Nitra – Trenčín 5:1 (kon.) | Žilina – Košice 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 8:1 (kon.)
Poprad – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | Lipt. Mikuláš – Detva 0:1 (kon.)
MsHK Žilina
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
HC Košice
sk Sobota 30.12.2017, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 32. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi celkami MsHK Žilina a HC Košice, možno trochu prekvapivým výsledkom 3:2. Pre Žilinu ide o prvé tohtosezónne víťazstvo proti Košiciam. Naopak, mizéria východniarov pokračuje. (19:25:11)

59:41
    Žilinčania v pätici pred prázdnou bránkou, gól ale nepadol.

59:18
    ŽIlina chcela rozhodnúť, puk ale zapadol len do rohu ľadovej plochy. Píska sa tak zakázané uvoľnenie v neprospech domácich vlkov.

59:02
    Joakim Lundström ostáva na striedačke, Košice so šiestimi korčuliarmi na ľadovej ploche.

59:02
    Oddychový čas hostí.

59:02
    Plynie posledná minúta, Tomek puk prikrýva. Budeme zvedaví, či teraz Košičania siahnu po oddychovom čase a hre bez brankára.

58:34
    Hovorka sa chcel oprieť do voľného puku, defenzíva mu tam ale vložila svoje hokejky, a tak nebolo z tejto šance nič.

57:20
    Košičania pokračujú s piatimi korčuliarmi.

57:01
    Opäť sa hra presunula pred bránku domáceho celku. Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby.

56:05
    Puk je pri Tomekovi, oba celky striedajú.

55:56
    Šedivý s Kesselom puk nevytlačili, Handlovský ho stále drží v útočnej tretine. Takéto momenty budú Žilinčanom len vyhovovať.

55:12
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Michalčin – 2 min., držanie).

55:03
    Prebieha posledných päť minút riadnej hracej doby.

54:25
    Šoltés sa dostal k puku, bol však výborne vytlačený do rohu klziska. Tam ho Konečný obral o hrací predmet a odpálil až za bránku Joakima Lundströma.

53:03
    Jurík mohol postupovať sám proti Lundströmovi, puk mu ale v rozhodujúcej chvíli podkĺzol pod čepeľ jeho hokejky, a tak nebolo zo samostatného úniku nič.

51:36
    Hričina vybojoval puk v pásme pre Košice, pred Tomášom Tomekom bol ale sám. Nepochopiteľné vypustenie akcie z pohľadu košického tímu, práve ten by mal byť v týchto minútach aktívnejší.

50:51
    Košičania s piatimi korčuliarmi, sily na ľadovej ploche sa po dvoch minútach vyrovnali.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 12. Pospíšil (Klimenta, Húževka), 14. Juraško (Švihálek), 45. Hruška (Jurík) – 8. Čížek (Hričina, Jenčík), 25. Boltun (Jenčík, Suja)

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kozák, Juraško, Mazanec, Poulin, Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško – Klimenta, Handlovský, Pospíšil – Tvrdoň, Hruška, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švihálek, Húževka, Rogoň
    HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Kessel, Koch, Čížek, Michalčin, Pulli, Novotný – Suja, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Spilar – Jenčík, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma

Rozhodčí: Baluška, Stano – Tvrdoň, Krajčík