Třinec – Olomouc 3:4 (1:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Litvínov 0:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 7:6 (po pr.)
Jihlava – Vítkovice 1:2 (po pr.) | Pardubice – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 28.12.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Tipsport extraliga • 34. kolo

Konec dnešního špílu, domácí se nemusí stydět za dnešní výkon, opět neproměnili přesilovky a i možná to je stálo lepší výsledek. Utkání rozhodl v 64. minutě Olesz bekhendovou střelou na bližší vingl. Vítkovice vyhrály podeváté v řadě. Po konci utkání přilil olej do ohně hostující gólman Bartošák, který provokoval domácí fanoušky svoji oslavou po utkání. Dnes je to ode mě vše, z HZS se s vámi loučí a úspěšný nový rok přeje Tomáš Kalas. (20:12:29)

63:28 Rostislav OLESZ - 1:2

63:28
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je to škoda pro domácí, Ridera dnes byla k poražení. Početný kotel hostů slaví a domácí fanoušci nesmyslně hází plastové kelímky na led. Zpět k gólové akci. ROSTISLAV OLESZ si vzal kotouč, projel před brankovištěm a bekhendovou střelou nedal Voldenovi šanci. Asistence: Roman Szturc

62:16
    Chyba ve střídání. Žálčík sice hezky přesprintoval Kloka, v pásmu neměl nikoho v bílém a jeho snaha přišla vniveč.

61:55
    Hlinka se nepohodl s Kubalíkem a Kubalík si mírným hákováním pomohl, jen co je pravda, avšak hra plyne dál. Dukla nyní spáchala icing a bude se tak vhazovat v jejím pásmu.

61:32
    Ledař vše spravil a vychutnává si ovace kotle.

61:28
    Čachotský si objel jednoho obránce a střílel, pokus mu letěl kousek od pravé tyče. Sudí signalizuje vyhozenou branku na úplně druhé straně kluziště u domácí branky.

60:12
    Hamill podklouzl a o puk musel tvrdě bojovat, povedlo se a Jihlava vyjíždí do útoku. Zde krouží Hamill s Rabbitem, nic ale nevymysleli a musí se vracet rychle zpátky. Vše ale hasí jistý Volden.

60:01

A je to tak! Jihlava dokázala obrat hosty minimálně o bod. Čeká nás tříminutová pauza, poté prodloužení 3 na 3. Zůstaňte s námi!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Skořepova střela byla zblokována Hrbasem, který obětavě zalehl. Vypadá to opravdu na prodloužení.

59:12
    Hráči cíti, že bodík s Ostravany je nesmírně cenný a nikam se neženou.

58:36
    Bojovnost se v Dukle nezapře. Výborně odbráněná přesilovka hostí a jedeme stále za stavu 1:1.

57:44
    Hamill výborně vylehl střelu Romana z pravého kruhu a Čachotský vyvezl kotouč ven z pásma. Tohle Jihlava potřebuje. A další vyhození!

57:03
    Odkrytá jihlavská klec se nabídla Romanovi po polostřele Kloka, stav je stále 1:1!

56:49
    Oddechový čas pro hosty.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 22. M. Hlinka (T. Kubalík, Kajínek) – 14. Klok (Sloboda, O. Roman), 64. Olesz (Szturc)

HC Dukla Jihlava: Volden (Vejmelka) – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Stříteský, Kajínek, Šidlík, Bryhnisveen – Rabbit, Hamill, Čachotský (C) – F. Seman, Skořepa (A), Žálčík – Anděl, M. Hlinka, T. Kubalík – Diviš (A), R. Hubáček, Rys.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Trška – Bartovič, Lev, Olesz (C) – Szturc, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Hudeček.

Rozhodčí: Hodek, Mrkva – Bláha, Špůr