NY Islanders – Buffalo 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (2:0 po s.n.) | Carolina – Montreal 3:1 (kon.)
Boston – Ottawa 5:1 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:1 (kon.) | NY Rangers – Washington 1:0 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 4:2 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 4:3 (kon.)
Colorado – Arizona 1:3 (kon.) | Anaheim – Vegas 1:4 (kon.)
po s.n. (2:0)
New York Rangers
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Washington Capitals
Čtvrtek 28.12.2017, 02:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji Vám pěkné čtvrteční ráno při sledování online přenosu z NHL. Dnes se proti sobě postaví hráči New York Rangers a Washingtonu Capitals. Zápas začíná v 2:00. Hezkou zábavu.

WASHINGTON CAPITALS

Tým z hlavního města USA prožívá i tento rok zatím velmi povedenou základní část. Díky výborné formě z listopadu a prosince se posunuli svěřenci Barryho Trotze na třetí místo Východní konference. Momentálně drží bilanci 37 zápasů a 46 bodů. Poslední dvě utkání však Capitals nezvládli, prohráli na ledě Arizony v prodloužení a také ve Vegas. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Alexander Ovečkin, který je rovněž nejlepším střelcem mužstva s 23 góly. Velmi dobře si vede také mladý český útočník Jakub Vrána, který si připsal už 10 gólů a 6 asistencí. Brankářskou jedničkou týmu je Braden Holtby.

NEW YORK RANGERS

Jezdci se zatím drží na hraně postupu do play off. Svěřenci Alaina Vigneaulta odehráli 36 zápasů, ve kterých získali 42 bodů. Rovněž jako Capitals však poslední dva duely prohráli. Nejprve na ledě New Jersey, a pak doma s Torontem. Nejproduktivnějším hráčem týmu z Madison Square Garden je Mats Zuccarello. Nejlepším střelcem je Michael Grabner se 17 trefami. Na marodce Rangers je momentálně útočník Jesper Fast. Brankářskou jedničkou je Henrik Lundqvist, kterému kryje záda český brankář Ondřej Pavelec.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

New York Rangers: Pavelec (H. Lundqvist) – Holden, McDonagh (C), Shattenkirk, Br. Smith, M. Staal, Skjei – Zuccarello (A), Zibanejad, Rick Nash (A) – Vesey, Desharnais, Kreider – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Bučněvič, Nieves, Carey.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Djoos, Niskanen, Orlov, Bowey, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Chiasson, Beagle, Smith-Pelly.

Rozhodčí: McIsaac, McCauley – Alphonso, Brisebois.

Dneska nasadí oba týmy své méně vytížené brankáře. V akci teda uvidíme i českého brankáře Ondřeje Pavelce.

00:01

00:29
    Trenér domácích nasadil na první střídání proti elitní lajně Capitals formaci Hayese, která udělala velký rozruch.

01:20
    Grubauer si lehce poradil s nahozením ze středního pásma a přikryl puk do své lapačky.

01:42
    Kreider nenačasoval svůj přechod do pásma ideálně, čároví sudí mu odpískali ofsajd.

02:04
    Hosté se poprvé až teď dostali na pár vteřinek do útočného pásma, zatím ale nevystřelili.

02:21
    Grubauer má posunutou svou bránu. Po chvíli přerušení se bude vhazovat ve střední třetině.

02:40
    Nash se velmi pohotově obtočil kolem brány Grubauera a snažil se zamést kotouč do brány. Německý brankář však utěsnil mezeru mezi betonem a tyčí.

03:31
    První zákrok v zápase si připsal také Pavelec. Zachytil nahození od modré čáry.

03:55
    Kreider nádherně uvolnil Veseyho, který se objevil úplně sám před gólmanem hostů. Vesey se rozhodl zakončit směrem na vyrážečku, bohužel pro hosty bránu o kousek netrefil.

05:27
    Také Ovečkin na opačné straně nebyl daleko ke vstřelení branky. Kapitán hostů se objevil sám před Pavelcem, ale pořádně nezakončil. Skvěle mu jeho pokus zalehl Holden před brankovištěm.

05:47
    Burakovsky vyhrál souboj a rozhodl se z velkého úhlu vypálit. Střela křídla Capitals byla sražena ven ze hřiště.

06:48
    Zibanejad velmi pěkně vybojoval kotouč ve středním pásmu, a pak se vydal mezi dvěma obránci hostů. Nakonec byl Orlovem zastaven, podle mě za hranou pravidel, ale rozhodčí vylučovat nakonec nebudou.

08:08
    Niskanen zvládl souboj u mantinelu a nakonec ještě posunul puk na lépe postaveného spoluhráče.

08:52
    Burakovsky se krásně proháčkoval až do útočného pásma. K odraženému puku se pak dostal Connolly, který vypálil vysoko nad Pavelcovu bránu.

09:46
    Sledujeme poměrně dlouhou pasáž hry bez přerušení.

10:19
    Hayesovi utekl kotouč do středního pásma, hosté mohou vystřídat po dlouhém pobytu na ledě.

10:56
    Až teď se hra přerušila, následovat bude první komerční přestávka dnešního zápasu.

11:16
    Nash si počínal opět velmi šikovně za bránou Grubauera. K zakončení se sice nedostal, ale vysloužil si potlesk publika.

12:02
    Connolly se objevil ve velmi dobré pozici na pravém kruhu. Škoda pro Capitals, že jeho rána byla zablokována.

12:38
    Hosté nepřešli do útočného pásma v rámci pravidel. Odpískán byl ofsajd.

13:10
    Bäckström nahodil touš do útočného pásma, za kterým spěchal Wilson. Byl však lehce zahákován Grabnerem. I toto u rozhodčích prošlo bez trestu.

14:16
    Oshie udělal na útočné modré čáře kličku, kterou jeho spoluhráči netušili, že udělá. Washingtonu byl odpískán další ofsajd.

14:35
    Desharnais se snažil velmi pěkně přihrát před bránu Veseymu. Škoda pro Rangers, že si příliš nerozuměli.

15:28
    Pohotová rána Nashe orazítkovala tyč Grubauerovy brány. Tohle byla nenápadná akce.

16:16
    Čtvrtá formace Capitals předvedla velmi dobré střídání v útočném pásmu. Pavelec si ovšem další zásah připsat nemusel.

16:56
    Až teď si sáhl český brankář na puk. Burakovsky zamířil přímo do jeho hrudi.

17:03
    Puk skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:19
    Ovečkin dostal přihrávku od Wilsona sice na brusle, ale dokázal si s celou situací poradit a v mezikruží pěkně vystřelil. Pavelec výborně zasáhl lapačkou.

18:21
    Bučněvič nahodil puk do útočného pásma. Domácí tak založili další akci.

19:00
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:32
    Nahození jednoho z beků Rangers nadělalo hostům velké potíže! Ještě před bránou si počínal velmi dobře Desharnais. Grubauer zasáhl skvěle špičkou betonu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Skončila nám první třetina dnešního utkání. Sledujeme zatím velmi svižný hokej vysoké kvality. Chybí tomu zatím jen branky. Oba týmy se mohou opřít o dobré výkony svých brankářů, přestože jednou pomohla Grubauerovi tyč. Střely na bránu 10:8. Druhá třetina začne přibližně ve 3:03.

20:01

20:48
    Druhá třetina začala převážně ve středním pásmu, oba týmy nerozehráli úplně ideálně.

21:34
    Eller vyslal zajímavou střelu směrem k Pavelcovi. Zákrok českého brankáře byl úspěšný.

22:20
    Rangers se hnali dopředu, zastavil je ovšem dobrý obranný zákrok Niskanena.

23:32
    Ve druhé třetině to je zatím víc boj, než hokej.

23:51
    Smithova střela od modré čáry byla lahůdka pro Grubauera.

24:28
    Miller pouze odevzdal kotouč Orlovovi, který mohl rozehrát na své spoluhráče.

24:43
    Ondřej Pavelec si připsal další zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravici.

25:00
    Zaccarellovu ránu Grubauer moc neviděl. Stačil ovšem zasáhnout vyrážečkou proti ráně norského hráče.

25:35
    S pokusem Connollyho z pravého křídla neměl Pavelec větší potíže. Hraje se hokej nahoru a dolů, ale na úvodní trefu zatím stále čekáme.

25:57
    Zuccarello uvolnil zpoza brány přihrávkou Nievese. Útočník s číslem 24 se objevil sám v mezikruží, ale na Grubauera si nepřišel. Německý brankář výborně vyjel proti ráně a zachytil puk.

26:19
    Střela Matta Niskanena byla zblokována. Zadák Capitals se musel rychle vrátit do obrany a napravit situaci.

27:00
    Velmi nepřehledná situace před Pavelcem brankou neskončila! Kotouč jen proskákal brankovištěm, ale v brance neskončil. Opakované záběry ukázaly, že Pavelec si připsal opravdu výborný zákrok vyrážečkou na brankové čáře proti Chiassonovi.

27:57
    Hayes vypálil, Grubauer zasáhl a zastavil hru.

28:53
    Wilson nepřihrál na Ovečkina přesně. Hosté se sami svou nepřesností připravili o kotouč. Hrají už Jezdci.

29:41
    Orpik posunul touš po mantinelu, Washington si vytvořil tlak v útočném pásmu, zatím to je ale bez střelby.

30:11
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., krosček).

30:32
    Zatím se bojuje u mantinelu, hosté se už osvobodili výhozem přes celé kluziště.

31:16
    Ovečkin udržel puk v pásmu a může se pustit do kombinace.

31:41
    Teď už ruský kapitán ve službách Capitals puk nezachytil. Hra se přesouvá do středního pásma.

32:11

32:33
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., držení protihráče).

32:42
    Skrytá rána Zibanejada se do brány nevešla.

33:08
    Opět Zibanejad v zakončení! Tentokrát o dost blíže k bráně. Branku ovšem opět netrefil, i když k tomu rozhodně nebylo daleko.

34:05
    Skjei vyhostil sám sebe ven z pásma. Přestože domácí nehrají zlou přesilovku, tak ji asi nevyužijí.

34:33

34:48
    Hayesovo nahození zachytil Grubauer a radši hru přerušil.

35:20
    Capitals se dostali do přečíslení 2 na 1. Vrána to nakonec vzal na sebe. Stáhl si puk do bekhendu a snažil se jej natlačit do brány. Pavelec byl ale pozorný.

35:20
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Rick Nash – 2 min., nedovolené bránění).

36:16
    První minuta přesilovky se hostům moc nepovedla. Ovečkinova elitní lajna jela radši vystřídat a pustila na led formaci druhou.

37:10
    Přečíslení Rangers vedl Grabner. Rozhodl se vypálit sám. Grubauer opět stačil vystrčit rameno a zasáhnout.

37:20

38:11
    Smith-Pelly dohrál ostře u mantinelu jednoho z domácích hráčů, rozhodčí vylučovat nebudou. Pokračuje se ve hře.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    47 sekund před koncem druhé periody se bude vhazovat u brány Grubauera. Rangers posílají na led Hayesovu lajnu.

39:38
    Hayes krásně uvolnil přes celou šíři hřiště Millera. Útočník Rangers napřáhl, ale branku netrefil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Je za námi také druhá perioda. Stále vidíme celkem rychlý hokej, který je zároveň ale velmi opatrný. Uvidíme, jestli se branky dočkáme alespoň ve třetí třetině. Střely na branku: 18:21. Třetí třetina začne asi ve 3:57.

40:01

40:07
    Ovečkin dostal hned z kraje třetiny ostrý hit od Millera.

41:02
    Grubauer si poradil proti dvou ránám Matse Zuccarella. Velmi důležité zákroky pro hosty.

42:24
    Domácí zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:24
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Matt Niskanen – 2 min.).

43:14
    Další důležitý zákrok Grubauera, tentokrát proti ostrému Nashovi na brankovišti. Brankář Washingtonu zatím ve třetí třetině čaruje.

43:40
    Nash se opět velmi povedeně vytočil před bránou. Grubauer konečky prstů opět zasáhl.

44:11
    Teď už se nedaří domácím Jezdcům dostat do pásma. Co nevidět, hosté budou za chvíli v plném počtu.

44:24

45:17
    Vrána se řítil na Pavelce. Bekhendový pokus mladíka v barvách Capitals Pavelec vyrazil.

46:06
    McDonagh sice rozehrál povedeně, domácí ale zastavil ofsajd.

46:31
    Bäckström hledal parádní žabičkou na teč před bránou najíždějícího Wilsona. Ten, bohužel pro Capitals, v rozhodující chvíli ztratil balanc.

47:50
    Bučněvič se nádherně protáhl až do útočného pásma, finální klička na Niskanena ovšem neprošla.

48:44
    Další dvě tutovky měli domácí na hokejkách! Nejprve Nash přihrál Zibanejadovi, který před téměř odkrytou bránou trefil hokejku Grubauera. O pár sekund později měl Zibanejad další šanci. Grubauer puk vyrazil nad sebe a proto skončil až na bráně.

49:03
    Dva velmi kvalitní střelecké pokusy vyslal směrem k bráně hostů Smith. Není divu, že fantastický Grubauer si opět se vším poradil.

50:01
    Hráči Capitals teď uklidňují situaci a snaží se rozehrát z obranného pásma.

51:06
    Wilson po přihrávce Ovečkina vypálil velmi dobře. Pavelec musel kotouč kontrolovat tak, aby nešel do brány.

51:52
    Zakázané uvolnění Washingtonu. Vhazovat se bude před bránou Grubauera.

51:58
    Djoos schytal tvrdou ránu pukem do obličeje a rychle utíkal do kabin zašít tržnou ránu.

52:26
    Místo Kreidera se teď objevuje na křídle druhé formace Bučněvič. Jde vidět, že kouč domácích se nehodlá smířit s tímto stavem a snaží se udělat vše pro to, aby jeho tým zvítězil.

53:44
    Domácí se řítili do přečíslení 3 na 2. Miller v rozhodující chvíli ani nevystřelil, ani nepřihrál.

54:50
    Carlson kontroluje touš za bránou a nikam nespěchá. Washington se snaží založit postupný útok.

55:04
    Proti pokusu T.J. Oshieho musel Pavelec pohotově vymrštit svou lapačku do vzduchu. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

55:37
    Kuzněcov vůbec nepřihrál přesně. Škoda pro Rangers, že Desharnais nedokázal této situace využít.

56:42
    Niskanen se dostal do úzkých. Musel nakonec odpálit puk před dotírajícími hráči Rangers pryč.

57:27
    Ovečkin hledal před bránou Wilsona. Domácí beci dokázali zablokovat hokejku hráči hostů.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí periody.

58:26
    Desharnais nebezpečně tečoval pokus jednoho z domácích směrem na bránu. Grubauer byl pozorný a zasáhl.

59:04
    Zajímavé příležitosti na obou stranách jsme mohli před malým okamžikem vidět. Očividně oba týmy chtějí strhnout duel na svou stranu.

59:38
    Bäckström vybídl na levém kruhu úplně volného Ovečkina. Ruský střelec střílel z první, bránu o kousek netrefil. Halou to jen zahučelo.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tak po 60 minutách nezná tento zápas vítěze. Dokonce ani branku jsme neviděli. Dnešní zápas opravdu patří oběma brankářům. Uvidíme, komu nakonec výjde prodloužení lépe.

60:01

60:19
    Oshie předvedl parádní bekhendové zakončení! Pavelec si zákrok lapačkou doslova vychutnal.

61:08
    Hayes ztratil kotouč, hosté toho nedokázali využít a do brejku nevyrazili.

61:51
    Carlson nikam nespěchá a radši počká na to, až jeho spoluhráči vystřídají.

62:36
    Niskanen vypálil od modré čáry. Ovečkin se snažil tuto střelu ještě jemně tečovat. To se ale nepovedlo.

63:11
    Ellerova rána minula klec Pavelce jen o malý kousek.

63:54
    Grabnerovi v rozhodující chvíli kotouč utekl. Útočník Rangers odjel na střídačku velmi naštvaný.

64:11
    Carlson objel bránu Pavelce, který byl úplně mimo pozici. Nedokázal však zamést puk do odkryté brány, ale pouze do tyčky.
    64:11

64:36
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., podražení).

64:47
    Zibanejadův pokus zablokoval Niskanen. Rangers i nadále tlačí.

64:58
    Dvě sekundy před koncem prodloužení orazítkovala Zibanejadova skrytá rána tyč Grubauerovy brány.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Zuccarello si naprosto parádně vyčekal Grubauera a zametl bekhendovou kličkou puk do sítě.
    Mats ZUCCARELLO

1. série
    1:0
    Oshie nenašel mezírku v postoji Pavelce a branku nedal.

2. série
    2:0
    Zibanejad si přehodil puk na forehand a rychlou střelou zápěstím nedal šanci Grubauerovi.
    Mika ZIBANEJAD

2. série
    2:0
    Ovečkinovi nevyšla bekhendová klička a domácí se mohou radovat.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.

Autorem vítězné branky je MATS ZUCCARELLO.

Právě nám skončilo utkání mezi Rangers a Washingtonem. Domácí nakonec berou body dva a hosté jeden. V 65 minutách jsme neviděli ani jednu branku. Nakonec až v nájezdech se prosadil Zuccarello a Zibanejad. Hrdinou zápas je jednoznačně Ondřej Pavelec, který neinkasoval.