Třinec – Zlín 0:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 2:3 (0:3 po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:3 (kon.) | Plzeň – Jihlava 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
HC Sparta Praha
Sobota 30.12.2017, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu z 35. kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Olomouc a HC Sparta Praha.

HC Olomouc

Domácí tým se veze na vítězné vlně, po debaklu v Plzni vyhrál pět po sobě jdoucích zápasů a v tabulce mu náleží páté místo se ziskem pětapadesáti bodů. V brance se Kohouti spoléhají na Branislava Konráda, který v této sezoně nastoupil ve všech 34 odehraných zápasech. V ofenzivě se domácí spoléhají na Jana Knotka, který si připsal 21 bodů (11+10), defenzivu táhne kapitán Martin Vyrůbalík se ziskem 15 bodů (1+14). Hanáci jsou v extralize nejlepší v bránění přesilových her soupeře, s úspěšností 88,97% se o první příčku dělí s Třincem.

Poslední tři zápasy HC Olomouc:

32. kolo Mountfield HK – Olomouc 2:5
    33. kolo Olomouc – Zlín 1:0
    34. kolo Třinec – Olomouc 3:4sn

Ambiciózní tým z hlavního města se v letošní sezoně spíše hledá a nenachází se na předních místech extraligové tabulky. Sparta je v tabulce na 7. místě se ziskem šestačtyřiceti bodů. Na brankářském postu v letošní sezoně Sparta vyzkoušela již tři hráče, navíc v posledních dnech získala na hostování Jána Laca z Chomutova. Nejproduktivnějším hráčem Pražanů je Lukáš Pech se ziskem 22 bodů (8+14), daří se rovněž Richardu Jarůškovi, který si ve dvanácti zápasech připsal 14 bodů (9+5), nejproduktivnějším obráncem je Tomáš Pavelka s 11 body (4+7).

Poslední tři zápasy HC Sparta Praha:

31. kolo Plzeň – Sparta 3:1
    32. kolo Sparta – Kometa 3:2
    34. kolo Sparta – Liberec 3:0

Vzájemné zápasy
    Ani jeden ze dvou vzájemných odehraných zápasů neskončil po šedesáti minutách. V 9. kole dokázala Sparta na olomouckém zimním stadionu stáhnout dvoubrankovou ztrátu a v prodloužení dokonat obrat. V 22. kole na ledě v O2 Areně dvoubrankové manko úspěšně dotahovali Kohouti a zápas dospěl až k samostatným nájezdům, kde byli šťastnější Pražané, když jim rozhodujícím nájezdem přisoudil bod navíc Jarůšek.

9. kolo Olomouc – Sparta 2:3p
    22. kolo Sparta – Olomouc 3:2sn

Potvrdí Hanáci svou formu a přehrají poprvé v sezoně pražskou Spartu, nebo si hosté i napotřetí porazí Kohouty? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 17 hodin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Staněk, Jaroměřský, Rutar, Houdek (A), Čáp, Dujsík – Laš, J. Knotek (C), Eberle – Burian (A), R. Vlach, Sundher – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Holec, Herman, Jergl.

HC Sparta Praha: Aittokallio (J. Laco) – Švrček, Piskáček, Mikuš, Kalina, Nedomlel, T. Pavelka, M. Jandus – Říčka, P. Vrána (A), Kudrna – Reichenberg, J. Hlinka (C), Jarůšek – Klimek, Pech, Forman – Rousek, Pšenička, Uher.

Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Jindra, Zíka.

00:01

00:08
    Sparta vyhrála úvodní vhazování a jeden z obránců nahazoval do útočného pásma, rozhodčí však odpískali zakázené uvolnění.

00:15
    Střela Jaroměřského od modré čáry až k Aittokalliovi neprošla.

00:48
    Před Mikušem se ve středním pásmu otevřelo trochu prostoru, hledal najetého spoluhráče, ale do přihrávky zasáhl jeden z domácích a puk skončil na střídačce Sparty.

01:14
    Dujsík chtěl rychle rozehrát, ale puk poslal pouze na hokejku protihráčů.

01:45
    Aittokallio svým výjezdem za branku pomáhá hostům s rozehrávkou.

02:26
    První zákrok si Konrád připisuje proti Říčkově střele z levého kruhu.

02:29
    Hlinka vyhrál buly směrem dopředu a s pukem na holi jel na Konráda, v poslední chvíli mu ale kotouč sklouzl z čepele.

02:58
    I Aittokallio už si připsal zákrok. Prudkou střelu na něj poslal Eberle z mezikruží a brankář hostů puk na poslední chvíli vyrazil vyrážečkou.

03:25
    První přesilová hra pro hosty, Vlach (OLO) se provinil vysokou holí.

03:34
    Sparta vyhrála vhazování, Knotek navíc zlomil hůl, hosté se rozestavují do útočného postavení.

04:00
    Kohouti se osvobozují.

04:14
    Vrána zavezl puk do pásma a diriguje přesilovku.

04:33
    Pavelka svou ránou od modré trefil pouze Vránu.

04:51
    Jaroměřský zachytil rozehrávku a s pukem na holi se vydal na útočnou zteč, střelou prověřil gólmana hostů a poté ještě ušetřil několik vteřin za Aittokalliovou brankou.

05:26
    S koncem početní výhody byla Sparta ve velkém tlaku, Pech s Jarůškem kombinovali, finální střelu od modré zblkoval Strapáč a otočil směr hry.

05:58
    Dva domácí hráči se na útočné modré čáře srazili, ale Pražané této výhody nedokázali využít.

06:36
    Přesilová hra hosty nabudila a ti jsou nyní aktivní v útočném pásmu, ale domácí obětavě brání.

07:05
    Jaroměřský pálil od modré čáry, ale střela neměla potřebnou razanci.

07:33
    Konrádova rozehrávka zpoza vlastní branky našla pouze Hlinkovu hůl, ale v tu dobu byl domácí brankář již zpět ve své svatyni.

08:13
    Sundher dostal trochu prostoru na pravé straně, ale kotouč mu uskočil, a tak se k zakončení nedostal.

08:30
    Po vyjetí zpoza branky zakončoval Vlach, Aittokallio puk přikryl, následně se před ním strhla menší strkanice. Rozhodčí za ni neudělují žádné tresty.

08:49
    Forman vysokým obloučkem nahodil do útočné třetiny.

09:05
    Velká šance domácích, Strapáč dostal po dvou rychlých křižných přihrávkách puk na pravou stranu, Aittokallio se stihl rychle přesunout a kotouč vyrazit.

09:58
    Jergl obehrál dva hráče hostí a poslal puk křižně přes brankoviště, kde zakončoval Holec, ale ani tentokrát nebyli domácí úspěšní.

10:22
    V pokračování akce zakončoval od modré čáry Herman, Aittokallio puk kryje ve výstroji.

10:50
    Švrček nahazoval od modré čáry, ale byl signalizován ofsajd, a tak Sparťané museli vyčistit útočnou třetinu.

11:08
    Zakázané uvolnění domácích.

11:18
    Vlach s Knotkem ujížděli do přečíslení dva na jednoho, prvnímu jmenovanému však utekl puk.

11:50
    Pavelka ihned po přejetí útočné modré pálil, kotouč tečoval ještě jeden z domácích hráčů, ale Konrád ho dokázal vytěsnit.

12:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ KLIMEK ujížděl s Formanem do přečíslení dva na jednoho a ve chvíli, kdy se domácí obránce položil do možné přihrávky, vzal zakončení na sebe a poslal puk nad Konrádovo rameno. Asistence: Jan Piskáček.
    12:39 Lukáš KLIMEK - 0:1

13:18
    Vrána zaváží puk do pásma, ale je sám.

13:34
    Konrád pomághá obráncům s rozehrávkou.

13:45
    Hosté aktivně napadají, Kohouti kvůli tomu mají problém s rozehrávkou.

13:49
    Švrček puk zachytil až za modrou čárou a hostům je odpískán ofsajd.

13:54
    Jaroměřský chtěl rychle rozehrát, ale namísto toho je Hanákům odpískáno zakázané uvolnění.

14:16
    Reichenberg s Hlinkou se snažili dostat Staňka pod tlak, domácí obránce si ale poradil.

14:40
    Eberle dostal křižnou přihrávku na levý kruh a ihned pálil, gólman hostů úspěšný.

15:10
    Klimek s Dujsíkem svedli bruslařský souboj o puk, útočník hostů vyhrál, ale již byl příliš blízko před Konrádem, takže střela neměla potřebnou razanci.

15:56
    Kohouti se dostali do tlaku, Aittokallio musel předvést několik dobrých zákroků, Sparta se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

16:27
    Hanáci se v tlaku neudrželi a nyní mají velké problémy s forčekingem Sparty.

16:45
    Pavelkovu ránu od modré tečoval Vrána jen centimetry od levé Konrádovy tyče.

17:20
    Domácí brankář musel být znovu pozorný, Kudrna však mířil pouze nad.

17:45
    Říčka s Hlinkou uprchli do přečíslení, první křižná přihrávka však směřovala na paty, a tak Hlinka vracel Říčkovi, ten před prázdnou brankou promáchl.

18:30
    Na druhé straně se ocitl sám před Aittokalliem Knotek, ale nebyl úspěšný, následná střela od modré čáry byla sražená do rohu.

19:08
    Pech přebruslil Houdka a získal pro svůj tým útočné pásmo.

19:24
    Z pravé strany pálil Forman, ale minul branku.

19:52
    Osm vteřin před koncem první třetiny vyhazují Sparťané na zakázané uvolnění.

19:57
    Hosté vyhráli vhazování a Pavelka drží puk za vlastní brankou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V úvodu utkání byli aktivnější domácí, kteří si vytvořili několik šancí, následně však nabídli Spartě přesilovku. Ta hráče hostů nabudila a obraz hry se začal vyrovnávat. Poté se hosté prosadili z přečíslení, Hanáci však nesložili zbraně, naopak – zaměstnávali Aittokallia, ten však za svá záda žádný kotouč nepustil. Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

Střely na branku v 1. třetině:

Olomouc: 7
    Sparta: 7

20:01

20:06
    Sparta vyhrála vhazování a ihned nahazuje na Konráda.

20:19
    Po teči ve středním pásmu končí puk na domácí střídačce.

20:33
    Rutar nahodil do útočného pásma, tam byl ale první Kalina.

20:54
    Hlinka na druhé straně netrefil puk přesně a kotouč zamířil mimo tři tyče.

21:21
    Sparta dobře brání a nepouští Kohouty do střeleckých pozic.

21:40
    Domácí brankář musel být pozorný, když před ním chtěl odražený puk dorážet Klimek.

21:57
    Hosté aktivně napadají a Hanákům se nedaří přechod s pukem na holi přes červenou čáru.

22:28
    Herman po přejetí útočné modré čáry přistrčil Holcovi, ten se nerozpakoval a vypálil, Aittokallio schoval kotouč v lapačce.

22:44
    Domácí obránci se nyní prezentovali dvěma hity, když si nejprve počkali na Pecha a poté na Kudrnu.

23:26
    Reichenberg svou aktivitou vybojoval puk v útočném pásmu.

23:56
    Hosté se drží v útočném pásmu a motají Kohouty.

24:16
    Domácí se z tlaku osvobodili díky Burianovi, který puk zavezl do útočného pásma.

24:35
    Forman stojící před brankou posílal na Konráda odražený puk, domácí brankář jen s obtížemi kotouč udržel před brankovou čárou.

25:10
    Konrád pomáhal s rozehrávkou, kotouč se však zvláštně odrazil od mantinelu, poté jej sebrali domácí.

25:48
    Pech se nerozpakoval a ihned po vjetí do pásma vypálil, nemířil však přesně.

26:13
    Eberle uklidňuje na chvilku hru a čeká až mu spoluhráči vystřídají.

26:45
    Sparta se znovu dostala ke kotouči, avšak Kalina pouze nahodil do útočného pásma a odchází střídat.

26:58
    Domácím se nepovedla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

27:28
    Sparta přetavuje tlak ve druhé třetině v další branku. Andrej Kudrna vypálil z pravého kruhu, Konrád pouze vyrazil a ROBERT ŘÍČKA dorazil za bezmocného Konráda. Asistence: Andrej Kudrna, Petr Vrána.
    27:28 Robert ŘÍČKA - 0:2

28:19
    Kohouti se vrhli do útoku, Strapáč v přečíslení dva na jednoho vzal zakončení na sebe, ale Aittokallio puk vyrazil a nikdo z domácích se k dorážce nedostal. Sparta následně poslala puk na zakázané uvolnění.

28:24
    Dujsíkova střela byla hodně nepřesna a brankář hostů vůbec nemusel zasahovat.

29:00
    Čáp zavezl až za branku hostů, před ní hledal přihrávkou Holce, ale puk dokázal zblokovat Kalina.

29:29
    Aittokalliovu pozornost prověřil nahozením Staněk, ale brankář hostů je i nadále neprůstřelný.

29:35
    Staňkovu ránu od modré čáry zblokovala hned první dvojice hráčů stojící před ním.

30:02
    Zakázané uvolnění Kohoutů.

30:21
    Vrána vystihl rozehrávku domácích a byl z toho velký závar před Konrádem. Avšak ani Kudrna ani znovu Vrána nedokázali dorazit kotouč do poloodkryté branky.

31:00
    Domácím se nyní vůbec nedaří přechod do útočného modrého pásma, neboť hosté dobře brání modrou čáru.

31:26
    První přesilová hra pro domácí! Reichenberg (SPA) obdržel dvě minuty za hákování.

31:38
    Hosté vyhazují puk do středního pásma.

31:52
    Jaroměřský zavezl kotouč za branku, přihrál před ní, kde byl Knotek, ale Aittokallio si s jeho pokusem zblízka poradil.

32:27
    Kohouti kombinují v útočném pásmu.

32:40
    Houdkova střela trefila pouze Kudrnu.

32:51
    Nyní je domácím odpískán ofsajd a hra se stěhuje do středního pásma.

32:56
    Hosté posílají puk až za Konrádovu branku.

33:27
    Současně s návratem Reichenberga z trestné lavice si na střelu sjel Strapáč, ale ani on brankáře hostů nepřekonal.

34:18
    Rodící se přečíslení Sparty domácí stihli dobruslit, Klimek tak nedostal příliš prostoru na zakončení a Konrád jeho pokus přikryl.

34:39
    Za Aittokalliovou brankou několik hráčů bojuje o puk, rozhodčí nechávají hru plynout.

34:56
    Ofsajd domácích, Čáp puk zachytil až ve středním pásmu.

35:15
    Houdek má chvíli prostor s pukem za svou vlastní brankou a čeká až mu spoluhráči vystřídají.

35:43
    Dujsík z úrovně brankové čáry nahazoval na Aittokallia, puk se vysokým obloučkem snášel k brance, ale brankář hostí ho dokázal najít a vyrazit.

35:53
    Strapáč dorážel odražený puk z mezikruží, brankář hostů ani tentorkát nechyboval.

36:15
    Kudrna jen o centimetry nedosáhl na Konrádem vyražený puk, aby ho uklidil do odkryté branky.

36:22
    Druhá přesilová hra pro Kohouty. Nedomlel (SPA) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

36:40
    Hosté drží puk daleko od své branky.

36:53
    Staněk hledal přihrávkou Knotka, ten na puk nedosáhl.

37:02
    Kohouti pokračovali v tlaku, ale rozhodčí přerušili hru, neboť na ledě zůstal po zásahu pukem ležet Říčka.

37:08
    Čáp pálil od modré nepřesně, i přesto se puk odrazil do předbrankového prostoru, kde se o dorážku snažil Burian, neúspěšně.

37:16
    Další Čápova střela už k Aittokalliovi doputovala, ale gólman hostí puk vyrazil na hokejky spoluhráčů.

37:34
    Strapáčova střela byla vytečovaná do ochranné sítě.

37:49
    Jaroměřského střelu od modré čáry Aittokallio odrazil před Holce, ten však netrefil kotouč.

38:22
    Hosté hrají v plném počtu.

38:27
    Domácí pokračují v náporu, od modré zakončoval Dujsík, kotouč ještě někdo tečoval, ale nakonec minul branku.

38:45
    Sparta vyhazuje puk pouze na zakázané uvolnění.

38:53
    Forman vyhrál buly směrem dopředu a pětice Sparťanů odjíždí střídat.

39:12
    Lašova střela byla ztečovaná mimo tři tyče.

39:32
    Jaroměřský nahazoval od modré čáry, puk byl několikrát tečován a nakonec proskákal těsně vedle Aittokalliovy levé tyče.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině již měli více ze hry hosté, kteří dokázali přidat další branku, když se prosadil Říčka. V závěru se do tlaku díky přesilovým hrám dostali domácí, ale nikdo z nich nedokázal Aittokallia překonat. Dokáží Kohouti utkání ve třetí třetině zdramatizovat, nebo si Sparta dojde pro hladké vítězství? To se dozvíme přibližně od 18:39.

40:01

40:06
    Eberle nahazuje do útočné třetiny.

40:30
    Lašova střela postrádala razanci a zastavila se u prvního bránícího hráče.

40:50
    Olomouc má hned v úvodu třetiny šanci ke snížení, Mikuš (SPA) vyhodil puk z obranné třetiny a dostává dvě trestné minuty.

41:07
    Kohoutům se nedaří se usadit v útočném pásmu.

41:40
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Dlouho se nemohli usadit v útočném pásmu, až se to povedlo, puk po kombinaci doputoval k TOMÁŠI HOUDKOVI na modrou čáru, který se nerozpakoval a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Herman, Miroslav Holec.
    41:40 Tomáš HOUDEK - 1:2

42:19
    Vstřelená branka domácí nabudila a Hanáci nyní aktivně napadají.

42:37
    Forman vystihl Staňkovu rozehrávku, ale následná střela mířila vysoko nad branku.

43:15
    Pšenička nahodil do útočného pásma a sám si puk dojel. Posléze pálil od modré Pavelka, Konrád puk rychle vyklepal z lapačky a rozehrál.

43:32
    Jergl prokličkoval do útočného pásma, kde z mezikruží vypálil, Sparta následně vyhodila na zakázané uvolnění.

43:55
    Piskáček zblokoval Eberlho střelu z pravého kruhu.

44:06
    Konrád přikryl lapačkou kotouč odražený od zadního mantinelu před přijíždějícím Vránou.

44:44
    Čáp pálil od modré čáry, Aittokalliovi puk nejprve vypadl, ale stihl jej přikrýt před dorážejícím Strapáčem.

44:53
    Jaroměřského střelu zastavil rukavicí Nedomlel.

45:10
    Mora nyní vrhá všechny síly do útoku a Sprata se pouští do rychlých protiútoků.

45:56
    Sparta se prosazuje z přečíslení, když Houdek neudržel modrou čáru a puk se po přihrávkách dostal k PETRU VRÁNOVI, na kterého zívala odkrytá branka. Asistence: Robert Říčka, Andrej Kudrna.
    45:56 Petr VRÁNA - 1:3

46:15
    Domácí rychle snižují na rozdíl jediné branky! Burianovu střelu Aittokallio vyrazil k PETRU STRAPÁČOVI, který kotouč zametl do branky. Asistence: Vilém Burian, Roman Vlach.
    46:15 Petr STRAPÁČ - 2:3

47:03
    Kohouti se ženou za vyrovnáním, Jergl pálil z pravého kruhu, puk letící od modré čáry z hole Houdka Aittokallio ukryl ve své výstroji. Následně se před ním strhla menší potyčka, rozhodčí nechali hráče bez trestů.

47:12
    Laš od modré čáry nastřelil pouze spoluhráče.

47:28
    Konrád přikryl puk před dojíždějícím Vránou, následně se strhla potyčka mezi Knotkem a Vránou, rozhodčí oba hráče posílá na trestnou lavici.

47:28
    Současně byli za hrubost vyloučeni Knotek (OLO) a Vrána (SPA), následuje hra ve čtyřech hráčích na obou stranách.

47:33
    Do Pavelkovy rány padl Vlach.

47:54
    Vlachova rána od modré čáry byla zblokovaná, gólman hostů nemusel zasahovat.

48:03
    Další střelecký pokus si připsal Burian, ale kotouč byl sražen vysoko do ochranné sítě.

48:22
    Pech v náznaku přečíslení zavezl puk do pásma, stáhl k sobě obránce, až se od mantinelu kotouč dostal ke zcela volnému JANU PISKÁČKOVI, který střelou překonal Konráda. Asistence: Lukáš Pech, Miroslav Forman.
    48:22 Jan PISKÁČEK - 2:4

48:46
    Eberleho střela nebyla přesná a kotouč se dokutálel až ke Konrádovi, který výjezdem z branky pomáhá s rozehrávkou.

49:27
    V obrovské šanci se ocitl Strapáč, když byl sám v mezikruží, ale puk mezi tři tyče nezamířil.

50:01
    Hanáci svírají Spartu v pásmu, Aittokallio musel několikrát zasahovat.

50:06
    Brankář hostů kryje kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu.

50:11
    Kalina s odrazem od mantinelu vyhodil puk z obranného pásma mimo kluziště, následuje vhazování před Aittokalliem.

50:41
    Spartě je odpískán úmyslný ofsajd.

51:00
    Eberle s Knotkem aktivním forčekingem vybojovali v útočném pásmu puk.

51:24
    Jarůšek neprošel sám mezi dvěma obránci, následně se ale v rohu dostal ke kotouči a svou přihrávkou nachází Reichenberga.

51:47
    Ofsajd Sparty.

52:10
    Vlach hledal dlouhou přihrávkou Strapáče, ale puk ze vzduchu dokázal sklepnout Klimek.

52:49
    Jergl z vrcholu pravého kruhu poslal puk na branku, trefil pouze střed branky, kde byl Aittokallio připraven.

53:18
    Hra se nyní odehrává převážně ve středním pásmu, kdy se ani jednomu z týmů nedaří překonat obranný val soupeře.

53:27

53:34
    Ihned po vhazování pálil Reichenberg, puk zůstal na boční síťce, kde ho Konrád stihl přikrýt před dojíždějícími Sparťany.

53:49
    Po dalším buly vypálil Jarůšek, Konrád puk vyrazil.

54:08
    Staněk zaváhal na útočné modré čáře a Hlinka s RICHARDEM JARŮŠKEM ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný dostal přihrávku a střelou k bližší tyči překonal Konráda. Asistence: Jaroslav Hlinka.
    54:08 Richard JARŮŠEK - 2:5

54:16
    Kohouti se ihned ženou dopředu, Aittokallio raději podržel projektil vypálený Vlachem.

54:35
    Burian svou střelou z první brankáře hostů nepřekvapil, Holec se marně natahoval po dorážce.

55:31
    Hanákům nyní činí velké potíže probojování se do útočného pásma, Sparta dobře brání modrou čáru.

56:19
    Ani další z pokusů domácích o překonání modré čáry nekončí úspěšně, Jarůšek po získání puk pouze nahazuje ke Konrádovi a odchází střídat.

57:07
    Kombinaci domácích v útočném pásmu střelou od modré čáry zakončoval Houdek, Aittokallio měl dobrý výhled a kotouč bez problémů lapil.

57:13
    Po vhazování pálil Holec, ale nemířil přesně.

57:40
    Říčka se objetím branky snažil překvapit Konráda, ten měl pravý beton na správném místě a kotouč za svá záda nepustil.

58:33
    Jarůšek s Hlinkou chtěli jet do přečíslení, ale Jaroměřský vyhrál bruslařský souboj o puk a zažehnal nebezpečí pro domácí tým.

59:11
    Pech po překročení útočné modré čáry pouze nahazuje a společně se spoluhráči odjíždí střídat.

59:32
    Hosté nepouští Kohouty do žádného závěrečného tlaku, hra se odehrává ve středním pásmu.

59:39
    Spartě je odpískána přihrávka rukou, následuje vhazování ve středním pásmu.

Dnešní utkání sleduje 5 500 diváků, je vyprodáno.

V úvodu třetí třetiny sledovali diváci na olomouckém zimním stadionu gólovou přestřelku. Domácí se dostali na dostřel jediné branky, ale hosté své vedení záhy navýšili. I podruhé Kohouti dokázali snížit, ale to bylo z jejich strany vše, co dokázali za Aittokallia protlačit. Konrád oproti tomu kapituloval ještě dvakrát a Sparta si z Olomouce odváží tři body.

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Jan Piskáček a Petr Strapáč.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Olomouc: 13 (31)
    Sparta: 7 (24)

Toto je ode mě dnes vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:21:31)

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 42. Houdek (Herman, Holec), 47. Strapáč (Burian, R. Vlach) – 13. Klimek (Piskáček), 28. Říčka (Kudrna, P. Vrána), 46. P. Vrána (Říčka, Kudrna), 49. Piskáček (Pech, Forman), 55. Jarůšek (J. Hlinka)

Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Jindra, Zíka