NY Islanders – Buffalo 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (2:0 po s.n.) | Carolina – Montreal 3:1 (kon.)
Boston – Ottawa 5:1 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:1 (kon.) | NY Rangers – Washington 1:0 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 4:2 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 4:3 (kon.)
Colorado – Arizona 1:3 (kon.) | Anaheim – Vegas 1:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 28.12.2017, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (03:42:50)

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, +/-: 0, TM: 0, střely: 3, čas na ledě: 14:39.
    Jakub Jeřábek (MTL) 0 + 0, +/-: 0, TM: 0, střely: 0, čas na ledě: 16:12.

1. Aho (CAR) – 2 + 0
    2. Staal (CAR) – 0 + 1
    3. Ward (CAR) – 95,8% úspěšnost zákroků.

Ve třetí třetině jsme viděli 2 góly, oba padly do klece hostujícího Price a Carolina si tak připisuje cenné vítězství! V 50. minutě využil přesilovou hru mladíček Aho a vstřelil vítězný gól! Montreal si vytvořil několik šancí,ale nepodařilo se mu překonat skvěle chytajícího Warda. V 59 minutě pečetil výhru gólem do prázdné branky znovu Aho a zápas tak skončil 3:1.

59:56
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Derek Ryan – 2 min., sekání).
    58:37 Sebastian AHO - 3:1

58:37
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina střílí rozhodující gól do prázdné branky! Slavin krásným obloučkem vyhodil kotouč ze třetiny do jízdy SEBASTIANU AHOVI, který poslal kotouč do prázdné branky! Asistence: Jaccob Slavin, Brett Pesce.

58:30
    Hosté to zkouší se 6ti hráči!

58:10
    Canes kombinují ve třetině Habs.

57:30
    Plekanec se proháčkoval až před Warda,ale těsně před střelou mu jeden z domácích hráčů vysekl kotouč!

57:10
    Faulk vypálil od modré, Price si připisuje další skvělý zákrok lapačkou!

56:10
    Pacioretty pouze vyhazuje kotouč a střídá, čas se hostům krátí velmi rychle!

55:30
    Jeden z domácích obránců dobře zblokoval střelu Gallaghera.

55:10
    Gallagher ztratil kotouč ve třetině a domácí se vydávají do útoku.

54:20
    Domácí se usadili ve třetině Habs,ale zatím nevypálili.

53:40
    Price si připisuje další zákrok, tentokrát proti střele Faulka od modré.

53:10
    Hra má obrovský spát, Canes se snaží vstřelit rozhodující gól a Habs vyrovnat!

52:30
    Jeřábek hledal před brankou Plekance,ale jeho nahrávka byla nepřesná.

51:40
    LIndholm se dostal do samostatného úniku, těsně před Pricem zastavil a vypálil, Price puk vykopl betonem!

51:00
    Galchenyuk se snažil najít rozjetého Shawa za obranou,ale jeho nahrávka byla nepřesná! Velká škoda pro Habs!

50:40
    Shaw to zkoušel od mantinelu, Ward má kotouč v lapačce a následuje komerční přestávka.

50:10
    Canes drží puk ve vlastní třetině a nehrnou se do útoku.
    49:15 Sebastian AHO - 2:1

49:15
    Carolina využívá přesilovku a střílí důležitý gól! Staal našel před brankou volného Lindholma, jeho střelu ještě Price chytil,ale k odraženému puku se dostal SEBASTIAN AHO, který ho dorazil za ležícího Price! Asistence: Elias Lindholm, Jordan Staal.

48:30
    Plekanec vyhrál buly a Petry odpaluje kotouč.

48:12
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alex Galchenyuk – 2 min., držení protihráče).

47:50
    Gallagher vypálil od mantinelu, Ward drží kotouč lapačce.

47:10
    Price hokejkou zablokoval nahrávku před branku na volného Aha!

46:30
    Carr skvěle zablokoval střelu od modré a přerušil tlak domácích.

46:10
    Carolina drží kotouč,ale nedaří se ji dostat do třetiny Habs.

45:20
    Rask vypálil od matinelu, Price drží kotouč v lapačce.

44:50
    Plekanec těsně minul puk před brankou Warda!

44:15
    Benn hloupě proskočil souboj a domácí se dostali do přečíslení 3 na 1! Morrow si dobře lehl a zamezil křižné nahrávce, Aho se tak rozhodl zakončit z úhlu a Price si připsal skvělý zákrok ramenem!

43:50
    Slavin vypálil od modré, Price má kotouč v lapačce.

43:30
    Hudon se dostal do větší šance,ale jeho střelu Ward vytěsnil vyrážečkou!

42:50
    Shaw se snažil kličkou přejít přes Faulka,ale domácí hráč se nenechal obelstít.

42:10
    Habs se usadili ve třetině domácích, Lernout vypálil od modré, Ward vyráží betonem.

41:30
    Pacioretty se snažil křižnou nahrávkou najít Byrona,ale Ward to skvěle přečetl a odpálil kotouč hokejkou.

41:01
    Canes zavezli kotouč do třetiny, ale za brankou ho Danault vybojoval a Habs mohou znovu útočit.

40:30
    Phillip Di Giuseppe ujížděl po levém mantinelu na Price,ale jeho střela mířila nad branku.

40:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli úplně jiný Montreal. Hostující tým se probral, zvýšil aktivitu a většinu třetiny byl lepším týmem. Ve 26. minutě rozjásal hostující fanoušky povedenou střelou Galchenyuk a skóre se od té doby nezměnilo. Oba dva týmy si vytvořily několik slibných šancí,ale gólmani dnes předvádí skvělé zákroky! Do šaten se jde za stavu 1:1 a uvidíme co nám přinese 3. třetina, která začne přibližně v 2:58.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:30
    Domácí v plném počtu,ani tentokrát Habs nevyužili přesilovku.

39:00
    Další vyhození, Carolina skvěle brání.

38:30
    Puk ve středním pásmu a domácí hráči mohou v klidu vystřídat.

37:40
    Uvidíme jestli se Habs podaří prolomit sérii 22 přesilovek, ve kterých nedokázali Carolině vstřelit gól! Naposledy se to povedlo Subbanovi v roce 2013!

37:25
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Klas Dahlbeck – 2 min., hákování).

37:10
    Dobře rozjetý útok domácích zastavuje offside, to je škoda pro domácí tým!

36:40
    Lernout nerozehrál dobře a Hurricanes mají kotouč.

36:10
    Drouin tečoval kotouč těsně před Wardem, ale ten si poradil a kotouč vyrazil.

35:30
    Domácí sehráli dobrou přesilovou hru,ale nepodařilo se jim vstřelit gól.

34:50
    Obrovská šance pro domácí, když se jeden z hráčů ocitl sám před brankou a mohl dorážet, ale Pacioretty zahrál skvěle do obrany, získal kotouč a vyhodil ho!

34:10
    Raskovi přeskočil kotouč a nemohl vystřelit, chvilka oddechu pro Habs.

33:40
    Domácí ve třetině, Williamsovu střelu ukryl Price v lapačce.

33:20
    Byron vyhrál vhazování a Petry vyhazuje kotouč.

33:06
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., podražení).

32:20
    Pesce se ocitl sám před Pricem, hostující brankář si dobře vybruslil a vychytal domácího hráče.

31:40
    Nepřesná rozehrávka Morrowa – zakázané uvolnění.

31:10
    Petryho střela od modré byla nepřesná a puk mají domácí.

30:40
    Gallagher vystřelil od modré, Ward podržel kotouč v náručí.

30:10
    Skinner se dostal do samostatného úniku,ale Nicolas Deslauriers se skvěle vrátil a vysekl puk!

29:50
    Po Carrově střele zápěstím se ozvala tyč!

29:10
    Shaw našel zpětnou nahrávkou volného Danaulta,ale ten nedokázal trefit branku!

28:40
    Shaw zablokoval střelu obránce a vyvezl kotouč pryč!

28:10
    Domácí zamkli Habs ve třetině a stupňují tlak!

27:30
    Teuvo Teräväinen minul branku Price z bezprostřední blízkosti! Velká škoda pro domácí tým!

26:30
    Jeřábek našel rozjetého Hudona, který jel sám na Warda, domácího brankáře se pokusil překonat střelou mezi betony,ale neuspěl! Ward dnes chytá skvěle!
    25:19 Alex GALCHENYUK - 1:1

25:19
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno! To byla hokejová paráda od ALEXE GALCHENYUKA, který nabral kotouč ve vlastní třetině, zavezl si ho až do třetiny domácích, kde se v kruhu pro vhazování rozhodl vypálit skrz obránce. Jeho puk zastavila až branková síť! Nechytatelná střela do šibenice! Asistence: Jeff Petry.

25:10
    Montreal se dostal do přečíslení 3 na 2, Pacioretty našel před brankou volného Byrona, který nedokázal usměrnit kotouč za záda Warda.

24:50
    Nepřesná rozehrávka hostů končí icingem.

24:20
    Faulk vypálil z mezikruží, Price má kotouč v lapačce.

23:20
    Domácí se dostali s pukem do třetiny, Aho ihned střílel,ale Morrow jeho pokus zblokoval.

22:50
    Hudon skvělou kličkou přešel přes obránce a předložil puk Carrovi, který nedokázal překonat Warda !

22:20
    Habs vytáhli forčeking a domácí mají problémy s rozehrávkou.

21:30
    Domácím se nedaří dostat do pásma Montrealu, který je viditelně aktivnější než v první třetině.

20:50
    Drouin vyzkoušel štěstí střelou z úhlu, Ward utěsnil mezírku u tyče.

20:20
    Gallagher zavezl kotouč do třetiny a vypálil od mantinelu, Ward zasahuje betonem.

20:01

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli jediný gól. Teuvo Teräväinen se prosadil po krásné křižné nahrávce a propálil Price. Úvodní dějství bylo poměrně jednostranná záležitost – Domácí útočili a Montreal vyhazoval kotouče ven. Dominanci Hurricanes v této třetině jen potvrzuje statistika střel – 16:6! Uvidíme co nám přinese další dějství, které začne přibližně v 2:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:34
    Plekancova pětka si vytvořila dobrý tlak, který zakončil střelou Alzner.

19:20
    Nepřesná rozehrávka Gallaghera – zakázané uvolnění.

19:02
    Price si skvěle povyjel a švihl lapačkou proti střele Slavina!

18:20
    Ahova střela od modré minula branku,ale Hurricanes zůstávají s pukem u Habs.

17:02
    Ward si připsal skvělý zákrok lapačkou proti střela Danaulta od modré!

16:30
    Galchenyuk vystihl rozehrávku domácích a v samostatném úniku se pokusil překonat Warda,ale ani on se svou kličkou neuspěl.

15:50
    Habs trochu přidali na aktivitě a hra už působí více vyrovnaně.

15:30
    Benn vypálil od modré a Ward si připisuje 4. zákrok v dnešním utkání.

15:20
    Puk v ochranné síti, následuje komerční přestávka.

14:10
    Habs se usadili ve třetině soupeře,ale pouze si nahrávají u mantinelu, nikdo z hráčů v bílých dresech se neodhodlal vystřelit.

13:20
    Puk za brankou Warda a Canadiens toto oslabení zvládnou.

12:50
    Domácí si vytvořili obrovský tlak, když vyšachovali obranu Habs křižnou nahrávkou. Aho našel volného spoluhráče, který měl pouze uklidit puk do prázdné branky,ale Price nám znovu ukázal jak skvělý brankář je, když předvedl neuvěřitelný zákrok betonem!

12:10
    Pacioretty se v oslabení dostal do samostatného úniku na Warda, kterého se pokusil překonat kličkou, ale domácí brankář byl úspěšnější.

11:40
    Plekanec vybojoval kotouč za brankou a vyhazuje ho pryč ze třetiny.

11:20
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alex Galchenyuk – 2 min., faul loktem).

10:50
    Galchenyk se dostal do skvělé příležitosti, když dostal puk na střed hřiště a nikým nechráněný mohl zakončovat. Bohužel pro hosty z toho byl sám Galchenyuk překvapený a nedokázal trefit branku.

10:40
    Další povedený zákrok hostujícího brankáře, tentokrát vykopl kotouč, který mířil na druhou tyč.

10:10
    Price teď prezentoval skvělým zákrokem proti střele Aha, když puk vyrazil ramenem a jenom díky Priceovi je stav stále 1:0!

09:20
    Byron hledal zadovkou na středu rozjetého Paciorettyho,ale toho dobře pokryl Pesce a puk mají domácí.

08:50
    Montreal vysunul napadání,ale domácím obráncům to nedělá problémy a s klidem rozehrávají.

08:02
    Ward se po dlouhé době dostal k puku, když pomohl obráncům a za brankou zastavil kotouč.

07:10
    Canadiens se po delší době dostali s pukem do třetiny soupeře,ale zhruba po 5ti vteřinách puk ztratili a domácí vyrážejí do útoku.

06:50
    Slibný útok domácích zastavuje rozhodčí – offside.

06:10
    Price si povyjel proti střele Williamse od mantinelu a podržel kotouč, následuje komerční přestávka.

05:30
    Domácí tým je jednoznačně aktivnější, Montreal se pouze brání.

04:50
    Gallagher skvěle zablokoval prudkou střelu Slavina a Habs získali kotouč.

04:20
    Další velká šance pro domácí, ale dělovka Aha z mezikruží minula branku!
    03:44 Teuvo TERÄVÄINEN - 1:0

03:44
    Domácí skórují po krásné akci! Faulk ustál ošemetnou situaci na modré čáře, udržel kotouč ve třetině a krásnou backhandovou nahrávkou našel u pravého kruhu postaveného TEUVA TERÄVÄINENA, který prudkou střelou na první tyč upravil skóre! Asistence: Justin Faulk.

02:40
    Nepřesná rozehrávka Plekance končí až u branky Warda – zakázané uvolnění.

02:30
    Price si připisuje první zákrok, když zasáhl vyrážečkou proti střele od mantinelu.

01:50
    Nepřesná rozehrávka domácích, puk skončil na střídačce a hra je přerušená.

01:10
    Slavin využil špatného střídání Habs a řítil se sám na Price! Svůj unik se rozhodl zakončit střelou z kruhu pro vhazování,ale domácí hráč vůbec netrefil branku!

00:20
    Habs se usadili ve třetině soupeře, ale Pacioretty nezpracoval těžký puk od Drouina a puk mají domácí.

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým, ale Klas Dahlbeck nerozehrál přesně a máme tu zakázané uvolnění.

00:01

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk, Dahlbeck, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (C), Aho – E. Lindholm, V. Rask, Skinner – Williams, D. Ryan, B. McGinn – Di Giuseppe, Krüger, Nordström.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Alzner, Petry, Jo. Benn, Jeřábek, Morrow, Lernout (C) – Pacioretty, Drouin, Byron – Galchenyuk, Danault, A. Shaw – Lehkonen, Plekanec, Gallagher – Deslauriers, Carr, Hudon.

Rozhodčí: Hebert, L’Ecuyer – Miller, Daisy.

Tomáš Plekanec (MTL)
    Jakub Jeřábek (MTL)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Naopak Carolina má v posledních zápasech formu a po sérii 4 proher v řadě na začátku prosince se domácí tým dostal do pohody. Z posledních 6ti zápasů Hurricanes vyhráli 5! Pouze vysoko podlehli Torontu 8:1! Nicméně v minulém zápase si Carolina poradila s Buffalem 4:2 a do dnešního souboje s Montrealem vstupuje jako mírný favorit. V tabulce Východní konference najdeme domácí tým na 9. místě s 39 body, Montreal je na místě 12 s bidy 36. Dnes to tak bude souboj a důležité body!
    Nejproduktivnější hráči
    1. Teravainen – 8 +20
    2. Skinner – 12 +13
    3. Aho – 8 +17

S Montrealem je to v letošní sezóně jako na houpačce. Po otřesném začátku sezóny se hosté dokázali zlepšit a připsali si 5 výher v řadě, pak ale přišel znovu pokles a prohra střídá výhru. Habs jsou uprostřed svého 7 zápasového tripu, z 4 odehraných zápasů na venkovních stadionech si připsali 2 výhry. V minulém zápase nestačili na Oilers a připsali si pořážku 4:1. Montreal navíc odeslal domů hvězdného Webera, který si obnovil zranění nohy.
    1. Danault – 7 + 14
    2. Gallagher – 14 +6
    3. Galchenyuk – 8 + 12

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL! Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Carolina Hurricanes a Montreal Canadiens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 4. T. Teräväinen (Faulk), 50. Aho (E. Lindholm, J. Staal), 59. Aho (Slavin, Pesce) – 26. Galchenyuk (Petry)

Rozhodčí: Hebert, L’Ecuyer – Miller, Daisy

Diváci: 14 880