Opava – Kopřivnice 2:5 (kon.)
HK Opava
2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
HC ISMM Kopřivnice
Pondělí 08.01.2018, 18:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 31. kolo

S přáním hezkého zbytku pondělního večera se s Vámi loučí Tomáš Chalupa. (20:17:32)

Utkání tedy končí vítězstvím hostující Kopřivnice. Po dobré úvodní dvacetiminutovce Slezan opět doplatil na individuální chyby, když ve druhé periodě dostal góly při vlastních přesilovkách 5 na 3, respektive 5 na 4. Tatrovka si zápas ve vyhecované poslední periodě zkušeně pohlídala a žádné drama nepřipustila. Z Opavy si tak odváží tři body.

59:34
    Kopřivnice právě vstřelila branku!

Do opuštěné domácí klece puk uklízí DOMINIK SUCHÝ a jeho gól je tak razítkem na Kopřivnické vítězství.

59:24
    Opava ve čtyřech!

59:12
    Utkání se bude dohrávat za přesilovky 5 na 3 pro Kopřivnici

59:01
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Stříž – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Fišera – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 2 min.).

59:01
    A na ledě nám již planou emoce, vypadá to, že se dočkáme bitky.

58:45

58:00
    Kopřivnice ve čtyřech.

57:50
    Slezan ani druhou početní výhodu 5 na 3 v zápase nehraje dobře.

56:45
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Vyčesaný – 2 min., podražení).

56:15
    Kopřivnice rychle vyhazuje až k Šafránkovi.

56:00
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Mrowiec – 2 min., vražení na hrazení).

55:26
    Mach střílí pouze do výstroje připraveného Šafránka.

55:12
    Hostující Suchý teď s bolestivou grimasou kulhá na střídačku.

54:56
    Opava teď měla obrovskou šanci na snížení, ale po skrumáži před Hromadovou svatyní puk v síti nekončí!

53:47
    Nahození Fišery tečoval před Hromadou jeden z domácích útočníků, kotouč končí v sítí za brankou a vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:24

52:42
    Opava ve čtyřech.

52:40
    Kopřivnice se zatím nedokáže usadit v pásmu Slezanu.

52:35
    Ofsajd hostů.

52:00
    Fišera vyhazuje a Slezan se osvobozuje.

51:24
    Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 2 min., sekání).

51:24
    Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

50:57
    Nepřesná rozehrávka Kopřivnice končí zakázaným uvolněním.

50:42
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., vysoká hůl).

49:50
    Kopřivnice se ve třetí periodě nikam nežene a spíše čeká na to, co vymyslí domácí, kterým se čas pomalu ale jistě začíná krátit.

47:40
    Opavané teď zbytečně překombinovali rozehrávku a dostali se ve vlastním pásmu do úzkých, žádnou vážnější situaci ovšem Šafránek řešit nemusel.

46:02
    Slezan ve třetí třetině trochu přitvrdil a souboje u mantinelu s domácími plejery hosty musí hodně bolet.

45:25
    Vaněk se probil až před Hromadu, ten jeho bekhend ovšem chytá a drží pro svůj tým dvougólové vedení!

44:50
    Hartmann teď mohl uhánět sám na brankáře hostů, nicméně kotouč na modré nezkrotil a celá situace končí ofsajdem domácích.

44:20
    Malina se teď prokličkoval až před Hromadu, jeho lapačka ovšem byla na správném místě.

43:55
    Nadýchaný bekhend jednoho z hostujících útočníků Šafránek chytá a přerušuje hru.

42:32

42:25
    Slezan se v pohodě brání a Tatrovku do ničeho nepouští.

41:20
    Opava vyhazuje a střídá.

40:32
    Vyloučení v týmu HK Opava (Vaněk – 2 min., vražení na hrazení).

40:01

Ve druhé periodě se nám vedení přehouplo na stranu Kopřivnice. Nejprve hosté srovnali při oslabení 5 na 3 a pár minut na to také při oslabení 5 na 4. Slezan následně korigoval zásluhou Štindla na 2:3, ale poslední slovo druhé třetiny měl Červenka, který hostům vrátil dvougólové vedení. Opava tak před třetí třetinou má o čem přemýšlet.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:00

39:55

39:40
    Hartmann teď obětavě zblokoval střelu jednoho z hostujících beků a následně posbíral cenné sekundy v pásmu Kopřivnice.

39:04
    Opava se osvobozuje.

38:31
    Šafránek chytá střelu Krutila a přerušuje hru.

37:55
    Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., napadení).

37:21

Jeden z beků Slezanu teď špatně zpracoval puk ve vlastním pásmu, čehož využil ADAM ČERVENKA, který prostřelil domácího brankáře. Kopřivnice si tak rychle bere zpět dvougólové vedení. Asistence: Radim Štěpánek.

36:35
    Opavu druhý gól očividně nakopl a ihned se žene za vyrovnáním.

35:23
    Opava právě vstřelila branku!

Slezané přesilovou hru bleskově využívají! Po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Tichý, který jej nahodil a ještě před Hromadou jej tečoval JAN ŠTINDL, který tak střílí svůj druhý gól v utkání! Asistence: Josef Tichý, Rostislav Vaněk.

35:15
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Mach – 2 min., vysoká hůl).

34:10
    Šafránek po nahození hostů ukrývá kotouč ve své výstroji a bude se vhazovat v pásmu Opavy.

33:00

31:30

A hosté si s dvojnásobnou přesilovkou poradili mnohem lépe než domácí. MICHAL KRUTIL nahodil touš od modré a ten doputoval až za záda Šafránka, který měl po celou dobu zakrytý výhled. Asistence: Radim Štěpánek, Dominik Suchý.

31:00
    Vyloučení v týmu HK Opava (Štindl – 2 min., faul kolenem).

30:55
    Opavští vyhrávají vhazování a ihned se osvobozují.

30:48
    Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min., podražení).

30:36
    Po Fišerově nepřesné přihrávce se Opava doupouští icingu a hra se stěhuje před Dušana Šafránka.

29:08
    Vhazuje se po Hromadově levici.

28:29
    Obraz hry se oproti první třetině hodně změnil a Opava působí ustrašeným dojmem.

27:05

Tak to je nevídané! Kopřivnice skóruje podruhé v rozmezí několika minut během oslabení a převrací vedení na svou stranu! DANIEL HRUBÝ se dostal do samostatného úniku a bekhendovým blafákem překonal Šafránka. Asistence: Mrowiec, Štěpánek.

26:13
    Opavané teď mačkali svého soka před Hromadou, ten po střele jednoho z domácích přerušuje hru.

25:09
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Bail – 2 min., podražení).

24:25
    Slezané sehráli přesilovku 5 na 3 strašným způsobem a dokonce v ní sami inkasovali, aniž by si vytvořili nějakou větší příležitost.

24:09

22:57

Jeden z beků domácích nyní ztratil kotouč na útočné modré a hosté uháněli 2 na 1. ONDŘEJ SLUŠTÍK to vzal na sebe a pod vyrážečkou prostřelil domácího Šafránka. Bez asistence.

22:37
    Ti se ale následně dvakrát osvobozují.

22:23
    Slezan vyhrává vhazování a začíná kombinovat v pásmu hostů.

22:09
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Krutil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

22:01
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Mrowiec – 2 min., hákování).

21:14
    Domácí nachytáni v ofsajdu.

20:01

V první třetině jsme na opavském ledě mohli sledovat zajímavý hokej, přičemž lehce navrch měli domácí borci, kteří díky trefě Štindla odcházejí do šaten s jednobrankovým vedením.

Další třetina začne přibližně v 18:42.

20:00

19:49
    Konec první třetiny se odehrává v pásmu Kopřivnice, ale bez šancí Slezanu.

18:46
    Kopřivnice teď dlouho mačkala unavenou Opavu před Šafránkem, nicméně vše končí vyvezením kotouče a střelou Vítka, po které Hromada přerušuje hru.

17:24
    Host střídají a rozehrávají zpoza vlastní brány.

16:49
    Herman teď ze středního pásma nahodil puk na Hromadu, který přerušuje hru a vhazuje se po jeho levici.

14:58

Slavík teď našel za brankou Kopřivnice Jakuba Vítka, který rychlou přihrávkou před brankou hostí našel JANA ŠTINDLA, který nikým neobsazený otevírá gólový účet dnešního zápasu. Asistence: Jakub Vítek, Daniel Slavík.

14:29
    Opava je prozatím lepším celkem a z několika dobrých šancí mohla skórovat, nicméně skóre se nám zatím nemění.

11:58

10:55
    Slezané se osvobozují a střídají.

10:10

09:58
    Vyloučení v týmu HK Opava (Fišera – 2 min., faul kolenem).

09:48
    Slezané mačkají Kopřivnici v pásmu, ale vše se odehrává bz výraznějších příležitostí domácích.

08:54
    Hromada chytá Štindlovu střelu z kruhů a přerušuje hru.

08:10
    Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Gola – 2 min., vražení na hrazení).

07:32
    Štindl se teď prosmýkl obranou Kopřivnice a uháněl sám na gólmana hostí, ten ale jeho bekhendový blafák vychytal!

06:23
    Až nyní se odehrál menši závar před bránou Kopřivnice po střele Chalupy, Hromada ale utěsnil všechny mezírky a Seidler kotouč do sítě nedopravil!

05:08
    Kopřivnice se konečně dostala ke kotouči a rozehrává zpoza brány.

04:00
    Slezan teď v poslední minutě zatlačil Tatru před její branku, vše řeší až Hromada přerušením hry.

03:30
    Puk teď chvíli poskakoval kolem branky Kopřivnice, ale Seidler jej za Hromadova záda uklidit nedokázal.

01:57
    Ofsajd domácích.

0:22
    Jako první zahrozili nepříliš razantní střelou hosté, Šafránek přerušuje hru.

00:01

Aktéři dnešního utkání nám již přicházejí na led. Hostující Tatra nastoupí v modročervených dresech, domácí Slezan zvolil kombinaci bíločervenou.

Zápas za chvíli začne.

HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek, Štindl, Vaněk, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Malina, Škoda

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

Rozhodčí: Markovský – Barteček, Rychlý.

Kopřivnice je v tabulce jen o příčku výše, přesto má více jak dvojnásobný počet bodů než Opava. Tatrovka naposledy vyhrála po nájezdech v Novém Jičíně, předtím doma zdolala i Valašské Meziříčí. V letošních soubojích s Opavou uspěla Kopřivnice ve třech ze čtyř případů.

Slezan je s pouhými patnácti body poslední, když až v posledním domácím utkání zlomil po dvou a půl měsících patnáctizápasovou sérii porážek. V sobotu pak Opavští vedli na ledě Hodonína, nakonec ale prohráli 5:2.

Netradičně v pondělí přivítají hokejisté Opavy na svém ledě Kopřivnici. Souboj 31. kola bude duelem dvou tabulkově nejhorších týmů v soutěži.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 15. Štindl (Vítek, Slavík), 36. Štindl (Tichý, Vaněk) – 23. Sluštík, 28. Hrubý (Mrowiec, Štěpánek), 32. Krutil (Štěpánek, Suchý), 38. Červenka (Štěpánek), 60. Suchý

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

Rozhodčí: Markovský – Barteček, Rychlý