Vladivostok – Kunlun 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 2:3 (po pr.)
Barys – Soči 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 3:4 (po pr.)
Toljatti – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 6:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
HK Soči
Pátek 29.12.2017, 14:30 • Barys Arena, Astana, Kazachstán • KHL

59:55
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., nedovolené bránění).

59:36
    Domácí to zkouší v šesti, Kudrjavcev na střídačce.

59:24
    Gól platí, není co řešit, domácí reklamovali přihrávku rukou, což se nepotvrdilo a hosté tak vedou v poslední minutě třetí třetiny 3:2!

59:24
    Nakonec ještě vše konzultují rozhodčí s videorozhodčím.
    59:24 Casey WELLMAN - 2:3

59:24
    Soči právě vstřelilo branku!
    CASEY WELLMAN si šikovně počkal, až se k němu dostane puk z klubka těl v mezikruží a poté přesně mířenou střelou zápěstím poslal puk nad vyrážečkou Kudrjavceva do branky Barysu. Bez asistence.

58:03
    Oddechový čas pro hosty.

57:51
    Ale pozor, je tu vyloučení v sestavě domácích, Frattin oslabuje tým v koncovce třetí třetiny!
    50:22 Linden VEY - 2:2

50:22
    Astana právě vstřelila branku!
    Je opět vyrovnáno! Kevin Dallman poslal prudký pas z pravé strany na levou, Šikin se v brance Soči nestihl přemístit a LINDEN VEY tak zakončoval do odkryté branky. Asistence: Kevin Dallman a James Wright.
    43:36 Pavel PADAKIN - 1:2

43:36
    Eric O'Dell nabruslil za branku Barysu, odkud předložil puk před Kudrajvceva, tam ho trochu se štěstím zpracoval PAVEL PADAKIN, jež po krátké kličce obelstil gólmana a zasunul puk do odkryté branky. Bez asistence.

39:38
    Pozor, šance domácích, bránící Pavel Padakin (Soči) úmyslně posunul branku a dostává dvouminutový trest.
    39:02 Eric O'DELL - 1:1

39:02
    Hosté dokázali vyrovnat, když využívají přesilovou hru! Po střele Jokipakky neudržel puk Kudrjavcev a na hranici brankoviště se bleskově zorientoval ERIC O'DELL, který doklepl puk do branky. Asistence: Jyrki Jokipakka a Casey Wellman.

38:11
    Hosté si zahrají přesilovou hru, Ivan Kučin dostává dvouminutový trest za krošček.

37:32
    Linden Vey (Astana) se dostal ke střele z mezikruží, Dmitrij Šikin se jen ohlédl za pukem, mířícím vedle branky.

36:58
    Závar před brankou Soči, puk ale končí kdesi pod klubkem těl, rozhodčí přerušuje hru a rozpažil, bude se vhazovat.
    31:35 Valerij ORECHOV - 1:0

31:35
    Tak konečně gól! Domácí se radují po střele VALERIJE ORECHOVA, který z levé strany prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ivan Kučin a Vladimir Markelov.

25:50
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří za hákování Sean Collins, domácí si zahrají přesilovou hru.

17:59
    Casey Wellman (Soči) se nyní obrazně držel za hlavu poté, co netrefil odkrytou branku Barysu.

15:11
    Domácí hráli v šesti, hosté si zahrají další přesilovou hru. Trest odchází odpykat Ryspajev.

11:17
    Vyloučení v týmu Barys Astana (James Wright – 2 min., hákování).

04:57
    Je tu první vyloučení, bránící Alexej Cvetkov fauloval právě Ševčenka a domácí si zahrají první přesilovou hru.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 32. Orechov (Kučin, Markelov), 51. Vey (Dallman, Wright) – 40. O'Dell (Jokipakka, Wellman), 44. Padakin, 60. Wellman

Barys Nur-Sultan: Kudrjavcev (Malgin) – Dallman, M. Semjonov, Makljukov, Savčenko, Dietz, Polochov, Lipin, Ryspajev, Orechov – Vey, Wright, Puškarjov – R. Starčenko, Akolzin, Ševčenko – Savenkov, Jevdokimov, Frattin – Kučin, Markelov.
    HK Soči: Šikin (Barulin) – Čmychov, Jokipakka, Mamkin, Ščitov, Polášek, Chomickij, Lisov – Collins, Wellman, Chlopotov – Laričev, Padakin, O'Dell – Šmeljov, Lugin, Cvetkov – Lapenkov, Starkov, Točickij – A. Ivanov.

Rozhodčí: Sojn, Birin – Tomilov, Gorděnko

Diváci: 5 557