Třinec – Zlín 0:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 2:3 (0:3 po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:3 (kon.) | Plzeň – Jihlava 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 30.12.2017, 16:00 • Home Credit Arena • Tipsport extraliga • 35. kolo

Ode mne je to už pro dnešek vše. Z vyprodané Home Credit Areny se s vámi loučím a někdy příště opět na počtenou! (18:42:59)

Nejlepší hráči zápasu:
    Liberec: Lukáš Krenželok
    Pardubice: Ty Wishart.

Je dobojováno. Vítězem dnešního extrémně důležitého utkání se nakonec stává tým Bílí Tygři Liberec! Domácí po dvou třetinách ztráceli o gól, poté se však zmátořili, třemi brankami skóre otočili a za tři body zvítězili poprvé od 21. listopadu. Tygři tedy shodili právě Pardubice za sebe, což se v extrémně vyrovnané tabulce jistě počítá.

59:35
    Lakatoš před prázdnou bránou trestuhodně hledal Jelínka, který na jeho přihrávku nedosáhl! Hosté jsou ještě ve hře.

59:29
    Pardubice si vyžádaly oddechový čas. Na vyrovnání mají ještě přibližně půlminutu.

59:21
    Pardubice hrají v šesti, Kacetl sprintuje na střídačku!
    59:10 Sacha TREILLE - 4:3

59:10
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    SACHA TREILLE nabídnutou možností nepohrdl a ranou mezi betony vrací svému týmu naději na bodový zisk.

59:10
    Šmíd v úniku rozhodil Treilleho, který se ocitl za zády všech. Píská se trestné střílení!

58:40
    Ihned po vyhraném vhazování v útočné třetině zkoušel štěstí Treille. Will jeho střelu dobře viděl a vystavil jí červenou.

58:08
    Kvapilovo chytré nahození tečoval Jelínek jen těsně mimo branku. Pardubice se snaží o rychlý protiútok
    57:25 Marek KVAPIL - 4:2

57:25
    Liberec právě vstřelil branku!
    Krásná akce, Tygři využívají přesilovou hru a vedou o dvě branky! Ševc našel u levé Kacetlovy ruky Jelínka, jenž poslal milimetrovou přihrávku MARKU KVAPILOVI. Pro zkušeného útočníka už bylo zakončení do poloodkryté klece formalitou. Asistence: Petr Jelínek, Martin Ševc.

57:13
    Bakoš se z nulového úhlu natlačil před branku, kde mu Kacetl puk chytře vypíchl do bezpečí.

56:52
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Sacha Treille – 2 min., hákování).

56:52
    Ján Sýkora byl zastaven včas. Následně se dopředu vrhl Jelínek, jehož průnik uhasil jeden z hráčů Dynama pouze za cenu hákování! To je pro hosty nemilá komplikace, vyloučení to však bylo přísné.

56:03
    Pokus Krenželoka brankář bez větších potíží schoval v lapačce. Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty!

55:44
    Tygři se trošku krkolomně dostali do pásma, kde se usazují, a vyhlíží správný moment ke střele.

Ondřej Belák

Branky a nahrávky: 4. Kolmann, 45. Ordoš, 46. L. Krenželok (M. Kvapil, P. Jelínek), 58. M. Kvapil (P. Jelínek, Ševc) – 10. Wishart (Bojko, Dušek), 24. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 60. Treille (TS)

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Maier, Jánošík – Ordoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, J. Mikyska, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach – Jeník, Vantuch, D. Špaček.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland, Trončinský – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Treille – Vondráček, Poulíček, Beran – Bojko, Dušek, Perret.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Gerát, Hynek.

Diváci: 7 500 (vyprodáno)