Liberec – Č. Budějovice 8:3 (kon.) | Vsetín – Žďár n/S 5:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:4 (1:2, 3:2, 0:0 - 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Úterý 05.12.2017, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga staršího dorostu • O umístění

Hosté nakonec doplatili na individuální chybu, když si Žďár v klíčovém okamžiku nepohlídal úplně volného Klímka v mezikruží. Oba celky dnes předvedly skvělý výkon, a tak remíza tomuto zápasu bez pochyby sluší.
    Ode mě je to pro dnešek vše, z Lapače Vám přeji příjemný zbytek večera. (19:20:27)

61:43
    Vsetín právě vstřelil branku!
    DANIEL KLÍMEK zůstal sám v mezikruží a nikdo mu tedy nebránil v poslání kotouče nad lapačku do levého horního rohu. Asistence: Tomáš Ondračka.

61:10
    Půček prošel po pravém křídle do útočného pásma a z mezikruží minul branku. Jeho druhý pokus z vrcholu levého kruhu zblokoval Gengel.

60:15
    Žďár nad Sázavou vyhrál vhazování a dostal se do útoku. Ihned proti hostujícímu celku vystartovali domácí a nedovolili soupeři vystřelit.

60:01

Třetí třetina branku nepřinesla, tento fakt ovšem neubral na atraktivitě hry. Hlavně proto, že oba celky si dokázaly vytvořit velké střelecké příležitosti, čímž v důsledku vynikla také obrana. Za minutu tedy na Lapač začne prodloužení za stavu 4:4.

60:00

59:50
    Nagy se společně s Dospělem dostal do útočného pásma, na pravém kruhu byl odstaven Matiaškem, a tak v boji pokračuje pouze jeho spoluhráč.

59:36
    Třicet sekund oddechového času uplynulo a po zakázaném uvolnění hostů se vhazuje před Radostou.

59:36
    Oddechový čas pro hosty.

59:25
    Poizl převzal kotouč, jeho vyhození ale ve středním pásmu vystihl Kožený a opět dostává puk k brance Žďáru.

59:05
    Valaši vyhráli vhazování ve středním pásmu a nahazují za Radostovu branku.

58:48
    Vsetínská ofenzivní akce byla před brankovištěm zastavena, stejně se stalo i na druhé straně. Oba týmy teď hrají hodně útočně.

58:15
    Půček tečoval vyhození ve středním pásmu, na modré byl ale zastaven Poizlem, a tak si kotouč nemohl dobruslit.

58:03

58:00
    Málek si poradil s Vašíčkovou střelou z úhlu. Za tři sekundy se vrátí na led i vsetínský provinilec a oba týmy budou opět v plném počtu.

57:52

57:43
    Lašákovu přihrávku při přechodu do útočného pásma tečoval Lukačka do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Radostově levici.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 5. Půček, 21. Ondračka (Půček, Klímek), 22. Matiaško (Klímek), 31. Klímek (Matiaško, Zetocha), 62. Klímek (Ondračka) – 2. Dospěl (Kuluris), 5. Jindra (Gergel), 23. Vlk (Nagy, Vašíček), 40. Jindra (Gergel, Dospěl)

VHK ROBE Vsetín: Málek (Chrástecký) – Jenáček, Ondračka, Kožený, Lašák, Mikulenčák, Vávra, Fojtášek – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Pernický – Lukačka, Zetocha, Krupa.
    SKLH Žďár nad Sázavou: Novotný (31. Radosta) – Černohorský, Junek, Čermák, Klodner, Poizl, Cibuzar, Filip, Budín – Dospěl, Vlk, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

Rozhodčí: Vaněk – Goňa, Poláček