Švédsko – Česko 3:1 (kon.) | USA – Slovensko 2:3 (kon.) | Bělorusko – Rusko 2:5 (kon.)
Kanada – USA 3:4 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Kanada
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
USA
Pátek 29.12.2017, 21:10 • New Era Field, Buffalo • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Z tohoto utkání už je to úplně všechno, přeji Vám hezký zbytek večera a dobrou noc. (00:58:35)
    Hráči a fanoušci USA si na závěr dlouhého večera zapěli hymnu

Střely na branku: 22 – 35 (9:11, 5:13, 6:8, 2:3).

Je dobojováno! Téměř pětačtyřicet tisíc promrzlých diváků sledovalo velký boj a lepší začátek Kanaďanů, kteří vyhráli první třetinu 2:0. Američané však byli herně lepší a to gólově vyjádřili ve třetím dějství, kdy zaslouženě srovnali skóre na 3:3. V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, a tak následovaly nájezdy, v nichž se štěstí přiklonilo na stranu domácího výběru USA. Spojené státy si tak napravily reputaci po blamáži se Slovenskem, ovšem s největší pravděpodobností si ve skupině A budou muset vystačit s bojem o druhé místo.

Kieffer BELLOWS - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým USA.
    Autorem vítězné branky je KIEFFER BELLOWS.

4. série
    0:2
    Drake Batherson neuspěl s rychlou kličkou do bekhendu. Branku minul a zápas je u konce!

3. série
    0:2
    Mittelstadt zkoušel forhendový blafák, ale puk k tyči nezasunul.

3. série
    0:2
    Raddysh branku přestřelil a Američané jsou blízko druhému bodu!

2. série
    0:2
    Brady Tkachuk to udělal mazácky a vystřelil nad levou ruku brankáře Harta.

2. série
    0:1
    Thomas se pokoušel o to samé, jenže Oettinger betony k sobě sklapl včas.

1. série
    0:1
    Kieffer Bellows to vzal zleva a rychlou střelou zápěstím našel mezeru mezi betony Harta!
    Steel zvedl puk až příliš

1. série
    0:0
    Jako první dostal důvěru kanadský útočník Sam Steel, jehož bekhendová koncovka skončila za bezmocným Oettingerem na tyči!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětašedesát minut herního času o vítězi zápasu nerozhodlo. Tak se stane až prostřednictvím samostatných nájezdů, které odstartují každým okamžikem!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Mittelstadt několik sekund kontroloval puk a přihrávkou za obranu našel Foxe, který ho nedokázal přesměrovat mimo dosah Harta.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 5. Makar (Thomas), 16. Dubé (Steel), 38. Katchouk (Bean) – 37. Bellows (Mittelstadt), 47. Perunovich, 47. B. Tkachuk, rozh. náj. Bellows