New Jersey – Buffalo 3:4 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 5:4 (kon.) | Minnesota – Nashville 4:2 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:2 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (po pr.)
Edmonton – Chicago 3:4 (po pr.) | Anaheim – Calgary 2:1 (kon.)
Minnesota Wild
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Nashville Predators
Sobota 30.12.2017, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobré ráno u NHL. Společně budeme sledovat utkání mezi týmy Minnesota Wild a Nashville Predators.

Domácí tým je na pátém místě Centrální divize se ziskem 41 bodů z 37 odehraných zápasů. Do dnešního duelu půjde Minnesota s výhrou v zádech, náladu si vylepšila ziskem bodů nad Dallasem v poměru 4:2. O branky se rovným dílem postarali Spurgeon, Staal, Granlund a Zucker.

Mikael Granlund 24 (8+16)

Hostům patří v Centrální divizi první místo s 49 body. Na dnešního soupeře tak mají osmibodový náskok a i oni do dnešního duelu půjdou povzbuzeni výhrou. Navíc z venkovního stadionu, Nashville zvítězil v St. Louis těsně 2:1 a přerušil tak nepříjemnou sérii tří porážek. O branky se v tomto vyrovnaném utkání podělili Smith a Järnkrök.

Kyle Turris 26 (7+19)

Zápas v Xcel Energy Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zápas začne s menším zpožděním, rozhodně nikam neodcházejte.

Vše je připraveno, zápas může začít!

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Reilly – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, E. Staal (A), Ennis – Stewart, J. Eriksson Ek, Winnik – Z. Mitchell, Cullen, M. Foligno.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen (A), Sissons – C. Smith, Turris, Fiala – Åberg, Järnkrok, F. Forsberg (A) – Watson, Bonino, Salomäki.

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Berg, Rody.

00:01

00:21
    Rinne má za sebou první vážný zákrok a to proti Coylemu, který se najednou zjevil před jeho brankou. Pohotový zákrok udržel stav 0:0.

01:19
    Minnesota je opět v tlaku, domácím se podařilo rozestavět útočný zámek.

01:44
    Staal i Dumba vyslali na Rinneho těžké střely, hostující gólman zatím odolává.

01:44
    Bude se ale vylučovat, hostující Kevin Fiala dostal dvě minuty za sekání.

02:27
    Granlundova rána z první sice rozvlnila Rinneho síť, ale pouze z venkovní strany. Tlak Minnesoty trvá.

03:10
    Suterovo nahození od modré čáry bylo sraženo, Rinne v tomto případě nemusel zasahovat.

03:42
    V závěru oslabení se hostům podařilo vyhodit přes všechny čáry.

03:44
    A Nashville je už v plném počtu, Fialův trest vypršel.

04:47
    Další průnik domácích do útočného pásma nebyl úspěšný, rozmach akce zastavil hvizd čárového – postavení mimo hru.

05:29
    Rinne našel v lapačce Suterův pokus od modré čáry, výhled na celou akci měl docela dobrý.

06:24
    Nashville toho zatím mnoho nepředvedl, prakticky se ještě nedostal do souvislejší akce.

06:53
    Mitchell se po Folignově přihrávce rychle vytočil zpoza branky a snažil se zasunout puk za tyčku. Rinne tam byl ale včas a pokus pokryl.

07:34
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Další nápor už ale končí gólem a Minnesota vede. Rinne sice nejprve pokryl prudkou střelu, akce však pokračovala a po přihrávce na střed pálil z první MIKAEL GRANLUND. Trefil se přesně mezi Rinneho betony a otevřel skóre tohoto utkání. Asistence: Matt Dumba.
    07:34 Mikael GRANLUND - 1:0

08:32
    Ennis vyvezl puk z vlastního pásma a sám se dokonce dostával do slušné protiakce. O puk ale přišel při pokusu o uvolnění kličkou.

09:19
    Stewart dostal na levé straně spoustu místa pro průnik, Rinne ale jeho dělovku zvládl vyrazit.

09:36
    Po dalším závaru šel Rinne na hranici sebeobětování, po pádu na led dokonce přišel o masku.

09:51
    A máme tu bitku, Do sebe se pustili Foligno a Watson. Po krátké době se oba hráči dostali na led, vítězství v této potyčce patří asi hostujícímu hráči.

09:51
    Jak domácí Marcus Foligno, tak i hostující Austin Watson dostali pětiminutové tresty za bitku.

10:16
    Nashville právě vstřelil branku!
    A je srovnáno. Hosté se konečně dostali k vážnější akci a byli hned úspěšní. Prvotní rána od modré šla sice vedle, ale od pravého mantinelu poté vystřelil P. K. SUBBAN a jeho švih Dubnykovi vypadl z chráničů a dokutálel se těsně za brankovou čáru. Asistence: Alexej Jemelin.
    10:16 P. K. Subban - 1:1

10:48
    Opět se vylučuje a opět na straně Nashvillu. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Nick Bonino.

11:09
    Tohle byla rychle využitá přesilovka, Minnesota opět vede! MIKAEL GRANLUND dostal po průniku do útočného pásma přihrávku na levou stranu a střelou pod horní tyčku nedal Rinnemu žádnou šanci. Svou druhou dnešní trefou upravil na 2:1. Asistence: Jared Spurgeon, Ryan Suter.
    11:09 Mikael GRANLUND - 2:1

12:28
    Útočně laděné utkání pokračuje, Minnesota znovu operuje v prostorech před Rinnem.

13:58
    Granlund míří na hattrick, nyní si pro průnik do útočného pásma zvolil střed a okamžitě na Rinneho poslal nepříjemný pokus. Gólman hostů pro tuto chvíli odolal.

14:49
    Hraje se nyní spíše ve středním pásmu, Nashville se marné snaží o souvislejší akci.

15:10
    Jakžtakž se to podařilo Smithovi, Dubnyk jeho prudký golfák vyrazil mimo své brankoviště.

16:03
    Dumba poslal na Rinneho překvapivý bekhend z ostrého úhlu a málem se trefil. Puk prolétl kousíček mimo.

16:40
    Suterovo nahození od modré čáry bylo sraženo do rohu, Minnesota ale pokračuje v tlaku.

18:18
    Josimu nevyšlo nahození do pásma Minnesoty, už na modré došlo ke zblokování.

18:50
    Åberg to zkusil z pravé strany, jeho švih prolétl vedle Dubnykovy branky. Ten celý průběh pouze kontroloval pohledem, zasahovat nemusel.

19:44
    Fialův pokus zápěstím už vypadal o mnoho lépe, ale ani toto zakončení nebylo úspěšné. Domácí dostali puk do středního pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, ve které měli domácí velkou střeleckou převahu, kterou ale přetavili pouze v jednobrankové vedení. První gól padl v osmé minutě, kdy po tlaku prostřelil Rinneho Mikael Granlund. Nashville pak srovnal v 11. minutě po střele P. K. Subbana od pravého mantinelu, jenže už o minutu později se dnes podruhé trefil Mikael Granlund, nyní v přesilovce a po rychlém výpadu a přihrávce od Spurgeona.

20:47
    Domácí se sice pakticky z první akce radovali z gólu, když Dumba dorazil Coyleho akci, ale trenér Nashvillu si vzal challenge a dobře udělal, gól nebyl uznán pro nedovolené bránění brankáři!
    20:47 Gól domácích nebyl uznán pro Staalovo bránění gólmanovi v brankovišti

21:51
    Na druhé straně musel do práce Dubnyk, celkem hravě pokryl střelu z pravého křídla.

22:55
    Nahozený puk vyhodnotil Dubnyk jako potenciální nebezpečí a proto jej pro jistotu přikryl a přerušil hru.

23:17
    Dumba a Foligno se dostali na dostřel, Rinne ale ve svém brankovišti předvedl rychlý přesun a vyrazil puk do bezpečí.

23:58
    Mohutný nápřah předvedl Subban, dělovku ale Dubnyk pokryl včasným povyjetím z brankoviště.

24:39
    Z ostrého úhlu to zkusil hostující Åberg, Dubnyk byl ale přilepený na tyčce a udržel puk před brankovou čárou.

24:51
    Hosté si zahrají první přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Matt Dumba.

25:13
    Střelou z první se prezentoval Johansen. Dubnykovi sice clonili dva hráči, gólman Minnesoty si ale ránu našel a puk skryl v lapačce.

25:28
    Další Johansenova střela z levé strany, i tentokrát byl úspěšnější domácí gólman.

26:10
    Velký nápor hostů končí jejich faulem! Viktor Arvidsson trefil hokejkou Cullena do obličeje a dostal dvě minuty za sekání.

26:51
    Domácí jsou v plném počtu, začala jejich zkrácená přesilovka.

26:53
    Fiala si sjel z pravé strany na střed a švihem prověřil Dubnykovu připravenost. Ten obstál.

27:55
    Výhoda o jednoho muže se domácím nedaří zužitkovat, Rinne má docela klid.

28:10
    Tak už i Nashville je v plném počtu.

29:18
    Fiala si na útočné modré počkal na dlouhou přihrávku, následné sólo ale ve vyrovnávací trefu nepřeměnil. Dubnyk si dobře počkal a na brankovišti zasáhl.

29:38
    Akce domácích ve čtyřech proti dvěma protivníkům vypadala velmi nadějně, provedení už bylo ale horší.

30:44
    Před Rinneho se vecpal Coyle, zblízka ale gólmana Nashvillu nepřekonal. Ten dnes podává opravdu vynikající výkon.

31:52
    Začal se nyní hrát hokej nahoru dolů, ovšem zakončení v posledních minutách vázne.

32:55
    Cullen a Foligno se vydali do akce dvou na jednoho, druhý jmenovaný ale na puk nedosáhl. Naopak narazil do gólmana hostů.

33:14
    Domácí tým se dostává do dvoubrankového vedení. Po kratším pobytu v útočném pásmu se MATT DUMBA na modré čáře uvolnil na střed a švihem prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně gólmana Rinneho – 3:1. Asistence: Jonas Brodin, Matt Cullen.
    33:14 Matt DUMBA - 3:1

34:55
    Minnesota je třetím gólem hodně povzbuzena a opět se tlačí do útoku. Hosté jsou nyní hodně zaražení a pouze se brání.

35:14
    Rinne drží svůj tým nad vodou, na brankovišti předvádí jeden těžký zákrok za druhým.

36:21
    Platilo to i po Dumbově střele a Zuckerově dorážce z úhlu. Hra je přerušena, hosté mají čas na vydechnutí.

36:57
    Cullen se dopustil postavení mimo hru, své v tom ale sehrál i Foligno, který se srazil s čárovým a nestačil opustit pásmo.

37:54
    Forsberg rozehrál akci dlouhým křížným pasem, Nashville je již usazen v útočném pásmu.

38:50
    Puk je mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v pásmu před Dubnykem.

39:15
    Turris nezpracoval prudkou přihrávku středem kluziště, musí pospíchat za Dubnykovu branku.

39:50
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Minnesoty. Dvě minuty za podražení obdržel Mikko Koivu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí, že blíže výhře jsou hráči Minnesoty. Ti sice neměli takovou převahu, jako v první části utkání, ale dokázali svůj náskok navýšit. Hned v úvodu sice Dumbův gól neplatil pro Staalovo postavení v brankovišti, ale právě Matt Dumba si vše vynahradil ve 34. minutě, kdy si skvěle sjel z modré čáry na střed a propálil vše před sebou.

40:29
    Dubnyk hned od úvodu čelí tlaku, Nashville pokračuje v přesilovce. Dvakrát se o zakončení zblízka snažil Arvidsson, gólman domácích odolává.

41:01
    Domácí budou hrát ve třech, neboť Devan Dubnyk zezadu sekl Arvidssona a dostal dvě minuty. Trest odsedí Mikael Granlund.

41:43
    Spurgeon vystihl rozehrávku hostů a podařilo se mu dostat puk do středního pásma.

41:50
    Domácí jsou již ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou.

42:44
    Dubnyk vyrazil střelu od modré, hosté ale pokračují v útočení.

42:52
    Hosté ale nakonec přesilovku využívají a trestají tak gólmanovu nedisciplinovanost. Puk na pravý kruh dostal KYLE TURRIS a svou bombu poslal přesně pod horní tyčku Dubnykovy branky – 3:2. Asistence: P. K. Subban, Roman Josi.
    42:52 Kyle TURRIS - 3:2

43:45
    Nashville je snížením povzbuzen a opět je v útoku. Dubnyk se má co otáčet.

44:27
    Domácí Zucker vypíchl soupeři puk a zleva se dostal do útočného pásma. Pálil z úhlu, Rinne zvládl vyrazit. Jelikož ale při zákroku posunul branku, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

44:54
    Vyloučení na straně Nashvillu, za hákování dostal dvouminutový trest Miikka Salomäki.

45:36
    Subban vyhodil přes všechny čáry, od Dubnyka zahajuje novou akci Ryan Suter.

45:54
    Blízko hattricku byl Granlund. Po levé straně si najel do pásma a svou střelu tlačil ke vzdálenější tyčce. Scházelo mu několik málo centimetrů, trefil právě brankovou konstrukci!
    45:54 Granlund trefil Rinneho tyčku

46:54
    Přesilovka je u konce, Salomäki se vrátil do hry.

47:56
    Turris bojoval v rohu o puk s Cullenem, pro tuto chvíli byl úspěšnější domácí hráč.

48:54
    Dubnyk se vrhl po puku, který do jeho brankoviště poslal Ekholm. Nashville je v posledních minutách v útoku docela slušnou hrozbou.

49:58
    Nepříjemné nahození od modré čáry Dubnyk vyrazil, dopředu už jdou jeho spoluhráči.

50:39
    Z ostrého úhlu zkusil štěstí Smith, i s touto střelou si Dubnyk zvládl poradit a zákrokem přerušil hru.

51:28
    Bude se vylučovat na straně hostujícího týmu, Dubnyk už pospíchá na střídačku.

51:49
    Dvě minuty za krosček dostal Mattias Ekholm.

52:30
    Dumba opět předvedl kličku pro uvolnění se, nyní ale jeho střelu hosté srazili mimo ledovou plochu.

52:56
    Spurgeon dostal pěknou přihrávku zpoza branky na levou stranu, jeho zakončení ale pouze zacinkalo o Rinenho branku!

53:34
    Granlund dnes touží po hattricku a opět se nacpal do zakončení. Třetí branka mu ale zatím není přána.

53:49
    Nashville se ubránil a opět hraje v plném počtu.

54:16
    Sražený puk opět opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:05
    Rinne pouze posunul puk do rohu, nepovedlo se mu ale rozehrát na své spoluhráče. Domácí ovšem nabídnuté příležitosti nevyužili.

55:30
    Dubnyk zasáhl proti Subbanově střele od modré čáry, puk srazil do rohu.

55:50
    Už se zase hrálo na druhé straně, pravým křídlem si do pozice najel Ennis, Rinne však zvládl prudké zakončení zkrotit.

56:49
    V dobré pozici v útočném pásmu se ocitl Fiala, jeho střela byla ale sražena a Dubnyk nemusel zasahovat.

57:20
    Domácí tým dostal puk z vlastního pásma, tohle Minnesotě stačí. Hlavně držet hru co nejdále od Dubnyka.

57:56
    Rinne se už pomalu chystá k opuštění brány, zatím je našlápnutý, ale zůstává.

58:05
    Nyní je už ale na střídačce, hosté zahájili power-play.

58:35
    Johansen mířil vedle.

58:48
    Prudkou ránu vyslal Josi, Dubnyk se zvládl přemístit a skrýt puk ve svých chráničích.

59:09
    Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. Domácí se ve vlastním pásmu zmocnili puku a podařilo se jim počtvrté skórovat. Gól mohl dát už Staal, posunul ale na zcela volného MIKAELA GRANLUNDA, který zavezl puk do branky a dovršil tak hattrick. Asistence: Eric Staal, Mikko Koivu.
    59:09 Mikael GRANLUND - 4:2

59:50
    Nashville se ještě snaží výsledek alespoň zkorigovat, už to ale nestihne.

Zápas je u konce a body zůstávají v Minnesotě. Hosté se sice snažili a ve třetí části byli hodné nebezpeční, zmohli se ale pouze na snížení. V přesilové hře se přesně pod břevno trefil Kyle Turris a dal tak svému týmu naději. Jenže v brance domácích byl dnes skvělý Dubnyk a ten již další puk za svými zády nepřipustil. Nashville se v závěru pokusil o power-play, výhru domácích však pečetil Mikael Granlund a připsal si tak hattrick!

Utkání sledovalo 19 147 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:04:55)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Mikael Granlund (Dumba), 12. Mikael Granlund (Spurgeon, Suter), 34. Dumba (Brodin, Cullen), 60. Mikael Granlund (E. Staal, M. Koivu) – 11. P. K. Subban (Jemelin), 43. Turris (P. K. Subban, Josi)

Rozhodčí: Schlenker, Watson – Berg, Rody

Diváci: 19 147