přesto dokázal zakončit. Král kotouč vykopl bruslí.

06:34
    Jan Strejček (LTM) si vysloužil dvouminutový trest za podražení Jakuba Fleka.

06:40
    Litoměřicím se ihned daří osvobodit, ale Karlovy Vary se znovu pokouší dostat před Krále.

07:20
    Energetici se v přesilové hře nedostali do vyložené šance.

07:45
    Rachůnek byl nejblíž ke vstřelení gólu, ale Král si s jeho střelou na poslední chvíli poradil.

08:10
    Karlovarští jsou před branku hostů, ovšem nepřesné přihrávky jsou kamenem úrazu v první přesilové hře Karlových Varů.

08:58
    Hosté hrají v plném počtu.

09:09
    Střelu Gorčíka ukryl Král do lapačky.

09:36
    Energetici se pokouší zaútočit, ale obrana kališníků je kvalitní.

10:13
    Novotný si připisuje další dva úspěšné zákroky.

10:39
    Karlovy Vary zaútočily, ale střelu Krejčího si hostující brankář pohlídal.

11:32
    Aleš Pavlas (LTM) podrazil Martin Kohouta, za což si vysloužil dvouminutový trest.

12:25
    Během přesilové hry se Energie zatím nepodívala do třetiny.

12:40
    Výborná obrana Litoměřic si dává na Karlovy Vary dobrý pozor.

12:58
    Když se už Karlovarští dostali do třetiny, je odpískán ofsajd.

13:12
    Další pokus energetiků končí opět ofsajdem.

13:35
    Litoměřice hrají v plném počtu. Energie však přesto zůstala ve třetině.

13:51
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Rozehrávku Litoměřic zachytil JAROMÍR KVERKA, který střelou z mezikruží prostřelil bezmocného Krále. Asistence: Sabahudin Kovačevič.

14:08
    Stadion vyhazuje na zakázané uvolnění, hra míří před brankáře hostí.

14:37
    Po odsunutí branky Filipa Novotného následuje komerční přestávka.

14:48
    Michal Vachovec se Sebastianem Gorčíkem se dostali do samostatného úniku, ovšem konečnou střelu zastavil Král. Vachovec se ještě pokusil o dorážku, ale marně.

15:35
    Litoměřice se prozatím nedostali do žádné šance.

16:41
    Martin Kadlec se dostal do úniku, Novotný kotouč schoval pod lapačku, ale následně si Kadlec odchází odpykat dvou minutý trest.

16:41
    Martin Kadlec (LTM) sekl Filipa Novotného, a tak si vysloužil dvouminutový trest.

17:16
    Střela Kovačeviče mířila mimo branku hostů.

17:50
    Sičák poslal dělovku, která ale také nemířila na bránu Krále.

18:57
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:20
    Energetici se dostali do šance, kterou zastavuje Král.

20:00

Během první třetiny se dostal do šance Jaromír Kverka, který poslal Energii do jednobrankového vedení, které si udrželi až do konce prvního dějství. Druhá část začne v 18:22.

20:01

20:20
    Do akce se pustily Litoměřice, které však nedokázaly přesně zakončit.

21:38
    Kohouta střela byla zastavena zákrokem Krále.

22:18
    Kusý se rozjel po pravé straně a napřáhl, jeho střela ale rovnou zamířila až do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

23:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, nemohou se ale dostat ke střele.

24:10
    Energie se po přechodu do útočného pásma dopouští ofsajdu.

24:34
    Karlovarským hokejistům se nedaří projít do útočné třetině, naopak se hosté dostávají do útoku a zkouší se střelecky prosadit. Pokusy hostů zatím likviduje Novotný.

25:28
    Na dvě minuty za hákování Vladimíra Sičáka odchází Milan Valášek (LTM).

26:16
    Martin Rohan vypálil od modré, ale střela šla mimo branku Krále.

27:16
    Sičákova střela byla tečována Václavkem.

27:32
    Litoměřice hrají v plném počtu.

27:40
    Energie se stále drží ve třetině hostů.

27:56
    Po komerční přestávka přichází na trestnou lavici Martin Kadlec (LTM), který odpykává trest za hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

29:06
    Další pokus Sičáka byl zastaven betonem Krále.

29:25
    Petr Stloukal prověřil pozornost hostujícího brankáře, který si jeho střelu pohlídal.

29:57

30:16
    Další trest pro litoměřické. Na trestnou lavici míří Michael Gaspar (LTM) za držení soupeře.

31:15
    Pokus Gorčíka byl zblokován.

31:50
    Karlovým Varům se nedaří dostat do třetiny hostů.

32:20
    Energetikům se nepodařilo využít další přesilovou hru.

32:52
    Patrik Miškář se snažil o vyrovnání, ale Novotný kotouč zastavil lapačkou.

32:52
    Komerční přestávka.

33:00
    Michal Vachovec neuspěl v koncovce ve velké šanci.

33:15
    Za faul kolenem odchází na dvě minuty Ondřej Beránek (KVA).

33:20
    A další trest, tentokrát dvojitý, pro karlovarské. Na trestnou lavici za Beránkem míří kapitán Václav Skuhravý (KVA) za vysokou hůl.

34:15
    Karlovarští zatím drží svou svatyni opevněnou. Šance likviduje bezchybný Filip Novotný.

34:40
    Martinu Rohanu se podařilo v nepříznivé situaci vyhodit kotouč do bezpečí.

34:56
    Úspěšný zákrok domácího brankáře.

35:03
    Martin Jandus vystřelil od modré, střela však mířila do ochranné sítě za Novotným.

35:27
    Energetikům se opět daří osvobodit z litoměřického sevření.

36:06
    Jan Strejček poslal střelu od modré čáry, která mířila přesně do Filipa Novotného.

36:27
    Sebastian Gorčík se z obranného pásma vystartoval do útočné třetiny pro kotouč, dostal se také do úniku. Ačkoli koncovka nebyla šťastná, šance to byla famózní.

37:16
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Karlovarským hokejistům se dlouho dařilo bránit a odolávat střelám hostů. Nakonec se však střelecky prosadil ALEŠ PAVLAS, který jednoduchou střelou od kruhů prostřelil Filipa Novotného. Asistence: Jan Václavek.

38:00
    Stanislav Balán (KVA) míří na trestnou lavici za podražení soupeře.

38:35
    Stadion vyhazuje až na zakázané uvolnění.

38:58
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:26
    Radek Pilař (LTM) si vysloužil dvouminutový trest za podražení.

39:38
    Energie se ujímá kotouče. Stloukal zavezl kotouč do pásma, ke střele se ale nedostal.

40:00

Ve druhé periodě se podařilo litoměřickým hokejistům srovnat skóre. Autorem branky se stal Aleš Pavlas. Energii trápila častá vyloučení.
    Poslední část utkání začne v 19:17.

40:01

40:03
    Energie hraje v plném počtu.

40:25
    Karlovy Vary vyhazují až na zakázané uvolnění.

41:18
    Kovačevič vypálil, ale mimo branku.

41:33

41:46
    Patrik Miškář se zasloužil o velké šanci, která ale selhala v koncovce.

42:20
    Pokus Jakuba Fleka končí v lapačce Krále.

43:04
    Kališníci se zdrželi ve třetině domácích, ale na Filipa Novotného nedokázali vyzrát.

44:07
    Karlovy Vary se přesouvají do útočné třetiny, ale Vachovec nedokázal na Krále nic vymyslet.

44:36
    Hosté vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se přesouvá před branku Litoměřic.

44:40
    Hostům se ihned daří poslat kotouč do bezpečí.

44:51
    Puk na své hole přebírají energetici.

45:03
    Kovačevič vystřelil od modré čáry, ale trefil jen Krále.

45:54
    Litoměřicím se daří opět osvobodit, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

46:20
    Po zásahu Tomáše Krále je odpískána komerční přestávka.

46:34
    Adam Rulík prověřil pozornost Krále střelou od modré čáry. Brankář hostí si s ránou poradil.

46:50
    Energetici zakládají útok, který ovšem končí ve středním pásmu, kde si kotouč přebírají hosté.

47:26
    Za vysokou hůl odchází litoměřický Vítězslav Bílek (LTM) na dvě minuty.

47:40
    Karlovarští se drží v útočné třetině a hledají vhodné místo ke střele.

47:55
    Daniel Krejčí se pokusil o navýšení skóre, když zachytil litoměřické vyhození. Ovšem jeho střelu pokryl Král.

48:50
    Stloukalova střela zamířila na Krále, který kotouč vyrazil do ochranné sítě.

49:11
    Kovačevič pálil mimo branku hostů.

49:23
    Jebavý se zvedá z ledové plochy za pomoci spoluhráčů.

49:25

50:18
    Osmík se dostal ke střele, která však nebyla nijak nebezpečná.

51:05
    Stanislav Balán se pokusil uspět střelou z první, ale trefil jen Králův beton.

51:24
    Energetici jsou vypuzeni z útočné třetiny obranou Litoměřic, a však Karlovy Vary míří opět před branku hostů.

52:15
    Karlovarští zakládají další útok.

52:59
    Litoměřice se snaží uspět, ale Filip Novotný střelám úspěšně čelí.

Dnešní utkání sleduje v KV Aréně 3606 diváků.

54:28
    Kdyby byl Kverka býval o pár centimetrů vyšší, dosáhl by na kotouč a zasadil ho do prázdného místa v Králově kleci.

55:47
    Pokus Litoměřic je zastaven Filipem Novotným.

56:28
    Střelu Valáška zachytil Novotný.

57:45
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:15

59:20
    Kovačevič vystřelil od modré, střelu mohl tečovat Jakub Flek, jenže si kotouče nevšiml.

60:00

O vítězi se nerozhodlo v základní hrací době. Následuje tedy nastavené prodloužení.

60:01

60:06
    Litoměřice se pouští do šance, ale v obranné třetině si kotouč přebírá Energie.

60:59
    Vladimír Sičák zůstal ležet na ledové ploše a má problém s tím se zvednout. Musí mu s tím pomáhat doktor a Tomáš Rachůnek. Ovšem fanoušci domácích hlasitě projevují svůj nesouhlas, jelikož trvalo dlouho než se vůbec odpískalo.

61:08
    Energie se dostává do útoku. Na puku je Rohan, který nahrál na Beránka. Ovšem zpětná přihrávka nebyla přesná.

61:37
    Na druhé straně se dostal do šance Vítězslav Bílek, který trefil tyč karlovarské svatyně.

61:58
    Karlovarští se drží v útočné třetině a hledají recept na Krále.

62:10
    Kovačevič za svou brankou. Přihrávky nebyly přesné a byly zachyceny Litoměřicemi. Hosté svou šanci ale promarnili.

62:58
    Skuhravý zavezl puk do útočné třetiny, Jakub Flek se prosí o přihrávku.

63:24
    Stadion si přebírá kotouč, ale vyhazuje až na zakázané uvolnění. Hra míří před branku hostí.

64:26
    Ondřej Beránek se snažil propasírovat kotouč za záda Krále, ale marně.

64:59
    SABAHUDIN KOVAČEVIČ vteřinu před koncem prostřelil bezmocného Krále. Asistence: Jaromír Kverka

Vteřinu před koncem prodloužení se střelecky prosadil Sabahudin Kovačevič, který prostřelil bezmocného Krále. Energie tak vrací Litoměřicím gól vteřinu před koncem.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi, na počtenou Kamila Ströerová. (20:04:31)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 14. Kverka (Kovačevič), 65. Kovačevič (Kverka) – 38. Pavlas (Václavek)

Rozhodčí: Škrobák, Grech – Malý, Šimán