Salzburg – Jihlava 5:2 (kon.) | Letňany – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Warriors Brno – Třinec 1:2 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Neděle 25.02.2018, 11:00Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na shledanou. (13:10:53)

Je konec! Domácí vyšel start do všech částí zápasu. Ve 4. minutě se trefil Paul Huber, který mířil přesně i v minutě desáté.
    Ve 22. minutě zvyšoval již na 3:0 Erik Čermák a chvíli po něm skóroval Maxmilian Rebernig. Jihlava kontrovala až dvě minuty před druhou sirénou. Zasloužil se o to svou trefouMiroslav Juda.
    Jenže krátce po začátku třetího dějství završil hattrick Paul Huber. V 56. minutě ještě vykřesal naději pro hosty Adam Najman, ale to bylo ze strany Dukly vše. Ta si tedy domů odváží porážku 5:2.

60:00

58:39

56:39
    Jenže Chaloupek je podruhé v zápase vyloučen na dvě minuty za zdržování hry poté, co posunul svou bránu.

55:20
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dvojnásobnou přesilovku už Jihlava trestá! ADAM NAJMAN druhým gólem do sítě Salzburgu ještě dává jakousi naději svému týmu. Asistence: Tomáš Vala a Jakub Krajíček.

53:47
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Igor Alanov – 2 min., sekání).

53:35
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kilian Zündel – 2 min., sekání).

45:25
    Jihlava přežila bez úhony i další oslabení a hraje znovu v plném počtu.

43:25
    Ondřej Chaloupek následně posunul svou bránu a inkasuje menší trest za zdržování hry.

42:51
    Salzburg právě vstřelil branku!
    I úvod poslední části vyzněl lépe pro Red Bull! PAUL HUBER svou další trefou za záda Chaloupka završuje hattrick v dnešním duelu. Asistence: Filip Varejcka.

40:01

I druhá část je za námi. V ní domácí dokázali navýšit svůj náskok. Nejprve se ve 22. minutě prosadil Erik Čermák a po něm také v minutě čtyřiadvacáté Maxmilian Rebernig. Salzburg následně nevyužil několik přesilovek, a tak přišel v závěru periody trest. Miroslav Juda snížil za Jihlavu a Red Bull tak vede už jen 4:1.

40:00

38:33
    Jihlava ubránila několik přesilovek soupeře a poté sama snižuje na rozdíl tří gólů! MIROSLAV JUDA je prvním hokejistou hostů, který dostal kotouč za záda Kolarze. Asistence: Jakub Filip.

37:29
    Salzburg ovšem ani další nabídnutou přesilovku neproměnil v gól. Oslabení Jihlavy totiž právě skončilo.

35:29
    Rovnovážný stav na ledě však nevydržel dlouho. Následuje trest pro jihlavskou střídačku za příliš mnoho hráčů. Dvě minuty odsedí Jakub Krajíček.

35:11
    I tuto početní nevýhodu Dukla ubránila a hraje znovu v plném počtu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 4. Huber (Obu, Schütz), 10. Huber (Schütz, Varejcka), 22. Čermák (Alanov, Rebernig), 24. Rebernig, 43. Huber (Varejcka) – 39. Juda (Filip), 56. Najman (Vala, Krajíček)

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Mnich) – Obu, Wirt, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer, Szuber – Stewart, Schütz, Rebernig, Linder, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber
    HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Juřička) – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Kratochvíl – Brož, Vala, Krajíček, Kardoš, Najman, Filip, Juda, Menšík, Barák, Svoboda

Rozhodčí: Walluschnig – Bründl, Sporer