New Jersey – Buffalo 3:4 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 5:4 (kon.) | Minnesota – Nashville 4:2 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:2 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (po pr.)
Edmonton – Chicago 3:4 (po pr.) | Anaheim – Calgary 2:1 (kon.)
Edmonton Oilers
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Sobota 30.12.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání NHL mezi týmy Edmonton Oilers a Chicago Blackhawks. Zápas se odehraje na stadionu Rogers Place v Edmontonu.

Od Edmontonu se toho čekalo po minulé sezoně, kdy se klub po deseti letech podíval do play-off, hodně, avšak Oilers zatím očekávání nenaplňují. V Západní konferenci jsou čtrnáctí, tedy předposlední a druzí nejhorší jsou také v Pacifické divizi. Na první postupové místo přitom ztrácí už osm bodů. Poslední zápasy nicméně naznačovaly, že forma Edmontonu jde nahoru. Minule Oilers sice prohráli 3:4 s Winnipegem, ale předtím vyhráli čtyřikrát po sobě. Na domácím ledě vyhráli třikrát po sobě.

Chicago také zatím očekávání rozhodně nenaplňuje. Těsně před polovinou základní části není nejúspěšnější klub posledních let ani na postupových příčkách do play-off. V Západní konferenci je jedenácté, v Centrální divizi předposlední šesté. Na postup však zatím Blackhawks neztrácejí mnoho, pouze dva body. Nahoru ale Chicago nepůjde, pokud nezačne vyhrávat. Aktuálně totiž prohrálo už třikrát po sobě, čímž si pokazilo předchozí sérii pěti výher v řadě. Na stadionech soupeřů Chicago prohrálo šest z posledních sedmi utkání.

Vzájemné zápasy

V současné sezoně se tyto dva týmy utkají podruhé. První zápas byl velmi vyrovnaný a skončil výhrou Edmontonu po prodloužení. V základní hrací době se jako první trefil Kane, pak vyrovnal Maroon a v prodloužení rozhodl Letestu. Edmonton porazil Chicago dvakrát po sobě a třikrát z posledních čtyř zápasů. Na domácím ledě ale Oilers Blackhawks porazili jen dvakrát z předešlých osmi utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Russell, Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Sekera – Puljujärvi, McDavid (C), Lucic (A) – Caggiula, Nugent-Hopkins, Maroon – R. Strome, Draisaitl, Khaira – Kassian, Letestu, Cammalleri.

Chicago Blackhawks: J. Glass (A. Forsberg) – Oesterle, Keith (A), Seabrook (A), C. Murphy, Kempný, Franson – Hartman (C), J. Toews, Saad – P. Kane, Pánik, Schmaltz – DeBrincat, Hinostroza, Kämpf – Hayden, Wingels, Bouma..

00:01

01:24
    Kane se dostal ke střele z levého kruhu, ta byla ale zablokovaná.

02:33
    Od modré střílel Sekera, ale nepřesně. Puk proletěl nad brankou.

03:35
    Kempného střela byla sražena hráčem Edmontonu do ochranné sítě za Talbotovou brankou.

04:30
    McDavid zavezl kotouč do útočného pásma a vypálil, brankář Glass dokázal kotouč chytit.

06:42
    Ofsajd Chicaga.

07:19
    McDavid přihrával na Lucice. Skvěle celou situaci přečetl Glass, který vyjel z branky a kotouč odpálil.

08:12
    Oilers jsou zatím lepší, Glasse zasypali už osmi střelami. Nováček v brance Chicaga zatím předvádí skvělý výkon.

08:35
    Nyní si připsal úspěšný zákrok také jeho protějšek na druhé straně Talbot.

09:08
    Marron našel na levém křídle Nugenta-Hopkinse. Jeho střelu po ledě vyrazil Glass levým betonem.

09:36
    Sekerova střela od modré čáry byla sražena do rohu.

10:22
    Po boji o puk u mantinelu se k němu dostal Michael Cammalleri a z levé strany vypálil do tyče Glassovy branky.

10:50
    Leon Draisaitl jel sám na branku Chicaga a mířil mezi Glassovy betony. Ale brankář Chicaga předvedl vynikající zákrok.

11:07
    Kotouč skončil na střídačce Chicaga, hra je přerušena.

11:46
    Keith střílel od modré, Kane se snažil jeho ránu tečovat. To se mu ale nepovedlo.

12:09
    Talbot přikryl kotouč, bude se vhazovat po jeho levici.

12:20
    Úmyslný ofsajd Maroona, hra se přesune zpátky před Talbota.

13:00
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Michal Kempný – 2 min., podražení).

13:16
    Chicago dokázalo vyvézt puk až do útočného pásma. Tam získal puk Sekera.

14:26
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a po zásluze se dostávají do vedení. Střelu Nugenta-Hopkinse ještě dokázal Talbot vyrazit, ale pak puk svou dlouho hokejkou trefil JESSE PULJUJÄRVI a dorazil ho do sítě. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Oscar Klefbom.
    14:26 Jesse PULJUJÄRVI - 1:0

16:21
    Píská se postavení mimo hru Edmontonu.

18:09
    Páni projel s pukem celé střední pásmo a dojel až do toho útočného. Pak vystřelil bekhendem, ale branku Talbota netrefil.

19:05
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago stihlo ještě v první třetině vyrovnat! Střela Kanea prošla mezi betony Talbota, ale ještě ne za brankovou čáru. Tam puk dorazil až RYAN HARTMAN. Asistence: Jeff Glass (Chicago) Patrick Kane, Nick Schmaltz.
    19:05 Ryan HARTMAN - 1:1

19:55
    Ještě jedna velká šance Edmontonu. V situaci dvou na jednoho pálil Milan Lucic, Glass dokázal jho pokus vyrazit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je za námi, Edmonton hraje s Chicagem prozatím nerozhodně. Edmonton byl od začátku utkání střelecky aktivnější, výborné zákroky ale předváděl při svém první zápase NHL brankář Chicaga Jeff Glass. Nakonec však přeci jen inkasoval, překonal ho z dorážky Puljujärvi. Hosté dokázali ale ještě do konce první třetiny vyrovnat, puk doklepl za brankovou čáru po střele Kanea Hartman.

20:01

20:43
    Nursestřílel zápěstím z levé strany, Glass si připsal první zákrok ve druhé třetině.

21:20
    McDavid předvedl skvostnou individuální přihrávku. Pak se snažil najít Lucice, to se mu ale už nepovedlo.

21:40
    Tentokrát už měl Connot McDavid před sebou jen Glasse, ale nedokázal ho tváří v tvář překonat.

23:28
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brandon Saad – 2 min., hákování).

25:26
    Edmonton pálil z pravé strany a pak ještě několikrát dorážel puk. Glass dokázal puk udržet před brankovou čarou.

25:28

26:18
    Jordan Oesterle se dostal k puku a vystřelil, Talbota však nezaskočil, ten kotouč vyrazil.

26:52
    Jesse Puljujärvi střílel z mezikruží, ale puk proletěl těsně vedle branky Chicaga.

27:31
    Ofsajd v podání Chicaga.

28:41
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., držení protihráče).

28:53
    Kane našel přihrávkou přes celé pásmo na levém kruhu Alexe DeBrincata. Jeho střeli dokázal Talbot vyrazit.

30:13
    Saadovu první střelu dokázal Talbot vyrazit, k dorážce se nakonec ten samý útočník už nedostal.

30:42
    Domácí jsou kompletní, Nurse zablokoval střelu od modré.

31:56
    Haydenovu střelu dokázal Talbot vyrazit, stejně jako jeho dorážku.

32:31
    McDavid našel přihrávkou za sebe Lucice, ten však od levého mantinelu netrefil branku Chicaga.

33:38
    Pánik ujížděl na branku Talbota, aby nezakončil, musel ho Darnell Nurse zahákovat a bude si muset odpočinout na trestné lavici.

34:06
    Edmonton nedokázal vyhodit kotouč z pásma, když měl příležitost, a to se mu vymstilo Schmaltz získal puk, přihrál na pravou stranu ALEXI DEBRINCATOVI a ten propálil Talbota. Chicago otáčí zápas. Asistence: Nick Schmaltz, Duncan Keith.
    34:06 Alex DEBRINCAT - 1:2

37:03
    Kempný sice na chvíli získal puk, ale nedokázal ho dostat z obranného pásma.

37:50
    Wingels získal za brankou Edmontonu puk. Chicago se ale zatím nemůže odlepit od mantinelu.

38:09
    Nakonec dokázal Wingels vypálit, ale ta střela na branku neprošla.

39:26
    Edmonton jen nahodil kotouč do útočného pásma a střídá.

39:53
    Sekerova střela neprošla na Glasse, zablokoval ji Jordan Oesterle.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Chicago dokázalo ve druhé třetině otočit skóre zápasu a po čtyřiceti minutách hry vede 2:1. Hrálo se znovu hodně vyrovnaně, ale jako jediné se ve druhé třetině prosadilo Chicago. Z přesilové hry se dokázal trefit Alex DeBrincat. Také Edmonton měl své šance, třeba McDavid může litovat toho, že nepřekonal Glasse, když na něj mířil úplně osamocen.

40:01

41:18
    Connor Murphy rozehrál puk z vlastního obranného pásma, pak ale Chicago ztratilo puk.

41:40
    Glass si připsal jistý zákrok proti střele Patricka Maroona.

42:19
    Sekera byl pod tlakem, ale kotouč udržel a poté rozehrál.

43:14
    Storme střílel od pravého mantinelu a byl zablokovaný. K puku se pak ještě jednou dostal, ale ani v tomto případě na branku kotouč nedostal.

44:48
    Klefbom vypálil, ale Glasse nepřekonal. Takže dnes zůstává na jednom bodu za asistenci.

44:59
    Ofsajd Edmontonu a v něm Patrick Maroon.

45:58
    Sekera dokázal získat kotouč, ale pak ho jen nahodil do útočného pásma a dostali se k němu znovu hosté.

46:30
    McDavid ani tentokrát nenašel recept na výborně chytajícího nováčka v brance Chicaga Jeffa Glasse.

48:19
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (2 min. – příliš mnoho hráčů).

48:28
    Chicago proměňuje druhou přesilovku v zápase. JORDAN OESTERLE vypálil, puk se odrazil nejprve od tyče a pak od betonu brankáře Talbota za brankovou čáru. Asistence: Vinnie Hinostroza.
    48:28 Jordan OESTERLE - 1:3

50:19
    Hartman dostal puk na levou stranu od Schmaltze. Pak puk nahodil na branku, ale Schmaltzovu připravenou hokejku nenašel.

51:46
    David Kämpf vypálil z pravé strany, ale branku netrefil.

52:52
    Glass podržel svůj tým, který díky němu vede stále o dva góly. Poradil si se střelou z pravé strany.

53:27
    Kaneova střela na druhé straně byla nepřesná, Talbot tentokrát nemusel zasahovat.

54:47
    Nurse střílel zápěstím a branku Chicaga minul. Edmonton ale dál drží pásmo.

55:32
    Ryan Nugent-Hopkins netrefil branku bekhendovým pokusem z blízka.

56:36
    David Kämpf byl před brankou Edmontonu úplně sám a trefil tyčku! Mohl se ve svém prvním zápase poprvé zapsat v NHL do střelecké listiny.

57:41
    Už je to jen o gól! Od modré pálil Ryan Nugent-Hopkins a puk nejspíš netečoval před brankou stojící Maroon. Asistence: Jesse Puljujärvi, Andrej Sekera.
    57:41 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:3

58:52
    Edmonton už prohrává jen o gól a nejspíš brzo odvolá brankáře.

59:06
    Skvělý závěr Edmontonu a je vyrovnáno! Glass byl pod velkým tlakem. Dokázal si poradit se střelou Nugenta Hopkinse, ale na dorážku německého útočníka LEONA DRAISAITLA už nestačil. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Patrick Maroon.
    59:06 Leon DRAISAITL - 3:3

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, Edmonton díky skvělému závěru vyrovnal na 3:3 a jde se do prodloužení.

60:01

60:05
    Prodloužení tři na tři začalo, důležité první vhazování vyhrálo Chicago.

60:43
    Schmaltz si přes Sekeru neodvážil vystřelit, raději přihrál na Kanea.

60:50
    Je rozhodnuto! PATRICK KANE převzal kotouč, udělal krásnou kličku kolem Draisaitla a oklamal i Talbota. Zakončil nadvakrát kolem jeho pravého betonu.
    60:50 Patrick KANE - 3:4

Vyrovnané utkání mezi Edmontonem a Chicagem dospělo až do prodloužení, které nakonec dokázalo lépe zvládnout Chicago a raduje se z vítězství 4:3. Jako první skóre otevřel Edmonton, který byl na začátku lepším týmem. Pak ale Chicago zlepšilo svou hru a dokázalo zápas otočit až na tři jedna. Jenže domácí se nevzdali a dvěma góly v závěru třetí třetiny dokázali utkání dostat do prodloužení. V tom byli však šťastnější hosté. Edmontonu prakticky nepůjčili puk a o jejich výhře nakonec rozhodl Patrick Kane.

Richard Pánik (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:57

Z mé strany je to už pro tohle utkání vše, přeji příjemné sobotní ráno. (06:09:21)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Puljujärvi (Nugent-Hopkins, Klefbom), 58. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, Sekera), 60. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Maroon) – 20. Hartman (P. Kane, Schmaltz), 35. DeBrincat (Schmaltz, Keith), 49. Oesterle (Hinostroza), 61. P. Kane