New Jersey – Buffalo 3:4 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 3:2 (1:0 po s.n.) | Tampa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 5:4 (kon.) | Minnesota – Nashville 4:2 (kon.)
Winnipeg – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – St. Louis 4:2 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (po pr.)
Edmonton – Chicago 3:4 (po pr.) | Anaheim – Calgary 2:1 (kon.)
Edmonton Oilers
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Sobota 30.12.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to už pro tohle utkání vše, přeji příjemné sobotní ráno. (06:09:21)

3. Patrick Kane (CHI) 1+1

Vyrovnané utkání mezi Edmontonem a Chicagem dospělo až do prodloužení, které nakonec dokázalo lépe zvládnout Chicago a raduje se z vítězství 4:3. Jako první skóre otevřel Edmonton, který byl na začátku lepším týmem. Pak ale Chicago zlepšilo svou hru a dokázalo zápas otočit až na tři jedna. Jenže domácí se nevzdali a dvěma góly v závěru třetí třetiny dokázali utkání dostat do prodloužení. V tom byli však šťastnější hosté. Edmontonu prakticky nepůjčili puk a o jejich výhře nakonec rozhodl Patrick Kane.

60:50 Patrick KANE - 3:4

60:50
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! PATRICK KANE převzal kotouč, udělal krásnou kličku kolem Draisaitla a oklamal i Talbota. Zakončil nadvakrát kolem jeho pravého betonu.

60:43
    Schmaltz si přes Sekeru neodvážil vystřelit, raději přihrál na Kanea.

60:05
    Prodloužení tři na tři začalo, důležité první vhazování vyhrálo Chicago.

60:01

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, Edmonton díky skvělému závěru vyrovnal na 3:3 a jde se do prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:06 Leon DRAISAITL - 3:3

59:06
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Skvělý závěr Edmontonu a je vyrovnáno! Glass byl pod velkým tlakem. Dokázal si poradit se střelou Nugenta Hopkinse, ale na dorážku německého útočníka LEONA DRAISAITLA už nestačil. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Patrick Maroon.

58:52
    Edmonton už prohrává jen o gól a nejspíš brzo odvolá brankáře.
    57:41 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:3

57:41
    Už je to jen o gól! Od modré pálil Ryan Nugent-Hopkins a puk nejspíš netečoval před brankou stojící Maroon. Asistence: Jesse Puljujärvi, Andrej Sekera.

56:36
    David Kämpf byl před brankou Edmontonu úplně sám a trefil tyčku! Mohl se ve svém prvním zápase poprvé zapsat v NHL do střelecké listiny.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Puljujärvi (Nugent-Hopkins, Klefbom), 58. Nugent-Hopkins (Puljujärvi, Sekera), 60. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Maroon) – 20. Hartman (P. Kane, Schmaltz), 35. DeBrincat (Schmaltz, Keith), 49. Oesterle (Hinostroza), 61. P. Kane

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Russell, Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Sekera – Puljujärvi, McDavid (C), Lucic (A) – Caggiula, Nugent-Hopkins, Maroon – R. Strome, Draisaitl, Khaira – Kassian, Letestu, Cammalleri.
    Chicago Blackhawks: J. Glass (A. Forsberg) – Oesterle, Keith (A), Seabrook (A), C. Murphy, Kempný, Franson – Hartman (C), J. Toews, Saad – P. Kane, Pánik, Schmaltz – DeBrincat, Hinostroza, Kämpf – Hayden, Wingels, Bouma.