Chomutov – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Havířov – Třinec 7:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 3:1 (kon.)
Piráti Chomutov
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC Litvínov
Středa 10.01.2018, 17:30 • ZS Chomutov • Extraliga staršího dorostu • O umístění

Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a u dalšího onlajnu napočtenou. (19:29:18)

V poslední části byli mírně aktivnější hosté. Poté však se domácím podařilo opět skórovat, když Michal Gut prostřelil mezi betony Pejsara. Následně už měli hru ve své režii spíš Piráti a v klidu si tak došli pro cenné vítězství z Krušnohorského derby 4:1.

59:38
    Piráti drží puk za brankou. a nevypadá to, že se ještě někam poženou.

58:33
    Jan Myšák si najel do útočné třetiny a střílel z levého kruhu. S jeho pokusem nad beton neměl Běhula problém.

58:02
    Radek Liška se nyní pustil do křížku s Janem Prokopem. Šarvátku museli zastavit rozhodčí. Oba inkasují dvě minuty za hrubost.

57:28
    Michal Gut nyní přebruslil obranu a nenápadnou přihrávkou se snažil najít Jakuba Váchala. Ten však na kotouč jen těsně nedosáhl.

56:20
    Peter Lobodowski vyzkoušel pozornost Pejsara od levého mantinelu. Ten Zakročil lapačkou a rychle rozehrál. Hosté jdou do protiútoku.

54:31
    Od obránců dostal dlouhou přihrávku Michal Gut a řítil se sám na branku. Zkoušel rozhýbat gólmana a přehodit mu beton, ale to se nepovedlo.

53:29
    Erik Mežnar s kotoučem na hokejce projel celou utočnou třetinu. Obkroužil branku, nadvakrát zakončoval, ale skóre se neměmí.

52:37
    Nenápadné nahození Ondřeje Báláže od modré čáry viděl Běhula na poslední chvíli. I nyní však stihl zakročit vyrážečkou.

51:14
    Hosté jsou mírně aktivnější v třetí dvacetimiutovce, ale nedaří se jim ohrozit branku. Chomutov opět vyhání rivaly z útoku.

49:45
    Piráti právě vstřelili branku!
    Jakub Veselý přihrál mezi kruhy na MICHALA GUTA, který rozpohyboval brankáře a skóroval střelou mezi betony. Asistence: Jakub Veselý.

49:04
    Po chybě Litvínova jel Vít Seeman do protiútoku, ale obránce mu nenechal prostor, a tak jeho pokus z pravé strany nebyl pro Pejsara moc nebezpečný.

47:30

47:06
    Jan Myšák se dral za vyhozeným pukem až se dostal k zakončení. Z bezprostřední blízkosti se netrefil mezi tři tyče.

46:32
    Filip Černohorský při oslabení unikl a zakončoval do lapačky. Vybojoval tak aspoň útočné pásmo pro Litvínov.

45:54
    Pirátům při snaze založit útok ujel puk k obráncům. Ti vyhozením na střídačku přerušili hru.

Ondřej Bartůněk

Branky a nahrávky: 6. Gut (Kleiner), 21. Lobodowski, 29. Mežnar (Vrhel), 50. Gut (Veselý) – 8. Myšák (Berka, Bartoš)

Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Ferbas, Seemann, Zeman, Matějka, Beneš, Váchal, Kleiner – Veselý, Vjačka, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Vrhel.
    HC Litvínov: Pejsar (D. Svoboda) – Baláž, Žítek, Viedemann, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jouza, Jindra, Kysela, Dufek, Bartoš, Myšák, Berka, P. Svoboda.

Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Charvát